Empoli FC Itálie - Empoli FC - Zprávy

Další články

Boj o všechno! Zebry se mohou proti Empoli zachránit

Dvě kola před koncem jde do tuhého. Udinese přivítá na svém stadionu Empoli a v přímém záchranářském souboji si může zajistit setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští rok. Empoli je v horším postavení a tohle utkání nesmí prohrát.

Sváteční střelec Patric pomohl Laziu udržet šance na postup do Ligy mistrů

Fotbalisté Lazia stále živí naději na postup do Ligy mistrů, když ve 36. kole Serie A porazili doma Empoli 2:0. Utkání rozhodl gólem z nastavení první půle španělský obránce Patric, který se za Římany trefil v nejvyšší italské soutěži teprve potřetí v kariéře a to za ně kroutí již devátou sezonu. Biancocelesti tak momentálně ztrácejí pouhý bod na pátou příčku. Naopak Empolesi si zkomplikovali bitvu o záchranu a po dohrávce ostatních zápasů jim hrozí propad na sestupovou pozici.

Lazio věří v Ligu mistrů, teď potřebuje zdolat Empoli

Fotbalisté Lazia se nevzdávají vidiny hrát v příštím roce Ligu mistrů, ve zbývajících třech kolech ale potřebují nejlépe naplno bodovat. Biancocelesti v neděli krátce po poledni vyrukují na Empoli, které bojuje o záchranu. Pro Azzurri je utkání na Stadio Olimpico stejně důležité a jakýkoliv bodový zisk bude mít velkou cenu.

Frosinone bodovalo v záchranářském souboji v Empoli i s náhradním gólmanem

Záchranářský duel mezi Empoli a Frosinone skončil ve 35. kole Serie A remízou 0:0. Fanoušci Azzurri se chvíli radovali po přesném zásahu Emmanuela Gyasiho ve 20. minutě, temperament domácích příznivců ovšem rychle zchladil videorozhodčí kvůli ofsajdu. Bezgólový výsledek tak v boji o setrvání v nejvyšší italské soutěži příliš neuspokojil ani jeden z týmů, jelikož je od hranice sestupové zóny dělí pouhé tři body. Čistým kontem se blýskl Michele Cerofolini, který musel v brance hostů zastoupit zraněnou jedničku Stefana Turatiho.

Přímá konfrontace o veledůležité body, Empoli hostí Frosinone

Čtyři kola před koncem soutěže si Empoli a Frosinone hýčkají na nesestupových pozicích dvoubodový náskok, jenže 35. kolo je svede dohromady a minimálně jeden z nich ztratí. Jak dopadne ryze záchranářský duel na stadionu Carla Castellaniho?

Lookman dohlédl na další výhru Atalanty, Empoli se přiblížilo sestupové propasti

Atalanta porazila ve 34. kole Serie A na vlastním hřišti Empoli 2:0. Gólový účet otevřel v závěru prvního dějství z penaltového kopu Mario Pašalič, na nějž navázal krátce po změně stran pojišťující brankou Ademola Lookman. Nigerijský útočník tak potvrdil výbornou formu, když se v posledních třech utkáních přímo podílel na pěti trefách Nerazzurri. Ti po druhé výhře za sebou poskočili v tabulce na šestou pozici zaručující účast ve skupinové fázi Evropské ligy. Hosté se naopak po další venkovní prohře nacházejí jen dva body od sestupových příček.

Rozjetá Atalanta má v cestě mátožné Empoli a čeká snadné tři body

Atalanta je namlsaná po sérii několika úspěchů jak v poháru tak v lize. Pořád jí ale patří až šesté místo, které na proniknutí do milionářské Ligy mistrů nestačí. Proto se Bergamaschi pokusí dotáhnout na AS Řím a v cestě jim stojí relativně milosrdné Empoli.

Smutný hrdina Cerri vystřelil Empoli druhé vítězství nad úřadujícím mistrem v sezoně

Fotbalisté Empoli porazili ve 33. kole Serie A hosty z Neapole 1:0 a v neúplné tabulce si vytvořili čtyřbodový náskok na sestupové pásmo. Zatímco v listopadovém duelu pod Vesuvem rozhodli Azzurri o své těsné výhře až těsně před koncem, na domácím hřišti vstřelil vítěznou branku už ve čtvrté minutě Alberto Cerri. Útočník patřící druholigovému Comu se mezi italskou elitou prosadil poprvé po třech letech. Radost mu však záhy zkazilo zranění, kvůli kterému musel předčasně střídat.

Empoli bije na poplach. Ani Neapol ale není suverénní

Neapol už dávno vyklidila pohárové pozice a může se směle soustředit jen na Serii A. V ní má co dohánět a začne s tím v Empoli. Toskánský celek potřebuje nutně zmobilizovat veškeré své síly, protože se mu v poslední době herně ani výsledkově vůbec nedaří.

Přerušení pětiměsíčního Sansoneho půstu znamenalo tvrdou ránu pro Empoli

Lecce zvítězilo ve 32. kole Serie A v záchranářském souboji na vlastní půdě nad Empoli 1:0. Dlouho se schylovalo k tomu, že utkání skončí bez branek navzdory tomu, že se hosté už v páté minutě radovali z gólu. Premiérová trefa zimní posily Alberta Cerriho ovšem nebyla uznána, jelikož o něco dříve zahrál rukou mimo pokutové území gólman Empolesi Elia Caprile. Když už třetí vzájemný střet hraný na Stadio Via del Mare v řadě spěl k remíze, udeřil domácí Nicola Sansone. Ten se trefil poprvé od 11. listopadu.

Souboj ze spodních pater proti sobě postaví Lecce a Empoli

Prvními dvěma týmy, které rozehrají sobotní program Serie A, byly určeny jedenáctky Lecce a Empoli. Z jejich střetu bude hodně dramatická bitva, protože oba týmy jsou téměř bezprostředně namočené do boje o záchranu a teď už jde o každý bod.

Empoli vybředlo z ofenzivní krize, střeleckou přehlídku zapůjčených hráčů rozsekl Niang

Empoli zvítězilo ve 31. kole Serie A na domácím stadionu s Turínem FC 3:2. Ofenzivní zmar z předešlých utkání zlomil už v šesté minutě host z Atalanty Nicoló Cambiaghi, jenž si pohlednou pumelicí z dálky připsal první gól v ročníku. Odpověď si po změně stran připravil hlavičkující Duván Zapata, kterého Býkům taktéž zapůjčilo Bergamo. Kolumbijský reprezentant zvládl v nastaveném čase zareagovat také na zásah Mattea Cancellieriho, pro změnu kmenového hráče římského Lazia. Ve zbytku klání se ovšem ještě stihl prosadit domácí M'Baye Niang a jeho trefa už byla definitivně tou rozhodující, která zároveň vyvedla Azzurri ze zóny sestupu.

Perfektní obranu z Turína se pokusí ohrozit zmatečná ofenziva Empoli

V sobotu večer se diváci směřující na stadion Carla Castellaniho potěší zajímavým střetem mezi domácím Empoli a hosty z Turína. Domácí hráči potřebují nutně zabrat, protože jejich aktuální forma zatím nezaručuje nic jiného než dramatický boj o holé přežití.

Dimarco se sestřelením Empoli zařadil do úzké skupiny elitních obránců Interu

Fotbalisté Interu porazili ve 30. kole Serie A Empoli 2:0. Utkání rozhodl ve prospěch jasného lídra soutěže už pár minut po úvodním výkopu produktivní krajní bek Federico Dimarco, jenž se stal teprve čtvrtým obráncem Miláňanů s přímým podílem na více než 10 trefách v rámci jednoho ligového ročníku za posledních 20 sezon. Azzurri se naopak v celém zbytku duelu na překonání náhradního gólmana domácích Emila Audera nezmohli a počtvrté za sebou padli s nulou na kontě vstřelených branek.