Šírl míří do Plzně

Bývalý hráč ruského Zenitu Petrohrad Radek Šírl změní v rámci české ligy dres, namířeno má z Mladé Boleslavi do Plzně.

10.05.201219:59

Disciplinárka rozdávala tresty

Disciplinární komise FAČR dnes před posledním ligovým kolem rozdávala tresty. Dva zápasy si za vyloučení v duelu s Českými Budějovicemi nezahraje mladoboleslavský Ivo Táborský a za osmou žlutou kartu Ivan Lietava z Dukly a Michal Kordula ze Slovácka. Protože se trest nebude přenášet do další sezony, zaplatí za druhý zápas kompenzační poplatek 20 tisíc korun. Ten rovněž zaplatí jablonecký Luboš Loučka a teplický Petr Lukáš za čtvrtou žlutou kartu v Poháru České pošty.

04.05.201211:23

Štohanzl dostal pokutu

Mladoboleslavský záložník Jan Štohanzl dostal od disciplinární komise FAČR pokutu 10 tisíc korun za to, že před necelými dvěma týdny při utkání se Spartou filmoval po zákroku obránce Manuela Pamiče, který byl vzápětí po druhé žluté kartě vyloučen. Už minulý týden na základě vyjádření komise rozhodčích disciplinárka uvedla, že Pamič byl vyloučen neoprávněně, nyní Štohanzlovi udělila i finanční postih.

07.04.201208:25

Koubek: Vzadu jsme byli děraví

Mladou Boleslav podle jejího trenéra Miroslava Koubka při porážce s Olomoucí srazily hrubky v obraně. "Vzadu jsme byli děraví. Naše smolná série se tak nepřerušila, ale dnes se nemůžeme vymlouvat jen na smůlu. Dostali jsme tři velmi laciné branky a měli v defenzivě celkově velké nedostatky," zlobil se Koubek po třetí ligové porážce za sebou

27.03.201216:58

Mladá Boleslav si stěžuje na rozhodčí

Vedení Mladé Boleslavi podalo oficiální protest proti výkonu hlavního rozhodčího Jana Jílka a jeho asistenta Kryštofa Mencla v utkání 22. kola první ligy s Hradcem Králové. Podle Mladé Boleslavi asistent Mencl ve 31. minutě chybně posoudil ofsajdové postavení hostujícího útočníka Jana Chramosty a zmařil tím gólovou šanci. Středočeši si rovněž stěžují na to, že hlavní rozhodčí Jílek v 62. minutě neodpískal ruku hradeckého obránce Marka Plašila v pokutovém území a nenařídil penaltu.

19.03.201222:23

Mladé Boleslavi bude chybět Kulič

Mladoboleslavský Marek Kulič dostal v 21. kole první fotbalové ligy čtvrtou žlutou kartu v sezoně a zmešká nadcházející zápas. Ze stejného důvodu budou ve víkendovém kole chybět také českobudějovický Filip Rýdel, žižkovští Jiří Valenta a Daniel Bartl a ostravští Ondřej Cverna a Pavol Poliaček. V 21. kole rozdali sudí 27 žlutých karet, dohromady v sezoně je to 660. Vyloučen byl Martin Nešpor z Bohemians 1905 a počet červených karet v ročníku tak stoupl na 27.

15.03.201216:32

Pohár změnil termíny ligy

Páteční předehrávkou 22. kola Gambrinus ligy bude nakonec duel Příbrami a Dukly Praha. Původně měly 23. března před kamerami stanice Nova Sport nastoupit týmy Hradce Králové a Mladé Boleslavi, duel byl však kvůli postupu Mladé Boleslavi v Poháru České pošty přesunut na neděli 25. března od 17:00.

14.03.201217:23

Pohár České pošty - výsledek

Výsledek osmifinálové odvety Českého poháru: Mladá Boleslav - Plzeň 2:0 (15. Kúdela, 76. Chramosta). První zápas 1:1, postupuje Mladá Boleslav, která se ve čtvrtfinále utká se Spartou.

12.03.201222:36

Šestice hráčů bude příští kolo stát

Mladoboleslavský Jakub Mareš obdržel v 20. kole první ligy čtvrtou žlutou kartu v sezoně a zmešká nadcházející zápas. Ze stejného důvodu budou ve víkendovém kole chybět také Vlastimil Daníček ze Slovácka, olomoučtí Aleš Škerle a Michal Vepřek, Pavel Černý z Hradce Králové a Zoran Milutinovič ze Slavie.

07.03.201219:19

Výsledek prvního zápasu osmifinále Českého poháru: Plzeň - Mladá Boleslav 1:1 (57. Wágner - 47. Ščuk).

05.03.201220:53

Liberec za týden bez Nezmara

Liberecký Jan Nezmar obdržel v 19. kole první ligy čtvrtou žlutou kartu v sezoně a zmešká nadcházející zápas s Mladou Boleslaví. Středočechům bude ze stejného důvodu chybět stoper Adrian Rolko a víkendové kolo si nezahraje kvůli čtvrtému napomínání ani plzeňský Daniel Kolář. V 19. kole rozdali sudí 45 žlutých karet, dohromady v sezoně je to 595. Vyloučen nebyl v uplynulém kole nikdo, počet červených karet v ročníku tak zůstal na čísle 25.

01.03.201219:58

Ostrava zaplatí pokutu 120 tisíc korun

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila za výtržnosti diváků při utkání 17. ligového kola mezi Mladou Boleslaví a Ostravou pokutu 120 tisíc korun Baníku a 40 tisíc středočeskému klubu. Zápas musel být kvůli nepokojům na začátku druhé půle asi na čtvrt hodiny přerušen.

19.02.201216:40

Zápas v Boleslavi přerušen

Druhou půli ligového utkání mezi Mladou Boleslaví a Ostravou přerušily v 49. minutě nepokoje v sektoru hostujících fanoušků. Rozhodčí poslal hráče do kabin a zápas byl asi na deset minut přerušen. Na stadionu zasahuje policie a pořadatelská služba. Fanoušci Baníku začali řádit krátce po zahájení druhé půle. Hostující příznivci lezli ze svého sektoru na hřiště a poté se pustili do bitky s pořadateli. Dva chuligáni se prali také pod domácím kotlem.

19.02.201215:06

Mladá Boleslav má speciální logo

Fotbalisté Mladé Boleslavi v tomto roce slaví výročí 110 let od založení klubu a významné jubileum si budou připomínat v průběhu celého jara. Klub na dnešní tiskové konferenci před prvním jarním domácím utkáním proti Baníku Ostrava představil i upravené logo s pozlaceným číslem 110. V jarních domácích zápasech bude Boleslav nastupovat v bílých dresech. "Hráči na nich mají zlatá čísla a dresy opět zdůrazňují významné jubileum," uvedl tiskový mluvčí Jiří Koros. Fanoušci si mohou pamatovat dresy z podzimního domácího utkání třetího předkola Evropské ligy proti kyperské Larnace. "Oslavy jubilea budou probíhat až do konce kalendářního roku. V březnu před utkáním se Slavií představíme novou LED obrazovku, v květnu nás čeká den otevřených dveří a další akce budeme odtajovat během jara," dodal Koros.

07.02.201220:19

Mladá Boleslav - Metalurg Doněck 3:1

PŘÁTELSKY: Mladá Boleslav - Metalurg Doněck 3:1. Branky: 8. Kulič, 30. Chramosta, 40. Kysela - 87. Godin. Sestava Boleslavi: Miller (46. Šeda) - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Kalina - Ščuk, Kúdela, Fillo (81. Táborský) - Zahustel, Chramosta (89. Brunclík), Kulič (76. Bořil). Trenér: Koubek.

04.02.201218:01

Mladá Boleslav - FC Costuleni 2:0

PŘÁTELSKY: FK Mladá Boleslav - FC Costuleni (Mold.) 2:0 (1:0). Branky: 19. Janíček, 64. Kulič. Sestava Ml. Boleslavi: Miller - Kalina (46. Kysela), Johana, Dimitrovski, Šírl - Janíček (70. Brunclík), Kúdela (46. Ščuk) - Bořil, Kulič (70. Táborský), Fillo (46. Štohanzl) - Chramosta (46. Zahustel). Trenér: Koubek.

02.02.201220:43

Mladá Boleslav - Steaua Bukurešť 3:2

PŘÁTELSKY: Mladá Boleslav - Steaua Bukurešť 3:2. Branky: 58. a 79. Štohanzl, 35. Zahustel - 45. Nikolič, 86. Machado. ČK: 90. Bourceanu (Steaua). Sestava Ml. Boleslavi: Šeda - Kysela (71. Janíček), Rolko, Johana (46. Dimitrovski), Kalina - Kúdela, Ščuk - Zahustel (89. Synek), Fillo, Štohanzl - Chramosta. Trenér: Koubek.

02.02.201213:54

Opiela se úspěšně uzdravuje

Lukáš Opiela se znovu začíná cítit jako plnohodnotný fotbalista. Záložník Mladé Boleslavi v průběhu podzimní části sezony utrpěl zlomeninu nohy, jeho rekonvalescence probíhá velmi dobře a s týmem dokonce odcestoval na herní soustředění.

25.01.201217:31

Mladá Boleslav - Baník Most 3:1

PŘÁTELSKY: Mladá Boleslav - Baník Most 3:1. Branky: 57. a 88. Bořil, 17. Kulič - 11. Jendruščák. Rozhodčí: Pechanec. Sestava Mladé Boleslavi: I. poločas: Miller - Kysela, Rolko, Johana, Kalina - Ščuk, Kúdela - Zahustel, Kulič, Fillo - Chramosta. II. poločas: Miller - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Kúdela - Janíček, Dudka - Bořil, Fillo (68. Wojnar), Štohanzl - Chramosta. Trenér: Koubek.

20.01.201217:58

Mladá Boleslav - Volyň Luck 3:0

PŘÁTELSKY: FK Mladá Boleslav - Volyň Luck (Ukr.) 3:0 (2:0). Branky: 6. Chramosta, 10. Kalina, 76. Kulič. Sestava Mladé Boleslavi: I. poločas: Šeda - Kysela, Johana, Dimitrovski, Kalina - Ščuk, Kúdela (30. Dudka) - Zahustel, Fillo, Štohanzl - Chramosta. II. poločas: Šeda - Kúdela, Rolko, Dimitrovski, Kalina - Dudka (72. Wojnar), Ščuk - Synek, Kulič, Bořil - Řezníček. Trenér: Koubek.