2 : 4
(2:0)

Tomáš Ladra (© FK Mladá Boleslav)

Fantastický obrat ve druhém poločase přinesl Mladé Boleslavi postup

Fantastický obrat předvedla ve třetím předkole Konferenční ligy proti Hapoelu Beer Ševa Mladá Boleslav, když po prvním poločase prohrávala 0:2, utkání ale dokázala otočit a po vítězství 4:2 slaví postup. Za hosty se trefil dvakrát Tomáš Ladra, další branky přidali Martin Králik a Vasil Kušej.

Odvetné utkání třetího předkola Evropské konferenční ligy mezi Hapoelem Beer Ševa a Mladou Boleslaví hostila kvůli bezpečností situaci na Blízkém východě bulharská Loveč. Izraelský klub si z úvodního zápasu ve středočeském městě automobilů přivezl nerozhodný výsledek 1:1 a před odvetou byl mírným favoritem na postup.

Utkání, které se hrálo v komorní atmosféře před téměř prázdnými tribunami, v úvodu příliš šancí nepřineslo. První velkou příležitost měli v deváté minutě Středočeši, když po povedené akci trefil tyč Vasil Kušej. Hned o dvě minuty později však udeřili domácí, když nešťastně tečovaný centr z levé strany poslal prudkou hlavičkou za záda Matouše Trmala domácí Zahi Ahmed a Hapoel šel do vedení. Izraelci se po vedoucí brance zatáhli a přenechali iniciativu svěřencům Davida Holoubka, ti si však dlouho žádnou větší příležitost nevypracovali.

Naopak přibývala okénka v mladoboleslavské obraně a toho málem ve 31. minutě využil Alon Turgeman, který si našel místo v pokutovém území a zblízka střílel těsně vedle Trmalovy branky. Vzápětí na druhé straně utekl aktivní Kušej, jeho střelu k tyči ale domácí gólman Niv Eliasi vytěsnil na roh.

Další pohroma pro Mladou Boleslav přišla ve 42. minutě, když opět inkasovala po centru z levé strany, který Trmal nadzvedl přímo na hlavu Turgemana, pro kterého již nebyl problém zblízka poslat míč do sítě. V nastaveném čase se Hapoel trefil dokonce potřetí, naštěstí pro hosty viděl rozhodčí útočný faul izraelského celku. Těsně před koncem poločasu byl ještě v akci VAR, hraní rukou domácích v pokutovém území ale nepotvrdil, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Do druhého poločasu vstoupila Mladá Boleslav ideálně. Nejdříve se do nebezpečné situace dostal Solomon John, vybojoval však pouze rohový kop. Ten Kušej posadil na hlavu Daniela Marečka, který trefil břevno, naštěstí se však k održenému míči dostal Tomáš Ladra a zblízka ho volejem uklidil pod břevno domácí branky. Zaskočení Izraelci pouštěli mladoboleslavský celek do dalších příležitostí, v 56. minutě nebezpečně hlavičkoval Patrik Vydra. Hosté se dočkali o tři minuty později a opět to bylo z rohového kopu. Ten znovu rozehrál Kušej, tentokrát našel hlavu Martina Králika a bylo vyrovnáno.

Další zvrat v utkání přinesla 73. minuta, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Hapoelu Eitan Tibi. Z následného přímého kopu navíc ještě Mareček trefil tyč. Boleslav dostala otřesené domácí v závěru pod velký tlak, který v 82. minutě zúročila krásnou brankou z přímého kopu, když míč ideálně do branky Eliasiho zakroutil Ladra.

Svěřenci trenéra Holoubka se v závěru trochu zbytečně zatáhli a domácí se ještě dostali k několika nebezpečným situacím. Utkání však definitivně rozhodl v 90. minutě krásnou patičkou Kušej. Další ránou pro domácí bylo další vyloučení, když druhou žlutou kartu během čtvrt hodiny viděl Artur Šušenačev. Ta navíc nebyla poslední, třetí červenou kartu viděl v posledních vteřinách ještě Shay Elias. Mladá Boleslav tak po divokém zápase slaví postup do závěrečného předkola Konferenční ligy, kde vyzve maďarský tým Paks.

Autor: Livesport.cz / Lukáš Wild