Česko "19"

Další články

Trenér Hřebík věští devatenáctce velkou budoucnost

Česká reprezentace do 19 let se dnes odpoledne vrátila domů z úspěšného mistrovství Evropy a trenér Jaroslav Hřebík den po smolné finálové porážce od Španělska 2:3 po prodloužení opět ocenil výkon svých svěřenců. Ti podle něj dokázali, že jsou výjimečným týmem a že každý z hráčů má před sebou slibnou budoucnost.

Hřebík: Ubývaly nám síly, hráči tak už nemohli důsledně plnit své úkoly

Čeští fotbalisté do 19 let na titul mistrů Evropy nedosáhli. V dnešním finále sice dvakrát vedli nad favorizovaným Španělskem po gólech Ladislava Krejčího a Patrika Láchy, nakonec však prohráli 2:3 po prodloužení.

Češi byli blízko, mistry Evropy však jsou Španělé

Čeští mladíci do devatenácti let nestačili ve finále mistrovství Evropy na favorizované Španělsko, prohráli 2:3 po prodloužení a získali tak "jen" stříbrné medaile. Češi dvakrát vedli zásluhou branek Krejčího a Láchy, jenže Španělé v obou případech dokázali vyrovnat a ve 115. minutě rozhodl svým druhým gólem v utkání Paco Alcácer. Španělští fotbalisté jsou novými šampiony starého kontinentu.

Devatenáctka může pro ČR získat historicky druhý titul z ME

Český fotbal může v pondělí dosáhnout na svůj druhý titul z evropských šampionátů. Na historický úspěch reprezentace do 21 let z roku 2002 může navázat výběr do 19 let, který ve finále ME v Rumunsku změří síly s favorizovaným Španělskem.

Hřebík o devatenáctce: Tohle je nejlepší tým, jaký jsem kdy vedl

Za nejlepší tým, jaký kdy vedl, označil trenér Jaroslav Hřebík své svěřence z reprezentace do 19 let, které dovedl do finále mistrovství Evropy. Ačkoli působil v několika ligových celcích včetně Sparty, Slavie či ruského Dinama Moskva, nikdy se mu prý nepracovalo lépe, než nyní. I proto považuje postup do finále ME za největší úspěch své kariéry.

Finále? 50 na 50, říká o souboji se Španělskem Jeleček

Semifinále se Srbskem bylo podle obránce Tomáše Jelečka zatím nejnáročnějším zápasem českého týmu na mistrovství Evropy fotbalistů do 20 let. Svěřenci Jaroslava Hřebíka v něm téměř prohospodařili vedení 3:0, ale nakonec utkání především zásluhou velmi dobré soudržnosti zvládli.

Hřebík: Finále je pro nás za odměnu

Čeští fotbalisté se poprvé v historii probojovali do finále mistrovství Evropy hráčů do 19 let. V dnešním semifinále porazili Srbsko 4:2 a v pondělním finále narazí na lepšího z druhého semifinálového duelu mezi Španělskem a Irskem.

Devatenáctka je ve finále mistrovství Evropy

Česká devatenáctka zůstane na rumunském mistrovství Evropy až do konce - v Mogosoaii vedla již po devatenácti minutách 3:0, nerozhodilo ji však ani rychlé srbské snížení na rozdíl jedné branky a po Skalákově brance z první minuty nastavení zvítězila 4:2.

Devatenáctka dnes svede bitvu o postup do finále ME

Čeští reprezentanti se dnes pokusí o historický postup do finále mistrovství Evropy hráčů do 19 let. Semifinálovou překážkou svěřenců trenéra Jaroslava Hřebíka jsou Srbové, kteří ve třech duelech na turnaji porazili jen Turecko a remizovali s Belgií, což jim stačilo na postup z druhého místa skupiny B.

Česká devatenáctka bez ztráty bodu postupuje do semifinále

Česká reprezentace do devatenácti let zvládla i své třetí vystoupení na evropském šampionátu a s devíti body bez problémů postupuje do semifinále, kde se nejspíše utká se Srbskem. Dnešní vítězství nad Řeckem v poměru 1:0 zařídil nádherným gólem Tomáš Přikryl.

Čeští mladíci otočili i duel s Irskem a jsou na dosah semifinále

Česká reprezentace do devatenácti let porazila Irsko a po druhé výhře ve skupině pravděpodobně oslaví postup mezi nejlepší čtyři týmy Evropy. Irové sice od desáté minutě vedli, během tří minut druhé půle se však trefili Brabec a Lácha a zařídili české vítězství.

Hřebíka výkon devatenáctky potěšil, hráče ale drží při zemi

Velká spokojenost panovala v táboře české reprezentace po vydařeném startu do mistrovství Evropy hráčů do 19 let. Výhra 3:1 nad domácím Rumunskem výrazně přiblížila tým k postupu do semifinále, ale trenér Jaroslav Hřebík brzdí nadšení.

Kalas cítí v Chelsea šanci, teď chce ale pomoci reprezentaci

Český talent Tomáš Kalas v přípravě dvakrát nastoupil za Chelsea a cítí, že pod Andrém Villasem-Boasem bude mít větší šanci se prosadit do prvního týmu natrvalo. Přesto nelituje toho, že nemohl jet s klubem na soustředění, aby jako jediný krajánek pomohl české reprezentaci na mistrovství Evropy devatenáctek.

Koubek odjel na ME devatenáctek s maskou

Brankář Tomáš Koubek, který má být oporou české reprezentace na mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let v Rumunsku, si těsně před šampionátem vzal příklad ze svého slavnějšího kolegy Petra Čecha. Zatímco však gólman Chelsea nosí na ochranu ragbyovou helmu, mladík z Hradce Králové si pořídil obličejovou masku.