18.04.202412:48

Man City vyrovnal série neporazitelnosti

Manchester City bezpochyby neměl radost, že ve středu nezvládl penaltový rozstřel v Lize mistrů s Realem Madrid a ze soutěže vypadl, alespoň si však zapsal na své konto jeden číselný primát. Vyrovnal totiž svou nejdelší sérii zápasů bez porážky, a to na 28 utkání v řadě, přičemž před vlastními fanoušky nepadl už ve 42 případech za sebou, což je rovněž srovnání dosavadního rekordu.

twitter.com/OptaJoe
18.04.202411:24

Musiala: Chceme dojít co nejdále

Bayern zvládl ve středu postoupit přes Arsenal do semifinále Ligy mistrů, důležité přitom bylo, že neinkasoval jedinou branku v odvetném duelu čtvrtfinále. Postup mnichovského celku je o to překvapivější, že na domácí scéně vůbec nezářil. "Všichni víme, že jsme nezažili nejlepší sezónu, zvláště pak v Bundeslize. Takže se snažíme udělat vše, co je v našich silách, abychom v téhle soutěži došli co nejdále,” uvedl v rozhovoru pro americkou televizní stanici CBS bavorský ofenzivní záložník Jamal Musiala.

Kimmich byl zvolen mužem zápasu

Bayern zvládl odvetné utkání čtvrtfinále Ligy mistrů proti Arsenalu, a to díky jediné trefě německého záložníky Joshuy Kimmicha. UEFA tak vlastně měla poměrně jasnou volbu pro to, koho zvolit mužem zápasu, a ukázala právě na středopolaře mnichovského giganta.

uefa.com
18.04.202408:57

Neuer má rekord v čistých kontech

Hráči Bayernu Mnichov v domácí odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů porazili Arsenal a v součtu s úvodní remízou postoupili do semifinále Ligy mistrů. Klíčová byla pro bavorský celek pevná defenzíva v rámci odvety, vždyť Kanonýři za celý zápas trefili prostor mezi třemi tyčemi jen třikrát, a brankář Manuel Neuer si tak připsal rekordní 58. čisté konto v milionářské soutěži.

ČTK
18.04.202408:38

Valverde dostal cenu pro hráče utkání

Real Madrid zvládl penaltový rozstřel v odvetném čtvrtfinálovém souboji Ligy mistrů na půdě Manchesteru City a proklouzl do semifinále, nejlepším hráčem tohoto utkání se přitom stal podle zástupců UEFA uruguayský záložník Federico Valverde. Ten odehrál plnou zápasovou zátěž po dobu 120 minut, a byť nezapsal gól ani asistenci a do pokutových kopů také nezasáhl, byl především pevným článkem středu pole.

uefa.com
17.04.202423:47

Man City titul v Lize mistrů neobhájí

Výsledek čtvrtfinále Ligy mistrů: Manchester City - Real Madrid 1:1 po prodl., na pen. 3:4 (76. De Bruyne - 12. Rodrygo), první zápas 3:3, postupuje Real.

17.04.202422:59

Rodrygo navázal na minulé sezóny

Brazilský útočník Rodrygo v průběhu prvního poločasu odvetného utkání čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Manchesteru City rozradostnil fanoušky svou trefou, zároveň dovršil sedm "kanadských bodů” v letošním ročníku milionářské soutěže za 5 gólů a 2 asistence. Navázal tak na předchozí tři sezóny v této soutěži, také v nich se alespoň sedmkrát podílel na vstřelené brance madridského velikána.

twitter.com/OptaJose
17.04.202422:54

Man City srovnal, bude se prodlužovat

Výsledek čtvrtfinále Ligy mistrů po 90 minutách: Manchester City - Real Madrid 1:1 (76. De Bruyne - 12. Rodrygo), první zápas 3:3.

17.04.202422:53

Kimmich poslal Bayern do semifinále

Výsledek odvety čtvrtfinále Ligy mistrů: Bayern - Arsenal 1:0 (63. Kimmich), první zápas 2:2, postupuje Bayern.

17.04.202422:23

Realu svědčí vést po prvním poločase

Real Madrid zvládl první poločas na půdě Manchesteru City v rámci čtvrtfinálové odvety Ligy mistrů a nakročil za postupem mezi čtyřku nejlepších díky trefě Rodryga. V posledních 57 zápasech milionářské soutěže španělský celek nikdy neodcházel poražen, když po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedl, z toho padesátkrát vyhrál. Naposledy za takové situace zlomil Bílý balet v dubnu roku 2013 istanbulský Galatasaray. Ten prohrával před přestávkou o gól, po ní o jeden zvítězil.

17.04.202422:12

Kane zapsal pouze pět dotyků s míčem

Po prvním poločase se odveta čtvrtfinále Ligy mistrů v Mnichově mezi Bayernem a Arsenalem hrála bez branek a možná že velký vliv na to měla i skutečnost, že se do hry příliš nedostal dvorní útočník domácích Harry Kane. Ten totiž zaznamenal pouze 5 dotyků s míčem, nikdo jiný na hřišti nevykázal menší číslo. Na druhou stranu se postaral o dvě střely na bránu.

twitter.com/OptaAnalyst
17.04.202421:48

Real Madrid má semifinále blíže

Poločasový výsledek odvety čtvrtfinále Ligy mistrů: Manchester City - Real Madrid 0:1 (12. Rodrygo), první zápas 3:3.

17.04.202421:47

Bayern stále nerozhodně s Arsenalem

Poločasový výsledek odvety čtvrtfinále Ligy mistrů: Bayern - Arsenal 0:0, první zápas 2:2.

17.04.202421:28

Rodrygovi se daří na Manchester City

Manchester City nevstoupil do odvetného utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid tou správnou nohou a po přesném zásahu Rodryga prohrával. Brazilský útočník tak potvrdil, že na tohoto anglického soupeře se mu kariérně velmi dobře daří. Skóroval proti němu už počtvrté, proti nikomu jinému se v dresu Los Blancos netrefil vícekrát.

17.04.202419:58

Sestavy: Man City - Real Madrid

Základní sestavy pro odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů:

Man City: Ederson - Walker, Dias, Akanji, Gvardiol - Rodri, De Bruyne - B. Silva, Foden, Grealish - Haaland.

Real: Lunin - Carvajal, Nacho, Rüdiger, F. Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos - Rodrygo, Bellingham, Vinícius Júnior.

17.04.202419:56

Sestavy: Bayern - Arsenal

Bayern: Neuer - Kimmich, Dier, De Ligt, Mazraoui - Laimer, Goretzka - L. Sané, Musiala, Guerreiro - Kane.

Arsenal: Raya - White, Gabriel, Saliba, Tomiyasu - Jorginho, Ødegaard, Rice - Saka, Havertz, Martinelli.

17.04.202412:55

PSG potřetí v Lize mistrů vyřadilo Barcu

Paris Saint-Germain je týmem, který v Lize mistrů nejčastěji vyřadil Barcelonu (3krát - ve čtvrtfinále sezony 1994/95, v osmifinále ročníku 2020/21 a letos).

twitter.com/OptaPaolo
17.04.202411:02

Dembélé se stal hráčem utkání

Nejlepším hráčem odvetného zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a PSG byl zvolený Ousmane Dembélé, jenž proti svému bývalému klubu otevřel skóre. Francouzský šampion po porážce v úvodním duelu postoupil díky výhře 4:1.

uefa.com
17.04.202410:28

Brandt oceněn jako hráč zápasu

Borussia Dortmund po domácí výhře 4:2 nad Atléticem Madrid postoupila do semifinále Ligy mistrů, na čemž se úvodním gólem podílel Julian Brandt, který si odnesl cenu pro nejlepšího hráče zápasu.