Fastav Zlín - Třinec 3:0 (0:0)
Branky:
57. a 73. Fantiš, 68. Masař.
Sestava Zlína:
I. poločas: Dostál - Matejov, Janíček, Gajič, Bartošák - Džafič, Traoré, Holík, Bartolomeu - Beauguel, Železník.
II. poločas: Dostál - Pazdera, Hnaníček, Gajič, Masař - Štípek, Jiráček, Podio, Duval - Fantiš, Diop. Trenér: Páník.

1. poločas:
Švenger - Pazdera, Hnaníček, Janíček, Bartošák - Štípek, Traoré, Masař, Bartolomeu - Beauguel, Fantiš.
2. poločas: Šiška - Matejov, Gajič, Bačo, Pernackyj - Mlýnek, Drazan, Holík, Džafič - Diop, Chwaszcz. Trenér: Páník.

ČTK
23.06.201720:07

Česko-slovenský superpohár pro Zlín

Česko-slovenský superpohár: Zlín - Slovan Bratislava 1:1, 6:5 na penalty (89. Beauguel z penalty - 17. vlastní Matejov).

20.06.201713:34

Aktualizovaný program letní přípravy Zlína

Aktualizovaný program letní přípravy fotbalistů Fastavu Zlín:
23. června: Zlín - Slovan Bratislava, československý Superpohár (Uh. Hradiště, 18:00),

Zlín získal záložníka Džafiće

Na českou nejvyšší soutěž se může těšit Adnan Džafić, bosenský záložník přestoupil z Táborska do Zlína.

fcfastavzlin.cz
13.06.201716:48

Harba se trápí a chce zpátky

Haris Harba od půlky března vůbec nenastupuje za druholigový korejský Bucheon a rád by se vrátil do Zlína, odkud odcházel jako volný hráč a nejlepší střelec loni v prosinci. "Haris by se nejdříve musel vyvázat ze smlouvy," upozorňuje ovšem na složitosti s tím spojené zlínský manažer Zdeněk Grygera. Bosenský útočník podepsal v Bucheonu kontrakt na tři roky.

Bohemians 1905 a FAČR musí zaplatit pokutu

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila Bohemians 1905 pokutu 120 tisíc korun za porušení povinností pořadatele v utkání 27. kola se Slavií. Za stejný prohřešek při finále domácího poháru MOL Cupu v Olomouci mezi Opavou a Zlínem dostala pokutu 75 tisíc korun Fotbalová asociace ČR jako pořadatel utkání a potrestány byly i oba kluby. Zlín i Opavy dostaly za výtržnosti fanoušků při finále pokutu 50 tisíc.

ČTK
18.05.201709:01

Zlínské vítaly doma desítky fanoušků

Skandováním "Zlíneček, Zlíneček", "Šampioni" nebo "Ševci" přivítali zlínské fotbalisty v noci po vítězství ve finále českého fotbalového poháru jejich fanoušci. Na autobus čekalo ve Zlíně na fotbalovém stadionu několik desítek lidí. Lidé si s hráči zazpívali a fotili se s nimi i s pohárem. Fanoušci na hráče čekali až do 23:00 v restauraci v sousedství stadionu. Někteří odpoledne sledovali zápas s opavským týmem na velké obrazovce na zlínském náměstí, jiní se jeli podívat na finále do Olomouce.

ČTK
17.05.201719:21

V MOL Cupu triumfoval Zlín

Výsledek finále Českého poháru: Opava - Zlín 0:1 (20. Bartolomeu).

15.05.201714:31

Policie v Olomouci pro finále poháru posílí

Kvůli finále Českého poháru mezi Zlínem a Opavou, které se hraje ve středu v Olomouci, posílí tamní policii kolegové z okolních tří krajů. Do terénu budou nasazeni také strážníci či policisté z antikonfliktního týmu, informovala dnes ČTK krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Policie očekává, že na utkání přijede 10.000 fanoušků obou klubů, zápas na Andrově stadionu vyhodnotila jako rizikový. "Policisty Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje budou posilovat kolegové z Moravskoslezského, Jihomoravského a Zlínského kraje," uvedla policejní mluvčí. S policií budou na zajištění pořádku podle ní dohlížet také olomoučtí strážníci. Finále měl původně hostit pražský stadion v Edenu, kde sídlí Slavia. Zlín i Opava však chtěly hrát o trofej blíž ke svým fanouškům a sponzor poháru MOL nakonec s přesunem souhlasil. Vyvrcholení soutěže, jejíž vítěz postoupí do kvalifikace Evropské ligy, bude mít výkop v 17:30.

ČTK
22.04.201721:13

Páník: Odehráli jsme výborný zápas

Zlín konečně zabral a po sérii deseti zápasů bez vítězství porazil Bohemians 1905. "Odehráli jsme výborný zápas z pohledu bojovníků a běžců. Vypadlo nám hodně hráčů ze základní sestavy a ti bojovníci a běžci eliminovali největší sílu Bohemky, jejich atributy jsme dokázali potlačit. Myslím, že jsme byli hlavně v první půli hodně nebezpeční. Dokázali jsme dát gól a měli jsme více těch situací. V druhé půli se to už otočilo, je jasné, že domácí pod tlakem toho výsledku si budou vytvářet na stranu svých fanoušků brankové situace. My jsme to přežili někdy s nasazením života a také někdy díky brankáři Švengerovi. Pak už se to hraje vabank, taže jsme dohráli jeden z brejků. Dneska jsem si pomohli hráči, kteří nehrávají stabilně. Oni ty branky dokázali dát a tím si říkají, aby šli častěji na hřiště. Když vám každý den tu sérii někdo připomíná, pak už jste k tomu trochu imunní. Ale stejně to vnímáte. Bylo to slyšet až ve Zlíně, spadlo to z nás," pronesl kouč Bohumil Páník.

ČTK
20.04.201716:57

Slavia a Zlín platí pokuty

Slavii udělila disciplinární komise pokutu 70 tisíc kvůli výtržnostem fanoušků, kteří poškodili zařízení stadionu v Karviné. Slezský klub dostal pokutu 50 tisíc za porušení povinností pořadatele.

ČTK
17.04.201719:58

Slavii bude kvůli kartám chybět Barák

Slavistům bude v příštím kole první ligy chybět Antonín Barák, který dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Ze stejného důvodu čeká jednozápasový trest i dvojici z Bohemians 1905 Daniela Krcha s Josefem Jindřiškem, brněnského Jakuba Řezníčka, mladoboleslavského Marka Matějovského a Jeana-Davida Beauguela ze Zlína.

ČTK
10.04.201712:41

Zlín do konce sezóny přišel o Diopa

Zlínský útočník Dame Diop má zlomenou lícní kost a čeká jej operace, po níž už do této sezony nezasáhne. Čtyřiadvacetiletý senegalský útočník utrpěl zranění v nedělním ligovém utkání v Jablonci (0:2). V 73. minutě se srazil s domácím obráncem Martinek Hanouskem a v bezvědomí byl převezen do nemocnice. "Diopa nyní čeká převoz do nemocnice ve Zlíně, kde by měl po splasknutí otoku podstoupit operační zákrok. Léčení si vyžádá delší dobu, sezona pro něj skončila," řekl ČTK manažer Zlína Zdeněk Grygera.

ČTK
09.04.201721:39

Limberský si odpyká disciplinární trest

Vedoucí Plzni bude v příštím kole první ligy chybět David Limberský, který dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Ze stejného důvodu čeká jednozápasový trest i na teplické hráče Davida Vaněčka s Aleksandarem Šušnjarem, příbramského Romana Květa, Jiřího Janouška z Hradce Králové, Jakuba Podaného z Dukly a Pavla Košťála z Karviné. Za osm žlutých karet si dvě kola nezahrají brněnský Jakub Šural a zlínský Dame Diop.

ČTK
09.04.201717:59

Páník: Bylo tam hodně nepřesností

Zlín nedokázal bodovat ani proti Jablonci a na vítězství tak už čeká devět kol. "Z naší strany tam bylo mnoho nepřesností, odevzdávali jsme míč v přechodové fázi. I když jsme to měli dobře rozběhlé, nedokázali jsme to přesně rozehrát na Vukadinoviče, Hanousek to chytil a byl z toho rychlý protiútok. I gól jsme dostali z obrovské chyby, nahráli jsme soupeři a už jsme to nedokázali dostoupit. Domácí mají herní mančaft, umí hrát fotbal, jsou důrazní, takže jsme je museli vysoko napadat, což nás stálo spoustu sil. Po středečním pohárovém utkání z nás domácí odsávali sílu, až to korunovali druhou brankou. My jsme měli v závěru šanci zprava, kdyby byla přihrávka trochu delší, možná jsme odvezli bod. Domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli. Diopovo zranění mrzí, byla to pořádná rána a byl v bezvědomí. Nyní je v nemocnici. Jsou to nepříjemné věci, porážka mě bolí, ale mě teď bolí víc zranění mého hráče," řekl zlínský kouč Bohumil Páník.

ČTK
23.03.201718:44

Zlín a Slovácko zaplatí 50 tisíc

Fastav Zlín dostal pokutu 50 tisíc korun za porušení povinností pořadatele v utkání se Slováckem. To zaplatí stejnou částku kvůli nesportovnímu chování fanoušků a použití pyrotechniky.

ČTK
18.03.201709:07

Páník: Vyloučení nám hodně pustilo žilou

Zlín na jaře nevyhrává a platí to i po včerejší předehrávce 21. kola, tentokráte ovšem může v jeho táboře zavládnout spokojenost - Fastav totiž i v oslabení uhrál remízu 0:0 na půdě Sparty. "Na Spartu jsme přijeli v době, kdy není v komfortním nastavení, takže jsme toho chtěli využít. V prvním poločase se nám to dařilo velice dobře a měli jsme asi tři velmi dobré situace na vstřelení gólu. Po přestávce jsme chtěli zlobit dál, ale řešili jsme některé věci složitě a z toho také vyplynula druhá žlutá karta. Pak už jsme jenom bránili, abychom neprohráli, protože to jsme si myslím nezasloužili. Vyloučení nám hodně pustilo žilou. Kdybychom hráli v plném počtu, tak jsem měl nachystané dva útočníky, přešli bychom na rozestavení 4-4-2 a ještě bychom Spartu potrápili," hodnotil trenér Bohumil Páník.

ČTK
17.03.201721:28

Zlín přišel o zraněného Gajiće

Bez Zorana Gajiće dohrává Zlín dnešní zápas na půdě Sparty, obránce Fastavu si v úvodu druhého poločasu poranil stehenní sval.