30.04.202316:37

Masopust nevydržel ani půlhodinu

Slavia proti Hradci Králové do druhého poločasu nasadila Lukáše Masopusta, jenž ale vinou svalového zranění vydržel pouze 25 minut. Třicetiletého univerzála nahradil Ibrahim Traoré.

30.04.202316:06

Zelinka rekordmanem FORTUNA:LIGY

FORTUNA:LIGA má nového rekordmana v počtu zápasů odpískaných v pozici hlavního rozhodčího, Miroslav Zelinka dnešním utkáním České Budějovice - Pardubice dosáhl na metu 268.

twitter.com/fortunaligacz
30.04.202315:38

Slavia přišla o Olayinku

Start Petera Olayinky ve středečním finále MOL Cupu je v ohrožení, klíčový křídelník Slavie musel v první půli zápasu s Hradcem Králové střídat kvůli poraněnému stehennímu svalu.

30.04.202315:32

Sejk musel střídat se zraněním

Jablonec v Ďolíčku s Bohemians 1905 prohrává 0:2, navíc přišel o zraněného Václava Sejka. Kmenového útočníka Sparty nahradil po čtvrthodině hry David Štěpánek.

28.04.202316:10

Policie se chystá do Olomouce

Olomouc zažije v neděli rozsáhlé policejní manévry, důvodem je zápas mezi Sigmou a Baníkem Ostrava. Policisté označili utkání, které se odehraje od 15:00 na Andrově stadionu, za rizikové. Olomoucké policisty posílí i kolegové z Moravskoslezského kraje, informoval dnes ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Bezpečnost v ulicích krajského města bude monitorovat i nové velitelsko-štábní vozidlo, které krajská policie získala na konci loňského roku.

"Do bezpečnostního opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté kriminální a dopravní služby, policejní psovodi a policisté z antikonfliktního týmu," uvedl policejní mluvčí. Klid v ulicích budou společně s policisty střežit také olomoučtí strážníci.

ČTK
26.04.202322:37

Fantiš odehrál 300. ligový zápas

Zlín v předposledním kole základní části FORTUNA:LIGY porazil Bohemians 1905 (4:1) a dvojitý důvod k radosti mohl mít Antonín Fantiš. Pro zkušeného univerzála se jednalo o 300. start v nejvyšší soutěži.

26.04.202321:43

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Brno - České Budějovice 1:1 (31. Ševčík - 90+3. Čermák), Hradec Králové - Liberec 1:2 (81. Kodeš - 49. Rondić, 79. z penalty Olatunji), Jablonec - Olomouc 2:2 (16. Chramosta, 25. Sejk - 81. z penalty Chytil, 90+5. Beneš), Zlín - Bohemians 1905 4:1 (31. a 90+3. Slončík, 53. Vukadinović, 71. Hrubý - 68. Puškáč), Sparta - Plzeň 2:1 (45+3. Kuchta, 90+14. z penalty Krejčí - 30. Durosinmi)

26.04.202321:04

Sørensen si poranil stehenní sval

Spartě se proti Plzni zranil Tomáš Čvančara a rovněž Asger Sørensen, jehož ve druhém poločase zradil stehenní sval. Dánského obránce vystřídal Martin Vitík.

26.04.202320:50

Je to pro nás důležitá výhra, uvedl Vrba

Zlín přesvědčivě porazil Bohemians 1905 a předposledním Pardubicím se přiblížil na tři body. "Spíš než zápas hodnotím naši celkovou situaci. Hrajeme stále o co nejvíc bodů, aby naše pozice v nadstavbě byla co nejpřijatelnější. Kdybychom dnes zápas nezvládli, byla by naše situace hodně složitá. Ale uhráli jsme důležité tři body, fotbal to nebyl špatný, soupeř nás zatlačil po našich gólech a podle mě rozhodl třetí gól. Pak jsme dostali prostor a dali i čtvrtý gól. Je to pro nás hodně důležité, čeká nás Boleslav a jakýkoliv bodový zisk by byl pro nás povzbuzením do nadstavby," řekl po výhře 4:1 zlínský trenér Pavel Vrba.

ČTK
26.04.202320:26

Poločas: Sparta - Plzeň 1:1

Poločasový výsledek dnešního šlágru FORTUNA:LIGY: Sparta - Plzeň 1:1 (45+3. Kuchta - 30. Durosinmi).

26.04.202320:15

Sparta dohrává bez Čvančary

Tomáš Čvančara za Spartu nedohraje zápas s Plzní. Útočník letenského celku střídal po necelé půlhodině se svalovým zraněním, jeho místo zaujal Adam Karabec.

26.04.202319:43

Bucha musel střídat se zraněním

Plzeň bude na Spartě dohrávat bez Pavla Buchy, jenž musel po pouhých sedmi minutách odstoupit ze zdravotních důvodů. Pětadvacetiletého záložníka vystřídal Roman Květ.

25.04.202323:32

Medýnský: Jsme spokojeni tak na půl

Mladá Boleslav urvala v Teplicích v rámci 29. kola české nejvyšší soutěže bod, nakonec přitom nevyužila soupeřova oslabení. Po vyloučení brankáře Tomáše Grigare se dokonce na závěrečné pasáže musel mezi tyče postavit útočník Mohamed Yasser, protože domácí už vyčerpali povolený počet oken pro střídání. "Byl to dost krátký časový úsek. Bohužel se nám nepodařilo Yassera víc prověřit," uvedl po zápase Pavel Medýnský, asistent trenéra Středočechů. "První poločas byl oboustranně opatrný, gól jsme dostali z ojedinělé standardní situace Teplic. Až do přestávky jsme se z toho oklepávali, ve druhé půli jsme ale měli víc ze hry. Naše šance nakonec vyústily do vyrovnávací branky. Nakonec taková poloviční spokojenost s bodem."

ČTK
25.04.202321:23

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Pardubice - Slovácko 3:1 (55. Janošek, 57. vlastní Reinberk, 73. Pikul - 35. Reinberk), Teplice - Mladá Boleslav 1:1 (16. z penalty Hybš - 89. Šimek), Baník - Slavia 0:2 (81. a 83. M. Jurásek).

25.04.202320:26

Yasser si vyzkoušel roli brankáře

Poměrně divoký byl závěr utkání 29. kola české nejvyšší soutěže mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví, které vyústilo v remízu. Teplický brankář Tomáš Grigar byl v 89. minutě vyloučený, nakopl totiž soupeře Vasila Kušeje, a poněvadž Severočeši už nemohli střídat, jelikož využili všechna tři okna pro střídání, musel poslední okamžiky střetu dochytat egyptský útočník Mohamed Yasser. Hostující střelci jednadvacetiletého Egypťana každopádně neprověřili, Jásir musel řešit pouze dva vysoké míče, oba však ze vzduchu bez větších problémů stáhnul.

ČTK
25.04.202319:27

Hradec Králové otevře stadion 3. září

Radnice Hradce Králové posunula termín slavnostního otevření nového stadionu o více než jeden měsíc na neděli 3. září. Původně jej zamýšlela veřejnosti oficiálně otevřít 29. nebo 30. července. Na dnešním zasedání zastupitelstva nový termín slavnostního otevření oznámila primátorka Pavlína Springerová (Hradecký demokratický klub). Minulý týden radnice uvedla, že stavbě stadionu může hrozit zpoždění. Stavební společnost Strabag to odmítla. Stavbaři mají termín dokončení díla stanoven na 30. června.

Otevření stadionu pro veřejnost připravuje radnice ve spolupráci s městským prvoligovým klubem FC Hradec Králové. Dnes na akci zastupitelé jednomyslně schválili výdaj 1,9 milionu korun jako novou položku rozpočtu města pod názvem Prezentace a propagace multifunkčního fotbalového stadionu.

Město však předpokládá, že zhruba jeden milion až 1,5 milionu korun na akci získá formou příspěvků od partnerů klubu a od tříčlenného konsorcia stavebních firem, které vede Strabag. Zatím podle Springerové městu dalo příslib finanční podpory deset až 15 firem v souhrnné částce asi 500.000 korun. Stavební firmy v tom zatím nejsou zahrnuté.

ČTK
25.04.202311:54

Policie prověřuje incident z Budějovic

Policie prověřuje konflikt z nedělního zápasu fotbalové ligy mezi Českými Budějovicemi a Jabloncem (5:1). ČTK o tom informoval policejní mluvčí. Podle prvotních informací proti fanouškům Severočechů nepřiměřeně zasáhli členové bezpečnostní agentury. Českobudějovický klub jejich postup v dnešním prohlášení odsoudil.

"SK Dynamo České Budějovice důrazně odsuzuje a distancuje se od agresivního chování několika členů pořadatelské firmy PS Patrol v sektoru hostujících vlajkonošů při zápase, kteří fyzicky napadli fanoušky FK Jablonec. Jejich chování bylo v přímém rozporu s hodnotami klubu, jeho pravidly a plněním smlouvy s pořadatelskou službou," uvedl mluvčí Dynama Dušan Mendel.

ČTK
24.04.202308:33

Haškovi nevyšlo 100. ligové utkání

Slovan Liberec doma ve 28. kole české nejvyšší soutěže s Brnem podeváté za sebou neprohrál a bodoval v pátém z posledních šesti vzájemných duelů v nejvyšší soutěži. Kouči Zbrojovky Haškovi tak nevyšlo 100. ligové utkání v roli hlavního trenéra a souboj s klubem, za který v minulosti hrával. Brněnští mimochodem venku v nejvyšší soutěži poosmé za sebou nezvítězili.

ČTK
23.04.202323:41

Vlkanovovi se daří proti Zlínu

Plzeň v závěrečném klání 28. kola české nejvyšší soutěže neměla zásadní potíže se Zlínem, jehož skolila před vlastními fanoušky o čtyři góly, dvěma trefami se přitom podílel na vítězství záložník Adam Vlkanova. Nejenže si v tomto ligovém ročníku polepšil na pět gólů a skóroval vůbec poprvé od února, dvě branky v jednom utkání nejvyšší soutěže mimochodem zaznamenal teprve podruhé v kariéře. Premiérově se mu to povedlo shodou okolností ve Zlíně v říjnu roku 2021, kdy ještě oblékal dres Hradce Králové.

ČTK
23.04.202322:11

Hašek: Liberec vyhrál zaslouženě

Brno nezvládlo zápas v Liberci a po porážce 0:3 zůstává ve skupině o udržení. "Do utkání jsme šli v novém rozestavení. Domácí byli dobře nachystaní a dokázali trestat naše chyby. První gól byl od nás dárek, je vždy hrozně důležitý, změnil poměr energií. Místo abychom zachovali chladnou hlavu, začali jsme blbnout. Tlačili jsme se nahoru bez zajištění a soupeř nás ještě dvakrát potrestal parádními góly. V prvním poločase nás po našich ztrátách ubrejkoval, byl to takový rozjetý stroj. Snažili jsme se to nějak zarazit pokyny a změnami rozestavení, ale povedlo se to až o poločase. Slovan vedl 3:0 a už se nikam netlačil. Byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. Střídáními do druhé půle jsme už neměli ambici otočit výsledek, ale spíš to důstojně dohrát. Řešili jsme svoje starosti směrem ke středě. Nechci však, aby to sklouzlo k tomu, že jsme tady dnes prohráli proto, že jsme měli jen čtyři hráče do pole na lavičce. Hráči na hřišti hráli tak, že to bylo 3:0 po poločase," hodnotil utkání brněnský kouč Martin Hašek.