FK Teplice Česko - FK Teplice - Zprávy

Další články

Teplice s Hradcem Králové pokračují ve svém boji o evropské poháry

Ačkoliv Hradec Králové zakončil základní část na devátém místě a Teplice dokonce na desátém, dělí oba celky pouze dva soupeři od evropských pohárů. Po vzájemném dvojutkání změří vítěz síly s pátým týmem skupiny o záchranu.

Jednačtyřicetiletý brankář Grigar po sezoně opustí Teplice

Brankář Tomáš Grigar po sezoně opustí teplické fotbalisty. Severočeši chtějí omladit gólmanskou sestavu a již před několika týdny jednačtyřicetiletému veteránovi oznámili, že s ním neprodlouží končící smlouvu. Grigar na klubovém webu uvedl, že ještě nechce končit kariéru, zatím neví, kam půjde.

Slovan si na poháry v nové éře bude muset počkat, bitvu o krále severu opanovaly Teplice

Fotbalisté Liberce tápali i v odvetném utkání semifinále skupiny o Evropu proti Teplicím a po domácí prohře 1:2 stvrdili konec své sezony. Tým z města pod Ještědem se do Sklářů pustil s velkou vervou a ačkoliv především zásluhou Denise Višinského byl hned několikrát blízko brance, nakonec se nedočkal ani čestné remízy. Hosté totiž po změně stran rozhodli o svém postupu dvěma zásahy, přičemž trefa Daniela Trubače pohladila po duši nejednoho fanouška nádherných gólů.

Liberec v Teplicích nezvládl druhou půli, dokáže v domácí odvetě zabrat?

Nepříznivě se pro Liberec vyvinul druhý poločas úvodního utkání play-off o Konferenční ligu v Teplicích. Pokud chce Slovan hned první půlsezonu s novým majitelem završit úspěšně, musí U Nisy doufat v produktivní odpoledne.

Severočeský boj o evropskou naději načaly lépe Teplice. Sny majitele Liberce narušil Fila

Fotbalisté Liberce vstoupili do nadstavbové fáze Fortuna ligy neúspěšně, když v úvodním čtvrtfinále play off o Konferenční ligu prohráli v Teplicích 0:2. Nový majitel Slovanu Ondřej Kania se nechal slyšet, že by chtěl svůj klub dovést do pohárové Evropy, a ačkoliv se jednalo spíše o dlouhodobější plán, jistá šance byla už v aktuálním ročníku. Narušila ji ovšem dalekonosná rána Daniela Fily z 56. minuty, ze které vzešel jeho 10. ligový gól v ročníku. Host ze Slavie pak navíc v samém závěru přiťukl balon Filipu Havelkovi, jenž ještě hezčím pokusem zlepšil pozici Sklářů do odvety.

Liberec může v Teplicích udělat první krok za poháry

Pokud se Liberec s novým majitelem v zádech chce podívat v příští sezoně do evropských pohárů, čeká ho náročná práce. Překonat by totiž musel postupně tři soupeře, prvním z nich jsou po základní části desáté Teplice.

Teplice vzdorovaly ve Štruncových sadech poločas, představení Chorého doplnil Vydra

Hráči Viktorie Plzeň porazili v závěrečném 30. kole základní části Fortuna ligy Teplice 3:0. Viktoriáni našli recept na svého houževnatého soupeře až v 50. minutě, kdy se hlavou do odkryté branky trefil nakonec dvougólový Tomáš Chorý. Svého ofenzivního kolegu doplnil ještě dlouhodobě kritizovaný Matěj Vydra, jenž třetí ligovou trefou v sezoně alespoň částečně splatil neutuchající důvěru Miroslava Koubka.

Plzeň si už před nadstavbou může zajistit konečné třetí místo

Sotva skončí základní část, může už být jasné složení nejlepší trojice české ligy pro tento rok. Třetí místo totiž aktuálně okupuje Plzeň, a pokud zvítězí proti Teplicím, zajistí si, že ji nikdo níže postavený již nepředežene.

Frťalu těší jistota účasti ve střední skupině, mrzel ho ale výkon proti Dynamu

Trenér Teplic Zdenko Frťala po domácí remíze 2:2 s Českými Budějovicemi neskrýval smíšené pocity. Severočeši mají kolo před koncem základní části jistotu, že se po pěti letech vyhnou nadstavbové skupině o záchranu, třiapadesátiletého slovenského kouče ale rozladil dnešní výkon v zápase s předposledním týmem tabulky.

Odvážný krok trenéra Frťaly proti Dynamu dovedl Teplice jen k dělbě bodů

Fotbalisté Teplic remizovali ve 29. kole Fortuna ligy na domácím hřišti s Českými Budějovicemi 2:2 a přišli o naději na umístění v elitní šestce. Severočeši záhy prohrávali po vlastním gólu Lukáše Marečka, což donutilo nespokojeného trenéra Zdenka Frťalu ke dvěma změnám v sestavě už na konci úvodní půlhodiny. Hrozba vystřídání pro ostatní hráče se vyplatila prakticky okamžitě, jelikož Skláři dokázali otočit průběh střetnutí ještě v prvním poločase. Vedení ale neudrželi, neboť v 67. minutě vyrovnal z penalty Jan Suchan.

Teplice si mohou proti Dynamu zajistit prostřední skupinu

Duel celků v dolní polovině tabulky se odehraje na závěr sobotního programu v Teplicích. Ty si v případě vítězství mohou zajistit účast v prostřední skupině, České Budějovice se naopak potřebují udržet nad Karvinou.

Teplice si prvním jarním venkovním vítězstvím vytvořily náskok na skupinu o udržení

Hráči Teplic porazili ve 28. kole Fortuna ligy domácí Mladou Boleslav 2:1 a vzdálili se skupině o udržení na rozdíl čtyř bodů. Úvodní trefu obstaral Daniel Trubač, jenž se v nejvyšší soutěži prosadil poprvé od konce července. Hosté si následně výhru zajistili zásluhou rozjetého Daniela Fily. Skláři se tak dočkali prvního venkovního vítězství po zimní pauze a zároveň triumfovali na stadionu Středočechů poprvé od roku 2020.

Preview: FK Mladá Boleslav - FK Teplice

Mladá Boleslav začala pravidelně sbírat body a může směle pomýšlet na umístění v elitní šestce. Před týdnem svěřenci Davida Holoubka obrali Spartu, nyní budou favority proti Teplicím.

Měl jsem to odkopnout a nevymýšlet blbosti, litoval Grigar chyby před gólem

Teplický brankář Tomáš Grigar dnes nastoupil po takřka dvou měsících k ligovému zápasu, neprožil ale vydařený návrat. Jednačtyřicetiletý fotbalista v úvodu domácího duelu 27. kola proti Hradci Králové špatnou rozehrávkou "daroval" gól Danielu Vašulínovi a Severočeši se po porážce 0:1 propadli na desáté místo tabulky o bod za svého soupeře.