Česko "21"

Známky lvíčat po Německu: Sáček se v hluboké vodě topil, Simič se pochlapil

Stává se nepříjemným pravidlem, že reprezentačním výběrům úvodní zápasy na šampionátech výsledkově nevychází - a tuhle tradici bohužel nezměnila ani letošní jednadvacítka, která ve svém prvním duelu na Euru v Polsku podlehla favorizovanému Německu 2:0. Jak si každý z českých aktérů podle nás vedl?

Viděl jsem střelu, až když vyletěla, řekl k prvnímu gólu Zima

Brankář Lukáš Zima předvedl v úvodním utkání skupiny C evropského šampionátu jednadvacítek proti Německu několik skvělých zákroků, chytil i penaltu, ale ani on prohře českých reprezentantů 0:2 nezabránil. Za zlomový označil gól na 0:1 v závěru prvního poločasu.

Jednadvacítka na úvod ME prohrála 0:2 s Německem

Čeští reprezentanti do 21 let vstoupili do evropského šampionátu v Polsku porážkou 0:2 s Německem. Hlavního favorita turnaje poslal v úvodním duelu skupiny C v Tychách do vedení ve 44. minutě Max Meyer a druhý gól přidal v 50. minutě Serge Gnabry. V závěru ještě Davie Selke neproměnil penaltu.

Každý je porazitelný, řekl před duelem s Německem Lavička

Trenéra jednadvacítky Vítězslava Lavičku čeká v nedělním úvodním duelu českého týmu na evropském šampionátu proti Německu premiéra v roli hlavního kouče na velkém turnaji. Jeho svěřenci změří síly s největším favoritem na zlato, i ten je ale podle kouče k poražení.

Měli jsme Němce na lopatě, řekl pamětník remízy 1:1 Trávník

Při zranění Aleše Čermáka, který po ligové sezoně boural v opilosti, povede fotbalovou jednadvacítku do nedělního úvodního utkání evropského šampionátu v Polsku proti Německu jako kapitán záložník Michal Trávník. Třiadvacetiletý středopolař je jedním z pamětníků předloňského vzájemného duelu na domácím ME, který skončil 1:1.

Možná je i dobře, že máme Němce hned na úvod, řekl Černý

Ofenzivní záložník Václav Černý vítá, že česká reprezentace do 21 let změří síly s největším favoritem evropského šampionátu Německem hned v nedělním prvním utkání základní skupiny. Devatenáctiletý hráč Ajaxu Amsterodam věří, že "Lvíčata" na závěrečném turnaji v Polsku navážou na výkony z kvalifikace a postoupí navzdory pozici outsidera do semifinále.

Jednadvacítka se Němců nebojí a na úvod ME chce překvapit

Čeští reprezentanti do 21 let v neděli vstoupí do evropského šampionátu v Polsku a půjde o nejtěžší možný rozjezd. Mladíky totiž hned na startu turnaje čeká v Tychách největší aspirant na zlato Německo, které v kvalifikaci neztratilo ani bod. "Lvíčata" se ale favorita nebojí a věří, že s ním mohou uspět. Třeba jako na předloňském mistrovství v Praze, kde uhráli remízu 1:1.

Jankto: Kdybych si připouštěl tlak, asi bych se z toho složil

Ofenzivní záložník Jakub Jankto je před nadcházejícím evropským šampionátem jednadvacítek v Polsku jedním z hráčů, kteří už patří do kádru reprezentačního A-týmu, a na které bude český celek nejvíce spoléhat. Jednadvacetiletý fotbalista Udine na tlak ale raději nemyslí, protože by ho to svazovalo.

Souček věří, že na ME jednadvacítek prolomí střeleckou smůlu

Záložník Tomáš Souček prožil s reprezentačním A-týmem smolný úvod června. Nejprve mu v přípravném utkání v Belgii deset minut před koncem zkazila radost z možného vyrovnání na 2:2 tyč a poté v zápase světové kvalifikace v Norsku za stavu 1:0 pro hosty trefil břevno.

Barák doléčil zranění a věří, že zvládne úvod ME jednadvacítek

Antonín Barák kvůli svalovému zranění nehrál od 13. května zápas a přišel o duely reprezentačního "áčka" v Belgii a Norsku. Dvaadvacetiletý záložník se místo toho léčil na závěrečném soustředění jednadvacítky v Rakousku před mistrovství Evropy v Polsku a nyní už se cítí v pořádku. Věří, že za "Lvíčata" zvládne úvodní utkání šampionátu v neděli proti Německu.

Že se na mě spoléhá? To slyším poslední dobou často, řekl Schick

Útočník Patrik Schick by měl být na nadcházejícím evropském šampionátu jednadvacítek v Polsku hlavní českou ofenzivní zbraní. Jednadvacetiletý fotbalista, o kterého usiluje slavný Juventus, byl s deseti brankami nejlepším střelcem kvalifikace a navíc na jaře zazářil sedmi góly v italské lize v dresu Sampdorie.

K jednadvacítce se připojili hráči z áčka, Barák doléčil zranění

Česká jednadvacítka se dnes v Benicích u Prahy sešla před čtvrtečním odletem na evropský šampionát v Polsku. K týmu se už připojili i Patrik Schick, Tomáš Souček a Jakub Jankto, kteří kvůli zápasům reprezentačního "áčka" chyběli na soustředění v rakouském Kaprunu. Záložník Antonín Barák doléčil svalové zranění a měl by být stejně jako Jankto připraven na nedělní úvodní utkání s Německem.

Z jednadvacítky před ME vypadli Mašek, Linhart, Panák a Havlík

Do konečné nominace české jednadvacítky na evropský šampionát v Polsku se nevešli Dominik Mašek, Zdeněk Linhart, Filip Panák a Marek Havlík. Ve třiadvacetičlenném výběru trenéra Vítězslava Lavičky naopak nechybí opory Patrik Schick, Jakub Jankto a Tomáš Souček, kteří jsou momentálně s reprezentačním A-týmem v Belgii. V týmu figuruje i Antonín Barák.

Černý chce na ME ukázat trenérům Ajaxu, že má na nejvyšší úroveň

Přestože na jaře odehrál za A-tým Ajaxu jen deset minut, dorazil talentovaný útočník Václav Černý na závěrečnou přípravu jednadvacítky před mistrovstvím Evropy v Polsku v dobré náladě. Na šampionátu by rád trenérům v klubu ukázal, že má na to, aby hrál na nejvyšší úrovni.

Jednadvacítka odjela na kemp bez Sáčka, který má doplnit "áčko"

Čeští fotbalisté do 21 let se dnes dopoledne sešli v Praze a odcestovali do rakouského Kaprunu na závěrečné soustředění před mistrovstvím Evropy v Polsku. S mladíky neodjel sparťanský záložník Michal Sáček, který by se měl večer na srazu připojit k reprezentačnímu A-týmu.