FC Zlín Česko - FC Zlín - Expres Zprávy

22.11.202020:12

Zůstáváme nohama na zemi, ujistil Páník

Zlín doma porazil Plzeň a zvítězil ve druhém utkání po sobě. "Plzeň nás přečíslovala v krajních prostorech, ale zase jsme měli dostatek hráčů v šestnáctce, dokázali jsme spoustu míčů vyhrát. Spoléhali jsme na to, že jim ujedeme a dáme gól. To se povedlo. Pak to bylo o tom, jestli jim utečeme ještě podruhé, nebo jestli to celé dokážeme odskákat, uhrát. Číhali jsme na šanci, mohla přijít několikrát, ale my jsme to nedohráli nebo nám to soupeř výborně přerušil. Rozhodl jeden gól, i sporné situace byly pro nás. Vítězství 1:0 nad Plzní je velice cenné a my si toho vážíme. Ale jsme samozřejmě nohama na zemi a už od zítra se budeme připravovat na další utkání v Karviné, které bude zase úplně jiné," řekl zlínský kouč Bohumil Páník.

ČTK
24.09.202020:09

Heidenreich si po vyloučení jednou nezahraje

Za vyloučení v minulém kole první ligy si v jednom soutěžním utkání nezahrají teplický David Heidenreich, Lamin Jawo ze Zlína a pardubický Jan Prosek.

ČTK
20.09.202021:10

Páník: Musím mužstvo za výkon pochválit

Zlín dlouho odolával na Spartě, kde však po vyloučení nakonec vedení neudržel a prohrál 1:3. "Musím mužstvo za výkon pochválit, jsme dnes morální vítězové. Tým určitě po dnešku získá ještě větší sebevědomí, dnes někteří hráči výjimeční a to jakým způsobem jsme prohráli, to je věc druhá. K dalším věcem se nechci vyjadřovat, vidím to z padesáti metrů. Ale já snesu hodně - viděl jsem žlutou kartu a další věci jsem měl z padesáti metrů... Nechci dělat nějaké závěry, na to jsou komise, aby to posoudily. Měli jsme dnes několik lepších hráčů než Sparta, fungovalo nám to až do vyloučení. A penalta nás definitivně dorazila," řekl po utkání zlínský trenér Bohumil Páník.

ČTK
16.09.202018:18

Zlín vypadl z poháru

Prvoligový Fastav Zlín se poroučel z domácího poháru MOL Cupu už ve druhém kole. Nečekaně nestačil na Ústí nad Orlicí, kde prohrál 0:1. Ostatní ligoví favorité jako Ostrava, Karviná, Mladá Boleslav či Bohemians si postup dál zajistili.

22.08.202020:06

Páník: Je zklamání prohrát derby

Zlín neudržel vedení nad Slováckem a nakonec odešel z derby bez bodu po porážce 1:2. "První poločas byl taktický. Ve druhé půli jsme měli výborný vstup a dali gól z penalty. Pak jsme ale vypadli ze hry a inkasovali. Měli jsme v závěru šance, ale nedokázali jsme už srovnat. Hru oživila střídání, to je pozitivní. Je ale zklamání prohrát derby," řekl po utkání kouč Bohumil Páník.

Zlín:
Dostál - Matejov (46. Cedidla), Procházka (60. Kolář), Buchta, Simerský, Jiráček - Čanturišvili (46. Janetzký), Conde, Hlinka (71. Slaměna) - Poznar (71. Chwaszcz), Dramé (56. Martínez). Trenér: Páník.
Brno: Floder (46. Šustr) - Štepanovský (76. Šumbera), Černín (46. Dreksa), Šural, Moravec - Hladík (66. Kotula), Sedlák, Vaněk (46. Čermák), Šumbera (46. Fousek) - Koudelka (46. Vintr) - Přichystal (46. Růsek). Trenér: Machálek.

ČTK
08.08.202019:04

Zlín - Prostějov 1:2

Fastav Zlín - Prostějov 1:2 (1:0)
Branky:
14. Martínez - 51. Píchal z pen., 61. Spáčil.
Sestava Zlína: Dostál - Matejov, Simerský, Buchta, Cedidla - Čanturišvili, Conde, Hlinka, Janetzký - Martínez - Poznar.
Střídali: Rakovan - Kolář, Slaměna, Chwaszcz, Nečas, Slovák. Trenér: Páník.

ČTK
05.08.202018:57

Slovan Bratislava - Zlín 1:1

Přípravné utkání na Slovensku:
Slovan Bratislava - Fastav Zlín 1:1 (0:1)
Branky:
84. Henty - 14. Cedidla.
Sestava Zlína:
I. poločas:
Rakovan - Kolář, Buchta, Tkadlec, Slovák - Jiráček, Conde - Cedidla, Nečas, Slaměna - Chwaszcz.
II. poločas: Dostál - Matejov, Simerský, Ngimbi, Čanturišvili - Vakho, Janetzký, Hlinka, Hrdlička - Poznar, Martínez. Trenér: Páník.

ČTK
01.08.202019:42

Trenčín - Zlín 2:5

Přípravné utkání v v Mníchově Lehotě (Slovensko):
Trenčín - Fastav Zlín 2:5 (1:0)
Branky:
9. a 49. Ikoba - 58. a 73. Jawo, 57. Conde, 61. Chwaszcz, 75. Nečas.
I. poločas:
Dostál - Matejov, Simerský, Ngimbi, Cedidla - Čanturišvili, Martínez, Hlinka, Slaměna - Hrdlička, Poznar.
II. poločas: Rakovan - Fantiš, Tkadlec, Buchta, Kolář - Conde, Jawo, Jiráček - Chwaszcz, Nečas, Slovák. Trenér: Páník.

Bohemians uplatnili opci na Hronka

Bohemians 1905 uplatnil opci na záložníka Petra Hronka a koupil ho ze Zlína. Šestadvacetiletý hráč v pražském Ďolíčku hostoval od loňského léta, nyní s "Klokany" podle jejich webu podepsal smlouvu do konce června 2023. Hronek v této sezoně zasáhl do 22 prvoligových zápasů, v kterých vstřelil pět gólů a zaznamenal jednu asistenci. Pražanům pomohl k postupu do finále nadstavbové skupiny o Evropu proti Mladé Boleslavi.

ČTK
28.06.202018:43

Nikdo z hráčů nic zadarmo nedostane, řekl Páník

Zlín nenavázal na předchozí dvě výhry a ve třetím kole nadstavby prohrál v Teplicích 1:4. "Vstup se nám podařil, ale domácí se dostali rychle zpět do hry. Poločas byl ještě dobrý, horší ale přístup hráčů k druhému poločasu. Jsem nazloben na hráče, takový způsobem dohrávat zápasy je nedůstojné - kdyby to bylo 4:3, pak to je přijatelné, protože domácí byli opravdu lepší. Ale takový výsledek je špatný, i když už jsme zachráněni, takto se nemůžeme prezentovat. Budu se hodně rozmýšlet, kdo bude hrát zbývající dva zápasy - nikdo z hráčů nic zadarmo nedostane," řekl po utkání kouč Bohumil Páník.

ČTK
06.06.202018:48

Páník: Hraje se na body a my jsme udělali tři

Hodně důležité utkání dnes zvládl Zlín. Doma hostil Příbram a udělal velký krok na cestě za záchranou, když vyhrál 1:0. "Sami jste dnes viděli, co tak důležité utkání dělá s některými hráči, když jsou pod tlakem. Dělali jsme moc chyb, byla tam řada hraničních věcí, které jsme nevyřešili, ale zase řada hráčů zahrála dobře. Čekali jsme, že soupeř bude hrát vysoké balóny, to jsme ale pohlídali. Hraje se na body a my jsme udělali tři, což je před těžkým závěrem základní části výborné," hodnotil duel trenér Bohumil Páník.

ČTK
28.05.202021:55

Zemřel bývalý obránce Švach

V pouhých sedmačtyřiceti letech zemřel bývalý obránce Zlína, Opavy či Dukly Praha Jaroslav Švach. V kariéře si čtyřikrát zahrál za reprezentaci do 21 let. Zahraniční angažmá si vyzkoušel v kazašském Žetisu Astana. Podle všeho podlehl cévní mozkové příhodě. Po konci hráčské kariéry se nejprve věnoval trénování a poté se vrhl na dráhu agenta. Zastupoval například záložníka Patrika Hellebranda, který počátkem roku přestoupil ze Slovácka do mistrovské Slavie.

26.05.202023:57

Páník: V naší situaci by byl bod zlatý

Velkou šanci promarnil Zlín. V Jablonci prohrával a prakticky celý druhý poločas měl k dispozici početní převahu, z té ovšem nic nevytěžil a nakonec padl 0:1. "V prvním poločase měla naše hra dobré parametry. Byla tam řada velmi dobrých situací, ale nedokázali jsme se dostat více do koncovky. Po vyloučení jsme nedokázali už hrát do plného bloku, to dokáže jen Barcelona. Někdy jsme míče zbytečně nakopávali, místo abychom více využívali naše konstruktivní hráče. Takže i kvůli tomu, že jsme hráli v početní převaze, jsme měli uhrát alespoň bod. V naší situaci by byl zlatý. Teď se už musíme soustředit na další zápas, v naší situaci se musíme rvát o každý v každém utkání," řekl k zápasu trenér Fastavu Bohumil Páník.

ČTK
20.05.202013:34

Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 0:5

Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 0:5 (0:1).
Branky:
25. vlastní Štepanovský, 58. Poznar, 67. Chwaszcz, 69. Ikaunieks, 87. Nečas.
Sestava Zlína: Dostál - Cedidla, Buchta, Simerský, Jiráček - Fantiš, Hlinka, Janetzký, Čanturišvili - Poznar, Jawo. Střídali: Azackij, Bartošák, Bačo, Ngimbi, Martínez, Conde, Džafič, Nečas, Ikaunieks, Chwaszcz. Trenér: Páník.

ČTK
16.05.202013:00

Fastav Zlín - Kroměříž 4:1

Fastav Zlín - Kroměříž 4:1 (3:1).
Branky:
25. a 30. Fantiš, 43. Hlinka, 49. Nečas - 36. Berčík.
I. poločas:
Rakovan - Cedidla, Buchta, Simerský, Jiráček - Fantiš, Hlinka, Conde, Čanturišvili - Poznar, Janetzký.
II. poločas: Dostál - Ngimbi, Bačo, Azackij, Bartošák - Džafič, Matejov, Martínez, Nečas - Chwaszcz, Ikaunieks. Trenér: Páník.

ČTK
13.05.202013:56

Zlín - Třinec 3:1

Zlín - Třinec 3:1 (1:0).
Branky:
60. a 70. Fantiš, 45. Ikaunieks - 50. Hlúpik.
I. poločas:
Dostál - Ngimbi, Bačo, Simerský, Nečas - Džafič, Conde, Jiráček, Vakho - Poznar, Ikaunieks.
II. poločas: Rakovan - Cedidla, Buchta, Azackij, Bartošák - Fantiš, Hlinka, Martínez, Nečas - Chwaszcz, Janetzký. Trenér: Páník.

ČTK
23.04.202012:55

Slovácko se Zlínem sehrají imaginární derby

Hráči Slovácka a Zlína odehrají na pomoc v boji s pandemií koronaviru imaginární krajské derby. Výtěžek z prodeje vstupenek poputuje do nemocnic v Uherském Hradišti a ve Zlíně. Utkání je naplánováno na pátek 1. května od 18:00. Do té doby mohou fanoušci nakupovat virtuální vstupenky ze jednotnou cenu 99 korun přes webové stránky Slovácka. Prodané lístky budou zařazeny do slosování o ceny.