Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2018 - účastníci

Řecko

Další články

Chorvaté budou v Řecku hájit tříbrankový náskok

Zatímco ve zbylých třech barážových zápasech padly dohromady všehovšudy dva góly, úvodní střetnutí národních týmů Chorvatska s Řeckem nabídlo překvapivě hned pětigólovou přestřelku. Podstatně lépe z ní vyšli první jmenovaní, kteří nyní budou v Pireu hájit drtivou výhru 4:1 a účast na mistrovství světa již mají na dosah.

Chorvaté rozdrtili Řeky 4:1 a jsou jednou nohou na MS

Kdo od barážového zápasu Chorvatska s Řeckem očekával nezáživnou podívanou s minimem vstřelených branek, musel být v šoku. Obvykle neprostupné obrany obou celků totiž v zahajovacím barážovém utkání povolily a výsledkem byl stav 3:1 již po třiatřiceti odehraných minutách. Na úvod druhé půle pak ještě drtivé vítězství domácích podpořil Kramarič.

Startuje baráž o MS, Itálie začne ve Švédsku

Od čtvrtka do úterý bude osm evropských týmů bojovat o čtyři zbývající místa na mistrovství světa 2018. V úvodních zápasech baráže Itálie nastoupí ve Švédsku, Severní Irsko se doma utká se Švýcarskem, Chorvatsko přivítá Řecko a Dánsko na svém hřišti vyzve Irsko.

Oslabené Řecko se pokusí překvapit favorizované Chorvaty

Jeden z favoritů na vítězství ve skupině se musí prokousat potupnou baráží. Chorvatsko plánovalo mnohem lepší kvalifikaci a dávno chtělo mít koupené letenky, ale bude si na ně muset počkat. Na národní stadion Maksimir je totiž přijede navštívit Řecko.

Manolas bude kvůli úmyslné žluté kartě chybět Řecku v baráži

Řeckým reprezentantům bude ve čtvrtečním úvodním utkání baráže o postup na mistrovství světa s Chorvatskem chybět obránce Kostas Manolas. Šestadvacetiletého zadáka AS Řím potrestala FIFA za to, že si nechal úmyslně dát žlutou kartu.

Baráž o MS mezi Řeckem a Chorvatskem bude bez fanoušků hostů

V barážovém dvojutkání o postup na mistrovství světa mezi Chorvatskem a Řeckem nebudou na stadionech fanoušci hostujících týmů. Zástupci obou národních svazů se shodli na tom, že kvůli bezpečnostním důvodům nebudou hostujícím příznivcům prodávat vstupenky.