Španělsko

Španělsko se trápilo, ale i po neproměněné penaltě jde dál

Dvě neproměněné penalty, jinak ale spíše fotbalová nuda. Ofenzivní smršť, kterou jsme snad od Španělů očekávali celých devadesát minut, přišla až v poslední dvacetiminutovce. I to ale nakonec na snaživé Paraguayce stačilo - sedm minut před koncem rozhodl o postupu Španělska do semifinále kanonýr David Villa.

Paraguay vs. Španělsko: Komu se podaří zapsat do dějin?

Druhá sobotní konfrontace jihoamerického a evropského fotbalu a zároveň poslední čtvrtfinále nám nabídne duel Paraguaye proti mistrům Evropy ze Španělska. Tohle utkání by mělo mít nejjasnější favorita ze všech čtvrtfinálových duelů, ale fotbal nám již mnohokrát prokázal, že papírové předpoklady a statistiky na hřiště nepatří.

Španělský trenér neuvažuje, že by nahradil v sestavě Torrese

Španělský trenér Vicente del Bosque i přes sílící hlasy v domácím tisku neuvažuje, že by ve čtvrtfinále proti Paraguayi nahradil v sestavě útočníka Fernanda Torrese. I přes nadějný výkon střídajícího Fernanda Llorenteho v utkání proti Portugalsku má hráč Liverpoolu i nadále důvěru kouče.

Del Bosque: Když budeme hrát jako dnes, bude těžké nás porazit

Trenéra španělských fotbalistů Vicenteho del Bosqueho těší, že se jeho tým na šampionátu v Jižní Africe každým zápasem zlepšuje. Mistři Evropy po nečekané úvodní porážce se Švýcarskem zabrali, dokázali vyhrát základní skupinu a dnes si díky vítězství 1:0 nad Portugalskem zajistili po osmi letech účast ve čtvrtfinále mistrovství světa.

Mistři Evropy si poradili s Portugalskem a postupují

Poslední osmifinálové utkání na šampionátu obstarali sousedé z Pyrenejského poloostrova. Duel Španělska s Portugalskem dokázali zaslouženě vyhrát úřadující mistři Evropy ze Španělska a to nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O jediný gól zápasu se postaral kdo jiný než David Villa.

Poslední osmifinále nabídne pyrenejské derby mezi Španělskem a Portugalskem

Už nyní je jisté, že Evropa přijde v osmifinále o dalšího fotbalového velikána. Po vyřazení Anglie si bude balit kufry také horší z dvojice Portugalsko - Španělsko. Ani jeden výběr ovšem nechce chvíle beznaděje a smutku zažít, a proto obě strany hodlají zapnout na ty nejvyšší obrátky a svého protivníka přehrát.

Španěly po výhře nad Chile těšilo, že se vyrovnali s tlakem

Fotbalisty Španělska po dnešní výhře 2:1 nad Chile v závěrečném duelu skupiny potěšilo, jak se dokázali vyrovnat s tlakem, který na nich spočinul po nečekané úvodní porážce se Švýcarskem. Mistři Evropy nakonec dokázali poskočit na první místo tabulky a v osmifinále mistrovství světa se vyhnou Brazilcům. Souboj s "kanárky" čeká na Chile.

Španělsko odvrátilo blamáž, postupují i poražení Chilané

Cíl splněn! Španělsko i Chile postupují do osmifinále, za jehož branou zůstává outsider skupiny z Hondurasu a Švýcarsko. Vzájemné střetnutí druhého mužstva jihoamerické kvalifikace a mistra Evropy nabídlo tři branky, jednu červenou kartu a dlouhé, dlouhatánské minuty plné nudy a fotbalového utrpení.

Španělsko bojuje o holé přežití, Chilanům stačí bod

Nad španělskou fotbalovou reprezentací visí Damoklův meč a nutno podotknout, že se pohupuje na tenoučké nitce. Evropský šampión si zkomplikoval cestu do vyřazovacích bojů úvodní prohrou se Švýcarskem, a tak musí napravovat svou kapánek pošramocenou reputaci v duelu s výborně se jevícím Chile.

Mata o přestupu do Barcelony nic neví, soustředí se jen na MS

Juan Mata zareagoval na spekulace ohledně svého údajného přestupu z Valencie do Barcelony. Španělský reprezentant se v současné době koncentruje výhradně na účinkování na světovém šampionátu a o transferu do Katalánska nic neví...

Kanonýr Villa slíbil, že se už loktem po soupeři neožene

Strůjce vítězství fotbalistů Španělska nad Hondurasem David Villa může být rád, že dohrál pondělní zápas MS, v němž se blýskl dvěma trefami a ještě zahodil pokutový kop. Z Villy by ale byl psanec, kdyby jej japonský rozhodčí Nišimura na konci prvního poločasu vyloučil za to, že se ohnal po honduraském obránci Emiliovi Izaguirreovi.

Del Bosque ví, že proti Chile bude Španělsko pod tlakem

Úřadující mistři Evropy Španělé zdolali ve svém druhém zápasu na MS v JAR Honduras 2:0 a postup do osmifinále mají ve svých rukou. V posledním zápase skupiny H musí ale zdolat Chile. O výhru se nejvíce zasloužil střelec obou branek David Villa, jenž mohl skórovat víckrát, ale neproměnil ani penaltu.

Španělé porazili Honduras a udrželi si šanci na postup

Ve druhém kole skupiny H dokázali mistři Evropy ze Španělska po propadáku z úvodu šampionátu zvládnout zápas proti Hondurasu a zvítězili po jasném průběhu 2:0. O oba góly se postaral útočník David Villa, který se mohl blýsknout hattrickem, ale ve druhém poločase neproměnil pokutový kop.

Španělsko se v existenčním zápase utká s Hondurasem

Ve druhém kole skupiny H se představí favorizované Španělsko proti jednomu z největších outsiderů šampionátu z Hondurasu. Jedná se také o souboj dvou týmů, kteří své úvodní zápasy prohrály. Španělsko podlehlo překvapivě Švýcarsku 0:1 a stejným výsledkem skončil zápas mezi Hondurasem a Chile.

Španělé věří, že se teď konečně zbaví nálepky favoritů MS

Španělé se porážkou 0:1 se Švýcarskem nechtěně postarali na samý závěr úvodních zápasů základních skupin MS o dosud největší překvapení turnaje, přesto na svém zaváhání našli i pozitivum. Tvrdí, že nečekaná prohra z nich sejme nálepku hlavního favorita na zlato, kterou považují za nesmyslnou.