Argentina

Další články

Tenhle okamžik si pro mě schoval Bůh, řekl Messi po vítězném finále Copy América

Argentinec Lionel Messi po finálové výhře 1:0 na mistrovství Jižní Ameriky nad Brazílií děkoval Bohu. Hvězdný útočník byl vděčný, že se ve 34 letech s reprezentací konečně dočkal vytouženého velkého zlata. Messi coby kapitán dovedl národní tým k prvnímu velkému titulu po 28 letech.

Argentina udolala Brazílii, finále rozhodl Di María

Argentina to dokázala. Konečně po dlouhých 28 letech opět vyhrála velký turnaj. Situace je o to sladší, že titul získala pro svého kapitána a legendu Lionela Messiho, ačkoliv až na desátý pokus. Naopak Brazílie poprvé v historii nedokázala ovládnout domácí turnaj a brazilská hlavní hvězda Neymar tak stále čeká na svůj první titul s národním týmem.

Podle argentinského trenéra dohrával Messi jihoamerický šampionát se zraněním

Trenér Argentiny Lionel Scaloni po triumfu na mistrovství Jižní Ameriky vyzdvihl výkony kapitána Lionela Messiho. Hvězdný útočník totiž podle něj dohrával turnaj se zraněním.

Argentina po finálové výhře nad Brazílií vyhrála Copu América

Argentina zvítězila ve finále jihoamerického šampionátu Copa América nad domácí Brazílií 1:0. Zápas na stadionu Maracaná v Riu de Janeiro rozhodl ve 22. minutě obloučkem přes brankáře útočník Ángel Di María.

Argentina zdolala Kolumbii na penalty a vyzve ve finále Copy América Brazilce

Argentina zdolala Kolumbii 3:2 na penalty a po pěti letech si zahraje finále mistrovství Jižní Ameriky. Po 90 minutách skončilo utkání 1:1, poté co na trefu Argentince Lautara Martíneze ze sedmé minuty odpověděl ve druhé půli Luis Díaz. Svěřenci trenéra Lionela Scaloniho si v neděli zahrají o titul s obhájci z Brazílie.

Argentina porazila Ekvádor a postoupila do semifinále

Jeden z hlavních favoritů na vítězství potvrdil velmi dobrou formu a Ekvádor zdolal rozdílem tří branek. Nutno však objektivně podotknout, že vítězství se nerodilo zdaleka tak lehce, jak se podle výsledku může zdát.

Argentina skolila jednou brankou rivaly z Uruguaye

Premiéra na Copa América se Uruguayi vůbec nepovedla a její série bez vstřeleného gólu se protáhla už na 4 zápasy. Naopak Argentina díky vítězství v tomto zápase splnila roli favorita na postup ze skupiny a zbytek skupinové fáze už může s klidem věnovat ladění formy na vyřazovací boje.

Argentina remizovala s Chile

V prvním zápase skupiny A jsme měli možnost zhlédnout remízu Argentiny s Chile. Ještě před zápasem však proběhlo uctění zesnulé legendy Diega Maradony ve velkolepém stylu. Na hřišti se nakonec body dělily po remíze 1:1.

Představení účastníků Copy América 2021 - Argentina

Argentina je historicky druhou nejúspěšnější reprezentací na turnaji. Copu dokázala vyhrát celkem 14x a pro dorovnání Uruguaye jí chybí pouze jediná výhra. Nutno však říct, že poslední argentinský triumf se datuje už do poměrně vzdálené historie. Vyhrát se jí povedlo naposledy roku 1993 v Ekvádoru. Letos mohla přidat kulaté desáté pořadatelství, ale na to si ještě kvůli koronavirové pandemii bude muset počkat.