17.08.2024 20:30 CET
2 : 2
(1:1)

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 2:2

Po opatrnom úvode prevzali iniciatívu hráči Trenčína, ale zlyhávali v koncovke. Najskôr Sunday neprepálil hradbu tiel na bránkovej čiare a následne Emeka hlavičkoval zblízka nad. Platilo tak staré známe nedáš-dostaneš, pretože odpoveď bola blesková a gólová. Záhumenský zľava odcentroval a na bližšej žrdi sa ocitol Malec, ktorý otvoril skóre zápasu - 0:1.

Banskobystričania sa dostali v tej chvíli k prvému zakončeniu na bránu "domácich". Z minima vyťažili maximum. Dukla ožila a zakrátko mohol navýšiť jej skóre Záhumenský, ale trafil Stojsavleviča, ktorý zachránil brankára Slávička. Pred svojím pokutovým územím už tradične pozorne bránili hráči Banskej Bystrice, a tak to Uchegbu zobral na seba a exportne, najmä nechytateľne, vyrovnal v 32. minúte na 1:1.

O tri minúty mohol Trenčín prvýkrát viesť, ale Gajdoš zoči-voči Rehákovi zlyhal. Gólová prestrelka pokračovala aj po zmene strán. Znova sa ozývali Emeka s Uchegbom, ale neúspešne. V 55. minúte pálil spoza Gajdoš, no nebol presný. Všetko si vynahradil o štyri minúty neskôr, keď zvnútra zasekol protihráča a po zemi prekonal Reháka - 2:1. Až v záverečnej desaťminútovke Bystrica vyrovnala vďaka Slebodníkovi, ktorý potrestal zaváhanie Slávička - 2:2. Ten mužstvo podržal v nadstavenom čase pri tutovke Hanesa.

Autor: Livesport.cz / flashscore.sk