Hellas Verona Itálie - Hellas Verona - Zprávy

Další články

Hellas na vzestupu. Poradí si po Fialkách i s Býky?

Hellas se ve 36. kole Serie A nikam nestěhuje a odehraje druhé utkání v řadě před vlastními příznivci. Ani tentokrát ho ale nečeká snadný soupeř, protože po Fiorentině zavítá na Stadio Bentegodi turínské FC.

Fiorentina ve Veroně doplatila na nabitý kalendář, domácí nasměroval k záchraně Noslin

Fiorentina prohrála ve 35. kole Serie A ve Veroně 1:2. Mastini šli do vedení již ve 13. minutě, kdy po hrubce v defenzivě fauloval Oliver Christensen a následnou penaltu proměnil Darko Lazovič. Fialky sice zásluhou přízemní rány Gaetana Castrovilliho dokázaly krátce před poločasem vyrovnat, z důležitých tří bodů se ale nakonec po dělové ráně Tijjaniho Noslina radovali domácí. Ti tak získali náskok pěti bodů na zónu sestupu a významně se přiblížili záchraně. Hosté naopak doplatili na nabitý kalendář, ve kterém kromě ligových povinností sváděli bitvy v italském poháru a Konferenční lize. K zisku bodu nedopomohl favoritovi ani Antonín Barák, jenž odehrál celý zápas.

Hellas i Fiorentina mají o co bojovat

Sezona finišuje a ještě stále není jisté, zdali si v příštím ročníku zahraje nejvyšší soutěž Hellas, či zda-li postoupí do pohárové Evropy Fiorentina. Oba celky k tomu mají nakročeno, ovšem případná porážka plány výrazně naruší.

Lazio v dostizích o Ligu mistrů porazilo Veronu gólem navrátilce Zaccagniho

Fotbalisté Lazia si ve 34. kole Serie A poradili s Veronou, kterou porazili 1:0. Rozhodující trefa, o niž se postaral uzdravený Mattia Zaccagni, přiblížila Biancocelesti jejich městskému rivalovi na rozdíl pouhých tří bodů. Kromě toho je ale také posunula blíže Lize mistrů, které se díky dobrým výkonům italských celků v evropských pohárech v příštím ročníku zúčastní i pátý nejlepší tým tabulky.

Lazio po pohárovém neúspěchu očekává tři body od Hellasu

Lazio musí zpracovávat zklamání ze semifinále Coppa Italia, v němž mu ani výhra nad Juventusem nestačila k postupu do finále. A už v sobotu se vrací opět do boje o poháry, navíc hostí mužstvo, jež trenér Lazia Igor Tudor dobře zná. Do Říma zavítá Hellas Verona.

Pozdní úder talentovaného stopera zajistil Veroně veledůležitou výhru nad Udinese

Verona přehrála v přímém záchranářském souboji 33. kola Serie A na vlastním stadionu Udinese 1:0. Ještě pár desítek vteřin před koncem na šance dlouho skromného utkání se zdálo, že se týmy rozejdou smírně, v 93. minutě však poslal domácí fanoušky do varu přesně hlavičkující Diego Coppola. Mastini se tak po trefě 20letého obránce vzdálili sestupovým vodám už na rozdíl čtyř bodů.

Souboj u zóny sestupu. Hellas hostí Udinese

Sobotní večer bude v Serii A patřit napínavému duelu dvou mužstev, která jsou bezprostředně ohrožená sestupem. Domácí Hellas přivítá na stadionu Bentegodi Udinese a bude doufat, že mu vydrží jeho současná forma.

Atalanta po skvělém představení v Liverpoolu prohospodařila nadějný náskok s Veronou

Atalanta nenavázala v pondělní dohrávce 32. kola Serie A na velké vítězství v Evropské lize proti Liverpoolu, když ztratila dvoubrankové vedení, a nakonec s Veronou pouze remizovala 2:2. První půle se přitom vyvíjela podle představ domácích, když už ve 13. minutě skóroval Gianluca Scamacca, který poté ještě přidal gólovou asistenci. Po změně stran však své kvality ukázala zimní posila Mastini Tijjani Noslin. Nizozemec totiž napodobil Scamaccovo představení z první půle, když nejprve nahrávkou přispěl ke snížení a následně gólem zajistil bod, jenž jeho tým posunul ze sestupových pozic.

Atalanta pokračuje v náročném programu, doma vyzve Hellas

Fotbalisté Atalanty mají pořádně nabito a než nastoupí v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy proti Liverpoolu, musí se vypořádat s Hellasem. Hosté z Verony bojují o záchranu a o to větší je jejich touha získat překvapivé body. Atalanta stále bojuje i o čtvrtou příčku a ani ona si nemůže dovolit zaváhat.

Ostrostřelec Gudmundsson dovedl Janov ke třem bodům na hřišti Verony

Fotbalisté Janova porazili ve 31. kole Serie A Veronu 2:1. Domácí šli sice do brzkého vedení po skvělé práci Federica Bonazzoliho, avšak ještě v první půli s přispěním štěstěny vyrovnal Caleb Ekuban. Obrat pak dovršil po změně stran Albert Gudmundsson, jenž dorazil míč do prázdné brány a v součtu s působením v národním týmu skóroval již pošesté za poslední čtyři soutěžní utkání. Scaglieri tak stále mají pouze jednobodový náskok na zónu sestupu.

Hellas může udělat další důležitý krok k záchraně

Veronský Hellas má před sebou další důležitý zápas na stadionu Bentegodi a jeho soupeřem tentokrát bude FC Janov. Předchozí dva duely skončily nejtěsnějším rozdílem a i v nedělní podvečer se očekává spíše opatrnější partie.

Cagliari na neoblíbeného soka nevyzrálo. Veronu obrala o výhru známá tvář z let minulých

Verona si ze hřiště Cagliari odvezla ve 30. kole Serie A bod po remíze 1:1. O první slovo se v souboji celků ze spodních pater tabulky přihlásili ve 30. minutě žlutomodří, a to konkrétně Federico Bonazzoli, jenž svou druhou trefou v sezoně přiblížil hosty k tříbodovému zisku. Ten však po změně stran odvrátil Ibrahim Sulemana, který před odchodem do týmu ze Sardinie strávil ve Veroně dva roky. Rossoblu ovšem i přes zisk bodu prodloužili čekání na ligové vítězství proti Scaligeri už na devět klání v řadě. Český záložník Jakub Jankto z lavičky do utkání nezasáhl.

O záchranu hrají i Cagliari s Veronou

Boj o záchranu v italské nejvyšší soutěži vrcholí a týká se i týmů Cagliari a Hellasu Verona. Vzájemný duel se odehraje na velikonoční pondělí a slibuje dramatickou podívanou.

AC navázalo na postup přes Slavii také v lize. Na hřišti Verony uspělo pražským výsledkem

Hráči AC Milán zvítězili ve 29. kole Serie A na hřišti Verony 3:1. Hosté si svůj úspěch zajistili orámováním poločasové přestávky dvěma brankami, neboť krátce před odchodem do šaten otevřel skóre Theo Hernández a nedlouho po návratu na trávník stvrdil vítězství favorita Christian Pulišič. Červenočerní tak potvrdili úspěch z pohárové Evropy proti sešívaným a na Scaligeri si po stejném výsledku, jakého dosáhli ve čtvrtek v pražském Edenu, vyšlápli posedmé v řadě.