Argentina

Další články

Argentinci chtějí udržet trenéra Sabellu alespoň do roku 2015

Vedení argentinského fotbalu se podle médií chce pokusit přesvědčit reprezentačního trenéra Alejandra Sabellu, aby u vicemistrů světa zůstal minimálně do jihoamerického šampionátu v roce 2015. Sabellův agent však před nedělním finále MS oznámil, že se jeho klient chystá ve funkci skončit.

Messi se zlata opět nedočkal, proklínal zahozené šance

Lionel Messi se jedné z posledních chybějících trofejí opět nedočkal. S Argentinou ve finále podlehl Německu po prodloužení 0:1 a ani na svém třetím MS na zlato nedosáhl. Po utkání v Riu de Janeiro proklínal neproměněné šance, radost mu nijak nezvedl ani Zlatý míč pro nejlepšího hráče turnaje.

V Argentině došlo i na nepokoje

Fanoušci Argentiny přes těsnou porážku ve finále světového šampionátu s Německem slavili vystoupení svých miláčků v Brazílii. Došlo ale také na výtržnosti, jejichž výsledkem bylo přes 70 zraněných a nejméně 60 zatčených. Policie byla nucena při nepokojích v Buenos Aires použít slzný plyn, gumové projektily a vodní děla.

Tohle nás bude bolet do konce života, prohlásil Mascherano

Bolest, kterou bude pociťovat do konce života. Tak popsal pocity z porážky ve finále mistrovství světa argentinský reprezentant Javier Mascherano. Prohra s Německem ho mrzí o to víc, že jediný gól přišel sedm minut před koncem prodloužení.

Němci v prodloužení udolali Argentinu a slaví titul mistrů světa

Němci jsou počtvrté v historii a poprvé po 24 letech mistry světa. Ve finále šampionátu v Riu de Janeiro porazili Argentinu 1:0 po prodloužení, když rozhodující branku vstřelil ve 113. minutě střídající Mario Götze. Němci zopakovali výsledek ze svého posledního vítězného finále v roce 1990, kdy Argentinu zdolali rovněž 1:0.

Německo ve finále vyzve Argentinu

Světový šampionát dospěl ke svému konci a před námi je poslední zápas, ve kterém Nationalelf přivítá Argentinu. Tradiční souboj před samotným výkopem nenabízí favorita, obě strany však hodlají uspět...

Messi by všechny své trofeje vyměnil za titul mistra světa

Pro kapitána argentinských fotbalistů Lionela Messiho je nedělní finále světového šampionátu proti Německu tím nejdůležitějším zápasem v životě. Klidně by vrátil všechny své poháry a rekordy, jen když bude moci na stadionu Maracaná převzít trofej a zlatou medaili.

U Argentinců po nedělním finále MS skončí kouč Sabella

Nedělní finále světového šampionátu proti Německu bude pro trenéra Alejandra Sabellu rozloučku na lavičce argentinské reprezentace. Rádiu FM Delta to řekl koučův agent Eugenio López.

Löw se těší na další finálovou konfrontaci Evropy a Jižní Ameriky

Trenér německých fotbalistů Joachim Löw je nadšený, že podesáté v historii dojde ve finále světového šampionátu na souboj Evropy s Jižní Amerikou. Lepší vyvrcholení než souboj o zlato s Argentinou si podle něj brazilský turnaj ani nemohl přát. Věří, že jeho svěřenci jako první evropský tým dokážou ovládnout mistrovství hrané na americkém kontinentu.

Romero vychytal Argentině finále, ale penalty ho naučil Van Gaal

Sergio Romero se stal hrdinou Argentiny v semifinále mistrovství světa. V penaltovém rozstřelu chytil dvě nizozemské penalty a dovedl svůj tým do finále. Přitom právě trenér "Oranjes" Louis van Gaal prý sedmadvacetiletého brankáře naučil likvidovat pokutové kopy během angažmá v Alkmaaru.

Odpočatí Němci budou ve výhodě, řekl o finále kouč Sabella

Trenér Argentiny Alejandro Sabella se domnívá, že odpočatí Němci budou mít v nedělním finále mistrovství světa proti jeho týmu výhodu. Sabellovi svěřenci ve středu odehráli vyčerpávající semifinálový duel s Nizozemskem, který rozhodli až v penaltovém rozstřelu. Němci o den dříve deklasovali Brazílii 7:1.

Argentina po penaltách přešla přes Nizozemsko a zahraje si o zlato

Argentinský výběr sice sehrál na turnaji další herně nepříliš záživnou partii, přesto ale může i nadále spřádat plány na útok na zlato. Po bezbrankovém průběhu totiž porazil Nizozemsko v penaltovém rozstřelu a po čtyřiadvaceti letech se utká ve finále mistrovství světa s Německem...

Musíte vždy očekávat neočekávatelné, tvrdí Sabella

Argentinská reprezentace v úterý přerušila přípravy na semifinále mistrovství světa s Nizozemskem a sledovala výhru Německa 7:1 nad domácí Brazílií. Trenér Alejandro Sabella uvedl, že výsledek ilustruje nepředvídatelnost a krásu fotbalu.

Evropa vs. Jižní Amerika podruhé: Nizozemsko vyzývá Argentinu

Po šokující kanonádě v zápase Německa s Brazílií přichází druhé kolo pomyslného souboje dvou nejsilnějších fotbalových kontinentů - o místo ve finále se uchází Nizozemsko s Argentinou. Ani jeden z týmů herně zatím stoprocentně nepřesvědčil, a dá se tedy očekávat mimořádně vyrovnaný duel.