Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2018 - expres zprávy

15.11.201618:17

Kvalifikace MS 2018 (Asie) - výsledky

Výsledky asijské části kvalifikace o postup na MS 2018: Japonsko - Saúdská Arábie 2:1 (45. Kiyotake z penalty, 80. Haraguchi - 90. Otham), Korejská republika - Uzbekistán 2:1 (67. Nam Tae-Hee, 85. Koo Ja-Cheol - 25. Bikmajev), Čína - Katar 0:0, Sýrie - Írán 0:0, Thajsko - Austrálie 2:2 (20. a 57. z penalty Dangda - 9. z penalty a 65. z penalty Jedinak), Spojené arabské emiráty - Irák 2:0 (26. Khalil, 90. Matar).

15.11.201615:47

Colemana nahánějí čínské kluby

Kluby z Číny mají podle posledních zpráv zájem o Chrise Colemana. Ten momentálně vede reprezentaci Walesu, kde má platný kontrakt do mistrovství světa 2018.

skysports.com
15.11.201612:44

Southgate dostane nabídku stálého kontraktu

Gareth Southgate se v průběhu podzimu stal dočasným trenérem anglické reprezentace a u týmu by měl působit i nadále. Tamní FA je s prací někdejšího záložníka spokojena, podle listu The Telegraf pro něho pak chystá nabídku čtyřleté smlouvy.

sport-express.ru
15.11.201610:08

Cyhankov 5. nejmladším debutantem Ukrajiny

Viktor Cyhankov právě dnes slaví 19. narozeniny, přičemž si před pár dny odbyl proti Finsku svou premiéru v seniorské reprezentaci Ukrajiny. V historickém žebříčku nejmladších debutantů, kterému již od roku 1992 vévodí Sergej Rebrov (18 let a 24 dní), se takto zařadil na pátou příčku.

twitter.com/FutbolUkraine
15.11.201609:54

Brazílii bude dnes kapitánovat Fernandinho

Nový trenér Brazílie Tite pokračuje v rotaci kapitánů a velkou čest dnes v noci proti Peru poprvé v kariéře bude mít záložník Manchesteru City Fernandinho. Ten startoval v minulých třech střetnutích se souhrnným skóre 10:0.

globo.globoesporte.com
15.11.201608:51

Bruma nepostradatelným článkem Nizozemska

Jeffrey Bruma si i proti Lucembursku odkroutil všech 90 hracích minut a stal se tak prvním Nizozemcem od Jorise Mathijsena roku 2009, který napříč celým kalendářním rokem nevynechal ani minutu mezinárodní kopané.

twitter.com/OptaJohan
15.11.201608:30

Japonci bez hvězdného trojlístku

Japonsko dnes za pár hodin čeká důležitý kvalifikační souboj se Saúdskou Arábií a trenér Vahid Halilhodžić nemůže počítat hned se třemi zvučnými jmény. V základní sestavě budou téměř na sto procent scházet Honda, Kagawa i Okazaki, zatímco ojedinělou šanci dostane švýcarský legionář Yuya Kubo či Hiroki Kiyotake ze Sevilly.

sanspo.com
14.11.201618:59

Milanov má zdravotní problémy

Včerejší zápas mezi Bulharskem a Běloruskem (1:0) nedohrál Georgi Milanov. Domácí záložník na začátku druhé půle inkasoval úder a utrpěl zranění hrudníku, po návratu do CSKA Moskva, jehož barvy hájí, ho čeká podrobné vyšetření.

14.11.201617:33

Chile s Bravem, ale bez Vidala

Chile se chystá na zápas s Uruguayí, do něhož budou moci zasáhnout i Alexis Sánchez a Claudio Bravo. Hrát naopak pravděpodobně nebude záložník Arturo Vidal, jenž nestihne doléčit svalové zranění.

lequipe.fr
14.11.201616:44

Spahić laboruje se zraněným kolenem

O dva body a jednoho zraněného hráče přišla včera v Řecku Bosna a Hercegovina. Zápas nedohrál Emir Spahić, zkušený obránce Hamburku si dvacet minut před koncem poranil koleno.

lequipe.fr
14.11.201616:15

Cavani proti Chile pouze na lavičce

Pouze na lavičce nejspíše začne kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa 2018 s Chile útočník Edinson Cavani. Kanonýr Paris Saint-Germain měl zdravotní potíže a na start od první minuty není připraven.

lequipe.fr
14.11.201615:30

Řecký svaz se omluvil za transparent

Řecký fotbalový svaz se omluvil Bosně a Hercegovině za chování fanoušků při nedělním utkání kvalifikace mistrovství světa v Aténách. Domácí příznivci při něm vyvěsili urážlivý transparent, který odkazoval na masakr osmi tisíc muslimů ve Srebrenici z roku 1995. "Šlo o nejhorší možnou urážku sportovního ducha a řecké pohostinnosti," citovala agentura AP prohlášení řeckého svazu, který reagoval na nápis "Nož, žica, Srebrenica" (Nůž, ostnatý drát, Srebrenica), jenž je narážkou na skutečnost, že řada zabitých muslimů mělo před popravou ruce svázané ostnatým drátem. Zápas mezi Řeckem a Bosnou a Hercegovinou skončil 1:1 a očekává se, že mezinárodní federace FIFA kvůli incidentu zahájí s domácím svazem disciplinární řízení.

ČTK
14.11.201615:13

Realu Madrid nebude chybět Modrić

Luka Modrić bude k dispozici Realu Madrid pro nadcházející ligový duel s městským rivalem Atléticem. Chorvatský záložník je definitivně fit po zranění kolena.

soccerway.com
14.11.201613:17

Robben se znovu zranil

Arjen Robben má znovu zdravotní trable. Nizozemský křídelník Bayernu Mnichov nedohrál včerejší utkání v Lucembursku, v průběhu první půle si poranil stehenní sval a o přestávce musel střídat. Sám věří, že se nejedná o nic vážného.

espnfc.com
14.11.201612:56

Hazard má drobné problémy s kotníkem

Jedna nepříjemnost potkala včera Belgii, která doma smetla Estonsko jasně 8:1. Kvalifikační zápas nedohrál záložník Eden Hazard, fotbalista Chelsea má problémy s kotníkem, nemělo by se ovšem jednat o nic vážného.

clubcall.com
14.11.201611:12

Solbakken prý potají jedná s Norskem

Ještě začátkem října sice z Kodaně zaznělo, že Ståleho Solbakkena k norskému kormidlu nepustí, ale norská média mají opačný názor. Podle jejich informací bývalý internacionál zůstává prioritou v případě pravděpodobného odvolání Per-Mathiase Høgma a dokonce už s fotbalovou asociací tajně jedná.

dagbladet.no
14.11.201609:30

Memphis výjimečným žolíkem Nizozemska

Memphis Depay včera z lavičky dvěma góly rozhodl utkání s Lucemburskem a stal se tak prvním takto produktivním žolíkem Nizozemců v soutěžním utkání od Ruuda van Nistelrooye, který coby střídající hráč podobně úřadoval v červnu 2001 proti Estonsku.

twitter.com/GracenoteLive
14.11.201609:18

Ronaldo vyrovnal Keanea s Müllerem

Cristiano Ronaldo se včera v kvalifikaci prosadil hned dvakrát a s celkovým počtem 68 mezinárodních branek se tímto vyšvihl na čtvrtou příčku nejlepších evropských reprezentačních střelců v historii. Tu nyní sdílí s Gerdem Müllerem a Robbiem Keanem.

goal.com
13.11.201622:41

Kvalifikace MS 2018 (Evropa) - výsledky

Výsledky kvalifikačních zápasů o MS 2018 evropské zóny: Belgie - Estonsko 8:1 (8. Meunier, 16. a 68. Mertens, 25. E. Hazard, 62. Carrasco, 64. vlastní Klavan, 83. a 88. R. Lukaku - 30. Anier), Portugalsko - Estonsko 4:1 (28. z penalty a 85. Ronaldo, 71. William Carvalho, 90. Ronaldo - 67. Zjuzins), Řecko - Bosna a Hercegovina 1:1 (90+5. Tzavellas - 32. vlastní Karnezis).

13.11.201622:12

Američané se obejdou bez Howarda

Spojeným státům americkým bude v kvalifikačním zápase proti Kostarice chybět Tim Howard, zkušený brankář má svalové problémy.