FK Mladá Boleslav Česko - FK Mladá Boleslav - Expres Zprávy

22.06.201508:48

Boleslav dostane soupeře pro předkolo EL

Hráči Mladé Boleslavi se dnes dozvědí, s kým se utkají v druhém předkole Evropské ligy. Další čeští zástupci Liberec a Jablonec se zapojí až do třetího předkola, které se losuje v červenci, v třetím předkole začnou i hráči Plzně a Sparty v kvalifikaci Ligy mistrů. Mladá Boleslav skončila v lize na čtvrtém místě. V druhém předkole Evropské ligy je jedním z 15 přímo zařazených týmů, které doplní 51 postupujících z prvního předkola. V tom si zahrají například West Ham, Rosenborg Trondheim, Slovan Bratislava, CZ Bělehrad nebo Aberdeen.

ČTK
17.06.201513:12

Brno získalo z Boleslavi univerzála Šislera

Zbrojovku Brno posílí sedmadvacetiletý středopolař Jan Šisler, který přichází na přestup z Mladé Boleslavi a v novém působišti by měl uzavřít dvouletou smlouvu. V Brně už Šisler krátce působil loni na jaře, v dresu Zbrojovky odehrál 12 zápasů. Už v minulém týdnu získali Brňané ze Znojma záložníka Matúše Lacka. Přípravu zahájí fotbalisté Zbrojovky i s novými posilami ve čtvrtek 18. června soustředěním v Uherském Brodě.

ČTK
16.06.201513:26

Baroš prý jedná s Mladou Boleslaví

Milan Baroš by volným hráčem nemusel být nikterak dlouho. Podle svých slov už se do ciziny nechystá a nejblíže úlovku hlasitého střelce má čtvrtý tým Synot ligy, což potvrdil i šéf Boleslavi Josef Dufek.

ČTK
16.06.201511:23

Rada se blíží k přestupu do Boleslavi

Jakub Rada je blízko k odchodu z Bohemians 1905 do Mladé Boleslavi. Osmadvacetiletý záložník dostal od "klokanů" svolení trénovat ve středočeském celku a oba kluby momentálně řeší dotažení přestupu. Čtvrtý tým skončeného ligového ročníku Mladá Boleslav usiluje o Radu dlouhodobě. Zájem o něj měla již v zimní přestávce, ale střední záložník dohrál sezonu v Bohemians, kde má smlouvu do konce letošního roku.

27. června: turnaj v Benátkách nad Jizerou,
30. června až 9. července: soustředění v Rakousku.

ČTK
18.05.201521:46

Černému a Ljevakovičovi skončila sezóna

Admiru Ljevakovičovi z Teplic a královéhradeckému Pavlu Černému předčasně skončila sezona. Ljevakovič dostal v 28. ligovém kole jako první hráč v tomto ročníku dvanáctou žlutou kartu, která znamená stop na tři utkání, Černý si pak po osmém napomínání nezahraje dva duely. Jedno kolo za čtvrtou žlutou kartu v sezoně si odpykají brněnský Miroslav Keresteš, mladoboleslavský Daniel Bartl a Jan Mikula z pražské Slavie.

ČTK
10.05.201521:55

Jarolím: Byl to remízový zápas

Mladá Boleslav znovu nevyhrála, tentokráte se rozešla s Bohemians 1905 nerozhodně. "Byl to takový remízový zápas, i když nemusel být. V krátkém čase jsme dostali vyrovnávací branku a v podstatě o výsledku bylo rozhodnuto. My jsme chtěli hrát na brejky, ale k tomu jsme se hlavně v prvním poločase moc nedostávali, bylo tam spousta laciných ztrát, nedokázali jsme si vytvořit brankové příležitostí a také jsme špatně bránili. Ve druhém poločase se to trošku zlepšilo, dostáli jsme se víc ke kombinaci, ale bohužel to bylo jenom po vápno. Jediná střela na branku byl gól a jinak jsme v podstatě branku neohrozili. Bylo tam do ofenzivy málo kvality. Pořád nějak na té čtvrté příčce jsme, ztenčilo se to, ale pořád to máme ve svých rukách. Věřím tomu, že čtvrté místo ve zbylých třech zápasech uhájíme," prohlásil kouč Karel Jarolím.

ČTK
04.05.201509:12

Jihlavě budou chybět Marek a Jánoš

Jihlavě budou v příštím ligovém kole chybět Tomáš Marek s Adamem Jánošem. V zápase v Brně dostali čtvrtou žlutou kartu v sezoně, která znamená stopku na nejbližší utkání nejvyšší soutěže. Stejný trest čeká českobudějovickou dvojici Adam Varadi, Jaroslav Machovec, Jiřího Valentu ze Slovácka, mladoboleslavského Jana Štohanzla a Souneho Daniela Soungoleho z Liberce.

ČTK
03.05.201522:29

Jarolím: Musíme si počínat důsledněji

Mladá Boleslav se proti Spartě dostala do vedení, to však neudržela a nakonec nebere proti pražskému celku ani bod. "Sparta měla více ze hry, znovu jsme jako v Plzni spoléhali na protiútok. Dnes jsme se dostali do vedení ještě dřív, škoda, že jsme nevyužili další Ďurišovu šanci na zvýšení. Sparta ale měla také šance, držel nás brankář Hruška. Poločas dopadl dobře, upozorňovali jsme se, že si musíme dát zkraje pozor, ale Sparta nás ztrestala přes naši levou stranu. Důležitý moment byla neuznaná branka Zahustela, nevím, z jakého důvodu se tak sudí rozhodl. Hned vzápětí penalta. Měli jsme tam ale i dobré šance, abychom srovnali, než Sparta znovu přes naši levou stranu udeřila potřetí. Bohužel strašně lacino dostáváme branky, měli jsme si počínat důsledněji," řekl Karel Jarolím.

ČTK
29.04.201522:08

Jarolím: Ještě se popereme o postup

Mladá Boleslav úvodní semifinálové utkání Českého poháru nezvládla a na domácí půdě podlehla Jablonci 1:2. "První dvacetiminutovku jsme prospali. Než jsme začali zápas, tak jsme prohrávali 0:2. První branka byla po nákopu od stopera, na to obrana musí zareagovat jinak. Pak jsme se sice zvedli, měli jsme šance na vyrovnání, ale nedali jsme je. Prohráli jsme doma, to je komplikace, ale dopředu zbraně neskládáme a o postup se ještě popereme," vyhlásil po zápase kouč Karel Jarolím.

ČTK
26.04.201514:36

Hruška si libuje, že se k němu vrátilo štěstí

Vynikající zákrok brankáře Aleše Hrušky pomohl v sobotu fotbalistům Mladé Boleslavi k nečekanému vítězství 2:1 na hřišti lídra první ligy Plzně. Zkušený gólman sedm minut před koncem lapil jistý gól Danielu Kolářovi a udržel tak pro svůj tým cenné tři body. Kolář chvíli předtím z dorážky snižoval, Plzeň měla velký tlak a obrana Mladé Boleslavi nevěděla, kam dřív skočit. Do vápna letěl centr, jeden z plzeňských hráčů ho sklepl Kolářovi, který ze dvou metrů pálil pod břevno. Jenže vytrčená Hruškova ruka vyrazila míč nad branku a zamezila tak jistému vyrovnání. "Konečně jsem měl taky jednou trochu štěstí, které se mi teď vyhýbalo. Tedy ne trochu ale hodně," řekl po utkání Hruška novinářům. "Přesouval jsem se, jak jsem měl, a naštěstí mě to trefilo," dodal.

ČTK
19.04.201519:46

Jarolím: Promrhali jsme první poločas

Mladá Boleslav znovu nevyhrála, tentokráte nejtěsnějším možným rozdílem podlehla Brnu. "Promrhali jsme první poločas, kdy jsme se nedostali ke kloudné kombinaci. Nebyli jsme nebezpeční. Soupeř se dostal do vedení po penaltě, kdy jsme situaci měli řešit jinak. Měli jsme problémy s nakopanými míči protivníka, které létaly na naši obranu. Brňané sbírali odražené balony. Nevěděli jsme si s touto taktikou rady, hráli jsme v obraně špatně. Do druhého poločasu jsme udělali změny, které si vynutil průběh prvního poločasu. Daleko lépe jsme kombinovali po zemi a hráli dynamičtěji. Vytvářeli jsme si i slibné šance, ale bohužel jsme branku nedali," řekl po utkání trenér Karel Jarolím.

ČTK
19.03.201512:59

Jarolím: Chceme si udržet střeleckou potenci

Mladá Boleslav vyhrála poslední dva ligové zápasy a v obou případech dala čtyři branky, na střeleckou fazónu pak bude chtít navázat i zítra proti Baníku Ostrava. "Chceme si udržet střeleckou potenci z uplynulých dvou zápasů a zároveň zlepšit defenzivu, protože chyb v obraně jsme na jaře udělali na můj vkus příliš mnoho. Soupeře se zkušeným útočníkem Barošem respektujeme, ale nemůžeme do střetnutí s ním jít s jiným cílem než s touhou oplatit mu podzimní prohru i s patřičnými úroky. Přízeň boleslavských fanoušků nás k tomu zavazuje," prohlásil trenér Karel Jarolím.

ČTK
03.03.201513:54

Zápas Boleslavi s Budějovicemi začne dříve

Zápas 19. kola první ligy mezi Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi se bude hrát v sobotu 7. března už od 14:00. Původně měl mít duel výkop o tři hodiny později, ale kvůli kolizi s utkáním předkola play off hokejové extraligy mezi Mladou Boleslaví a Plzní došlo k posunu. O změně termínu rozhodla Fotbalová asociace ČR na základě dohody klubů.

ČTK
14.02.201516:41

FK Mladá Boleslav - Táborsko 3:3

PŘÁTELSKY: FK Mladá Boleslav - Táborsko 3:3 (2:2).
Branky:
8. a 34. z pen. Skalák, 61. Wágner z pen. - 37. Mráz, 42. Džafič z pen., 74. Surynek.
Sestava M. Boleslavi: Hruška - J. Kysela, Hůlka, Koch, Bořil - Ščuk (72. Šisler), Kúdela - Skalák (72. Zahustel), Vacek (72. Magera), Ďuriš (72. Končal) - Wágner (76. Subbotin). Trenér: K. Jarolím.

ČTK
07.02.201514:09

Mladá Boleslav - FC Kodaň 2:4

PŘÁTELSKY: FK Mladá Boleslav - FC Kodaň 2:4 (1:3).
Branky:
6. Magera, 64. Skalák - 8. Augustinsson, 31. Toutouh, 34. Amankwaa, 62. Cornelius.
Sestava M. Boleslavi:
I. poločas: Hruška - J. Kysela, Hůlka, Koch, Bořil - Kúdela, Vacek - Ďuriš, Magera, Končal - Wágner.
II. poločas:Hruška - J. Kysela, Navrátil (89. Pajer), Koch, Thalamy - Šisler, Ščuk - Zahustel, Skalák, Štohanzl - Subbotin. Trenér: K. Jarolím.