Itálie

NOMINACE NA ZLATÝ MÍČ MS

Technická komise FIFA, která vyhlašuje nejlepšího hráče každého utkání, vyřkla jména deseti nominovaných na ocenění Zlatý míč MS - tedy cenu pro nejlepšího hráče turnaje. Vybráni mohli být pouze hráči nejlepších čtyř týmů.

NESTA SI FINÁLE NEZAHRAJE

Itálie se i v posledním utkání na turnaji, ve finále proti Francii, bude muset obejít bez stopera Alessandra Nesty. Hvězda AC Milán si v posledním utkání základní skupiny s Českou republikou poranila třísla a v playoff se na hřišti neobjevila.

NĚMECKO - ITÁLIE: OHLASY

Celé Německo zalil smutek, fotbalová reprezentace zlaté medaile na domácím mistrovství světa nezíská. Do finále se místo domácích podívá Itálie, která si podle slov trenéra i hráčů vítězství plně zasloužila.

ŽLUTOU BARVU NEMÁM RÁD!

Objeví-li se v ruce rozhodčího karta této barvy, mnoho hráčů jen mávne rukou. No a co, říkají si, dám si bacha a druhou nedostanu. Ale v semifinále MS 2006 má z té "první" žluté strach celá řada fotbalistů. Znamená pro ně totiž KONEC! Italové a Němci se tomu vyhnuli, jak se bude dařit Francii a Portugalsku?

ITALSKÝ ZÁVĚR SNŮ, NĚMECKO PLÁČE

Itálie si zahraje finále v Berlíně. Rozhodla o tom povedená koncovka prodloužení, v níž Němcům nadělila za jejich pohostinnost dvě branky. A to ještě Italové nastřelili dvakrát brankovou konstrukci. Německo nehrálo špatně, ale na Itálii v semifinálovém zápase nemělo.

A DO BRANKY SE POSTAVÍ...

Každý tým má deset hráčů v poli, ale jen jediného brankáře. Německo, Itálie, Francie, Portugalsko. Jens Lehmann, Gianluigi Buffon, Fabian Barthez, Ricardo. Semifinalisté MS 2006. A na jedné brankové čáře, mezi třemi tyčemi, čtyři jména, jejichž nositele zná celý svět! Kdo z nich bude kralovat?

PREVIEW: NĚMECKO - ITÁLIE

Mistrovství světa spěje do finiše, před námi jsou poslední čtyři zápasy. Po dvou dnech volna se dnes večer pozornost upne do Dortmundu, kde se v boji o finále střetnou dva historicky nejúspěšnější evropské celky - Německo a Itálie, oba trojnásobní mistři světa.

EVROPA NA FOTBALOVÉM EVERESTU

Nejvyšší hora světa má prý "čepici" 8 850 metrů nad mořem. Ale ten fotbalový vrchol světa je mnohem výše! A na rozdíl od Everestu se nenachází v asijských Himalájích, ale někde mezi Německem, Itálií, Francií a Portugalskem. Kolikrát v historii se do semifinále probojovaly pouze evropské týmy? A jak jejich souboje dopadly? Co na to Brazílie, Argentina a Anglie? Mnoho zajímavostí najdeme v historii MS!

ITÁLIE - UKRAJINA: OHLASY

"Jsem s vítězstvím velmi spokojen, ale nekončíme, ještě jsme nedosáhli svého cíle," hlásá spokojeně a sebevědomě zároveň italský kouč Marcello Lippi. K radosti má důvod - Squadra Azzurra porazila Ukrajinu a postoupila do semifinále.

ITÁLIE VYPRÁSKALA UKRAJINU

Překvapení se ve čtvrtfinálovém zápase mezi Itálií a Ukrajinou nekonalo a zaslouženě postupuje tým z Apeninského poloostrova. Velkou zásluhu na vítězství 3:0 měl kanonýr Fiorentiny Luca Toni, který zaznamenal ve druhém poločase dvě gólové trefy.

PREVIEW: ITÁLIE - UKRAJINA

Ukrajina při své první účasti na světovém šampionátu dosáhla velkého úspěchu, postupu do čtvrtfinále. Půjde ještě dál? V boji o semifinále dnes večer Ševčenka a spol čeká Itálie, přemožitel českého týmu ve skupině.

ITÁLIE - AUSTRÁLIE: OHLASY

Australané sehráli s favorizovanou Itálií poměrně vyrovnaný zápas a prohráli jen vinou velmi sporné penalty, kouč vítězů Marcello Lippi však viděl jen dobrý výkon svých svěřenců a Fabia Grossa, jenž penaltu svým přifilmovaným pádem zařídil, pochválil.

SPORNÁ PENALTA SKOLILA KLOKANY

Guus Hiddink tentokrát nedotlačil svůj tým do čtvrtfinále MS. Australané hráli téměř celý poločas v početní převaze, Tottiho penalta z poslední minuty zápasu jim však zlomila vaz. Diváci namlsaní ze včerejších karetních hodů si přišli na své i dnes. Španělský rozhodčí Cantalejo ukázal jednu červenou a šest žlutých.

PREVIEW: ITÁLIE - AUSTRÁLIE

"Squadra azzura" narazí v osmifinále mistrovství světa znovu na tým vedený Guusem Hiddinkem. Před čtyřmi lety v dramatickém zápasu podlehla v prodloužení Koreji, nyní vede nizozemský trenér Austrálii, příjemné překvapení turnaje.

ČESKO - ITÁLIE: OHLASY

Česká republika prohrála s Itálií a na mistrovství světa končí. "Italové nedělali nic neobvyklého, nedělali chyby a když potřebovali, tak dali gól," soukal ze sebe na pozápasové tiskové konferenci Karel Brückner. Český tým nesplnil cíl postoupit ze skupiny a vrátí se domů jako jeden z velkých poražených.