Profily, historie
Slovácké závody o ligu. Z rivality Slavie a Jiskry nejvíce vytěžil Synot
Zkraje srpna roku 1995 se Uherské Hradiště stále ještě vezlo na vlně postupové euforie. O přehršel entusiasmu nepřišla Slovácká Slavia ani po porážce v úvodním kole na hřišti Unionu Cheb, neboť skutečná premiéra čerstvého nováčka nejvyšší soutěže měla přijít až na domácí půdě. V první srpnový den totiž na městský stadion zavítalo to nejlepší, co tehdejší liga mohla nabídnout...
České desetiletí (4): Nizozemská spása nepřišla
Pokud se příznivců pražské Slavie zeptáte, co si představují pod pojmem "noční můra", velké množství z nich dá jako odpověď sezónu 2013/2014. Sešívaní v tomto ročníku vystřídali trojici trenérů, utržili hned několik debaklů a do poslední vteřiny se strachovali o udržení příslušnosti mezi elitou.
Historie evropských pohárů - 1993/1994 - Mizerná premiéra
První sezóna samostatného Česka v evropských pohárech dopadla fiaskem, které zůstává dodnes nepřekonáno. A to jsme hráli jen se třemi týmy, takže dělení vysokým počtem klubů rozhodně nebylo důvodem, proč si Česko připsalo zisk, který je suverénně nejnižší i dnes, po odehraných dalších 26 sezónách...
Dekáda na Ostrovech (4): Spanilá jízda Lišek
Psala se sezona 2015/2016 a anglická Premier League zažila jednu z největších senzací ve své historii. V nabité konkurenci velkoklubů si pro titul došel absolutně nečekaný celek. Leicester City. Trofej Lišky získaly už ve 36. kole, když druhý Tottenham klopýtl a remizoval 2:2 s Chelsea. Euforie, kterou tehdy tým a celé město zažil, je neopakovatelná.
České desetiletí (3): Zahraniční úderka Teplic
Admir Ljevaković je už téměř čtrnáct let stálicí teplického kádru a v poslední době také jedním ze dvou, maximálně tří cizinců, kteří za skláře nastupují k ligovým zápasům. Bývaly ale časy, kdy se po trávníku Na Stínadlech prohánělo mnohem větší množství zahraničních hráčů.
Fotbalové cestopisy (1): FC Hermannstadt
Hermannstadt. Řeklo by se na první pohled, že tuhle německy znějící obec bychom mohli najít právě někde na mapách Německa, Rakouska nebo Švýcarska. Zdání ovšem klame. Tohle zhruba stopadesátitisícové město leží ve zřejmě nejznámější rumunské oblasti vůbec, a to v "Drákulově" Transylvánii. A je to asi ten vůbec nejněmečtější klub v zemi.
Dekáda na Ostrovech (3): Slippy G
Tři kola do konce, Liverpool na čele tabulky se skvostnou sérií jedenácti vítězství v řadě. Proti němu Mourinhova Chelsea šetřící své hráče na semifinále Ligy mistrů. Co by se tak mohlo stát proti sestavě se Schwarzerem v bráně, Kalasem na stoperu nebo Dembou Ba v útoku?
České desetiletí (2): Limberského mistrovský skok
Před sedmi lety pražská Sparta toužila jako každý rok po zisku mistrovského titulu. V sezoně 2012/2013 proti sobě měla silného soka - Viktorii Plzeň. Ta měla po neúspěšné předchozí sezoně, kdy skončila až třetí, velké ambice. Skolit rivala z Prahy a usednout na ligový trůn. Titul tehdy obhajoval Slovan Liberec, který v minulém ročníku ovládl tabulku s náskokem dvou bodů na druhou Spartu. Soutěž byla napínavá tak, jak by si asi každý nezávislý fanoušek přál. Plzeň si titul nakonec zajistila v posledním kole...
Historie evropských pohárů - 1992/1993 - Italská stopka
Poslední společné československé představení dopadlo poměrně dobře. V prvním ročníku Ligy mistrů nás reprezentoval Slovan Bratislava, jenž před branami skupinové fáze nestačil na hegemona této doby, Berlusconiho AC Milán. Stejně tak Sigma i Sparta, které slušně navázaly na rok staré představení, skončily na italských soupeřích.
Dekáda na Ostrovech (2): Mistrovské loučení SAF
Končila sezona 2012/2013 a v Anglii se s fotbalem loučil jeden z největších trenérských velikánů historie. Sir Alex Ferguson. Jeho trofejemi nabitá kariéra ani nemohla skončit jinak než mistrovským titulem. Manchester United byl v té době na vrcholu, od konce svého milovaného trenéra na další prvenství čeká a na manažerské židli už se vystřídalo pět jmen.
České desetiletí (1): Titulová řežba u Nisy
Prohýřený dvanáctibodový náskok, tři týmy bojující o titul. O tom nakonec rozhodl až přímý souboj v posledním kole, v němž i dvě tyče dělily Plzeň od mistrovských oslav v sezóně, v níž ani jednou nepobývala na čele tabulky. Bezbranková remíza naopak spustila jásot v řadách domácího Liberce.
Dekáda na Ostrovech (1): Agüeroooo
V době, kdy začínal nastavený čas, Citizens prohrávali. Když na Stadium of Light jejich městský rival uslyšel závěrečný hvizd, stále potřebovali vstřelit ještě jednu kýženou branku. Fanoušci, několik desítek sekund zpátky svírající hlavu v dlaních a mlátící do všeho možného, se nakonec dočkali.
Ze dna na vrchol a zase zpátky. Kam dál povede cesta Lorise Kariuse?
Ten příběh zná snad každý, kdo se o fotbal, byť jen okrajově, zajímá. Jak se během několika desítek minut posledního květnového sobotního večera roku 2018 z ambiciózního gólmana Lorise Kariuse stalo ze dne na den synonymum pro brankářské selhání mají fanoušci stále v živé paměti. Co však životnímu zlomu mladého Němce předcházelo a kam jeho kariéra bude směřovat dál?
Historie evropských pohárů - 1991/1992 - Sparta i Sigma se ukazují světu
Sezóna 1991/1992 byla předposledním společným působením československých klubů, mistři svých zemí bojovali naposledy o Pohár mistrů evropských zemí a poprvé se objevil skupinový formát, díky čemuž je tato sezóna známá jako nultý ročník Ligy mistrů, která PMEZ oficiálně nahradila o rok později.
Fotbal jako jazz i kopání do dveří. Kdo je tahoun United Bruno Fernandes?
United zase stoupají vzhůru - a v čele rudého vzestupu stojí Bruno Fernandes. Čerstvá posila ze Sportingu je produktivní a jeho fotbal baví. V pětadvaceti letech už má přitom za sebou leccos - brzký odchod do Itálie, rekordní gólovou sezonu i pár kontroverzních afér.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele