Sestava Zlína: Dostál - Gajić, Buchta, Hnaníček - Bartošák, Podio, Jiráček, Džafić (60. Hronek, 62. Slaměna), Matejov (46. Holík) - Poznar, Železník (46. Vyhnal). Trenér: Pivarník.

51. a 56. Slaměna, 15. Vyhnal, 17. Hronek, 58. Džafič.
Sestava Zlína:
I. poločas:
Šiška - Gajič, Buchta, Bačo, Nečas, Podio, Matejov, Jiráček, Hronek, Vyhnal, Železník.
II. poločas: Dostál - Cedidla, Hnaníček, Bačo (58. Košák), Bartošák, Holík, Podio (58. Venený), Slaměna, Džafič, Jakubov, Poznar. Trenér: Pivarník.

ČTK
17.01.201910:58

Bílek se dohodl s reprezentací Kazachstánu

Trenér Michal Bílek končí u týmu Zlína a měl by převzít reprezentaci Kazachstánu. Klub představí jeho nástupce v poledne na tiskové konferenci. ČTK to oznámila tisková mluvčí Fastavu Zuzana Molková. Podle spekulací médií by se novým koučem šestého týmu ligové tabulky měl stát Roman Pivarník, který naposledy vedl ve druhé lize Zbrojovku Brno a nyní je bez angažmá. V hledáčku Zlína byl i loni v létě, ale kvůli smlouvě v Brně nakonec nepřišel. Bývalý reprezentační kouč Bílek trénoval Zlín od loňského května, smlouvu měl do 30. června 2020.

ČTK
12.01.201913:38

Fastav Zlín - Zlaté Moravce 2:0

PŘÁTELSKY: Fastav Zlín - Zlaté Moravce 2:0 (0:0).
Branky:
60. Gajič, 82. Železník.
I. poločas:
Šiška - Bačo, Buchta, Cedidla - Bartošák, Podio, Hellebrand, Slaměna, Hronek - Jakubov, Vyhnal.
II. poločas: Dostál - Gajič, Bačo, Hnaníček - Jiráček, Slaměna, Džafič, Holík, Matejov - Železník, Poznar. Trenér: Bílek.

ČTK
11.01.201917:49

Zlín posílil Čanturišvili

Zlín posílil záložník Vachtang Čanturišvili. Gruzínský reprezentant do šestého celku prvoligové tabulky přestoupil z Trnavy a v novém působišti podepsal smlouvu na dva a půl roku. Loni na podzim v 19 soutěžních zápasech zaznamenal čtyři góly a jednu asistenci, za slovenský tým si zahrál i ve skupině Evropské ligy.

Bílek: Nechytili jsme vstup do utkání

Zlín nestačil na Plzeň a promarnil možnost dotáhnout se na průběžně třetí Jablonec. "Nechytili jsme vstup do utkání a byli jsme hodně pasivní. Dostali jsme dva góly a první půle z naší strany nebyla dobrá. Ve druhém poločase jsme soupeře více dostávali pod tlak. Branku, která by soupeře znervóznila, jsme ale nedali. Byla pro nás komplikace, že jsme hráli bez Beauguela a měnili jsme rozestavení. Ve druhé půli jsme hráli 3-5-2, i když Hronek není útočník. Jsem zklamaný, že jsme prohráli. Plzeň má dobré, a zkušené mužstvo. První poločas jsme trošku prohospodařili. Měli jsme strach a chyběla nám sebedůvěra. Ve druhé půli už nebylo na co se šetřit," prohlásil zlínský trenér Michal Bílek.

ČTK
03.12.201820:36

Bílek: Byl to náš nejhorší podzimní výkon

Zlín nezvládl utkání v Jablonci a ze severu Čech si odvezl debakl 0:4. "Měli jsme dobrou pasáž mezi 20. a 35. minutou, kdy jsme měli nějaké závary před soupeřovou bránou. To jsme nevyužili, nedostali jsme se k pořádnému zakončení. Pak rozhodly dvě slepené branky ke konci první půle. Jablonec byl v druhé půli lepší, individuální schopnosti jejich hráčů byly nad našimi. Nechávali jsme je hrát, nechodili jsme jim do těla. Byl to náš nejhorší výkon v podzimní části," řekl po zápase zlínský lodivod Michal Bílek.

ČTK
24.11.201822:58

Bílek: Hráli jsme od začátku dobře

Spokojený byl po vítězství nad Opavou trenér Zlína Michal Bílek: "Dali jsme dva góly. Utkání se nám povedlo. Hráli jsme hned od začátku dobře, soupeře jsme do ničeho nepustili. Hned v první minutě jsme měli dvě šance. Zejména první poločas jsme zvládli výborně. Naší silou byla dobrá defenzíva. Získali jsme tři důležité body proti soupeři, který šel výkonnostně v posledních zápasech nahoru. Jsme spokojeni," řekl. "V závěrečných třech zápasech do konce podzimní části ještě chceme vydolovat nějaké body. Máme to rozehrané dobře. Po odchodu Traorého do Slavie jsme měli trochu problémy. Nyní jsme se opět zvedli, mužstvo dobře šlape," dodal Bílek.

ČTK
15.11.201819:16

Olomouc - Zlín 2:1

Osmifinále poháru MOL Cupu:
Sigma Olomouc - Fastav Zlín 2:1 (0:0)
Branky: 75. Falta, 79. Plšek z pen. - 90.+3 Jakubov. Rozhodčí: Nenadál - Caletka, Antoníček. ŽK: Yunis, Kalvach - Gajič, Dostál, Bačo. Diváci: 2335.
Sestavy:
Olomouc: Buchta - Sladký, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (90. Manzia), Dvořák (69. Texl), Kalvach, Houska, Falta - Plšek, Nešpor (27. Yunis). Trenér: Jílek.
Zlín: Dostál - Štěpánek, Bačo, Gajič - Matějov, Podio, Holík (77. Vyhnal), Jiráček, Bartošák - Beauguel, Hronek (84. Jakubov). Trenér: Bílek.

ČTK
11.11.201821:38

Devět hráčů si odpyká disciplinární trest

Hned devět hráčů si prodlouží reprezentační pauzu, jelikož v 15. kole první ligy dostali karty znamenající trest do dalších zápasů. Vyloučeni byli Lukáš Budínský z Karviné a Daniel Tetour z Dukly. Čtvrtou žlutou kartu pak obdrželi Michal Bezpalec z Dukly, ostravské duo Jiří Fleišman a Patrizio Stronati, zlínský Lukáš Bartošák, Admir Ljevakovič z Teplic a olomoucká dvojice David Houska a Michal Vepřek.

ČTK
11.11.201820:58

Snažili jsme se hrát až do konce, řekl Bílek

Zlín se na Slavii sice ujal vedení, nakonec však po porážce 1:3 odjíždí s prázdnou. "Pokud chcete na Slavii vyhrát, tak je potřeba se vyvarovat chyb. My jsme dostali zbytečné tři góly, hlavně druhý z trestného kopu, který šel skrz teď. Ten třetí z penalty byl také zbytečný. Pak je těžké něco otáčet. Ale myslím, že i my jsme tam měli poměrně pro soupeře dost nebezpečných střeleckých příležitostí. Bylo tam poměrně dost závarů. Snažili jsme se hrát až do konce, ale nemáme nic," zhodnotil duel trenér Michal Bílek.

ČTK
07.10.201822:08

Počet vyloučených v lize stoupl na 15

V 11. kole české ligy rozhodčí vyloučili tři hráče. Počet červených karet v sezoně tak stoupl na patnáct. Minimálně jednozápasový trest čeká Petra Zapalače z Opavy, Marka Matějovského z Mladé Boleslavi a Pabla Podia ze Zlína. Sudí rovněž udělili 38 žlutých karet, celkem to v sezoně bylo už 342 napomínání. Čtvrtou žlutou kartu znamenající stop na jedno kolo obdrželi Filip Hašek z Bohemians a Josef Šural ze Sparty.

ČTK
21.09.201821:17

Byli jsme horším týmem, prohlásil Bílek

Zlín prohrál s ostravským Baníkem a po čtyřech kolech vyšel bodově naprázdno. "Byli jsme horším týmem, prohráli jsme zaslouženě. Měli jsme dobrý začátek, ale postupem času jsme ztráceli hodně míčů. Nedostali jsme se do kombinace, málo jsme chodili do zakončení, nevytvářeli si žádné šance. Kdyby možná v 70. minutě Beauguel nenastřelil brankáře a dal gól, tak jsme ještě měli čas výsledek otočit. Chtěli jsme navázat na výhry z minulých zápasů. Dnes nám však chyběla kvalita i větší aktivita. Středová formace nehrála, jak by měla. V útoku jsme nepodrželi balon. Prostě Baník byl lepší a Baroš potvrdil, že je stále mimořádný hráč," zhodnotil utkání zlínský kouč Michal Bílek.

ČTK
03.09.201816:23

Slavia získala na hostování Traorého

Pražská Slavia podle očekávání dotáhla příchod Ibrahima Traorého ze Zlína. Fotbalista z Pobřeží slonoviny přichází na hostování do konce podzimu. V kádru má zacelit mezery po zraněných hráčích.

ČTK
02.08.201819:04

Slavia zaplatí za pyrotechniku v Olomouci

Slavia Praha dostala od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 83 tisíc korun za použití pyrotechniky fanoušky při zápase úvodního kola první ligy v Olomouci. Domácí Sigma za porušení povinnosti pořádajícího klubu zaplatí 65 tisíc. Pokutou 50 tisíc korun byl potrestán další pražský klub Sparta za nesportovní chování fanoušků v domácím zápase s Opavou. Stejnou částku musí zaplatit také Slovácko a Ostrava kvůli tomu, že při vzájemném souboji diváci na stadionu v Uherském Hradišti pronesli a použili pyrotechniku a těsně před koncem několik z nich vniklo na hrací plochu. Také Zlín dostal pokutu 50 tisíc korun za nesportovní chování fanoušků v domácím zápase s Mladou Boleslaví. Baník dalších 25 tisíc korun zaplatí za nezvládnutou pořadatelskou službu v domácím duelu s Jabloncem. Stejně vysoký trest za nesportovní chování fanoušků a pyrotechniku dostali i pražští Bohemians 1905 kvůli zápasu se Slováckem.

ČTK
27.07.201815:34

Mehanovič odchází ze Zlína do Kazachstánu

Fotbalisty Zlína opouští bosenský záložník Mirzad Mehanovič, který bude hostovat s opcí v kazašském celku Ordabasy Šymkent. Pětadvacetiletý Mehanovič působil v Česku od roku 2011, kdy uspěl na testech v Mladé Boleslavi. Přes Kolín, Podbrezovou a Varnsdorf se dostal do Jablonce. Před rokem pak přestoupil do Zlína. Celkem odehrál 54 ligových duelů a dal 11 branek. Tři z toho ve Zlíně.

ČTK
14.07.201819:45

Zlín - Zlaté Moravce 3:0

Přípravné utkání:
Fastav Zlín - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)
Branky:
32. a 70. Džafič, 43. Bartošák.
Zlín: Dostál - Gajič, Buchta, Hnaníček (75. Bačo) - Matejov (75. Kopečný), Podio (75. Slaměna), Traoré, Jiráček (60. Hronek), Bartošák (75. Holík) - Džafič, Beauguel (46. Železník). Trenér: Bílek.

ČTK
11.07.201814:49

Zlín posílil Alexander Jakubov

Fotbalisty Zlína posílil útočník Alexander Jakubov. Sedmadvacetiletý hráč, který na jaře hostoval v druholigovém Ústí nad Labem, do klubu přichází na přestup z Baníku Ostrava. Jakubov v minulosti prošel řadou klubů od Sparty, přes FC Porto, SV Horn či Inter Bratislava a Košice, ale výrazně se prosadil až v předminulé sezoně v druholigovém Varnsdorfu, kde během podzimu nastřílel deset gólů a řekl si o přestup do tehdy druholigové Ostravy.