31.05.2014 17:30 CET
1 : 2
(0:2)

FC Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:2

Prehrou doma s Myjavou si ViOn skomplikoval situáciu v závere sezóny a klesol na 10. miesto. Horšie boli na tom už len DAC a Nitra a tak sezónu ako vydarenú brať nemôžu. Naopak, Myjava ukončila ročník na solídnej siedmej pozícii.

Diváci sa príliš nemali kedy zahriať pekným futbalovým momentom na jednej či druhej strane, hoci po piatich minútach pohrozil Pekár. Kuciak však bol pozorný a svoj tím podržal. Chybu tesne pred štvrťhodinou hry vyrobil Chrappan a využil to Duga. Nedal brankárovi tvrdou ranou šancu a otvoril skóre - 0:1. O prvý strelecký pokus domácich sa v 22. minúte zaslúžil Bolinha, ktorého dobre mierenú strelu pod brvno Solnička vytlačil na rohový kop. Skóre sa opäť menilo v 37. minúte, keď si Pekár nabehol na presnú prihrávku za obranu, v malom vápne posunul na Urgelu a ten do prázdnej brány zvýšil na 0:2. Znížené mohlo byť v poslednej minúte polčasu, ale aj keď mal Solnička menšie starosti, Chrappanov pokus hlavičkou po rohu napokon zneškodnil. Preto sa do kabín šlo za stavu 0:2.

Zlaté Moravce sa chceli so sezónou rozlúčiť doma víťazstvom, resp. bodovaním a preto sa po zmene strán do súpera zahryzli s cieľom čo najrýchlejšie vyrovnať. Kontaktný gól priniesla 52. minúta, keď si na Orávikov center vyskočil Charizopulos a exportnou hlavičkou zaznamenal svoj prvý gól a zároveň posledný v Corgoň lige. Vyrovnanie mal na hlave v 58. minúte Majerník, v poslednej chvíli však loptu letiacu do siete odvrátil Beňo. V 79. minúte aktívny Charizopulos vyslal prudkú strelu z 20 m a Solnička s námahou vyrazil. Neskôr nedal Babic, skvelý Solnička bol opäť na mieste. Desať minút pred koncom mal šancu v dobrej pozícii Pavlenda, ale prudkú ranu brankár za chrbát nepustil. Neskôr nedal Orávik krásnou ranou gól iba preto, že skončila na brvne. Ten istý hráč spolu s Babicom nedali ani v samotnom závere a rýchlych protiútokoch. Šmahajčík nepochodil takisto a preto sa skóre už viac nemenilo. ViOn tak klesol na 10. miesto a prenechal deviate Žiline.

Autor: Ľubomír Hudačko