Švýcarsko

Další články

Di María v prodloužení vystřelil postup Argentině

Strhující závěr prodloužení poslal do čtvrtfinále Argentinu, která díky brance Ángela Di Maríi ze 118. minuty zvítězila nad Švýcarskem 1:0. Vzhledem k jasné převaze z většiny uplynulého zápasu šlo o zaslouženou branku, ovšem Švýcaři se nevzdali, a nebýt smůly při Džemailiho natrefené tyčce, ještě by stihli vyrovnat.

Švýcaři se pokusí zastavit Argentinu v cestě za medailí

Argentina v základní skupině neztratila ani bod, k nějakému ideálu však měly její výkony hodně daleko. Nezářilo ovšem ani Švýcarsko, a vzájemný duel obou celků tak bude do značné míry o tom, který z nich konečně najde ideální formu..

Švýcaři ztratili Gavranoviče. Musí na operaci s kolenem

Fotbalisté Švýcarska se po zbytek mistrovství světa budou muset obejít bez Maria Gavranoviče. Útočník Curychu si při sobotním tréninku poranil přední zkřížený vaz na pravém koleni a odletěl zpět do Švýcarska, kde ho čeká operace a dlouhá pauza.

Shaqiri byl hlavním terčem kritiky, pak se blýskl hattrickem

Záložník Xherdan Shaqiri byl po prvních dvou zápasech na mistrovství světa zřejmě nejvíce kritizovaným švýcarským fotbalistou, což považoval za nespravedlivé. V klíčovém utkání proti Hondurasu (3:0) ale talentovaný hráč Bayernu Mnichov nechal zapomenout na dřívější výkony a hattrickem poslal svůj tým do osmifinále.

Shaqiri odstřelil Honduras a zajistil Švýcarsku postup

Švýcaři dokázali ve svém posledním zápase základní skupiny s přehledem porazit Honduras 3:0 díky druhému hattricku tohoto šampionátu, o který se postaral Xherdan Shaqiri. Švýcaři díky bezbrankové remíze Francie s Ekvádorem postupují ze skupiny z druhého místa a v osmifinále narazí na Argentinu.

Švýcaři před utkáním s Hondurasem věří v postup

Byť se Švýcarsku podařilo v prvním utkání porazit šťastně Ekvádor, s Francií to bylo následně o dost horší. A tak hodlá vše napravit proti Hondurasu, celku, který zatím na šampionátu nezískal ani bod. Situace ve skupině E je jinak pořád tak zamotaná, že z ní postoupit můžou všechny čtyři celky. Vítězství by však mělo zajišťovat osmifinále.

Francie zdemolovala Švýcary pěti brankami

Krásný fotbalový zážitek si pro nás připravila atraktivní kulisa stadionu Salvadoru. Francie naprosto přejela Švýcary, i když inkasovala dvakrát.

Francie a Švýcarsko se utkají o první místo ve skupině

Oba favorité skupiny E své zápasy zvládli - Francouzi porazili Honduras hladce 3:0, Švýcaři se proti Ekvádoru protrápili k výhře 2:1. Vítěz dnešního duelu se tak může při ideální shodě okolností začít připravovat na osmifinále. Okolnosti nasvědčují tomu, že bitva to bude velmi vyrovnaná.

Behrami nejdřív zastavil útok Ekvádoru a pak rozjel vítěznou akci

O výhře Švýcarska nad Ekvádorem 2:1 sice ve třetí minutě nastavení rozhodl Haris Seferović, velký podíl na úspěšném vstupu do šampionátu měl však Valon Behrami. Devětadvacetiletý záložník totiž v závěru duelu v Brasílii skluzem zastavil ve stoprocentní šanci Michaela Arroya a navíc tak založil protiútok, ze kterého padl vítězný gól.

Švýcarsko rozhodlo o výhře nad Ekvádorem až v nastavení

Úvodní zápas skupiny E mezi Švýcarskem a Ekvádorem rozhodně nenadchl. Spíše než fotbalové krásy se diváci mohli dosyta nabažit laciných ztrát v rozehrávce. V posledních minutách nicméně obě mužstva toužila po rozhodnutí a v poslední nastavené minutě zařídil tři body pro Švýcarsko Seferović.

Pro Švýcary a Ekvádorce je vzájemný duel klíčem k postupu

Pro oba dva celky bude tento zápas nesmírně důležitý vzhledem k postupovým nadějím, vedle favorizované Francie a outsidera z Hondurasu by se právě mezi Švýcarskem a Ekvádorem mělo rozhodnout o postupujícím do osmifinále.

Představení účastníků MS - Švýcarsko

Potřetí za sebou se na vrcholnou fotbalovou reprezentační akci chystají Švýcaři, kteří by se, podobně jako před osmi lety, rádi podívali do vyřazovací fáze. Koneckonců ve skupině s Francií, Ekvádorem a Hondurasem mít ani středoevropský stát jiný cíl nemůže.

08.06.2014 Profily, historie 140 komentářů
Zaujalo nás

Švýcaři vzali na MS všechny opory a chtějí do osmifinále

Bez překvapení je nominace Švýcarska na mistrovství světa v Brazílii. Trenér Ottmar Hitzfeld do třiadvacetičlenného výběru povolal brankáře Diega Benaglia, obránce Philippeho Senderose s Fabianem Schaarem a záložníky Xherdana Shaqiriho s Tranquillem Barnettou, kteří na poslední chvíli doléčili zranění.

Hitzfeld považuje program MS za nezodpovědný

Trenér švýcarské reprezentace Ottmar Hitzfeld je rozčarovaný z rozvržení letošního mistrovství světa v Brazílii. Plán zápasů označil za nezodpovědný a zlobí se, že jeho tým bude muset hrát i "uprostřed džungle" v náročných klimatických podmínkách.