Bayer Leverkusen Německo - Bayer Leverkusen - Zprávy

Další články

Leverkusen vyrovnal evropský rekord neporazitelnosti. Podaří se mu dokončit sezonu bez porážky?

Leverkusen si nedělním bundesligovým vítězstvím 5:1 ve Frankfurtu připsal 48. zápas bez prohry a vyrovnal 59 let starý evropský rekord Benfiky Lisabon s legendárním Eusébiem. Tým s trojicí českých reprezentantů Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář by do konce sezony mohl vylepšit maximum až na 53 soutěžních utkání bez porážky. Trenér Xabi Alonso kvůli trestu za žluté karty strávil rekordní duel na tribuně.

Uzdravený Hložek nasměroval Leverkusen třemi asistencemi k výhře ve Frankfurtu

Leverkusen vyhrál ve 32. kole Bundesligy na půdě Frankfurtu 5:1. Klíčový dílek k tříbodovému úspěchu představoval český útočník Adam Hložek, který se vrátil na hřiště po měsíčním zranění a hned zaznamenal tři asistence. Bývalý sparťan navíc při svém 52. bundesligovém startu poprvé odehrál plných 90 minut. V pořadí druhá Hložkova asistence znamenala přihrávku na rozhodující gól Patrika Schicka ze 44. minuty. Orli si tak šestý domácí skalp Farmaceutů v řadě nepřipsali a i nadále čekají na definitivní potvrzení účasti v příštím ročníku Evropské ligy, k němuž potřebují z posledních dvou zápasů jedno vítězství.

V rámci dvaatřicátého kola zajíždí mistrovský Leverkusen do Frankfurtu

Tamní Orli si před týdnem zajeli do Mnichova pro porážku 1:2, přesto by je ani další prohra nepřipravila o šestou příčku, na které mají na nejbližší pronásledovatele pětibodový náskok, kdežto pátá Borussia Dortmund už je pro ně nedosažitelná. Bayer přijede do Deutsche Bank Parku s vědomím, že má na dosah finále Evropské ligy.

Soupeř nemá co ztratit, my můžeme ztratit všechno, varuje Alonso před odvetou

Neuvěřitelná série Bayeru Leverkusen pokračuje. Německý tým dál sezonou frčí bez jediné porážky i po úvodním semifinále Evropské ligy. V Římě, kde nastoupil v brance Bayeru Matěj Kovář, vyhrál 2:0 a udělal důležitý krok směrem k finále v Dublinu.

Bayer začal honbu za pomstou vítězně, Wirtz si v Římě nadělil předčasný dárek

AS Řím padl v prvním semifinálovém utkání Evropské ligy před vlastními fanoušky s Leverkusenem 0:2. Blíže k finálové účasti nasměroval hosty ve 28. minutě po chybě domácí obrany Florian Wirtz, který v pátek oslaví 21. narozeniny. Na mladíčka, o nějž má zájem celý fotbalový svět, navázal po změně stran výstavním gólem Robert Andrich. Celé utkání odchytal Matěj Kovář, jenž si připsal sedmé čisté konto v sezoně. Jeho čeští spoluhráči se do hry nedostali. Německý celek tak nakročil k branám finále, do kterého se v minulé sezoně neprobojoval právě přes Vlky z Říma.

Schick po návratu do Říma: Chceme se pomstít za loňské vyřazení

Před rokem musel Bayer Leverkusen strávit trpké vyřazení od AS Řím v semifinále Evropské ligy, v této sezoně stále neporažený klub nyní věří v nápravu. Ve čtvrtek večer zahájí bundesligový mistr dvojzápas v Římě a útočník Patrik Schick se těší nejen na odplatu, ale i na setkání s bývalými spoluhráči. Dres AS oblékal od léta 2017 dva roky.

Římany po roce opět navštíví Bayer, který v sezoně ještě ani jednou neprohrál

AS Řím touží napravit pokažené finále v Budapešti, které prohrálo s favorizovanou Sevillou, jenže ještě před duelem v Dublinu se musí popasovat s asi největším favoritem Evropské ligy. Do Věčného města opět zavítá Bayer Leverkusen, momentálně neporažený šampion německé Bundesligy.

Zůstane obránce Tah v Leverkusenu? Bayer míní oporu udržet, ani ho nechce pustit zadarmo

Bayer Leverkusen chce prodloužit smlouvu s obráncem Jonathanem Tahem. Pokud se to Farmaceutům nepodaří, je vedení čerstvého bundesligového mistra připravené reprezentačního stopera prodat, aby po vypršení smlouvy v červenci příštího roku neodešel jako volný hráč zadarmo.

Další branka Leverkusenu v nastavení. Nemohl jsem uvěřit, že jsme to zase dokázali, říkal Alonso

Trenér Bayeru Leverkusen Xabi Alonso po sobotní remíze 2:2 se Stuttgartem prohlásil, že je těžké vysvětlit, proč jeho svěřenci zvládají neustále dotahovat nepříznivý vývoj ve skóre. Naposledy se to v šesté minutě nastaveného času povedlo Robertu Andrichovi. Jeho gól prodloužil sérii neporazitelnosti Leverkusenu už na 46 zápasů.

Neporazitelný Leverkusen to opět dokázal, sérii bez porážky zachránil v nastavení Andrich

Fotbalisté Leverkusenu remizovali ve 31. kole Bundesligy se Stuttgartem 2:2 a senzačně uhájili naději na absolvování sezony bez jediné porážky napříč soutěžemi. S hráči Bayeru to ale dlouho vypadalo bledě i kvůli zahozené tutovce Patrika Schicka. Švábové, jejichž rovněž překvapivě úspěšný ročník zastínil právě příběh domácího Bayeru, vynesl vedení výborný vstup do druhé půle. V rozmezí 10 minut se totiž prosadili Christian Führich a Deniz Undav. Jenže Bayer znovu ukázal, že jej letos není možné odepisovat. V nastaveném čase totiž z poslední akce utkání srovnal skóre dorážející Robert Andrich.

Leverkusen se poprvé od oslav představí doma. V BayAreně přivítá Stuttgart

Už potřetí v probíhající sezoně se Leverkusen utká se Stuttgartem. Zatímco na podzim se zrodila remíza, únorové střetnutí ve čtvrtfinále německého poháru zvládl lépe Bayer. Podaří se VfB na Werkself konečně vyzrát?

Mám v hlavě cíl, kdy se chci vrátit. Je to na dobré cestě, vzkazoval Hložek

Český reprezentant Adam Hložek po zranění kotníku vyhlíží návrat na trávník. Nechce přijít o závěr mimořádné sezony, v níž stále neporažený Leverkusen usiluje o zisk treble. Mistrem Německa už Bayer poprvé v historii klubu je, tým se chystá také na semifinále Evropské ligy a finále Německého poháru. Jednadvacetiletý rodák z Ivančic je i s ohledem na případnou nominaci na letní Euro v kontaktu s trenérem reprezentace Ivanem Haškem. Řekl to v rozhovoru pro newsletter Gól pro členy FAČR.

Bild: Hložek na odchodu z Leverkusenu. Zájem o českého reprezentanta je z Itálie a Anglie

Adam Hložek (21) bude v létě podle německého deníku Bild na prodej. O českého reprezentanta, který se po odchodu z pražské Sparty nedokázal naplno prosadit do základní sestavy Leverkusenu, údajně jeví zájem římské kluby AS a Lazio i potenciální nováčci Premier League Leicester a Leeds, kteří jsou aktuálně na čele anglické Championship. "Odchod z Německa nevnímám jako dobrý krok," myslí si expert Livesport Zpráv Jan Morávek (34).

Impozantní bilance Leverkusenu zůstala při životě i po infarktovém závěru v Dortmundu

Leverkusen nenašel přemožitele ani ve 30. kole Bundesligy, když remizoval na hřišti čerstvého semifinalisty Ligy mistrů z Dortmundu 1:1. Hostující kouč Xabi Alonso se tentokrát rozhodl nechat Patrika Schicka od úvodního hvizdu pouze na lavičce. Český kanonýr tak sledoval po boku Matěje Kováře vyrovnanou podívanou, v níž se čekalo na gól až do 81. minuty, kdy se trefil domácí Niclas Füllkrug. V dlouhém nastavení ovšem propukl v nadšení i tábor Bayeru, když po rohovém kopu srovnal Josip Stanišič.