Salernitana Calcio Itálie - Salernitana Calcio - Zprávy

Salernitana v Janově prohloubila své trápení. Domácí při výhře ukončili kratší ofenzivní půst

Fotbalisté Salernitany prohloubili nekončící krizi i na půdě Janova, kde v 10. kole Serie A prohráli 0:1. Domácí byli již od prvních minut jednoznačně lepším týmem na hřišti, což po dvou nastřelených tyčkách přetavil ve vítězný gól Albert Gudmundsson. Rossoblu se tak po dvou prohrách bez vstřelené branky mohli radovat ze zisku tří bodů. Granata si naopak bude muset s nejhorší defenzivou v celé soutěži na první triumf od startu ročníku ještě počkat.

Janov hostí v předehrávce Salernitanu, na lavičkách se potkají Gilardino s Inzaghim

Zvláštní páteční večer prožijí trenéři obou celků Alberto Gilardino a Filippo Inzaghi. Společně jako útočníci získali v roce 2006 titul mistrů světa a třeba s AC Milán vyhráli i Ligu mistrů. Kdysi skvělí kanonýři teď budou stát proti sobě, protože Janov hostí Salernitanu.

Jankto začal pracovat na svém návratu na výsluní. Asistencí přispěl Cagliari k zisku bodu

Salernitana remizovala v devátém kole Serie A s Cagliari 2:2. Souboj dvou trápících se týmů dlouho nenabízel fanouškům příliš zajímavou podívanou, v 64. minutě ovšem na trávník nastoupil Jakub Jankto, který o čtvrthodinu později přihrál na branku Zitu Luvombovi. Pro českého záložníka, jenž nedávno v médiích vyjádřil touhu po návratu do reprezentace, šlo o první bodový zápis po přesunu zpět do Itálie. Strhující závěr se třemi dalšími góly však rozhodl o konečné dělbě bodů, kvůli níž Sardiňané zůstali na poslední příčce tabulky.

Salernitana i Cagliari chtějí ukončit čekání na první výhru

Poslední s předposledním a také souboj týmů, které v tomto ročníku Serie A ještě nevyhrály. To je utkání mezi Salernitanou a Cagliari. Jeden z nich může ukončit čekání na první výhru, ale také se může stát, že negativní série na obou stranách budou pokračovat.

Salernitana po špatném startu mění trenéra, do akce se vrací Inzaghi

Salernitana Calcio nezvládla úvod nové sezony a na špatné výsledky dnes odpoledne doplatil Paulo Sousa. Portugalský trenér byl propuštěn, jeho povinnosti převezme Filippo Inzaghi.

Salernitana v Monze zaspala start. Domácí fanoušky potěšil další trefou Colpani

Monza porazila v osmém kole Serie A Salernitanu 3:0, a zůstala tak na vlastním hřišti v této sezoně neporažena. K výhře přiblížil svůj tým už v deváté minutě Andrea Colpani, jehož jméno domácí fanoušci vyvolávali už počtvrté v ročníku. Tým ze Salerna prodloužil další porážkou čekání na tříbodový zisk a zároveň prohloubil krizi na stadionech soupeřů, když ve venkovní sadě dresů zvítězil naposledy v lednu nad Lecce.

Salernitana čeká na první výhru v ročníku. Dočká se proti neoblíbené Monze?

V neděli se jako první do boje o body zapojí mužstva Monzy a Salernitany, která se proti sobě postaví na U-Power Stadium už krátce po obědě. Monza má na Salernitanu spadeno a dlouhodobě s ní má dobré zkušenosti.

Martínez se v Salernu střelecky utrhl ze řetězu, čtyřmi góly vrátil Inter do čela ligy

Fotbalisté Interu zvítězili v sedmém kole Serie A na hřišti Salernitany 4:0, čímž napodobili milánské AC a opět se díky lepšímu skóre ocitli na prvním místě tabulky právě před svým odvěkým rivalem. Domácí outsider byl sice určitou dobu gigantovi vyrovnaným soupeřem a sám byl několikrát blízko vstřelené brance, zhruba po hodině hry ovšem zafungovala v poslední době velmi produktivní dvojice Marcus Thuram a Lautaro Martínez, přičemž druhý jmenovaný v utkání skóroval hned čtyřikrát.

Tápající Salernitanu vyzkouší Inter, který minule poprvé prohrál

Sobotní program završí souboj týmu, který byl ještě nedávno stoprocentní, s domácí Salernitanou, která se naopak v sezoně enormně trápí. Rovněž návštěva z Milána ale má po minulém kole překvapivě co napravovat a o to větší úsilí musí domácí do zápasu investovat.

První gól v sezoně přinesl Empoli i první vítězství, trefil se odchovanec Baldanzi

Hráči Empoli zvítězili v šestém kole Serie A na domácí půdě nad Salernitanou 1:0. Fotbalisté toskánského celku si šli nejen za prvními body, ale i prvním vstřeleným gólem od úvodních minut, v nichž nastavili skvělé tempo. To vygradovalo ve 34. minutě, kdy byl na konci rychlého protiútoku přesně zakončující odchovanec Azzurri Tommaso Baldanzi. Pro Empolesi byla výhra o to cennější, když se díky ní konečně odlepili ode dna tabulky, kam se po prohře s milánským AC propadlo Cagliari.

Empoli zkusí konečně bodovat, se Salernitanou má dobré zkušenosti

Aurelio Andreazzoli má druhý pokus na zisk prvních bodů ve staronové práci. Jeho Empoli se pořád nachází ve značně kritické situaci a proto by mu mohlo přijít k duhu, že se ve středu navečer utká s podobně nenaladěnou Salernitanou.

Salernitana stále čeká na výhru, Frosinone znovu bodovalo. Ráz zápasu dali góloví premianti

Celek ze Salerna nedotáhl k vítězství ani duel pátého kola Serie A, v němž remizoval před vlastním publikem s Frosinone 1:1. Hosté předvedli výborný vstup do utkání, když se již ve 12. minutě prosadil 33letý stoper Simone Romagnoli, pro kterého se jednalo o první trefu v barvách Giallazzurri. Domácí ale po změně stran zvýšili tempo a třetí remízu v ročníku jim vystřelil Jovane Cabral, jenž v novém angažmá taktéž okusil premiérovou radost z přesného zásahu. Canarini se tak museli spokojit s bodem, ten jim však stačil k udržení neporazitelnosti na hřištích soupeřů.

Trápící se Salernitana hostí skvěle hrající Frosinone

Salernitaně se povedlo hned na úvod překvapit remízou se silným AS Řím, jenže od té doby se víceméně trápí. První tři body by si chtěla připsat v pátečním souboji s nováčkem z Frosinone. S ním si ale není radno zahrávat.

Pevnost Salernitany se po sedmi měsících zbortila, gólovým pozdravem rozhodl Buongiorno

Hráči Salernitany prohráli na domácím hřišti v zápase čtvrtého kola Serie A s Turínem FC 0:3 a nadále v letošním ročníku čekají na tříbodový zisk. Vysokou výhru hostí odstartoval již v 15. minutě produkt turínské akademie Alessandro Buongiorno, pro kterého se jednalo o teprve druhou branku v nejvyšší soutěži. Tři body pro Býky poté pojistil ještě dvěma góly Nemanja Radonjić. Tým ze Salerna tak přišel o dlouhou sérii ligové neporazitelnosti na Stadio Arechi, jež trvala už od února.

Dočká se Salernitana prvního vítězství? Proti bude Turín FC

Salernitana se v pondělní dohrávce kola pokusí konečně získat tři body, což se jí s Turínem třináct let nepodařilo. Hosté navíc před reprezentační přestávkou zvítězili a se čtyřmi body na kontě jsou na tom lépe.