Brazílie

Další články

Brazílie smazala dvoubrankové manko a slaví celkový triumf

Konfederační pohár 2009 v Jihoafrické republice ovládla Brazílie. Bez ztráty kytičky prošla až do finále, kde předvedla excelentní obrat v druhém poločase a srazila tak hráče USA, kteří se před přestávkou už asi viděli na vrcholu. Obhajobou titulu z Německa se navíc osamostatnila v počtu nejvíce získaných trofejí z tohoto turnaje.

USA se po Španělsku pokusí zaskočit i Brazílii

V jedenáctém finále prestižního Konfederačního poháru se neutká Brazílie se Španělskem, jak se dlouho očekávalo. V semifinále totiž v souboji Davida s Goliášem zastavili tým okolo Xaviho ambiciózní Američané, kteří si ve finále Poháru FIFA zahrají vůbec poprvé.

Alvés prý věděl, že dá v semifinále Poháru FIFA gól

Snad žádný z Brazilců si nepřál více, aby ho trenér Dunga pustil do semifinálového zápasu Poháru FIFA s JAR, než Daniel Alvés. 26letý obránce měl totiž tušení, že vstřelí branku. Do utkání nakonec zasáhl osm minut před koncem a v 88. minutě z přímého kopu vstřelil jediný gól zápasu, který posunul Brazilce do finále.

Brazilci gólem v závěru vybojovali finále

Ve finále Konfederačního poháru nás čeká konfrontace dvou amerických národních týmů. Po včerejším postupu zástupce severní části kontinentu totiž dnes postoupil jeden z horkých favoritů na celkový triumf z Brazílie. Po nejhorším výkonu na šampionátu totiž slaví nejtěsnější možnou výhru nad dobře hrající domácí Jihoafrickou republikou.

Střelec Parker dnes možná nenastoupí

Fotbalisté Jihoafrické republiky se možná budou muset v semifinálovém utkání Poháru FIFA s Brazílií obejít bez svého nejlepšího útočníka Bernarda Parkera. Střelec Crvené Zvezdy Bělehrad si při tréninku podvrknul koleno a jeho start je nejistý.

Domácí výběr může ze snu probudit Brazílie

Druhý finalista Konfederačního poháru vzejde z dvojice Brazílie - Jihoafrická republika. Zatímco ve skvělé formě hrající Kanárci jsou pasováni do role favorita, domácí reprezentanty bude dopředu hnát jejich publikum.

Brazilci sestřelili Italy

Itálie rezolutně odmítla svou naději na postup a tragickým závěrem první půle se připravila o semifinále. V něm totiž Brazílie vstřelila hned tři branky a ve druhé půli už si zaslouženě mohla dovolit odpočinek před zápasem o finále.

Suverénní Brazílie vyzve zlomenou Itálii

Dva fotbalové giganty svede dohromady třetí zápas základních skupin Konfederačního poháru. Suverén skupiny Brazílie vyzve Itálii, která se v případě prohry může s Pohárem FIFA rozloučit.

Brazílie smetla USA 3:0

Brazílie si na své konto připsala další vítězství. V dnešním utkání s USA bez problémů uhrála výsledek 3:0 a může přemýšlet o semifinále, které si díky třem bodům zajistila.

Favorizovaní Brazilci si chtějí proti Američanům zajistit postup

Hvězdná Brazílie si to ve druhém utkání Konfederačního poháru rozdá se Spojenými státy americkými. Zatímco Brazilci své první utkání proti Egyptu zvládli, Američané prohráli, a tudíž musí, jestli chtějí postoupit, proti Brazilcům bodovat.

Brazílie nakonec vydřela proti Egyptu tři body

Již třetí zápas na turnaji nám málem přinesl překvapení. Egypt dokázal Brazílii konkurovat déle, než se čekalo, a byl skutečně velmi blízko k remíze 3:3. V 90. minutě však inkasoval z penalty a je bez bodu.

Překvapí Egypt favorizovanou Brazílii?

Brazílie, zástupce Jižní Ameriky, se předvede na úvod turnaje v utkání s Egyptem. Proti nejlepšímu celku Afriky bere jedině vítězství, na tři body se však určitě pořádně nadře.

Ronaldo s Ronaldinhem chybějí v nominaci na Pohár FIFA

Brazilský kouč Carlos Dunga nevyslyšel přání fanoušků i médií a nezařadil do nominace na Pohár FIFA útočníka Ronalda, který v Corinthians oživil v minulých týdnech pověst kanonýra.