09.09.201111:30

Fotbal uctí zesnulé hokejisty

Všechny zápasy českých profesionálních fotbalových soutěží začnou v nejbližším kole minutou ticha za oběti středeční letecké nehody, při jíž zahynuli i tři čeští hokejisté. Rozhodlo o tom vedení profesionálního fotbalu v čele s Ivo Lubasem. "Všechny zápasy první ligy, druhé ligy i první dorostenecké ligy, to znamená soutěží spadajících pod profesionální fotbal, začnou o tomto víkendu minutou ticha," řekl Lubas pro Radio Impuls. Minuta ticha proběhne už při dnešních prvoligových zápasech Dukla Praha - Hradec Králové a Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň. Fotbalisté tak uctí tragédii, která postihla hokejový svět. Ve středu spadlo v Rusku letadlo s klubem Lokomotiv Jaroslavl a při nehodě zahynul téměř celý tým včetně tří Čechů Karla Rachůnka, Josefa Vašíčka a Jana Marka.

21.08.201122:04

Beláň zamířil do Ružomberoku

Jaroslav Beláň odchází z druholigových Bohemians Praha na půl roku hostovat do slovenského Ružomberoku. Zde 30letý gólman doplní brankářský tandem Hrdlička, Smieška. MFK si rovněž zajistil opci na přestup českého hráče.

19.08.201116:03

Kabele jde do Dunajské Stredy

Dunajská Streda je po úvodních pěti kolech na posledním místě Corgoň ligy bez jediného bodu. Tým tak posílil 24letý český ofenzivní záložník Jiří Kabele, jenž přišel z Kladna. "Dnes u nás jako volný hráč podepsal roční smlouvu s opcí na další rok," řekl agent Rudolf Baránek. "Je to vysoký, rychlý a technický fotbalista, který se nejlépe cítí na pravé straně zálohy."

29.07.201115:01

V Mostě odvolali vedení klubu

Vedení druholigového Baníku Most padlo. Rozhodla o tom dnešní mimořádná valná hromada, na níž se majoritní vlastník přiklonil k názoru města, které má s fotbalovým klubem už delší dobu spory. Představenstvo zůstane ve funkci do září, kdy se akcionáři dohodnou na novém vedení a dalším financování klubu, řekl novinářům náměstek primátora Karel Novotný.

28.07.201115:01

Husár na testech v Grossetu

Zbrojovka Brno loni sestoupila z Gambrinus ligy a od té chvíle si nové angažmá hledá například Martin Husár. Slovenský obránce byl nedávno na testech ve Sturmu Graz, nyní ho zkouší druholigové italské Grosseto.

27.07.201119:09

Viktoria Žižkov - Kladno 6:0

PŘÁTELSKY: Viktoria Žižkov - Kladno 6:0 (2:0). Branky: 53. a 55. Zapalač, 13. Böhm, 23. Kalod, 69. Nestorovski, 78. Bartl. Sestava Žižkova: I. poločas: Vaclík - Šťastný, Procházka, Lafrance, Čermák - Bořil, Schůt, Folprecht, Sivrič - Kalod, Böhm. II. poločas: Vaclík - Štastný, Procházka (60. Bodeček), Lafrance (60. Peciar), Mach - Bartl, Súkenník, Ďurica, Zapalač - Dočekal, Nestorovski. Trenér: Pulpit.

25.07.201120:12

Kabíček v Mostu zřejmě skončí

Dosavadní předseda představenstva druholigového Baníku Most Petr Kabíček v pátek zřejmě odejde z vedení klubu. Odvolání stávajícího managementu si přeje radnice a majoritní akcionář, italská firma SIAD, ji zřejmě podpoří. ČTK to dnes řekl její zástupce Alessio Conton. SIAD se s městem chce dohodnout na novém obsazení funkcí ve vedení, Kabíček v něm už ale zřejmě nebude.

24.07.201120:21

Baumit Jablonec - Graffin Vlašim 4:1

PŘÁTELSKY: Baumit Jablonec - Graffin Vlašim 4:1 (2:0). Branky: 15. a 33. Lafata, 50. Mešanovič, 64. Hovorka - 89. Petrů z pen. Sestava Jablonce: I. poločas: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Novák (29. Podzimek) - Kopic, Pavlata, Loučka, Vaněk, Kovařík - Lafata. II. poločas: Valeš - Just, Kubista, Štochl, Podzimek - Štemberk, Vošahlík, Pavlata, Hovorka - Třešňák, Mešanovič. Trenér: Komňacký.

24.07.201119:48

Hradec Králové - Bohemians Praha 3:1

PŘÁTELSKY: Hradec Králové - Bohemians Praha 3:1 (2:1). Branky: 37. a 48. Dvořák, 16. Zelený - 9. Huňa. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Pilný. Diváci: 528. Sestava Hradce Králové: Ottmar - Hochmeister (83. Tóth), Chleboun, Zelený - Rezek (46. Janoušek), Fischer (83. Karal), Klapka (79. Fukal), Poděbradský (69. Zelený) - Štěpán (62. Malinský), Dvořák (83. Jandík), Černý (62. Gulajev). Trenér: Kotal.

23.07.201121:12

Bohemians 1905 - Baník Sokolov 1:1

PŘÁTELSKY: Bohemians 1905 - Baník Sokolov 1:1. Branky: 8. Hartig - 47. Šindelář. Sestava Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, Žižka - Moravec (46. Michálek), Borek, Šumský (46. Budínský), Bartek (75. Růžička) - Hartig (60. Nešpor), Škoda (75. Bálek). Trenér: Medynský.

23.07.201120:39

1. FC Slovácko - SFC Opava 1:0

PŘÁTELSKY: 1. FC Slovácko - SFC Opava 1:0. Branka: 64. Ondřejka. Sestava Slovácka: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút (46. Reinberk), Kubáň - Fujerik (66. Valenta), Daníček (51. Perůtka), Volešák (74. Borusík), Hlúpik - Došek, Ondřejka (83. Čtvrtníček). Trenér: Soukup.

23.07.201120:38

Sezimovo Ústí - 1. FK Příbram 1:2

PŘÁTELSKY: Spartak Sezimovo Ústí - 1. FK Příbram 1:2. Branky: 45. Kostečka - 38. Koukal z pen., 60. Krejčí. Sestava Příbrami: Hruška - Ricka, Hejda, Krejčí, Divíšek (36. Papšys) - T. Pilík (75. Mareš), Tarczal (88. Macháček), Koukal (83. Videgla), Pleško - Wágner, Šlapák (78. Jurdík). Trenér: Vavruška.

23.07.201120:35

Baník Ostrava - Fotbal Třinec 1:3

PŘÁTELSKY: Baník Ostrava - Fotbal Třinec 1:3. Branky: 76. Šenkeřík - 5. Malíř z pen., 9. Hanus, 25. Szmek. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 1100. Sestava Ostravy: Krbeček - Řezník (72. Zawada), Adámik, Frydrych (46. Dreksa), Marek (46. Zejdler) - Greguš (35. Tomanica), Lukeš, Hušbauer, Ferenčík (75. Badaljan) - Šenkeřík, Kraut. Trenér: Marko.

23.07.201120:34

Ústí nad Labem - Teplice 1:1

PŘÁTELSKY: Ústí nad Labem - Teplice 1:1. Branky: 54. Zachariáš - 15. Mahmutovič. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Kapoun. Diváci: 550. Sestava Teplic: Grigar - Matula, Lukáš, Smejkal, Rosa - Stožický (60. Siva), Čajič (60. Jungr), Ljevakovič, Vachoušek (46. Kalivoda) - Mahmutovič (60. Melunovič), Vůch (46. Ježdík). Trenér: Rada.

22.07.201115:40

Kapitánem Zbrojovky bude Švancara

Zbrojovku Brno povede k návratu do nejvyšší soutěže s kapitánskou páskou Petr Švancara, jehož si za kapitána zvolili sami hráči.

21.07.201120:03

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 2:1

PŘÁTELSKY: Sparta Praha - Vysočina Jihlava 2:1 (2:0). Branky: 4. Vacek z pen., 40. Zápotočný - 80. Dolejš. Rozhodčí: Adam - Filípek, Pospíšil. Diváci: 2072. Sestava Sparty: Blažek - Kušnír (81. Vidlička), Zápotočný, Řepka, Pamič - Hušek - Sionko (57. Kerič), Vacek (81. Mareš), Matějovský (78. Pavelka), Juhar (57. Podaný) - Kweuke.

20.07.201120:12

Hradec Králové - Čáslav 1:0

PŘÁTELSKY: Hradec Králové - Čáslav 1:0 (0:0). Branka: 65. Chleboun. Rozhodčí: Drábek - Fryš, Odraška. Diváci: 327. Sestava Hradce Králové: Ottmar - Hochmeister (66. Karal), Chleboun (66. Tóth), Fukal - Fischer (66. Rezek), Pávek (46. Poděbradský), Černý (46. Janoušek), Zelený - Štěpán, Dvořák (66. Jandík), Gulajev (46. Malinský). Trenér: Kotal.

17.07.201120:35

Baumit Jablonec - Sezimovo Ústí 4:0

PŘÁTELSKY: Baumit Jablonec - Spartak Sezimovo Ústí 4:0. Branky: 6. Lafata, 64. Just, 73. Mešanovič, 76. Vošahlík. Sestava Jablonce: I. poločas: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš (38. Štochl), Jablonský - Kopic, Jarolím, Piták, Loučka, Kovařík - Lafata. II. poločas: Valeš - Just, Kubista, Štochl, Štěpánek - Vošahlík, Pavlata, Vaněk, Novák - Mešanovič, Třešňák. Trenér: Komňacký.

16.07.201120:04

Sigma Olomouc - Fotbal Třinec 2:2

PŘÁTELSKY: Sigma Olomouc - Fotbal Třinec 2:2. Branky: 18. Petr, 44. Murin - 2. Hupka, 36. Gavlák. Diváci: 200. Sestava Olomouce: Drobisz - Vepřek, Kučera, Murin (70. Koutný), Janotka - Bajer, Rossi, Navrátil (85. Nepožitek) - Petr, Heinz, Varadi (86. Schulmeister). Trenér: Psotka.

16.07.201119:06

Teplice - Sokolov 1:1

PŘÁTELSKY: Teplice - Sokolov 1:1 (0:0). Branky: 48. Guarino - 65. Mlika Sestava Teplic: Grigar - Siva (46. Matula), Lukáš, Smejkal, Rosa - Čajič, Ljevakovič, Vachoušek (46. Kalivoda) - Stožický, Melunovič (46. Mahmutovič), Vůch (46. Guarino). Trenér: Rada.