14.04.202314:21

V Praze budou hlídat stovky policistů

Několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké policie v sobotu dohlédnou na průběh fotbalového derby mezi pražskou Spartou a Slavií na Letné. Dění ve městě a chování fanoušků budou sledovat také členové antikonfliktního týmu, příslušníci speciální a krajské pořádkové jednotky, strážníci i policisté se psy a na koních. Společně mají zajistit ochranu veřejného pořádku, bezpečnost i plynulost silničního provozu během prestižního zápasu. O bezpečnostních opatřeních dnes na webu informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

ČTK
13.04.202316:42

Jablonec má zájem o Tetoura

Daniel Tetour má s Baníkem Ostrava smlouvu jenom do konce sezony, což neuniká pozornosti konkurence. Bývalého záložníka Dukly Praha chce angažovat Jablonec.

twitter.com/MichalKvasnica
13.04.202308:31

Disciplinárka bude jednat o Křetínském

Členové disciplinární komise Ligové fotbalové asociace dnes budou rozhodovat o tom, zda potrestají Spartu Praha a jejího majitele Daniela Křetínského za návštěvu kabiny rozhodčích. Předseda představenstva klubu porušil řády v poločase utkání 25. kola první ligy doma s Brnem.

Křetínský za doprovodu hlavního pořadatele Romana Duška vstoupil do kabiny sudích a chtěl vysvětlení dvou verdiktů z první půle. O jaké situace se přesně jednalo, hlavní rozhodčí Marek Radina v zápise o utkání neupřesnil.

Zasedání disciplinární komise začne ve 14 hodin. Za vstup neoprávněné osoby do prostor vymezených jen účastníkům zápasu hrozí zákaz činnosti ve fotbale až na tři měsíce, případně pokuta až 50 tisíc korun či výkon fotbalově prospěšné činnosti. V případě Křetínského je pravděpodobný finanční postih.

ČTK
12.04.202323:30

Slavia chce udržet Lingra

Ondřej Lingr má se Slavií Praha smlouvu do konce nadcházející sezony, proto se spekuluje o jeho budoucnosti. Ta by se mohla brzy vyjasnit, vršovický klub totiž chce s 24letým ofenzivním hráčem prodloužit smlouvu, což by následně oficiálně stvrdil na tréninku před derby se Spartou ve finále MOL Cupu.

sport.cz
12.04.202317:22

Lavička od léta trenérem Hradce Králové?

Hradec Králové neprodlouží končící smlouvu s trenérem Miroslavem Koubkem, za něhož hledá náhradu. Podle serveru "isport.cz" je preferovanou variantou Vítězslav Lavička, který naposledy vedl reprezentaci Kuvajtu. Bývalý trenér Sparty, Žižkova nebo Liberce v české nejvyšší soutěži nepůsobil od roku 2015.

isport.cz
09.04.202322:27

Kováč: V Brně nám začíná playoff

Pardubice prohrály se Spartou a čtyři kola před koncem základní části zůstávají poslední. "Zápas probíhal tak, že prvních 30 minut jsme byli velmi bojácní, jako kdybychom čekali na gól. Neměli jsme odvahu. Měli jsme herní plán, který se nám nedařil realizovat. Měli jsme hodně ztrát. Prvních 25 minut jsme hráli každý míč dozadu, takže jsme spouštěli presink Sparty a pod tlakem jsme to kopali nahoru, kde máte minimální šanci něco uhrát, protože to jsou skvělí skokani, hlavičkáři a rychlí, důrazní hráči. Po 30. minutě se to trošku zlepšilo, dostali jsme se do hry. Nicméně Sparta pořád hrozila a dala dva góly hlavou. Sparta je tak kvalitní, že si to pohlídala, navíc pořád hrozila. Sparta vyhrála jednoznačně zaslouženě, má kvalitu. Viděl jsem je i z tribuny. Když jsem je viděl od lajny, tak se mi líbili ještě víc, protože hrají rychle a přesně vědí, co chtějí dělat. Kvalita neupadne, ani když vystřídají. Sparta byla jednoznačně nad naše síly. Druhý poločas byl malinko odvážnější, lepší. V neděli v Brně nám jednoznačně začíná play off, máme devět kol do konce. V Brně to bude první zápas, kde budeme hrát o holý život," zhodnotil duel pardubický trenér Radoslav Kováč.

ČTK
09.04.202320:56

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Teplice 0:3 (22. Fila, 48. Gning, 73. L. Mareček), Mladá Boleslav - Slavia 1:1 (18. Kušej - 32. Zafeiris), Olomouc - Bohemians 1905 2:2 (37. a 51. Chytil - 25. a 54. Matoušek), Pardubice - Sparta 0:2 (20. Kuchta, 37. Krejčí).

09.04.202317:35

Jurásek odstoupil kvůli zranění

Slavia dohrává v Mladé Boleslavi bez Davida Juráska, jenž si přivodil neupřesněný zdravotní problém. Místo 22letého obránce do druhého poločasu nastoupil Lukáš Provod.

09.04.202315:34

Slavii oslabila viróza

Aleš Mandous, Tomáš Holeš, Petr Ševčík, David Douděra, Ewerton a Igoh Ogbu chybí v nominaci Slavie na dnešní zápas proti Mladé Boleslavi. Prvních pět jmenovaných vyřadila nemoc, zatímco nigerijský stoper se potýká s následky po otřesu mozku z pohárového utkání s Bohemians 1905.

twitter.com/slaviaofficial
08.04.202322:15

Bílek: Síla tady je

Velmi nepříjemné utkání prožívala Plzeň při sobotním večeru, nakonec však duel s Jabloncem zvládla, přestože inkasovala dvě branky. Dvěma góly se především blýskl útočník Matěj Vydra. A velkou radost z výhry měl také domácí stratég Michal Bílek. "Samozřejmě body potřebujeme, dál jsme ve hře o nejvyšší příčky a není jednoduché otočit zápas, když prohráváte 2:1 a v naší ne úplně ideální situaci, protože jsme v posledních zápasech neměli výsledky. To, že se nám utkání podařilo dotáhnout do vítězného konce, svědčí o tom, že síla tady je," povídal.

ČTK
08.04.202321:14

Kozel: Byli jsme zbytečně nervózní

Dvěma góly Imada Rondiče si Liberec zajistil vítězství nad Zlínem, aktuálně se tak severočeský celek nachází ve strategické top desítce. A domácí kouč Luboš Kozel moc dobře věděl, jak důležité utkání jeho svěřenci zvládli. "Věděli jsme to. Myslím, že to bylo na nás hlavně v první půli vidět. Byli jsme zbytečně nervózní, hrozně jsme kazili. Spíš jsme se prali sami se sebou," popisoval po skončení utkání.

ČTK
08.04.202320:59

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Brno - Hradec 1:2 (19. Alli - 40. Vašulín, 52. Ryneš), Liberec - Zlín 2:1 (71. z penalty Rondić, 86. Olatunji - 90+3. Cedidla), Slovácko - Ostrava 0:1 (30. Bitri), Plzeň - Jablonec 3:2 (77. a 82. Vydra, 45.+3 Sýkora - 66. a 74. Polidar).

08.04.202319:42

Vašulín skóroval při jubileu

Daniel Vašulín se jednou brankou podílel na sobotní výhře Hradce Králové na půdě Brna, jednalo se přitom pro čtyřiadvacetiletého útočníka zároveň o jubilejní zápas na půdě české nejvyšší soutěže. A svůj 50. start mimochodem ozdobil již pátým gólem v tomto ligovém ročníku.

ČTK
08.04.202316:57

Brno dohrává bez zraněného Součka

Filip Souček nedohraje za Zbrojovku Brno probíhající zápas proti Hradci Králové. Kmenový záložník Sparty střídal ze zdravotních důvodů po půlhodině hry, na trávníku ho nahradil Jan Hladík.

06.04.202318:48

Černý zřejmě neohrozí Spartu

Pardubice v neděli hostí pražskou Spartu, proti níž se zřejmě opět budou muset obejít bez Pavla Černého, který laboruje s lýtkovým svalem. Osmatřicetiletý útočník kvůli tomuto problému nehrál již v Jablonci (0:1).

isport.cz
06.04.202311:26

Alli v hledáčku belgických klubů

Teprve od letošní sezóny je ve Zbrojovce Brno nigerijský záložník Wale Musa Alli, v české nejvyšší soutěži již zapsal 25 utkání, a jeho výkonů si začínají všímat menší kluby z Belgie. Podle informací lutyšského novináře Sachy Tavolieriho se má jednat jmenovitě o Kortrijk a Sint-Truidense. Platný kontrakt má Alli na Moravě do roku 2024, klub každopádně může uplatnit opci na její prodloužení. Tržní hodnota hráče se podle serveru transfermarkt.de pohybuje kolem 500 tisíc eur.

getfootballnewsbene.com
06.04.202309:45

Šulc má 100. start v české lize

Jablonec ve středeční dohrávce FORTUNA:LIGY proti Slovácku uhrál remízu, na očích byl pak především záložník Tomáš Hübschman, jenž se stal díky vstřelenému gólu nejstarším hráčem, který kdy v samostatné nejvyšší české lize skóroval. Trochu do pozadí se pak dostal jeden milník středopolaře Pavla Šulce, ten už se totiž ve svých 22 letech dočkal 100. startu na nejvyšší české scéně, navrch mimochodem právě Hübschmanovi asistoval u vyrovnání.

twitter.com/FKJablonec
05.04.202321:34

Horejš: Tomášovi přeje celý Jablonec

Jablonecký kapitán Tomáš Hübschman skóroval ve středeční dohrávce 23. kola FORTUNA:LIGY se Slováckem a v 41 letech a sedmi měsících se stal nejstarším střelcem nejvyšší soutěže v samostatné historii. Z jeho počinu byl samozřejmě nadšený taktéž severočeský lodivod David Horejš. "Jsem za Tomáše strašně rád, přeje mu to celý Jablonec a celý klub," vzkazoval. "Ten bod musíme brát, má svoji cenu. Před měsícem jsem tu seděl a skoro už na mě házeli věnce do hrobu. Jsem rád, že jsme se zvedli herně a tabulkou posunuli vzhůru. Uvidíme, kam nás to zavane."

ČTK
05.04.202319:48

Minčev nedohrál proti Budějovicím

Útočník Martin Minčev se objevil v základní sestavě Sparty pro pohárové měření sil s Českými Budějovicemi, na sklonku hodiny hry ovšem musel hřiště opustit kvůli zranění. Ačkoli se nechal na hrací ploše přímo ošetřit, o pár chvil později si přece řekl o střídání. Na vině byly pravděpodobně svalové problémy, při odchodu ze hřiště se držel za pravou nohu v oblasti třísel.

livesport.cz
05.04.202318:54

FORTUNA:LIGA - výsledek

Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Jablonec - Slovácko 1:1 (47. Hübschman - 37. Kalabiška).