FC Zlín Česko - FC Zlín - Expres Zprávy

04.08.202313:14

Vlaky posilují, přidají zastávku v Edenu

České dráhy (ČD) kvůli nedělnímu utkání nejvyšší soutěže mezi domácí Slavií Praha a hostujícím Zlínem výrazně posílí dopravu. Některé vlaky také mimořádně zastaví ve stanici Praha-Eden. Fanouškům by to mělo umožnit rychlý a snadný přístup na stadion. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČD Petr Pošta. Zápas začíná v neděli od 18:00.

V Edenu odpoledne mimořádně zastaví čtyři vlaky ve směru z jižních Čech, konkrétně půjde o spoje R 322 Silva Nortica, R 716 Vltava, R 714 Vltava a R 712 Vltava. Jejich příjezdy jsou ve 14:05, 15:05, 16:05 a 17:05.

"Pro zajištění bezpečného odjezdu fanoušků ze stadionu bude po skončení utkání posílena doprava z pražského Edenu do stanice Praha hlavní nádraží," uvedl dopravce. Ve směru z pražského hlavního nádraží ve 20:54 zastaví mimořádně ve stanici Praha-Eden vlak R 733 Vltava, který pak pokračuje do Českých Budějovic.

"Všechna mimořádná opatření jsou zanesena do jízdních řádů, takže při nákupu jízdenky zájemci zadají přímo stanici Praha-Eden jako cílovou, respektive výchozí," dodal dopravce.

ČTK
28.07.202317:59

Černín novou akvizicí Zlína

Zlín oznámil posilu do zadních řad, z druholigové Líšně přivedl 24letého stopera Jakuba Černína. Brněnský odchovanec se svým novým chlebodárcem podepsal smlouvu na 3,5 roku.

fczlin.com
22.07.202319:35

První poločas byl špatný, uznal Vrba

Zlín vstup do nového ročníku nezvládl a z Karviné odjíždí s prázdnou po porážce 1:4. "První poločas byl od nás hodně špatný, Karviná zaslouženě vedla 3:0 a ještě nastřelila břevno. Byla rychlejší, důraznější. My jsme nestíhali, dobíhali k hráčům pozdě. Výsledek tomu odpovídal. Ve druhém poločase jsme herně ožili, ale nestačilo to," řekl zlínský trenér Pavel Vrba.

ČTK
15.07.202318:05

Zlín - Líšeň 4:2

Přípravné fotbalové utkání:

FC Zlín - Líšeň 4:2 (1:2)

Branky: 79. a 83. Tkáč, 43. Čelůstka, 46. Dramé - 24. Lutonský, 41. Sokol.

Sestava Zlína: Dostál (75. Rakovan) - Kolář (69. Hellebrand), Simerský, Didiba (80. Číž) - Cedidla (46. Reiter), Janetzký (69. Hrdlička), Bužek (46. Dramé), Slončík (46. Tkáč), Čelůstka (46. Bartošák) - Ndiaye (37. Vukadinovič), Žák (69. Kovinič). Trenér: Vrba.

ČTK
08.07.202312:46

Zlín - Prostějov 2:1

Přípravné utkání:

FC Zlín - 1. SK Prostějov 2:1 (0:1)

Branky: 83. Hrdlička, 87. Bartošák z pen. - 36. Cienciala.

Sestava Zlína:

I. poločas: Rakovan - Polášek, Simerský, Kolář, Čelůstka - Hellebrand (32. Didiba) - Fantiš, Tkáč, Slončík, Dramé - Ndiaye.

II. poločas: Bachůrek - Hartman, Hönig, Didiba, Bartošák - Kulíšek, Bužek - Hrdlička, Švach, Číž - Zábojník. Trenér: Vrba.

ČTK
03.07.202316:02

Žák podepsal se Zlínem

Zlín oznámil druhou letní posilu do útoku, dohodl se na tříleté spolupráci s Filipem Žákem, jenž byl volným hráčem po odchodu z Teplic.

twitter.com/footballzlin
01.07.202312:55

Zlín - Opava 0:0

I. poločas: Dostál - Polášek, Simerský, Didiba, Reiter - Vukadinović, Bužek, Slončík, Dramé - Fantiš, Ndiaye.

II. poločas: Dostál (75. Bachůrek) - Obadal, Kulíšek, Kolář, Bartošák - Hrdlička (70. Polášek), Tkáč, Janetzký, Číž - Bobčík, Kovinić. Trenér: Vrba.

ČTK
30.06.202318:55

Zlín přivedl útočníka Ndiayeho

První letní posilou Zlína se stal El Hadji Latyr Ndiaye. Třiadvacetiletý senegalský útočník zamířil do předposledního týmu uplynulé prvoligové sezony po angažmá v nižších francouzských soutěžích a s vedením "Ševců" podepsal smlouvu na tři a půl roku.

Ndiaye strávil jarní část ve čtvrté francouzské lize a ve 14 zápasech dal 12 branek. Předtím na podzim v páté nejvyšší soutěži zaznamenal v devíti utkáních 11 gólů. Senegalský urostlý hráč je využitelný na více postech, může hrát na obou křídlech i na hrotu útoku. Podle zlínského webu má na kontě dva starty a jednu branku za národní mužstvo.

ČTK
28.06.202313:22

Trinity Zlín - Žilina 2:2

Zlín uhrál remízu s Žilinou, účastníkem kvalifikace Evropské konferenční ligy. "V závěrečné fázi jsme dokonce mohli vstřelit vítězný gól, ale celkově přestože ten výsledek není úplně důležitý, tak taky něco vypovídá. Měli jsme tam pozitivní i negativní věci v obou poločasech," uvedl asistent zlínského trenéra Vít Vrtělka.

Trinity Zlín - Žilina 2:2 (1:0).

Branky: 23. Číž, 71. Slončík - 48. Minárik, 60. Jambor.

I. poločas: Rakovan - Reiter, Didiba, Kolář, Bartošák - Vukadinovič, Kulíšek, Janetzký, Slončík, Číž - Bobčík.

II. poločas: Rakovan - Polášek, Simerský, Didiba (67. Bartošák), Obadal - Hrdlička, Kolář (67. Slončík), Tkáč, Bobčík (67. Číž), Dramé - Fantiš. Trenér: Vrba.

ČTK
24.06.202313:23

Trinity Zlín - Třinec 2:0

Trinity Zlín - Třinec 2:0 (1:0).

Branky: 8. Simerský, 77. Hamalčík.

I. poločas: Dostál - Polášek, Simerský, Kolář, Obadal, Kulíšek - Janetzký, Hrdlička, Bobčík, Dramé - Fantiš.

II. poločas: Rakovan - Reiter, Obadal, Didiba, Bartošák - Vukadinovič, Tkáč, Slončík, Číž - Bobčík, Hamalčík. Trenér: Vrba.

Vrba: Je to impuls i pro příští sezonu

Zlín v odvetě baráže o udržení v první lize remizoval s Vyškovem 0:0 a po těsné výhře z prvního utkání si zajistil setrvání mezi elitou. "Nevím, jestli je to úleva pro mě. Přišel jsem, abych se pokusil zachránit Zlín. To se nám podařilo, takže je to samozřejmě úspěch nejen můj, ale hlavně celého týmu a klubu. Jsem rád, že se nám to podařilo a že příští sezonu se zase bude ve Zlíně hrát liga. Měli jsme výhodu gólu navrch, to se samozřejmě hraje líp. Jsem rád, že jsme výsledek doma uhráli, protože ve Zlíně měl Vyškov víc šancí. Dnes se domácí do pořádné gólové příležitosti nedostali. Podle mého názoru jsme si to uhráli až obrovsky zkušeně. Těší mě, že se ukázalo, že i tady jsou hráči, kteří zvládnou uhrát výsledek, který potřebují. Zatím jsem se s nikým nebavil, že bych měl ze Zlína odejít. Věřím, že tohle je impuls i pro příští sezonu. Hráči, funkcionáři i fanoušci by se měli přesvědčit o tom, že to jde. Mohli bychom být třeba v klidné střední části tabulky," hodnotil zlínský kouč Pavel Vrba.

ČTK
04.06.202317:50

Poločas: Vyškov - Zlín 0:0

Poločasový výsledek odvety baráže o FORTUNA:LIGU: Vyškov - Zlín 0:0.

01.06.202318:18

Poločas: Zlín - Vyškov 0:0

Poločasový výsledek prvního zápasu baráže o FORTUNA:LIGU: Zlín - Vyškov 0:0.

24.05.202322:48

Celé mužstvo šlo za výhrou, chválil Vrba

Zlín v předposledním kole nadstavby porazil Baník Ostrava a vyhoupl se na barážovou příčku, trenér Pavel Vrba si však uvědomuje, že ještě není konec: "Celé mužstvo šlo za tím, abychom vyhráli a zachránili ligu pro Zlín. V průběhu zápasu jsem měl informace o průběhu ostatních zápasů a reagoval jsem posílením útočné fáze. V kritické chvíli jsme dokázali zápas zvládnout. Dnes utkání rozhodli zkušení hráči, ale nebylo to jen o nich. Celý tým šel za svojí šancí, ukázali jsme charakter. Měli jsme problémy s obsazením stoperů, ale Didiba to zvládl. Vyplavali jsme na povrch, nejsme pod hladinou. Naše výchozí postavení je nyní lepší, než bylo před pár týdny, ale hrát na remízu v Brně nelze."

ČTK
14.05.202318:50

Vrba: Nechtěl bych platit další pokutu

Pavel Vrba má po týdnu opět důvod ke zklamání, když jeho tým přišel o drobnou sérii neporazitelnosti mimo jiné kvůli odvolanému gólu ze samotného závěru duelu v Teplicích. "První poločas z naší strany nebyl výrazný, nebyl dobrý. Bohužel jsme dostali první gól. Zápas se pak vyvíjel tak, jak se vyvíjel. Druhý poločas jsme byli výrazně lepší, tlačili jsme se za vyrovnáním. Výsledek je pro nás špatný, a to ze spousty důvodů, které se na hřišti děly. Ale hodnotit to nechci, abych zase neplatil pokutu. Tenhle zápas byl pro nás klíčový. Máme teď tři zápasy do konce a ztrátu čtyři body na Pardubice, u kterých hrajeme příště. Už nemůžeme hrát na remízu, nemůžeme vyčkávat."

ČTK
26.04.202322:37

Fantiš odehrál 300. ligový zápas

Zlín v předposledním kole základní části FORTUNA:LIGY porazil Bohemians 1905 (4:1) a dvojitý důvod k radosti mohl mít Antonín Fantiš. Pro zkušeného univerzála se jednalo o 300. start v nejvyšší soutěži.

26.04.202320:50

Je to pro nás důležitá výhra, uvedl Vrba

Zlín přesvědčivě porazil Bohemians 1905 a předposledním Pardubicím se přiblížil na tři body. "Spíš než zápas hodnotím naši celkovou situaci. Hrajeme stále o co nejvíc bodů, aby naše pozice v nadstavbě byla co nejpřijatelnější. Kdybychom dnes zápas nezvládli, byla by naše situace hodně složitá. Ale uhráli jsme důležité tři body, fotbal to nebyl špatný, soupeř nás zatlačil po našich gólech a podle mě rozhodl třetí gól. Pak jsme dostali prostor a dali i čtvrtý gól. Je to pro nás hodně důležité, čeká nás Boleslav a jakýkoliv bodový zisk by byl pro nás povzbuzením do nadstavby," řekl po výhře 4:1 zlínský trenér Pavel Vrba.

ČTK
01.04.202318:42

Ojedinělá gólová exploze Zlína

Trinity Zlín si dneska díky brzké červené kartě soupeře pochutnal na Českých Budějovicích a v lize vsítil pět branek dokonce poprvé za více než sedm dekád. Naposledy se mu to povedlo v září 1951 proti Košicím.

csfotbal.cz
19.03.202320:43

Zkrat Filla musíme řešit, slíbil Vrba

Zlín po brzkém vyloučení Martina Filla prohrál regionální derby v Uherském Hradišti a propadl se na dno tabulky. "Zápas samozřejmě ovlivnilo rychlé vyloučení Filla. Hrozně to zkomplikovalo utkání, soupeř se dostal do vedení. Nevyšel nám vstup do druhé půle, ale zase jsme hráli proti mužstvu, které hraje o poháry. Slovácko mělo zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhrálo. Co se týče Filla, tak on sám musí vysvětlit, proč v takovém zápase udělá to, co udělal. Jasně se bavíme při přípravě, že to bude vyhecované, že nesmíme dostávat zbytečné karty. Je to pro mě záhada. Takový zkrat musíme řešit. Není normální, když se tak zkušený hráč nechá dvakrát po sobě takto vyloučit. Musím se sednout s vedením klubu, s médii to řešit nebudu. Věřil jsem ale tomu, že jako zkušený hráč dokáže mužstvu pomoct, ale dnes to bylo přesně naopak. Hrubě ovlivnil zápas, vůči kolektivu, vůči klubu, tomu nerozumím," řekl zlínský trenér Pavel Vrba.