1 : 0
(0:0)

Nuno Mendes (© AFP)

PSG na úvod nezaváhalo. Hosty potopil hrubkou v závěru Gazzaniga

Fotbalisté Paris Saint-Germain zahájili své tažení Ligou mistrů v Parku princů vítězstvím 1:0. Proti Gironě se ale museli na všechny tři body pořádně nadřít. Girona v sestavě s Ladislavem Krejčím nakonec při svém evropském debutu vyšla smolně naprázdno.

Hosté měli trochu štěstí, že stav utkání byl po čtvrthodině hry po sérii šancí Paříže stále bezbrankový. Ladislav Krejčí po razantním pokusu Warrena Zaïre-Emeryho tečoval míč těsně vedle pravé tyče branky Paula Gazzanigy, načež Zaïre-Emery připravil pozici pro Marca Asensia, ale jeho pokus z ostrého úhlu prolétl brankovištěm a skončil mimo tyče.

Girona přečkala počáteční tlak a dovolila Pařížanům pouze dalekonosné střely Fabiána Ruize a Ousmaneho Dembélého, ale nedokázala si vytvořit žádné vlastní šance. První poločas tak skončil bez jedniné střely mířící mezi tři tyče na obou stranách a PSG poprvé po devíti zápasech zůstalo v prvním poločase bez gólu.

Mužstvo Luise Enriqueho mělo v této sezóně v průměru čtyři góly na zápas a hned po dvou minutách druhé půle donutili Gazzanigu k zákroku. Ruizův slabý pokus ale hosty příliš nevystrašil. Na druhé straně byl Matvei Safonov při svém debutu v brance PSG pouhým divákem až do 52. minuty, kdy zlikvidoval hlavičku Cristhiana Stuaniho. Zdálo se, že výlet směrem dopředu se hostům stane osudným, protože rychlý protiútok Randala Kola Muaniho poslal Dembélého do gólové šance, ale Krejčí se dokázal včas vrátit a zkušeně zasáhl právě ve chvíli, kdy se Francouz chystal vystřelit.

Nápor domácích pokračoval díky nebezpečným přihrávkám Achrafa Hakimiho a hrozbě Kola Muaniho a právě tito dva hráči v závěrečných deseti minutách zakombinovali, aby odemkli obranu Girony, jenže útočník z šesti metrů netrefil branku a po šťastné odražené střele se do šance z podobné vzdálenosti dostal Hakimi, ale Gazzaniga si připsal další zákrok. Zdálo se, že to byla poslední příležitost, ale v 90. minutě Gazzaniga nechal pod svým tělem proklouznout nízkou křížnou střelu Nuna Mendese, která prošla za čáru a přinesla domácím vytoužené vítězství.

Autor: Livesport.cz / Anthony Tomas