29.05.201112:43

Žižkov uhájil čtyřbodový náskok

Fotbalisté Žižkova zvítězili ve druhé lize nad Karvinou 1:0 a na druhém postupovém místě si udrželi dvě kola před koncem náskok čtyř bodů před Jihlavou. Pražskému celku tak stačí v závěrečných dvou zápasech k jistotě postupu jednou vyhrát.

20.05.201119:52

Dukla postupuje do Gambrinus ligy

Pražská Dukla si znovu zahraje nejvyšší soutěž, definitivní jistotu jí dala dnešní výhra 3:1 nad Kladnem.

14.05.201120:04

Ústí nad Labem sestupuje

Fotbalisté Ústí nad Labem dokázali dvěma góly v závěru uhrát v Ostravě remízu 3:3, přesto jsou dvě kola před koncem sezony prvním sestupujícím týmem.

05.04.201118:39

Hrubeš si nezapíská pět zápasů

Rozhodčí Roman Hrubeš si za chyby v utkání 22. kola první ligy mezi Jabloncem a Spartou nezapíská v pěti zápasech nejvyšší soutěže, jeho asistent Emil Ubias má omezenou činnost na dvě utkání. Rozhodla o tom dnes komise rozhodčích, která zastavila činnost na dvě utkání také Tomáši Kocourkovi kvůli jeho výkonu v druholigovém utkání Kladno - Karviná.

24.02.201117:23

Žižkov má uvolněné přestupy

Druholigová Viktoria Žižkov uhradila Teplicím a Mostu dluh ve výši takřka čtyři miliony korun a arbitrážní komise fotbalového svazu jí dnes uvolnila přestupy. ČTK o tom informoval ředitel pražského klubu Zdeněk Kudela. Žižkov měl pozastavené přestupy od 4. ledna spolu s prvoligovými Bohemians 1905. Důvodem bylo, že Viktoria nezaplatila Teplicím za příchod Zdeňka Koukala, který již za pražský celek nehraje. Oklikou přes Ostravu se dostal do současného působiště Příbrami. Žižkovští vysvětlovali dluh tím, že nedostali zaplaceno od jiných klubů za přestupy svých hráčů.

24.02.201116:01

Klimpl odchází do Srbska

Maroš Klimpl odchází z Viktorie Žižkov a ve své kariéře bude pokračovat v Srbsku, kde uspěl na testech v FK Sevojno. Smlouvu by 30letý obránce měl podepsat v následujících hodinách.

18.02.201118:38

Doležal zůstává v Olomouci

Útočník Martin Doležal nakonec z Olomouce do Zlatých Moravců neodejde. Dvacetiletý hráč, který byl v dosavadním průběhu zimní přípravy nejlepším střelcem Sigmy, měl ve slovenském klubu hostovat do konce jara, ale Olomouc jej po odchodu Michala Hubníka do Legie Varšava neuvolní. Doležal nastřílel v zimní přípravě pět gólů. Jeden z nich i ve finálovém utkání Tipsport ligy právě proti Zlatým Moravcům

18.02.201117:29

Sigma Olomouc - Baník Sokolov 0:1

PŘÁTELSKY: Sigma Olomouc - Baník Sokolov 0:1 (0:0). Branka: 60. Šilhan. Rozhodčí: Peřina. Diváci: 300. Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Tomeček (46. Šultes), Ordoš (71. M. Pospíšil), Schulmeister (76. Hála). Trenér: Psotka.

12.02.201116:28

Baník Ostrava - Třinec 2:1

PŘÁTELSKY: Baník Ostrava - Třinec 2:1 (2:0). Branky: 23. Varadi z pen., 42. Hušbauer - 81. Hanus. Diváci: 200. Sestava Ostravy: Buček - Šmejkal, Bolf, Frydrych, Zejdler - Marek, Hušbauer - Varadi (46. Fantiš), Lukeš (80. Pilík), Šenkeřík (46. Frejlach) - Zeher. Trenér: Marko.

11.02.201116:51

Ústí nad Labem - Sokolov 1:1

PŘÁTELSKY: Ústí nad Labem - Sokolov 1:1 (0:0). Branky: 78. Krbeček - 65. Darida. Sestava Ústí: Vorel - Polák, Zachariáš, Valenta (46. Džuban), Dvořák (46. Gibala) - Doležal, Hruška, Martykán, Volek (46. Benčík) - Veverka (46. Krbeček), Svátek (65. Holek). Trenér: Habanec.

05.02.201115:15

Sparta Praha B - Příbram 1:0

PŘÁTELSKY: Sparta Praha B - Příbram 1:0 (1:0). Branka: 14. Kraják. Sestava Příbrami: I. poločas: Rondzik - Ricka, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Pilík, Videgla, Macek, Koukal - Huňa, Jurdík. II. poločas: Rondzik - Plašil, Ricka, J. Štochl, Divíšek - Klesa, Tarczal, Koukal, Papšys - Huňa (77. Mareš), M. Štochl. Trenér: Nádvorník.

02.02.201118:31

Slovácko - Jihlava 2:0 a 0:1

PŘÁTELSKY - první zápas: 1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 2:0 (1:0). Branky: 28. vlastní Šilinger, 71. Ondřejka. Sestava Slovácka: Heča - Kuncl, Kordula, Reinberk, Nešpor - V. Valenta, Perútka, Volešák, Hlúpik - Ondřejka, Fujerik.
Druhý zápas: 1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 0:1 (0:0). Branka: 68. Karlík. Sestava Slovácka: Filipko (46. Slovák) - Ruman, Mezlík, Starý, Jeleček - Habanec (60. Ohnútek), Kleiber, Brusík, Urbánek - Švancara, Nestorovski. Trenér: Soukup.

01.02.201114:27

Do Prešova míří další Češi

Řady předposledního týmu slovenské ligy Prešova by mohli po Jakubu Heidenreichovi rozšířit další čeští hráči. Záložník Martin Vyskočil, naposledy působící v Žilině, a po podzimním hostování v Plzni i zlínský útočník Libor Žůrek, který už v Prešově na testech vstřelil dvě branky v přípravných zápasech. "Je to kvalitní hráč. Má odehráno spoustu střetnutí v české lize a doufám, že bude přínosem," uvedl na Žůrkovu adresu na prešovském webu trenér Ladislav Pecko. Vyskočil s Žůrkem odcestovali s Tatranem na Kypr.

29.01.201114:12

Liberec - Dukla Praha 1:1

PŘÁTELSKY: Slovan Liberec - Dukla Praha 1:1 (0:0). Branky: 66. Vulin - 78. Pázler. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Šecová. Diváci: 50. Sestava Liberce: I. poločas: Bičík - Martan, Holeňák, Zieris, Janů - Vojta, Papoušek, Dočkal, Štajner, Breznaník - Nezmar. II. poločas: Bičík - Zeman, Dejmek, Kelič, Vulin - Martan, Gebre Selassie, Vlasko, Fleišman - Vojta, Hadaščok. Trenér: Rada.

27.01.201114:13

Wojnar zamíří přes Kladno do Dukly

Fotbalisté Ostravy zúžili kádr o záložníka Petra Wojnara, který bude i na jaře pokračovat v hostování v druholigovém Kladně. Podle oficiálního ostravského webu se dvaadvacetiletý hráč po sezoně stane posilou vedoucího celku druhé nejvyšší soutěže Dukly Praha.

26.01.201116:48

Baumit Jablonec - Graffin Vlašim 2:3

PŘÁTELSKY: Baumit Jablonec - Graffin Vlašim 2:3 (0:2). Branky: 53. Vukovič, 59. Lafata - 8. Bálek, 44. Kotyza, 80. Janda. Sestava Jablonce: Valeš - Krajčík, Drsek (46. Beneš), Huber (46. Uvíra), Jablonský - Vošahlík (46. Michálek), Piták (46. Jarolím), Eliáš (46. Loučka), Kocourek - Lafata (46. Vukovič), Pekhart. Trenér: Komňacký.

26.01.201114:08

Zbrojovka Brno - Čáslav 1:1

PŘÁTELSKY: Zbrojovka Brno - Čáslav 1:1 (0:1). Branky: 90. Kalabiška - 29. Džafič. Sestava Brna: I. poločas: Krbeček - Kaňa, Mitrovič, Jílek, Hamouz - R. Valenta, Rýdel (27. Křeček), Dostálek, Střeštík - Došek, Šamánek. II. poločas: Krbeček - Brdarovski, Simerský, Pernica, Kaňa - Borek, Maroši, Křeček, Pejič - Rabušic, Kalabiška.

26.01.201113:34

Hradec Králové - Dukla Praha 1:0

PŘÁTELSKY: Hradec Králové - Dukla Praha 1:0 (0:0). Branka: 85. Fischer z pen. Rozhodčí: Drábek - Myška, Melichar. Diváci: 50. Sestava Hradec Králové: I. poločas: Zich - Chleboun, Jandík, Poděbradský - Fischer, Pávek, Hochmeister, Štěpán - Mišinský, Dvořák, Klapka. II. poločas: Lindr - Hečko, Němeček, Kasálek, Zelený - Fischer, Janoušek, Hochmeister, Rezek - Černý, Mišinský. Trenér: Kotal.

26.01.201111:58

Slavia Praha - Viktoria Žižkov 2:0

PŘÁTELSKY: Slavia Praha - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0). Branky: 27. a 72. Čelůstka. Sestava Slavie: Zlámal - Janda, Koubský, Čelůstka, Trubila - Koreš, Kisel, Petrák, Hurka - Zákostelský (46. Pospěch), Celestine (69. Mikula). Trenér: Petrouš.

26.01.201109:23

Zemřel bývalý kouč Kladna Procházka

Bývalý trenér Kladna Stanislav Procházka zemřel po těžké nemoci ve věku 63 let. Středočeský tým vedl loni na jaře po odvolání Martina Hřídela v osmi prvoligových zápasech, sestupu však nezabránil.