Kostarika

Další články

Brazílii do osmifinále doprovodí Turecko

Skupina C nakonec dopadla tak, jak se očekávalo. Suverénní Brazilci postoupili s devíti body z prvního místa a do osmifinále je doprovodí Turecko, které jen díky skóre poslalo domů Kostariku. Kufry si balí také Čína.

Kostarika vybojovala bod proti Turecku

Reprezentace Kostariky hrála s Tureckem vyrovnanou partii a konečný výsledek 1:1 je spravedlivý. O tom, který z těchto týmů postoupí ze skupiny C do osmifinále, rozhodne až poslední kolo. Pokud zbylé dva zápasy skončí podle očekávání, tedy Turci porazí Čínu a Kostarika prohraje s Brazílií, bude rozhodovat skóre. Pokud ani skóre neurčí lepšího, pak bude muset postupujícího určit los, protože vzájemný zápas skončil remízou.

Čína nezvládla premiéru

Čínská reprezentace byla před šampionátem velkou neznámou. Při své premiéře na mistrovství světa narazila v prvním zápase skupiny C na Kostariku. S fotbalovějším soupeřem dokázali Číňané držet krok hodinu, pak ale dostali během čtyř minut ledovou sprchu. Nejprve se v 61. minutě trefil útočník řeckého OFI Kréta Ronald Gomez a v 65. minutě zpečetil výsledek obránce Mauricio Wright. Reprezentanti středoamerické země si vítězství plně zasloužili, naopak Číňané, pokud budou chtít uspět proti Turecku nebo proti Brazílii, budou muset hodně přidat...