Celta Vigo Španělsko - Celta Vigo - Zprávy

Další články

Půlhodinové vystoupení náhradního gólmana Bilbaa proměnil v horor mladíček Celty

Celta Vigo předvedla ve 36. kole LaLigy fantastický obrat proti Bilbau a po vítězství 2:1 se přiblížila k záchraně. Utkání se pro domácí celek dlouho nevyvíjelo podle představ, když takzvaným "olympijským" gólem přímo od rohového praporku udeřil ve 23. minutě Álex Berenguer. Po změně stran ale přišel na hřiště 20letý Hugo Álvarez a přesným zásahem a asistencí, což byly jeho premiérové zápisy do statistik v nejvyšší soutěži, překlopil skóre na stranu týmu z Galicie. V obou případech tahal balon ze sítě Julen Agirrezabala, jenž na trávník nastoupil až po hodině hry.

Celta se blíží k záchraně, dokáže obrat o body baskický Athletic?

Celta si může po vloženém šestatřicátém kole definitivně pojistit záchranu. Ve středečním utkání hostí Athletic Bilbao, které už jen teoreticky může pomýšlet na Ligu mistrů a prakticky s jistotou zůstane páté. Bude tak zajímavé sledovat, zda o dvanáct příček hůře postavení domácí budou schopni potrápit favorita, který už vlastně nemá téměř o co hrát.

Veterán v bráně Celty hráče Atlétika nezdeptal, útočná esa zastoupil střídající de Paul

Fotbalisté Atlétika Madrid vyhráli ve 35. kole LaLigy nad Celtou Vigo 1:0, a se štěstím tak potvrdili výbornou formu před vlastním publikem. Přestože měli domácí v průběhu utkání převahu, dlouho se přes kvalitně chytajícího Vicenteho Guaitu nedokázali prosadit. Zkušený brankář Los Celestes, jenž se několik sezon v dresu Crystal Palace pohyboval i v Premier League, však na čtvrté čisté konto na jaře nakonec nedosáhl, jelikož jej v závěru překonal Rodrigo de Paul.

Atlético se může proti Celtě Vigo přiblížit jistotě Ligy mistrů

Atlético Madrid ještě nemá jistou Ligu mistrů pro příští rok, ale dá se očekávat, že se tak v nejbližší době stane. Madridský velkoklub potřebuje ve zbývajících čtyřech kolech uhájit už šestibodový náskok na dotírající Athletic Club. V neděli odpoledne přivítá Celtu Vigo, která si pro změnu může definitivně udržet prvoligovou příslušnost.

Larsen při přehlídce norských střelců pomohl Vigu vyhrát. Sörlothovi ztížilo situaci oslabení

Celta Vigo porazila ve 34. kole LaLigy před vlastními fanoušky Villarreal 3:2. Los Celestes sice brzy prohrávali, ale jejich akcie výrazně vzrostly po likvidačním zákroku hostujícího Santiho Comesaňy, jenž musel krátce po odehrané čtvrthodině pod sprchy. Ještě do přestávky pak diváci viděli obrat ve skóre dokonaný ve 39. minutě Jörgenem Strandem Larsenem. Po změně stran se nicméně ukázal i jeho norský kolega v barvách Žluté ponorky Alexander Sörloth, který si připsal asistenci. Poslední slovo ale přece jen měli domácí, čímž udělali významný krok k setrvání mezi španělskou fotbalovou elitou.

Zajímavý souboj se odehraje ve Vigu, domácí hostí Villarreal

Boj o setrvání mezi španělskou fotbalovou elitou bude pro Celtu pokračovat v neděli, kdy se na domácím hřišti utká s Villarrealem. A nečeká ji nic lehkého, El Submarí Groquet v novém roce v lize prakticky neprohrává a neustále stoupá tabulkou vzhůru. Nyní je již na devátém místě a stále může reálně pomýšlet na to, že si v příští sezoně zahraje alespoň Konferenční ligu.

Alavés oslavil 100leté výročí otevření svého stadionu vysokým vítězstvím nad Celtou

Fotbalisté Alavésu porazili ve 33. kole LaLigy na vlastním hřišti Celtu Vigo 3:0. Domácí klub při příležitosti oslav 100 let od otevření Estadio Mendizorrotza připravil pro fanoušky speciální předzápasový program, kterým se příznivci El Glorioso naladili na další skvělé vystoupení svých oblíbenců. Ti totiž před sváteční kulisou dominovali, což do skóre promítli dvěma góly během šesti minut v úvodu druhé půle. Nejprve se totiž prosadil Giuliano Simeone, na kterého navázal Jon Guridi.

Alavés i Celta se mohou přiblížit záchraně

Na stadionu Mendizorrotza se budou moci přiblížit záchraně jak domácí Deportivo Alavés, tak Celta Vigo. V lepším postavení jsou domácí, kteří mají na sestupové pásmo už desetibodový náskok. O čtyři body méně hlásí Celestes, kteří si krom bodů, budou chtít potvrdit lepší vzájemnou bilanci.

Nestárnoucí Aspas řídil bleskurychlý obrat Celty proti strádajícímu Las Palmas

Fotbalisté Celty Vigo porazili ve 32. kole LaLigy Las Palmas 4:1 a vzdálili se sestupovým pozicím. Utkání pro domácí celek nezačalo dobře, když se už v 11. minutě prosadil 19letý obránce Juanma Herzog, jenž naskočil teprve do svého čtvrtého utkání mezi španělskou elitou. Radost ale talentovanému bekovi dlouho nezůstala, jelikož Los Celestes otočili skóre ještě do přestávky. Na bleskovém obratu mezi 37. a 39. minutou měl lví podíl zkušený Iago Aspas, který první gól svého celku vstřelil a na druhý přihrál. Po změně stran navíc domácí kapitán korunoval svůj výborný výkon ještě jednou vstřelenou brankou a asistencí.

Las Palmas chce ukončit sérii čtyř porážek ve Vigu

Celta Vigo se v poslední době dostává nahoru, ale v tabulce pořád zůstává daleko za očekáváním. S cílem urvat další cenné body si na sobotní odpoledne pozvala Las Palmas, které ve Vigu bude hledat ztracenou formu.

Betis po nevydařeném období konečně zabral, nový kouč Celty Vigo zažil první pád

Fotbalisté Betisu ve 23. kole LaLigy prolomili čtyřzápasovou sérii proher, když na vlastní půdě porazili Celtu Vigo 2:1. Po velmi vyrovnané první půli měli domácí skvělý vstup do druhého dějství, což vedlo k trefě Juana Mirandy, jenž se v letošním ročníku prosadil vůbec poprvé. Vítěznou branku poté vstřelil v 83. minutě po výborné individuální akci Nabil Fekir. Mladý trenér hostů Claudio Giráldez se tak musel ve třetím duelu na lavičce smířit s první porážkou, která Los Celestes opět přiblížila k sestupovému pásmu.

Celta spoléhá proti Realu Betis na kouzlo nového kouče Giraldeze

Real Betis se zmítá v potížích a momentálně protáhl svou negativní sérii porážek na čtyři utkání v řadě. Utnout tenhle cyklus se Béticos pokusí v pátek večer, kdy na svém stadionu Benita Villamarina pohostí Celtu. A ta se nebezpečně přiblížila k pádu do druhé ligy.

Celta Vigo - Rayo Vallecano 0:0

Vallecano remizovalo ve 30. kole LaLigy na půdě Celty Vigo 0:0, a zopakovalo tak výsledek z posledního vzájemného zápasu. Souboje těchto soků přinesly gól pouze ve dvou z předchozích šesti duelů. Sousedi v tabulce, kteří se drží těsně nad sestupovým pásmem, svedli vyrovnanou bitvu, v níž největší pozdvižení přineslo zakončení Jörgena Stranda Larsena do tyče. Oba týmy se tedy stále třesou na hraně propasti, přičemž Rayo nezvítězilo na hřištích soupeřů už sedm soutěžních klání v řadě.