Deportivo Alavés Španělsko - Deportivo Alavés - Zprávy

Další články

Alavés se potřebuje proti Getafe vzpamatovat z minulého kola

V sobotu se odehraje jen jeden duel elitní španělské ligy a to v Alavésu. Domácí Deportivo cítí obrovskou šanci na posun v tabulce, protože jeho hostem je Getafe. A na jeho záda se Alavés dívá s odstupem jediného bodu.

Alavés pocitil sílu Realu v domácí pevnosti, Bellingham nevzdal boj o krále střelců

Real Madrid zvítězil ve 36. kole LaLigy před vlastními fanoušky nad Alavésem 5:0. Bílý balet rozhodl o svém triumfu už během první půle, kdy vstřelil tři branky. Skóre utkání otevřel v 10. minutě Jude Bellingham, jenž se nadále uchází o korunu krále střelců, neboť mu na první místo schází jedna trefa. Bývalý hráč Dortmundu přispěl k úspěchu svého celku ještě dvěma asistencemi, přičemž jednu z nich zužitkoval v utkání dvougólový Vinícius Júnior. Los Blancos tak znovu ukázali, kdo je pánem na Santiago Bernabéu, jelikož před vlastními fanoušky letos ještě neprohráli.

Deportivo se pokusí potvrdit dobrou formu na půdě šampiona

Od půl desáté večer jde do akce i španělský šampion, Real Madrid si v rámci vloženého 36. kola pozval domů na stadion Santiaga Bernabéua Alavés. A před vlastními příznivci by si moc rád připsal už devátou výhru v řadě. A Deportivo má ale skvělou formu a proti favoritovi si věří.

Girona v cestě za premiérovým stříbrem klopýtla. Alavésu zachránil bod dvougólový Guridi

Fotbalisté Girony ve 35. kole LaLigy remizovali s Deportivem Alavés na jeho půdě 2:2 a umožnili Barceloně návrat na druhou příčku. Pro diváky byla výživná zejména první půle, ve které padly hned tři branky. Hosté měli skvělý úvod, když ve čtvrté minutě překonal obranu Basků, která neinkasovala už tři utkání v řadě, Eric García. Domácí pak dokázali kontrovat, v závěru poločasu ale Yangel Herrera vymetl výstavní trefou pravou šibenici. Na jeho povedenou ránu ovšem odpověděl v deváté minutě nastavení druhé půle nakonec dvougólový hrdina Jon Guridi.

Girona chce udržet druhé místo, proti je ale skvělá obrana Alavésu

Ještě nedávno se Alavés trochu bál o to, že se dostane až moc blízko sestupovému pásmu. Jenže v minulých několika týdnech našel svou formu a stoupá tabulkou vzhůru. Jeho postup se už v pátek večer pokusí utnout Girona.

Gólmanskou krizi Valencie využil ve prospěch Alavesu premiérový střelec López

Valencia ve 34. kole LaLigy podlehla Alavésu 0:1. Domácím po vykartovaném brankáři Giorgim Mamardashvillim vypadl v první půli kvůli zranění také jeho náhradník Jaume Doménech. Mezi tři tyče tak zamířil ke svému prvnímu duelu mezi španělskou smetánkou 26letý Cristian Rivero. Radostný debut to ale pro něj nakonec nebyl, jelikož ho v 68. minutě překonal svým prvním gólem v soutěži Javi López. Netopýři tak setrvali v tabulce na osmé příčce a v posledních čtyřech zápasech budou muset pro zajištění účasti v pohárové Evropě smazat pětibodovou ztrátu na Betis.

Alavés přivítá Valencii

Deportivo Alavés, vezoucí se na vlně dvou zvládnutých utkání v řadě, zavítá do třetího největšího španělského města, Valencie. Ta zatím nepříliš zdárně bojuje o pohárové příčky, například na sedmý Betis ale v tuto chvíli ztrácí pouhé dva body, a tak je pro ni každý zápas klíčový. Dokáže potvrdit roli mírného favorita a po dvou kolech konečně zvítězit nebo si další překvapení připíše na své konto nováček?

Alavés oslavil 100leté výročí otevření svého stadionu vysokým vítězstvím nad Celtou

Fotbalisté Alavésu porazili ve 33. kole LaLigy na vlastním hřišti Celtu Vigo 3:0. Domácí klub při příležitosti oslav 100 let od otevření Estadio Mendizorrotza připravil pro fanoušky speciální předzápasový program, kterým se příznivci El Glorioso naladili na další skvělé vystoupení svých oblíbenců. Ti totiž před sváteční kulisou dominovali, což do skóre promítli dvěma góly během šesti minut v úvodu druhé půle. Nejprve se totiž prosadil Giuliano Simeone, na kterého navázal Jon Guridi.

Alavés i Celta se mohou přiblížit záchraně

Na stadionu Mendizorrotza se budou moci přiblížit záchraně jak domácí Deportivo Alavés, tak Celta Vigo. V lepším postavení jsou domácí, kteří mají na sestupové pásmo už desetibodový náskok. O čtyři body méně hlásí Celestes, kteří si krom bodů, budou chtít potvrdit lepší vzájemnou bilanci.

Završení nejhorší defenzivní série Atlétika ve 21. století přihrálo Alavésu tři body

Fotbalisté Atlétika Madrid museli po konci v Lize mistrů skousnout další zklamání, když ve 32. kole LaLigy prohráli na hřišti Alavésu 0:2. Výkon Los Rojiblancos zůstal zvláště v první půli daleko za možnostmi favorizovaného celku, čehož Baskové v 15. minutě využili. Jan Oblak byl krátký na perfektní ránu Carlose Benavideze, a Indiáni tak poprvé od roku 1999 inkasovali ve 12 po sobě jdoucích zápasech. A protože sami skórovat nedokázali, mohou už příští týden po klíčovém utkání s Athleticem opustit první čtyřku tabulky.

Alavés nemá jistou záchranu, Atlético chce překvapit

Depotivo Alavés ještě nemá jistotu záchrany a sedm kol před koncem ještě potřebuje získat nějaké body. V nedělí v podvečer se mu naskýtá příležitost, ovšem jeho soupeřem bude silné Atlético. Madridský celek má také o motivaci postaráno, protože potřebuje minimálně udržet stávající čtvrté místo.

Předposlední Granada neporušila vítěznou domácí tradici s Alavésem

Fotbalisté Granady ve 31. kole LaLigy prolomili nelichotivou sérii pěti porážek v řadě, když v souboji letošních nováčků zdolali Alavés 2:0. Trápící se domácí nasměroval k prvnímu triumfu od začátku ledna už v deváté minutě Myrto Uzuni, na něhož ještě v úvodním dějství navázal Lucas Boyé. Trefy těchto dvou borců tak jen stvrdily dlouhotrvající převahu předposledního celku tabulky nad modrobílými před vlastními fanoušky, kde je porazil ve všech šesti dosavadních střetnutích.

Ukončí Granada negativní sérii? Na její půdu zavítá Deportivo

Fotbalistům Granady se záchrana v nejvyšší soutěži výrazně vzdaluje a jasněji může být i po tomto kole. Na stadion Nuevo Los Cármenes přijede Deportivo Alavés, jenž potřebuje body do klidnějšího závěru sezony.

Ryze baskický duel našel svého jediného střelce v srdci obrany Realu Sociedad

Real Sociedad zvítězil ve 30. kole LaLigy na hřišti Alavésu 1:0. Dominantně hrající mužstvo ze San Sebastiánu se v baskickém derby dlouho trápilo ve finální fázi, a tak si pomohlo standardní situací. Centr od rohového praporku usměrnil hlavou za záda gólmana mladý stoper Jon Pacheco a první trefou na seniorské úrovni vystřelil favoritovi tři body. Ten si díky tomu upevnil šestou příčku zajišťující Konferenční ligu.