FC Zlín Česko - FC Zlín - Expres Zprávy

30.04.201619:11

Po zápase Slovácko - Zlín zadržen fanoušek

Policie zadržela po dnešním utkání 27. kola první fotbalové ligy mezi 1. FC Slovácko a Fastav Zlín dvaadvacetiletého fanouška hostujícího klubu pro podezření z výtržnictví. Mladík po poločase vnikl na hrací plochu a v kotli zlínských fanoušků zapálil světlici, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Od světlice se podle ní navíc v sektoru hostů vzňala plachta, kterou museli pracovníci bezpečnostní agentury odstranit. Mladík nadýchal 0,28 promile alkoholu a skončil na policejní služebně. Kvůli přestupku tam nějaký čas strávili i čtyři další fanoušci. Policie je podle Javorkové podezřívá z přestupku proti veřejnému pořádku.

ČTK
30.04.201617:45

Páník: Přijeli jsme na Slovácko neprohrát

Zlín dotáhl utkání na hřišti Slovácka a odváží si cenný bod za remízu 1:1. "Přijeli jsme na Slovácko hlavně s cílem neprohrát. Protože i bodík může hrát v konečném účtování roli. Pro nás bylo utkání velmi těžké. Slovácko drží míč a postupný útok umí dobře řešit. Ubránit soupeře nás stálo hodně sil. V prvním poločase jsme byli málo aktivní a nebyli jsme v prostorech, odkud bychom mohli zakončit. Po změně stran nám paradoxně pomohl inkasovaný gól. Z kluků jakoby spadl stres. Postupně jsme poslali do hry rychlostní fotbalisty. S bodem i s výkonem jsem spokojen. Remíza je zasloužená," prohlásil Bohumil Páník.

ČTK
11.04.201608:39

Plzni bude chybět potrestaný Hubník

Plzni bude v příštím ligovém kole chybět stoper Roman Hubník, který dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně, znamenající distanc na jedno utkání. Stejný trest čeká také Jasmina Ščuka z Mladé Boleslavi a teplického Zuraba Ciskaridzeho, jenž navíc bude pykat také za vyloučení. Ve 24. kole museli předčasně ze hřiště i olomoucký brankář Miloš Buchta a zlínský Róbert Matejov.

ČTK
10.04.201610:38

Páník: Bohužel jsme dostali branku

Zlín ve včerejším ligovém utkání nad Plzní dlouho vedl, nakonec však po změně stran o náskok přišel a nezískal proti favoritovi ani jeden bod. "Plzeň má velice kvalitní tým a způsob hry, kterým přečísluje soupeře po křídlech. Rychlá vedoucí branka nám dodala sílu. Spoustu míčů pochytal Dostál, na tom jsme měli postavenou hru, bohužel jsme kazili hodně míčů v přechodové fázi. Do druhé půle jsme poslali brejkové hráče, bohužel jsme dostali branku. Viděl jsem po zápase v televizi akci, brance předcházela ruka, Matejov to nevydržel. Tento klíčový okamžik s týmem zatřásl. Tím vyháníme diváky ze stadionu. Dnešní utkání bylo i pro otce a děti, které vidí reakci rodičů a dědečků. Tato akce měla být demonstrací fotbalu, ale otočila se proti němu," řekl po utkání zlínský kouč Bohumil Páník.

ČTK
31.03.201619:37

Zlín a Brno trestány za fanoušky

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala Zlín pokutou 30 tisíc korun za nevhodné chování části domácích diváků při ligovém utkání s Olomoucí. Brno pro změnu musí zaplatit 20 tisíc korun za špatné chování hostujících fanoušků při zápase na hřišti Slovácka.

ČTK
07.03.201608:36

Janíček si odpyká disciplinární trest

Zlínský Tomáš Janíček se stal třetím hráčem v této ligové sezoně, který dostal osm žlutých karet. Záložník Fastavu tak v příštích dvou kolech nebude moci nastoupit. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání si odpykají jeho spoluhráč Diego Živulič, olomoucký David Houska a Ondřej Vrzal z Dukly.

ČTK
21.02.201613:36

Páník: Dneska jsme urazili fotbal

Zlín neuspěl ani ve druhém jarním zápase. Fastav před týdnem prohrál se Spartou, včera pak podlehl 0:3 Baníku Ostrava. "Před pěti lety by prohru 0:3 s Baníkem člověk skousl, ale já tohle neskousnu do konce sezony. My jsme svým přístupem znehodnotili výkon, někteří hráči si přišli jenom zahrát fotbal a to nejde. Začali jsem dobře, ale přišel první protiútok, výborná střela Holzera a po tom direktu jsme se motali na hřišti. Někteří hráči nepochopili, že se musí tvrdě pracovat. Musíme si udělat pořádek ve vlastních řadách. Někteří hráči si sednou na lavičku, aby se probrali z euforie, že jsou na šestém místě. Nemají srdce a přístup. Dneska jsme urazili fotbal, nezasloužili jsme si nic," řekl po zápase zklamaný trenér Bohumil Páník.

ČTK
11.02.201614:59

Policie se chystá na duel Zlín - Sparta

Policie se připravuje na fotbalový zápas Zlína s pražskou Spartou. Utkání se hraje v sobotu od 14:00 a pravděpodobně bude vyprodáno. "Vzhledem ke kumulaci velkého množství návštěvníků i zkušenostem z posledního zápasu je toto utkání vyhodnoceno jako rizikové," řekla dnes ČTK Lucie Javoříková ze zlínské policie. Podle ní bude v ulicích Zlína více než sto policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, kriminalisté a členové antikonfliktního týmu. "Taktéž budou ve městě posily v podobě speciálních pořádkových jednotek z okolních krajských ředitelství policie a několik desítek strážníků Městské policie Zlín," uvedla Javoříková. Policejní hlídky budou monitorovat i příjezd fanoušků a jejich přesun na stadion.

ČTK
06.02.201616:38

Fastav Zlín - FK Senica 4:1

PŘÁTELSKY: Fastav Zlín - FK Senica 4:1 (3:1).
Branky:
40. a 59. Poznar, 21. L. Holík, 25. V. Vukadinovič - 7. Leško.
Sestava Zlína: S. Dostál (70. Holý) - Pazdera, Jugas, Hájek (70. Malý), Matějov (70. Hubáček) - V. Vukadinovič (60. Bartolomeu), Živulič, L. Holík (70. Janíček), Koreš (60. Jordan) - Poznar (70. Š. Červenka), Diop (46. Fantiš). Trenér: Páník.

ČTK
30.01.201617:44

Fastav Zlín - Saburtalo Tbilisi 1:0

PŘÁTELSKY:Fastav Zlín - Saburtalo Tbilisi 1:0 (0:0).
Branka: 80. Diop.

ČTK
28.01.201621:43

Fastav Zlín - FC Atyrau 3:2

PŘÁTELSKY: Fastav Zlín - FC Atyrau 3:2 (2:0).
Branky:
20. Koreš, 24. Diop, 80. Jordan - 56. Aržanov, 88. Šarpar.

ČTK
24.01.201615:37

Tipsport ligu ovládl Zlín

Tipsport liga (Slavoj Vyšehrad):
Finále:
Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 0:0, na penalty 5:4.
Rozhodující penaltu proměnil:
Poznar.
Sestavy:
Zlín:
Holý (46. S. Dostál) - Pazdera, Jugas (60. Hubáček), Hájek, Matějov - V. Vukadinovič (46. Fantiš), Janíček, Holík, Koreš (60. Bartolomeu) - Poznar, Diop (46. Jordan). Trenér: Páník.
Bohemians:
I. poločas:
Fryšták - Hašek, Krch, Šmíd, Havel - Hradecký - Lulič, Čížek, Blecha, Bartek - Mikuš.
II. poločas: Fryšták - Čögley, Krch, Gajič, Švec - Jindřišek - Acosta, Hubínek, Jirásek, Mosquera - Schick. Trenér: Pivarník.

ČTK
23.01.201614:29

TL: Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 6:2

Tipsport liga:
Semifinále:
Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 6:2 (2:1).
Branky:
17. Diop, 43. Malý, 55. Jordan, 60. Holík, 77. Fantiš, 79. Š. Červenka - 36. a 72. Takács.
Sestava Zlína:
I. poločas:
S. Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Benčík - V. Vukadinovič, Janíček, Masař, Bartolomeu - Diop, Poznar.
II. poločas: Holý - Kopečný, Jugas, Hubáček, Matějov - Fantiš, Motal, Holík, Koreš - Jordan, Š. Červenka. Trenér: Páník.
Veselovský - Glöckner (65. Vodháněl), Křapka, Vraštil, Mendy (46. Lacek, 75. Dratva) - Takács, Kateřiňák (46. Houžvička) - Malpon, Albina (65. Lukeš), Ladra - Kozma (46. Bečirevič). Trenér: Pechanec.

ČTK
21.01.201609:25

Zlín testuje útočníka Diopa ze Slavie

Ve Zlíně testují senegalského útočníka Dameho Diopa, který se nevešel na jarní soupisku posílené Slavie Praha. Dvaadvacetiletý hráč by mohl v týmu ligového nováčka zacelit mezeru po odchodu Lukáše Železníka, jenž zamířil v zimní přestávce právě do Slavie.

I. poločas:
Melichárek - Timofejevs, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Brigant, R. Buchta, Lacko, Lutonský - Škoda - Vávra.
II. poločas: Martin Doležal II. - Malík, Frelih, Jakub Šural, Janoščin - Chrien, Weber, Zavadil, J. Kučera - Zoubele - Přichystal. Trenér: Kotal. Zlín:
S. Dostál - Pazdera, Jugas, Hubáček, Matejov - Kopečný, Bartolomeu, Holík, Motal, V. Vukadinovič - Poznar. Trenér: Páník.

ČTK
09.01.201613:48

TL: Opava - Fastav Zlín 2:3

SFC Opava - Fastav Zlín 2:3 (0:1)
Branky:
48. Žídek, 84. Swiech - 45. Fantiš, 50. Bartolomeu z pen., 83. Jordan.
I. poločas:
Holý - Malý, Hájek, Janíček, Matejov - Kopečný, Masař, Višněvský, Koreš - Poznar, Fantiš.
II. poločas: Dostál - Pazdera, Jugas, Bačo, Hubáček - Bartolomeu, Holík, Motal, Benčík, Vukadinovič - Jordan. Trenér: B. Páník.

23. a 24. ledna: zápasy o umístění v Tipsport lize,
25. - 31. ledna: soustředění v Turecku (3 zápasy v jednání).

ČTK
07.12.201508:34

Boleslavi bude na jaře chybět Magera

Mladé Boleslavi bude v prvním utkání ligového jara chybět útočník Lukáš Magera, který v 16. kole dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně a musí vynechat jeden zápas. Stejný trest čeká libereckého Vladimíra Coufala, jabloneckého Tomáše Wágnera, příbramského Martina Suse, olomouckého Uroše Radakoviče, Davida Barteka z Bohemians 1905, Petra Nerada z Jihlavy a zlínského brankáře Tomáše Holého.

ČTK
03.12.201511:58

Jugas prodloužil ve Zlíně smlouvu o tři roky

Obránce Jakub Jugas prodloužil se Zlínem smlouvu o tři roky do prosince 2018. První ligu si před návratem do klubu, kde fotbalově vyrůstal, zahrál také na hostování v Příbrami a Brně.

ČTK
07.11.201519:34

Páník: Je to pro nás vítězství podzimu

Zlín po dvou měsících konečně naplno zabral a na vlastní půdě porazil Slovácko. "Nám se povedla první půle, kde jsme mohli odskočit více. Hosté první poločas přežili a stupňovali nápor, který vyústil ve stav 1:1. Musel jsem začít střídat, abychom to uběhali. Přišel Vukadinovič a ten utkání rozhodl. Jsem spokojen, obzvlášť za první poločas. Je to pro nás největší vítězství podzimu. Bylo to derby a myslím, že po dlouhých letech bylo vyprodáno. Vítězství nám dává sílu do dalších utkání a poháru. Je to pro nás obrovská motivace. Poznar má formu, gól dal, navíc přidal i přihrávku," řekl po zápase zlínský kouč Bohumil Páník.