29.09.2012 18:30 CET
0 : 4
(0:0)

Myjava šokovala na Liptove, domácich deklasovala 4:0!

11. kolo Corgoň ligy pripravilo nemilé prekvapenie pre Ružomberok. Klub z Liptova na domácej pôde podľahol Myjave 0:4, ktorá tak získala svoje najvyššie víťazstvo v Corgoň lige. Aj keď je výsledok pre Liptákov dosť krutý, Myjava má dôvod na radosť, keďže sa vytiahla až na 6. miesto.

Úvod stretnutia mal skôr bojovný charakter z pohľadu oboch mužstiev. Miernu prevahu mali však domáci. V 14. minúte pekne vystrelil domáci Serečin, ale jeho pokus tesne minul svätyňu Šullu. V 22. minúte si vypracoval sľubnú šancu hosťujúci Harsányi, ale mieril tesne vedľa. V ďalších minútach sa hra presunula do stredu poľa, a mužstvá si dlhšie nevypracovali pohľadnú akciu. V 35. minúte zakončil peknú akciu domácich na jeden dotyk kapitán Ďubek iba do brankára Šullu. V závere polčasu sa už len dohrávalo, a preto sa prvý polčas skončil bezgólovou plichtou.

Mužstvá hrali v úvode druhého polčasu o niečo aktívnejšie, ale na ihrisku stále pribúdalo nepresných prihrávok. V 50. minúte dobre zahrával štandartku Tomáš Ďubek, keďže jeho pokus tesne míňal bránu Šullu. V 63. minúte sa dostal do šance Serečin, ale jeho následný pokus Šulla zneškodnil. O dve minúty neskôr však hostia šokovali domáci tím vedúcim gólom. Po rohovom kope sa presnou strelou prezentoval Peter Sládek - 0:1. Domáci sa snažili po inkasovanom góle ešte viac zomknúť a vziať zápas do svojich rúk. Mužstvo však hralo nervózne a v rozohrávke sa kopili nepresnosti. V 73. minúte Myjava druhýkrát udrela, keďže po priamom kope presne hlavičkoval Častulín - 0:2.

Hostia hrali veľmi dobre po taktickej stránke a zápas mali pevne v rukách. Domáci už cítili, že dnes to nebude ich deň, a hrali veľmi nervózne. V 79. minúte sa po faule Noseka zahrávala penalta, ktorú Sládek premenil v druhý gól v tomto stretnutí - 0:3. V 83. minúte mohol streliť čestný gól Štefan Pekár, ale mieril veľmi nepresne. V závere si už hostia v pohode ustrážili náskok, ktorý dokonca v nadstavenom čase ešte zvýšili! Domáci hrali s otvorenou obranou, čo využil Pavol Kosík a pripísal si tak svoj prvý corgoňligový gól v kariére - 0:4. Myjava tak získala nečakaný výsledok na pôde Ružomberku, keďže vyhrala vysoko 4:0!

Autor: Filip Kubaliak