Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič (65. Bačo) - Matejov (65. Kopečný), Traoré, Jiráček (70. Mehanovič), Podio (80. Bartolomeu), Bartošák (65. Holík) - Hronek (70. Slaměna), Železník (70. Džafič). Trenér: Bílek.

Branky:
5. Železník - 50. Kao Lin z pen.
I. poločas:
Dostál - Gajić, Buchta, Bačo - Matejov, Podio, Traoré, Hronek, Kopečný - Slaměna, Železník.
II. poločas: Dostál - Hnaníček, Buchta, Bačo - Bartošák, Podio, Jiráček, Mehanović, Holík - Bartolomeu, Beauguel. Trenér: Bílek.

ČTK
27.06.201820:06

Zlín - Ferencváros 1:1

PŘÁTELSKY:
Fastav Zlín - Ferencváros Budapešť 1:1 (1:1).
Branky:
15. Holík - 10. Varga.
Sestava Zlína: Šiška - Gajič, Buchta, Hnaníček (69. Bačo) - Bartošák, Jiráček, Traoré (62. Podio), Holík (62. Kopečný) - Mehanovič (46. Džafič), Beauguel, Železník (62. Slaměna). Trenér: Bílek.

ČTK
20.06.201818:01

Zlín - Znojmo 0:0

PŘÁTELSKY:
Fastav Zlín - Znojmo 0:0.

I. poločas:
Dostál - Tkadlec, Buchta, Hnaníček, Bartošák - Podio, Holík, Jiráček, Matejov - Železník, Mehanović.
II. poločas: Šiška - Tkadlec, Gajič, Štěpánek, Štípek - Traoré, Kopečný, Džafič, Bartolomeu - Beauguel, Slaměna. Trenér: Bílek.

Sparta měla podle komise kopat penaltu

Fotbalisté Sparty měli v pátečním duelu 27. kola první ligy kopat proti Zlínu pokutový kop. Komise rozhodčích na dnešním zasedání rozhodla, že sudí Martin Nenadál chyboval, když ve 4. minutě neposoudil zákrok Petra Jiráčka na Josefa Šurala jako penaltový. Sparta i tak zvítězila 2:1. Chyb se dopustili také asistenti v sobotním šlágru mezi Slavií a Plzní. Jiří Kříž v 67. minutě přehlédl ofsajd hostujícího Milana Havla, který dosáhl branky, tu však následně videorozhodčí doporučil zrušit. Druhý asistent Jaroslav Kubr zase v 74. minutě nesprávně signalizoval hlavnímu sudímu Pavlovi Fraňkovi faul Davida Limberského na Stanislava Tecla, odpískaný pokutový kop pro Slavii ale Franěk po konzultaci s videem zrušil. Slavia utkání vyhrála 2:0.

ČTK
04.05.201822:17

Petržela: Sparta vyhrála zaslouženě

Zlín sice po změně stran utkání na půdě Sparty zdramatizoval, ale druhou branku vstřelit nedokázal, a proto po porážce 1:2 odjel z Prahy bez bodu. "Když to vezmu celkově, tak Sparta vyhrála naprosto zaslouženě. V prvním poločase jsme byli vystrašení, hlavně hráči, co pravidelně nehrají, se s tlakem nevyrovnali. Byli jsme zralí na víc gólů. Před druhou půlí jsem na hráče trochu přitvrdil a snažili se hrát a být nebezpeční. Druhý inkasovaný gól nechápu, u jednoho soupeře byli tři naši a oni ho pustí. Potom už nebylo o co hrát. Ale z tohoto zápasu jsem nic nečekal, v zázrak jsem nevěřil. Záchranu vidím jednoznačně - musíme doma porazit Olomouc nebo Liberec. Čeká nás také derby na Slovácku. Musíme jednou vyhrát nebo získat dva body," řekl k zápasu Vlastimil Petržela.

ČTK
30.04.201813:57

Zlín přivítá Olomouc už v sobotu

Utkání 28. kola první ligy mezi Zlínem a Olomoucí se uskuteční už v sobotu 12. května od 18:00. Původně se mělo hrát o den později. O novém termínu informovala Ligová fotbalová asociace. Termín zápasu se změnil na základě dohody obou klubů. Zlín mohl hrát ve středu 9. května finále poháru, ale přes Jablonec do něj nepostoupil. Nebylo tak třeba nechávat ligové utkání až na neděli.

ČTK
21.04.201819:15

Zlámal zlomil branku, zápas byl přerušen

Utkání 25. kola HET ligy mezi Mladou Boleslaví a Zlínem bylo ve 28. minutě za stavu 0:0 kuriózně přerušeno kvůli poškozené brance. Po její výměně se zhruba za čtvrt hodiny začalo opět hrát. Tyčku branky vychýlil z její osy zlínský brankář Zdeněk Zlámal při zákroku proti střele Petra Mareše. Branka musela být odnesena a vyměněna za náhradní. Rozhodčí Ondřej Lerch nastavil první poločas o 14 minut.

ČTK
15.04.201821:17

Šest hráčů si jeden zápas odpočine

Hned šest hráčů dostalo ve 24. kole první ligy počtvrté žlutou kartu v sezoně a budou svým týmům v příštím duelu chybět. Týká se to dvou hráčů Zlína Ondřeje Bači a Ibrahima Traorého, sparťana Davida Hovorky, Václava Jemelky z Olomouce, ostravského De Azeveda a brněnského Lukáše Vraštila.

07.03.201818:30

Petrželovým asistentem ve Zlíně bude Žmolík

Nový trenér fotbalistů Zlína Vlastimil Petržela si vybral jako svého asistenta Dušana Žmolíka. Ten už s ním působil v Baníku Ostrava a naposledy vedl v MSFL Mohelnici. U týmu končí dosavadní asistent Jan Somberg. Zlínský klub o změnách informoval na svých webových stránkách.

27.02.201817:36

Zlín odvolal trenéra Páníka

Bohumil Páník už není trenérem fotbalového Zlína. Vedení klubu se ho rozhodlo odvolat kvůli neuspokojivým výsledkům. Páník s týmem vyhrál loni pohár a poprvé dovedl klub do Evropské ligy. Jeho posledním zápasem byla víkendová porážka 0:4 v Karviné.

25.02.201818:30

Páník: Neobhajitelné ze strany hráčů

S nepořízenou odjel Zlín z Karviné. Fastav dnes odpoledne vybouchl a prohrál 0:4. "Do gólu jsme ještě Karviné celkem sekundovali, pak už bylo všechno špatně. Nebyli jsme u odražených balonů, my jsme si přijeli jen zahrát fotbal a to na bojovnou Karvinou nestačilo. Tři góly jsme dostali ze standardek. Není o čem vůbec mluvit, neobhajitelné ze strany hráčů. Bázlivé výkony, čtyři pět výkonů úplně tragických. Musíme se rychle vzpamatovat, abychom nesplakali nad výdělkem," hodnotil trenér Bohumil Páník.

football-italia.net
10.02.201816:39

Zlín - Slovan Bratislava 3:2

Přípravné utkání:
Fastav Zlín - Slovan Bratislava 3:2 (1:0).
Branky:
22. Hronek, 60. Jiráček, 85. Gajič - 48. Holman, 90.+2 Šporar.
Sestava Zlína: Dostál - Matejov (89. Holík), Gajič (89. Bačo), Hnaníček (80. Bijimine), Kopečný (46. Bartošák) - Holzer, Jiráček (70. Janíček), Hronek (76. Železník), Vukadinovič (82. Slaměna) - Mehanovič (68. Džafič), Beauguel (46. Traoré). Trenér: Páník.

ČTK
06.02.201817:38

Zlín - Suduva 1:0

Přípravné utkání v Turecku:
Fastav Zlín - Suduva Marijampole 1:0 (0:0).

Branka: 81. Mehanović.
Sestava Zlína: Zlámal - Kopečný, Bijimine, Gajič (46. Hnaníček), Bartošák (65. Matejov) - Vukadinovič, Traoré (65. Jiráček), Hronek (46. Janíček), Džafič (65. Ekpai) - Slaměna (65. Holzer), Beauguel (46. Mehanovič). Trenér: Páník.

ČTK
03.02.201818:58

Zlín - Borisov 2:3

Přípravné utkání v Beleku (Turecko):
Fastav Zlín - BATE Borisov 2:3 (2:2).
Branky:
21. Ekpai, 38. Hronek - 32. Volkov, 34. Dragun, 46. Skavyš.
Sestava Zlína: Dostál - Matejov (65. Holík), Hnaníček (65. Bijimine), Gajič, Kopečný (46. Bartošák) - Holzer, Jiráček (65. Janíček), Hronek (60. Traoré), Ekpai (60. Džafič) - Mehanovič (70. Slaměna), Beauguel (46. Vukadinovič). Trenér: Páník.

ČTK
31.01.201815:32

Fastav Zlín - Septemvri Sofia 5:0

Přípravné utkání v Beleku:
Fastav Zlín - Septemvri Sofia 5:0 (2:0).
Branky:
57. a 60. Džafič, 1. Mehanovič z pen., 14. Vukadinovič, 53. Bijimine.
I. poločas:
Dostál - Kopečný, Hnaníček, Gajič, Bartošák - Vukadinovič, Janíček, Jiráček, Holzer - Mehanovič, Beauguel.
II. poločas: Zlámal - Matejov, Bačo, Bijimine, Holík - Ekpai, Traoré, Hronek, Džafič - Mehanovič (60. Vukadinovič), Slaměna. Trenér: Páník.

ČTK
27.01.201813:45

Fastav Zlín - Třinec 3:1

Fastav Zlín - Třinec 3:1 (1:1).
Branky:
58. a 72. Železník, 25. Beauguel - 12. Šumbera.
I. poločas:
Zlámal - Bartošák, Bijimine, Hnaníček, Kopečný - Džafič, Jiráček, Traoré, Ekpai - Mehanovič, Beauguel.
II. poločas: Dostál - Matejov, Gajič, Bačo, Holík - Džafič, Janíček, Hronek, Vukadinovič - Železník, Slaměna. Trenér: Páník.

ČTK
24.01.201820:44

Štípek je na testech ve vietnamské lize

David Štípek by mohl působit ve Vietnamu. Pětadvacetiletý záložník zamířil na zkoušku do čtvrtého celku uplynulé sezony vietnamské ligy Than Quang Ninh, a pokud uspěje, bude v exotické destinaci hostovat ze Zlína. Informoval o tom twitter "Ševců". Štípek působí ve Zlíně od roku 2016, kdy do týmu "Ševců" zamířil na hostování z Plzně a později natrvalo na přestup. Hrával také za Mladou Boleslav, Hradec Králové a Příbram. V lize má bývalý mládežnický reprezentant na kontě 93 utkání a čtyři vstřelené góly. Na podzim ho trápily zdravotní problémy a nehrál.