Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2024 - účastníci

Švédsko

Další články

Předčasně ukončený kvalifikační zápas Belgie - Švédsko se dohrávat nebude

Zápas kvalifikace mistrovství Evropy mezi Belgií - Švédskem, který byl v úterý za stavu 1:1 v poločase předčasně ukončen po teroristickém útoku v Bruselu, se dohrávat nebude. Informovala o tom UEFA s tím, že výsledek je považován za konečný.

Švédští reprezentanti už v noci po předčasně ukončeném zápasu opustili Belgii

Švédská reprezentace po předčasně ukončeném kvalifikačním utkání o mistrovství Evropy v Bruselu už v noci na dnešek opustila charterovým letem Belgii. Zápas se nedohrál kvůli střelbě v belgické metropoli, při níž zemřeli dva švédští fanoušci.

Policie v Bruselu postřelila muže podezřelého z vraždy Švédů, v nemocnici zemřel

Policie dnes ráno při zásahu v bruselské čtvrti Schaerbeek postřelila Tunisana, který v pondělí večer zastřelil dva švédské fotbalové fanoušky. Muž o zhruba dvě hodiny později v nemocnici svým zraněním podlehl, uvedla belgická stanice RTBF a belgická prokuratura později tuto informaci potvrdila, stejně jako totožnost pachatele. Premiér Alexander De Croo vpodvečer uvedl, že pro Brusel již neplatí nejvyšší stupeň varování před terorismem vyhlášený bezprostředně po útoku.

Fanoušky po útoku v Bruselu několik hodin nepouštěli ze stadionu

V pondělí večer byli zabiti v Bruselu dva Švédové v době, kdy ve městě probíhal kvalifikační zápas mezi reprezentanty Belgie a Švédska o postup na mistrovství Evropy. Zápas byl předčasně ukončen po prvním poločase. Asi 35.000 fanoušků pak muselo asi dvě hodiny čekat na stadionu, než jim bylo dovoleno odejít, informovala agentura AP.

Kvalifikační zápas mezi Belgií a Švédskem se kvůli střelbě v Bruselu nedohrál

Zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v roce 2024 mezi Belgií a Švédskem byl po prvním poločase předčasně ukončen kvůli večerní střelbě v Bruselu, při níž zemřeli dva švédští občané. Podle švédské televize TV6 o přestávce švédští reprezentanti oznámili, že už do druhého poločasu nenastoupí, a belgický tým s tím souhlasil.

Ibrahimović se vrátil do reprezentace, ale na ME nemyslí: Žiju ze dne na den

Útočník Zlatan Ibrahimović po vyléčení dlouhodobého zranění a návratu do švédské reprezentace nemyslí na mistrovství Evropy v příštím roce. V rozhovoru s novináři uvedl, že v 41 letech se nezabývá budoucností. Navzdory devítiměsíční absenci kvůli operaci kolena si neřekl, že by chtěl s kariérou skončit, cítil však beznaděj.