Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2018 - účastníci

Česko

Reprezentaci na zápasy v Belgii a Norsku doplnil Kopic

Nominaci české reprezentace pro přípravný zápas v Belgii a následné utkání kvalifikace mistrovství světa v Norsku dnes doplnil plzeňský záložník Jan Kopic. Trenér Karel Jarolím tak má pro nadcházející duely k dispozici šestadvacetičlenný kádr.

V nominaci reprezentace je i Jugas, vypadli zranění Šural a Fillo

Obránci Jakub Jugas s Ondřejem Čelůstkou a záložníci Petr Mareš s Tomášem Přikrylem rozšířili nominaci reprezentace na červnový přípravný zápas v Belgii a následnou kvalifikaci mistrovství světa v Norsku. Kvůli zdravotním problémům naopak z výběru trenéra Karla Jarolíma vypadli sparťan Josef Šural a další záložník Martin Fillo z Teplic.

Tři body z Norska nám mohou přiblížit druhé místo, řekl Jarolím

Přestože červnový termín krátce po skončení klubové sezony bývá z reprezentačního pohledu nejméně oblíbený, trenér českých fotbalistů Karel Jarolím doufá, že jej tým zvládne. Národní celek čeká nejprve 5. června příprava v Belgii a o pět dní později klíčový duel kvalifikace mistrovství světa v Norsku.

V nominaci na Norsko není žádný nováček, šanci dostal Souček

V nominaci reprezentace na červnový přípravný zápas v Belgii a následné utkání kvalifikace mistrovství světa v Norsku není žádný nováček. Trenér Karel Jarolím dal ale překvapivě šanci libereckému záložníkovi Tomáši Součkovi a do dvaadvacetičleného kádru zařadil i další tři hráče, Antonína Baráka, Jakuba Jankta a Patrika Schicka

Jarolím nechce poslední výhry přeceňovat, ale ani podceňovat

Ačkoli si je trenér reprezentace Karel Jarolím vědom, že výhry 3:0 nad Litvou a 6:0 nad San Marinem byly dány i úrovní soupeřů, nechce zlepšení v herním projevu českého celku podceňovat. Věří, že si tým přenese dobrou pohodu i do důležitého červnového zápasu s Norskem.

Sivok byl před zápasem nervózní, v poločase se s trenérem smál

Kapitán Tomáš Sivok jako jediný ze současných reprezentantů pamatoval poslední zápas na hřišti San Marina. Tehdy z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči dobývají obranu soupeře a o výhře 3:0 rozhodli až ve druhé půli. Proto byl moc rád, že dnes Češi zvládli duel s outsiderem mnohem lépe a výhru 6:0 si zajistili už v první půli.

Barák si vylepšil reprezentační bilanci na tři starty a tři góly

Záložník Antonín Barák dvěma góly a přihrávkou v prvním poločase nasměroval české reprezentanty k drtivé výhře 6:0 v utkání světové kvalifikace na půdě San Marina a vylepšil si bilanci v národním týmu na tři starty a tři branky. K dnešnímu produktivnímu výkonu mu pomohlo i to, že hrál na pozici pod hrotem.

Darida si penaltou napravil chuť po dvou tyčích

V dosavadních 42 reprezentačních zápasech vstřelil Vladimír Darida jediný gól, v duelu proti San Marinu si bilanci vylepšil hned o dva zásahy. Navíc trefil i dvakrát tyč a byl spolu s Antonínem Barákem hlavním strůjcem kvalifikační výhry 6:0.

Takhle bych si představoval fotbal, řekl Jarolím k rekordní půli

Trenér české reprezentace Karel Jarolím si po vítězství 6:0 v utkání kvalifikace mistrovství světa na půdě San Marina pochvaloval první poločas, který český tým vyhrál rekordně 5:0. Byl rád, že jeho svěřenci na hřišti žebříčkově nejhoršího celku Evropy s přehledem zvládli roli favorita, ale už myslel na další pokračování skupiny a zápas v Norsku.

Češi vyhráli v kvalifikaci MS v San Marinu vysoko 6:0

Čeští fotbalisté rozdrtili San Marino na jeho půdě 6:0 a v pátém utkání kvalifikace mistrovství světa si připsali druhou výhru. Reprezentanti v Serravalle proti jednomu z žebříčkově nejslabších týmů světa jasně dominovali a první půli vyhráli rekordně 5:0.

Jarolím plánuje v San Marinu dvě tři změny v sestavě oproti Litvě

Trenér české reprezentace Karel Jarolím plánuje v nedělním utkání kvalifikace mistrovství světa na půdě San Marina udělat dvě tři změny v základní sestavě oproti středečnímu přípravnému duelu s Litvou, v němž zahráli po pauze lépe náhradníci než zkušenější hráči v první půli.

Pro brankáře jsou tyto zápasy nejtěžší, říká Vaclík k San Marinu

Ačkoli se očekává, že gólman Tomáš Vaclík se bude v nedělním kvalifikačním zápase v San Marinu spíše nudit a sledovat své spoluhráče z reprezentace, jak dobývají branku soupeře, sám podobné zápase v lásce nemá a považuje je za jedny z nejtěžších. Musí totiž udržet koncentraci a být připraven zastavit ojedinělé útoky protihráčů.

Nehodláme dopustit blamáž, říká před San Marinem stoper Brabec

Jakákoli ztráta v nedělním utkání s trpaslíkem San Marinem by pro české reprezentanty znamenala blamáž, kterou však podle stopera Jakuba Brabce nehodlají dopustit. Na tým složený z amatérů se chystají stejně jako na každého jiného soupeře a podcenění odmítají.

Snad si kluci schovali góly i na San Marino, doufá Sivok

V přípravném utkání s Litvou dali čeští fotbalisté stejně gólů jako v předešlých třech zápasech dohromady. Kapitán Tomáš Sivok proto po výhře 3:0 doufá, že si tým schoval nějaký gól i na nedělní kvalifikační duel v San Marinu.

Češi potřebují v kvalifikaci "povinnou" výhru v San Marinu

Čeští fotbalisté v neděli uzavřou první polovinu skupiny C kvalifikace mistrovství světa. Po podzimních úvodních čtyřech zápasech s konkurenty v boji o postup se reprezentanti představí na hřišti outsidera San Marina a proti devátému nejhoršímu národnímu týmu žebříčku FIFA potřebují získat "povinné" vítězství, které je udrží ve hře o účast na šampionátu v Rusku.