18.09.2010 17:30 CET
2 : 1
(2:1)

Tatran Prešov - Slovan Bratislava 2:1

Šarišanom sa doma proti Slovanu darí, v sobotu večer si v 9. kole Tatran Prešov pripísal prvú výhru, keď otočil stav už v prvom polčase a porazil hostí 2:1.

Putnocký zasahoval už v 3. minúte, do veľkej šance sa rútil Belejík, ale skóre neotvoril. Onedlho to skúšal aj najlepší strelec mužstva Piter - Bučko, ale neuspel. Slovan sa ujal vedenia v 10. minúte, po rohovom kope a predĺžení lopty Dosoudilom sa k hlavičke dostal Kiss a Diviš ju už nevyrazil. V 19. minúte dostal kapitán domácich Papaj dobrý pas za obranu a keďže nevedel, čo s loptou, z uhlu vyrovnal - 1:1. V oboch táboroch sa striedali pološance, taktiež pokračovali zmätky: v 31. minúte unikal opäť Papaj a jeho center po nedorozumení upratal do vlastnej siete Saláta. Blízko k druhému vlastencu bol účastník MS v JAR v 35. minúte, Meszárošovu zlú strelu už na roh odvrátil. Belasí hrozili hlavne po štandartkách, no po nich sa domáci dostávali do protiútokov, ale chýbalo zakončenie. Stav sa nemenil ani po Kissových strelách, polčas tak skončil stavom 2:1.

Druhá polovica duelu sa niesla v znamení opatrnosti, mužstvá sa oťukávali. Prešov dobre bránil a lopty z ohňa odvracal. Nebezpečne centroval aktívny Bagayoko, ale Halenára nenašiel. Protiútoky nevychádzali ani domácim, hra bola často prerušovaná. V 66. minúte sa z diaľky pokúšal vystrašiť Putnockého Katona, chýbali mu decimetre. Slovanu sa nedarilo vytvoriť si tlak, Prešov bol v obrane pozorný. V 76. minúte sa dostal k slovu Halenár, ale Diviš dobre vyrazil. Ten istý hráč onedlho dobre centroval, Bagayoko hlavou tesne minul. Slovan sa pomaly začal prebúdzať, najmä Halenár aj Štepanovský nepríjemne centrovali. Hostia boli celý zápas mimoriadne aktívny v súbojoch, aj Saláta sa pokúšal prehlavičkovať Pitera - Bučka, päť minút pred koncom stav nevyrovnal. Po chybe Barana sa v závere stretnutia do šance rútil Bagayoko, dobre zasiahol Diviš. V nadstavenom čase sa neprebil Katona a ani hostia sa už do šance nedostali a tak sa Prešov po prvýkrát v sezóne raduje z trojbodového zisku.

Autor: Ľubomír Hudačko