FK Mladá Boleslav Česko - FK Mladá Boleslav - Expres Zprávy

26.10.201508:46

Sedm hráčů si odpyká disciplinární trest

Hned sedm hráčů vynechá kvůli disciplinárnímu trestu 12. kolo Synot ligy. Čtvrtou žlutou kartu dostali Eldar Civič ze Slovácka, Tomáš Berger z Dukly, Jan Bořil z Mladé Boleslavi, Václav Ježdík z Ostravy a slávisté Jan Mikula a Robert Hrubý, který zároveň v duelu s Olomoucí viděl červenou kartu. Druhým vyloučeným byl David Bartek z Bohemians Praha 1905.

ČTK
22.10.201516:28

Vraštil a Hůlka prodloužili s Mladou Boleslaví

Vedení Mladé Boleslavi si pojistilo dva talentované obránce. Lukáš Vraštil prodloužil smlouvu do konce června 2018, další odchovanec Středočechů Lukáš Hůlka podepsal ještě o rok delší kontrakt. Čtvrtý tým první ligy o tom informoval na svém webu.

ČTK
13.10.201510:07

Magera prodloužil smlouvu do roku 2018

Kapitán fotbalistů Mladé Boleslavi Lukáš Magera prodloužil se středočeským klubem kontrakt o dva roky. Dvaatřicetiletý útočník je tak nyní ve čtvrtém celku první ligy smluvně vázán do konce června 2018. Klub o tom informoval na svém webu.

ČTK
25.08.201519:37

Polom vyměnil Spartu za Mladou Boleslav

Obránce Roman Polom přestoupil z pražské Sparty do Mladé Boleslavi. Letenský klub o odchodu třiadvacetiletého fotbalisty informoval na svých internetových stránkách. Polom v minulé sezoně hostoval v Dukle Praha, kde zasáhl do 19 ligových utkání a vstřelil tři góly. Po svém návratu na Letnou se nedokázal probojovat do sestavy trenéra Zdeňka Ščasného a nastoupil jen v přípravě a jednou za juniorku. Celkem sparťanský odchovanec odehrál za A-tým jen sedm zápasů v nejvyšší soutěži.

ČTK
22.08.201508:21

Jarolím: I přes výsledek se mi to moc nelíbilo

Mladá Boleslav včera v předehrávce 5. kola Synot ligy jasně rozstřílela Zlín 5:2, kouč Karel Jarolím však přesto nebyl úplně spokojen: "Potřebovali jsme nutně tři body, protože by bylo nepříjemné trávit reprezentační pauzu s tím, že bychom to nezvládli. Nervozita se promítla do našeho výkonu. Předchozí zápasy jsme hráli možná lépe, ale na vítězství to nestačilo. Dnes se mi to i přes výsledek tolik nelíbilo. Dostali jsme se do vedení, ale soupeře jsme pouštěli ke standardkám a vytvářeli jsme tlak sami na sebe. Do druhé půle jsme se chtěli zklidnit, ale zkomplikovali jsme si to inkasovaným gólem. Vykolejilo nás to, ale povedlo se vstřelit třetí branku, která rozhodla. Čtyři branky byly hezké, pátá dárek, ale kazí to, že jsme zase dvakrát inkasovali. Dvanáct inkasovaných gólů z pěti utkání, to jsem snad ještě nezažil. Věřím, že nám pauza pomůže, abychom na tom zapracovali."

ČTK
02.08.201520:18

Jarolím: Zápas jsme měli ve své moci

Mladá Boleslav na domácí půdě bez větších potíží přehrála Brno a konečně si zapsala plný bodový zisk. "Myslím si, že jsme zápas měli od první minuty ve své moci, ale zahazovali jsme jednu šanci za druhou. Dobře jsme kombinovali, ale vázla koncovka. Zápas tak byl otevřený. Po naší brance už to Brno muselo otevřít, my tam měli další šance, ale proměnili jsme až ti v závěru. S výkonem jsem spokojený, mrzí mě jen ty neproměněné šance. I v Liberci jsme nehráli špatně, ale srazily nás chyby. Proto jsme dnes byli pod tlakem a moc jsme chtěli uspět," prohlásil kouč středočeského celku Karel Jarolím.

ČTK
23.07.201521:56

Jarolím: Bohužel to na postup nestačilo

Mladá Boleslav vyhrála odvetu 2. předkola Evropské ligy na půdě norského Strömsgodsetu, přesto po porážce z domácího utkání v evropských pohárech končí. "Samozřejmě to mrzí. Zkomplikovali jsem si to v tom prvním zápase, ale i přes tu prohru jsme dnes mohli sáhnout na postup. Dali jsme gól a byly tam další šance, největší měl asi Honza Chramosta, ale nevyřešil to nejlépe, měl zvolit razantnější zakončení. Tolik šancí za zápas není, abychom si mohli dovolit přepych, že ji nevyužijeme. V závěru už byla hra hodně rozkouskovaná, o některé situace jsme se připravili sami ztrátou. Nebylo jednoduché si vytvořit tlak. Chtěli jsem hrát v pohárech co nejdéle, ale s tím už nic neuděláme. Musíme se snažit navázat na dnešní výkon, protože ten byl odhodlaný, hráli jsme týmově a nemohu nikomu nic vytknout. Ale bohužel to na postup nestačilo," zhodnotil utkání kouč Karel Jarolím.

ČTK
23.07.201520:53

Mladá Boleslav se loučí s Evropskou ligou

Výsledek odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy: Strömsgodset - Mladá Boleslav 0:1 (31. Čermák), první zápas 2:1, postupuje Strömsgodset.

17.07.201508:27

Jarolím: Utkání jsme nezvládli

Mladá Boleslav nezvládla úvodní utkání 2. předkola Evropské ligy a na domácí půdě podlehla norskému Strömsgodsetu. "Jsem zklamaný, že jsme utkání nezvládli, protože v přípravných utkáních jsme hráli jiným způsobem. Soupeř byl rozehraný a to byla jeho výhoda. My jsme lacino ztráceli míče a to pak stojí hodně sil. Věděli jsme, že soupeř hrozí z brejků, a to jsme nedokázali pokrýt. My měli náznaky, ale ve finální fázi to bylo špatné. Přesto jsme se dostali do vedení, ale fatální chyba byla, že jsme to nedokázali do poločasu udržet. Ztratili jsme míč a nabídli soupeři protiútok. Ve druhé půli jsme měli nějaké situace, ale druhý gól jsme nedali. Místo toho přišla stupidní chyba a znovu jsme inkasovali. Remíza 1:1 by byla také zklamání, ale dávala by nám větší šanci. Takto to bude těžké, protože soupeř nemusí nikam chvátat a může čekat na naše chyby. Ale pořád je to jen poločas. Věřím, že náš výkon bude jiný. Musíme více kombinovat po zemi a nenakopávat," řekl po utkání kouč Karel Jarolím.

ČTK
16.07.201508:36

Mladou Boleslav čeká 2. předkolo EL

Jako první z českých týmů vstoupí do evropských pohárů Mladá Boleslav. V úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy dnes doma od 19:00 přivítá Strömsgodset, aktuálně pátý celek norské ligy.

ČTK
09.07.201522:15

Mladou Boleslav čeká Strömsgodset

Mladá Boleslav se ve 2. předkole Evropské ligy utká se Strömsgodsetem. Norský celek v 1. předkole vyřadil Partizani Tirana, když po domácí výhře 3:1 dnes v odvetě vyhrál 1:0 gólem v nastavení v podání obránce Valsvika.

ČTK
08.07.201520:28

Mladou Boleslav posílil brankář Veselovský

Fotbalisty Mladé Boleslavi posílil slovenský brankář Róbert Veselovský. Devětadvacetiletý gólman podepsal podle klubového webu s účastníkem kvalifikace Evropské ligy dvouletou smlouvu. Veselovský už v mladoboleslavském dresu zasáhl do čtyř utkání letní přípravy a ve čtvrtém celku uplynulé ligové sezony by měl vytvořit dvojici s Janem Šedou. Aleš Hruška se po hostování vrátil do Příbrami a zkušený Miroslav Miller definitivně přestoupil do pražské Sparty. Veselovský už má za sebou několik zahraničních angažmá. Rodák z Nitry působil ve Slovácku, švédském Östersu, dánském Viborgu a Horsensu, norském Haugesundu (2008) a naposledy v rumunském celku Universitatea Kluž. Na Slovenku chytal za Slovan Bratislava.

ČTK
06.07.201521:48

Miller po hostování zůstává ve Spartě

Sparta podepsala dvouletou smlouvu s brankářem Miroslavem Millerem, který už na jaře v letenském klubu hostoval z Mladé Boleslavi. Pražský celek to dnes oznámil na svém webu. Čtyřiatřicetiletý Miller přišel do Sparty v lednu jako záskok za zraněného Davida Bičíka. Mladou Boleslav opustil po 14 letech. V první lize za žádný jiný klub dosud nechytal. Ve Spartě v nejvyšší soutěži příležitost nedostal. Nastoupil pouze ve čtvrtfinálových zápasech Poháru FAČR proti Jablonci, s kterým Pražané vypadli.

ČTK
04.07.201519:39

Ried - Mladá Boleslav 0:5

PŘÁTELSKY: SV Ried - FK Mladá Boleslav 0:5 (0:4).
Branky:
2., 20. a 37. Chramosta, 11. Bartl, 58. J. Kysela.
Sestava Mladé Boleslavi: Veselovský - J. Kysela (66. Bořil), Kúdela (66. Vraštil), Křapka (66. Šisler), Mendy (66. Koch) - Ščuk, J. Rada (66. Milla) - Zahustel (66. Štohanzl), Chramosta (66. Magera), Bartl (66. Fabián) - Klobása (66. Pajer). Trenér: K. Jarolím.

ČTK
02.07.201520:54

Proti Mladé Boleslavi zřejmě Strømsgodset

Mladá Boleslav stále čeká na jméno svého soupeře v příštím kole Evropské ligy, po dnešku se však zdá, že jím bude Strømsgodset IF. Norský celek doma porazil albánské Partizani 3:1 a je tak blízko postupu.

02.07.201519:24

Mladá Boleslav - Targu Mures 0:2

Přípravné utkání v Rakousku:
Mladá Boleslav - Targu Mures 0:2 (0:2)
Branky: 11. a 20. Brandan.
Sestava M. Boleslav:
I. poločas: Šeda - Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy - Ščuk, Rada - Zahustel, Magera, Bartl - Chramosta.
II. poločas: Veselovský - Bořil, Vraštil, Šisler, Koch - Milla, Malpon - Štohanzl, Chramosta (61. Pajer), Fabián - Klobása. Trenér: Jarolím.

ČTK
27.06.201518:47

Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 4:2

Přípravné utkání na turnaji v Benátkách nad Jizerou:
Finále:
Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 4:2 (2:1).
Branky:
2. Baroš, 40. Zahustel, 48. Chramosta, 64. Bartl - 25. Schick, 50. Bartek.
Sestavy:
Mladá Boleslav:
I. poločas:
Veselovský - Kysela, Křapka, Kúdela, Mendy - Zahustel, Rada, Ščuk, Čermák - Baroš, Magera.
II. poločas: Veselovský - Bořil, Vraštil, Šisler, Koch - Bartl, Milla Malpon, Kocourek - Klobása, Chramosta. Trenér: Jarolím.
Bohemians:
I. poločas:
Dočekal - Kluk, Škerle, Brak, Šírl - Žaloudek, Jindřišek - Mosquera, Blecha, Vukadinovič - Schick.
II. poločas: Dočekal - Pauschek, Žaloudek, Šmíd, Košata - Bartek (72. Blecha), Hubínek, Jirásek, Čížek, Vukadinovič (57. Fotr) - Moravec. Trenér: Pivarník.

ČTK
27.06.201513:55

Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:0

Přípravné utkání na turnaji v Benátkách nad Jizerou: Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:0 (2:0).
Branky:
46. a 69. Bartl, 15. Křapka, 31. Magera, 72. Klobása.
Sestava M. Boleslavi:
I. poločas:
Šeda - Kysela, Křapka, Kúdela, Mendy - Ščuk, Rada - Zahustel, Magera, A. Čermák - Chramosta.
II. poločas: Šeda - Bořil, Vraštil, Koch, Fabián - Milla, Šisler - Pajer, Malpon, Bartl - Klobása. Trenér: Jarolím.

ČTK
23.06.201521:07

Mladá Boleslav - Slovan Bratislava 1:1

PŘÁTELSKY: FK Mladá Boleslav - Slovan Bratislava 1:1 (0:0).
Branky:
74. Pajer - 77. Zrelák.
I. poločas:
Šeda - J. Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy - Ščuk, J. Rada - Zahustel (21. Chramosta), Magera, Čermák - Klobása.
II. poločas: Šeda - Bořil, Vraštil, Šisler, Koch - Milla, Malpon - Bartl, Pajer, Štohanzl - Chramosta. Trenér: K. Jarolím.

ČTK
22.06.201515:00

Mladá Boleslav zná soupeře pro předkolo EL

Mladá Boleslav se ve druhém předkole Evropské ligy utká s albánským celkem Partizani Tirana, nebo s norským Strömsgodsetem, které spolu hrají v úvodním předkole. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu. První zápasy jsou na programu 16. července, odvety o týden později.