Německo

Löwa potěšilo, jak proti Francii zahrála pozměněná obrana

Trenéra Joachima Löwa potěšilo, jakým způsobem zvládla páteční čtvrtfinále mistrovství světa proti Francii německá obrana, která i v pozměněném složení dokázala eliminovat ofenzivní sílu soupeře a pomoci k vítězství 1:0. V zadní řadě se objevili Lahm a střelec vítězného gólu Hummels.

Německo si znovu zahraje o medaile, rozhodl Hummels

Rychlý vpád na hřiště a povedená hlavička Matse Hummelse rozhodla o tom, že se Němci jako vůbec první národ probojovali mezi čtyři nejlepší celky na čtvrtém mistrovství světa v řadě. Impotentní a často bezradná ofenzíva ambiciózní Francie nedokázala za osmdesát minut vymyslet odpověď a vrací se domů s nepořízenou.

Čtvrtfinálové duely otevře střetnutí mezi Francií a Německem

Světový šampionát plyne rychlým sledem a na programu máme již čtvrtfinále, které nám hned na rozjezd nabídne velmi očekávanou evropskou konfrontaci Francie a Německa.

Mertesacker: V osmifinále MS nehrají karnevalové soubory

Německý obránce Per Mertesacker se ostře ohradil vůči kritice svého týmu za výkon v osmifinále mistrovství světa proti Alžírsku, které porazil 2:1 až po prodloužení. Podle fotbalisty Arsenalu byl pondělní zápas nesmírně těžký, protože v této fázi šampionátu nehrají žádné karnevalové soubory.

M'Bolhi držel naděje Alžírska, Němce zas zachraňoval Neuer

Souboj výtečných brankářů přineslo osmifinále mistrovství světa mezi Německem a Alžírskem. Zatímco Manuel Neuer zejména v první půli několikrát zachránil Němce od překvapivé porážky, na druhé straně zářil Raïs M'Bolhi, který dotáhl Alžířany až do prodloužení.

Německý obránce Mustafi na MS kvůli svalovému zranění skončil

Německý reprezentant Shkodran Mustafi si v dalším průběhu letošního mistrovství světa v Brazílii už nezahraje. Dvaadvacetiletý obránce janovské Sampdorie si v pondělním osmifinále s Alžírskem, které Německo vyhrálo 2:1 po prodloužení, natrhl stehenní sval v levé noze.

Německý tisk: Šťastná výhra, špatný výkon

Jako šťastné vítězství po špatném výkonu označuje německý tisk výhru národního týmu nad Alžírskem 2:1 po prodloužení v osmifinále mistrovství světa v Brazílii. Média se shodují, že rozhodující roli pro postup sehrál brankář Manuel Neuer.

Německo po prodloužení přešlo přes Alžírsko do čtvrtfinále

Německý výběr je dalším favoritem, který přečkal úskalí osmifinálových bojů. V dnešním duelu s Alžírskem se dlouho trápil a po prvním poločase dokonce mohl být rád za nerozhodný stav, o jeho postupu pak muselo rozhodnout až prodloužení a v něm branky Schürrleho a Özila...

Alžířani touží proti favorizovanému Německu psát historii

Fotbalisté Německa si konečně chtějí po dlouhých letech sáhnout na nejcennější reprezentační trofej a první fázi opět s přehledem zvládli, teď je čeká ta vyřazovací. V osmifinále narazí na Alžírsko, papírově slabého protivníka, kterého ale favorit rozhodně nesmí podcenit.

Podolski přijde o osmifinále s Alžírskem

Útočník německé reprezentace Lukas Podolski nebude moci nastoupit k pondělnímu osmifinálovému duelu mistrovství světa s Alžírskem. Devětadvacetiletý hráč Arsenalu si v závěrečném zápase skupiny s USA (1:0) natáhl stehenní sval.

Německému tisku se nelíbil výkon

Výkon Thomase Müllera, který svým čtvrtým gólem na MS rozhodl o vítězství Německa nad Spojenými státy 1:0, oceňuje německý tisk v hodnocení závěrečného zápasu v základní skupině. Výkon mužstva na hřišti ale zatím podle médií nestačí k tomu, aby Německo mohlo pomýšlet na titul.

Klose po vyrovnání rekordu pomýšlí ještě aspoň na dva góly

Německý reprezentant Miroslav Klose v sobotu vyrovnal patnáctým gólem střelecký rekord světových šampionátů, v Brazílii ale pomýšlí na víc. Na turnaj přicestoval s cílem vstřelit nejméně tři branky. Pokud se mu to povede, osamostatní se v čele historické tabulky před Brazilcem Ronaldem.

Němci si zajistili první místo, navzdory prohře je doplní USA

Ani prohra 1:0 po brance Thomase Müllera nepřipravila Spojené státy o postup mezi nejlepších šestnáct. Na podmáčeném trávníku v Recife tak nakonec mohly po konečném hvizdu slavit oba celky. Německo jde do osmifinále z čela skupiny G a dostane tak papírově lehčího soupeře, USA je doplní z místa druhého.

Německo se na závěr skupinové fáze střetne s USA

Svůj třetí zápas odehrají také Němci, jeden z největších favoritů se ve svém posledním zápase ve skupině G utká se Spojenými státy americkými. Dojde tak na souboj dvou bývalých spolupracovníků, Jürgen Klinsmann i Joachim Löw však nyní bojují na opačných stranách.

Löw po "boxerském" duelu s Ghanou věří v postup

Trenér německé reprezentace Joachim Löw i přes první bodovou ztrátu na mistrovství světa v Brazílii zůstává optimistický ohledně vyhlídek svého týmu. Po remíze 2:2 v zábavném duelu s Ghanou, který mu připomněl boxerský zápas, jsou podle něj Němci na dobré cestě k postupu.