21.07.2012 17:00 CET
2 : 2
(2:1)

Prvý historický bod pre Myjavu je na svete, ale mohlo to byť ešte veselšie

Prvý domáci duel - prvý bod. Taká je bilancia nováčika slovenskej Corgoň ligy Spartaka Myjava. Nad Zlatými Moravcami však viedla už 2:0 a tak vlastne konečný výsledok trochu mrzí.

Eufória z úvodu ligy sa niesla od začiatku, domáci boli na gól nabudení a už v 3. minúte mohol skórovať Sládek, no podarilo sa mu to trochu neskôr. Dobrú prihrávku za obranu spracoval, obišiel brankára a z uhla rozvlnil sieť - 1:0. Myjava tak vsietila prvý gól na svojom trávniku a nebolo to všetko. Po štvrťhodine svietil stav stretnutia už v pomere 2:0. To sa opäť ViOn v obrane nevyznamenal, pustil domácich k akcii a po centri sa pod brvno presadil pre zmenu Sabo. Hráč, ktorý bol v minulom kole vylúčený napokon vďaka oprave trestu disciplinárky zaknihoval gól. Zlaté Moravce nemali takmer žiadne šance, ale po polhodine hry sa dočkali aj oni. Center z ľavej strany v pohode zakončil Hodek a znížil na 2:1. Myjavu tento gól musel mrzieť a ešte zrejme dlho bude. V závere polčasu ešte skúšal šťastie Kosík, ale Kuciak loptu vyrazil na roh. V 41. minúte mal šancu na vyrovnanie Chren, no prestrelil.

Po zmene strán sa obraz hry zmenil a tempo diktovali skúsenejší hostia. O prvú strelu sa postaral Bolinha, Solnička však ešte bol pozorný. V 59. minúte potom ten istý hráč vyskúšal brankára domácich po druhýkrát. Hlavičkou však trafil len jeho náručie. Tlak ViOn-u však konečne priniesol ovocie po hodine hry. To sa obranou veľmi ľahko prebil Bernáth a umnou technickou strelou vyrovnal na zasúžených 2:2. V ďalšom priebehu hry sa Spartak snažil strhnúť vedenie na svoju stranu, no už si na pozornejšiu obranu mohli trúfať menej. V 82. minúte však mohol rozhodnúť Dian, no napokon jeho pokus skončil len na hornej sieti. Járabekovci si už remízu skúsenosťami ustrážili a nedovolili viac domácim skórovať. Remíza je tak zaslúžená.

Autor: Ľubomír Hudačko