Slováci čekají 286 minut na gól, hrozí jim sestup

Slovenská reprezentace čeká po nedělní prohře 0:1 v Lize národů ve Skotsku na gól už 286 minut. Ve čtvrtečním semifinále kvalifikace o mistrovství Evropy se svěřenci Pavla Hapala rozešli s Irskem i po 120 minutách bez branek. Naposledy se trefili 7. září v Lize národů v Izraeli (1:1) zásluhou gólu Michala Ďuriše ve 14. minutě. V Lize národů jim hrozí sestup o úroveň níž.

Skotsko v Lize národů stále ve vedení, doma přetlačilo Slovensko

Skotsko po vítězství nad Izraelem v baráži o EURO 2020 zvládlo i následný souboj Ligy národů se Slovenskem, které doma porazilo nejtěsnějším možným způsobem. Upevnilo si tak své vedení v tabulce před druhou Českou republikou, před níž stále drží těsný jednobodový náskok. O jedinou branku celého tohoto střetnutí se postaral v 54. minutě Lyndon Dykes.

Ve slovenské reprezentaci jsou další dva nakažení

Ve slovenské reprezentaci se před zápasy v "české" skupině Ligy národů objevily další dva případy covidu-19. Po stoperovi Milanu Škriniarovi byli pozitivně testováni na koronavirus záložník Jaroslav Mihalík a jeden člen realizačního týmu.

Kdo správně zregeneruje? Slovensko zavítá v Lize národů do Skotska

Oba mančafty před pár dny odehrály vážně hodně hektické zápasy. Skotsko i Slovensko se v baráži praly o účast na evropském šampionátu a nakonec se jim podařilo vyválčit postup do finální fáze. Oba týmy musely uspět až po penaltovém rozstřelu. A pro oba bude před nynějším střetnutím v Lize národů nejdůležitější zmobilizovat všechny své zbývající síly.

Tenhle zápas nebyl o mně, odmítl spekulace o svém odvolání Hapal

Trenér slovenské reprezentace Pavel Hapal díky výhře v penaltovém rozstřelu čtvrtečního semifinále kvalifikace o postup na mistrovství Evropy s Irskem utišil spekulace slovenských médií o tom, že by měl být odvolán. Slováci si v zápase, který po 120 minutách skončil bezbrankovou remízou a následný rozstřel vyhráli 4:2, zajistili postup do finále.

Greguš pomohl Slovákům k postupu "panenkovskou" penaltou

Slovenský fotbalista Ján Greguš dal ve čtvrtečním penaltovém rozstřelu proti Irům vzpomenout na legendárního Antonína Panenku, který v současnosti bojuje s nákazou koronavirem. I díky Gregušovu "dloubáku" Slováci vyhráli na penalty 4:2 a postoupili do finále kvalifikace o postup na mistrovství Evropy, kde je v listopadu čeká Severní Irsko.

Slováci zvládli penaltový rozstřel s Irskem a mohou stále pomýšlet na EURO 2020

Od roku 2007 na sebe obě reprezentace narazily v pěti případech. A v posledních čtyřech se vždy urodil nerozhodný výsledek, přičemž ani pátý zápas nebyl v tomto ohledu žádnou výjimkou. Protože však musel vzejít z nynějšího duelu vítěz, rozhodovalo se až v penaltovém rozstřelu. A ten lépe zvládlo Slovensko, které na úkor Irska postoupilo do finále baráže.

Slovensko vyzve v baráži o evropský šampionát ostřílené Irsko

Slovensko ani Irsko nečeká vůbec jednoduchá barážová zkouška o postup na evropský šampionát, který byl kvůli pandemii koronaviru odložený až na příští rok. Skoro se vlastně nevědělo, zda se bude v Bratislavě vůbec hrát, protože tamní vláda před nedávnem přerušila všechny sportovní akce. Hosté přitom v úterý vydali zprávu o nakažených členech týmu.

Slováci by přes přísná opatření měli s Irskem hrát

Slovenští reprezentanti by navzdory zpřísněným koronavirovým opatřením v zemi měli ve čtvrtek 8. října odehrát barážový zápas evropské kvalifikace proti Irsku. Šéf Slovenského fotbalového svazu (SFZ) Ján Kováčik věří, že domácí dokážou v Bratislavě splnit všechny podmínky.

Nominace Slovenska na baráž proti Irsku

Nominace Slovenska na baráž o postup na ME 2020 proti Irsku:

Slovenský brankář Dúbravka nestihne ani baráž proti Irsku

Slovenští fotbalisté se i v baráži evropské kvalifikace proti Irsku budou muset obejít bez brankářské jedničky. Gólman Newcastlu Martin Dúbravka po zranění kotníku ještě zápas hraný 8. října v Bratislavě nestihne.

Slovensko inkasovalo v závěru, z Izraele si tak odvezlo jen bod

Slovensko bylo blízko napravení svého nepovedeného vystoupení proti České republice, po přesném zásahu Michala Ďuriše vedlo na půdě Izraele nejtěsnějším možným rozdílem, jenže v samém závěru obdrželo branku od Ilaye Elmkiese, a muselo se tak spokojit pouze s remízou. V tabulce tak oba celky zůstaly na svém, tedy na třetím, respektive čtvrtém místě.

Štetina si poranil kolenní vazy a čeká ho operace

Obránce Sparty a slovenský reprezentant Lukáš Štetina si v pátečním duelu Ligy národů proti Čechům poranil zkřížené vazy v koleně. Příští týden ho čeká operace. Letenští o tom informovali na twitteru.

Slovensko chce napravit první prohru v duelu s Izraelem

Slovensko má co napravovat. Úvodní duel Ligy národů proti "bratřím" z Čech se mu naprosto nepovedl a tým trenéra Pavla Hapala se bude chtít svým fanouškům co nejdříve revanšovat. Čeká ho daleká cesta až do Izraele, kde se představí proti domácímu výběru.

Ostuda a otřesný výkon, píšou Slováci po prohře s ČR v Lize národů

Byla to ostuda a otřesný výkon slovenských fotbalistů, Češi dominovali na hřišti téměř celý zápas, napsal slovenský tisk po prohře Slováků s Českem 1:3 v úvodu nového ročníku Ligy národů. Noviny spekulují o možném konci českého trenéra Pavla Hapala na lavičce slovenského týmu, pokud nezvládne nabitý podzimní program.