Clermont Foot Francie - Clermont Foot - Zprávy

Klukovina hvězdičky Lens nemusela hosty mrzet, Racing Club si v prořídlém poli dojel pro výhru

Hráči Lens zvítězili ve 13. kole Ligue 1 na půdě Clermontu 3:0. Solidní formu hostů nepřerušila ani reprezentační přestávka, když o skalpu předposledního celku ligy rozhodl už v 11. minutě talentovaný Elye Wahi. Ten si však zápasovou reputaci pošramotil v závěru první půle, kdy nejprve viděl červenou kartu za nevybíravý faul domácí obránce Alidu Seidu, ale mladá letní posila z Montpellieru ho kvůli nesportovnímu chování do sprch doprovodila. Více prostoru na hrací ploše využil Racing Club ke dvěma dalším trefám a poklidně dokráčel k tříbodovému zisku.

Když se nedaří návraty po reprezentačních přestávkách: Lens pocestuje na půdu Clermontu

Clermont nemůže být se současným postavením v tabulce spokojený, nachází se totiž přímo v sestupovém pásmu. Snaží se nicméně v posledních týdnech přece napravit, co zbabral hlavně na samotném začátku sezóny, a opravdu zaznamenal zlepšení. Teď se pokusí v roli mírného outsidera překvapit úřadujícího vicemistra z Lens, které bude potvrzovat nynější šesté místo.

Lorient venku opět selhal. Nicholson gólem z puntíku vzdálil Clermont od posledního Lyonu

Clermont zvítězil ve 12. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky 1:0 nad Lorientem. Zápas rozhodl až po změně stran Shamar Nicholson, jenž proměnil nařízený pokutový kop. Trápící se svěřenci Pascala Gastiena tak podruhé v probíhající sezoně naplno bodovali, ale ani toto vítězství jim nepomohlo k většímu posunu v tabulce. Těšit je tak mohl alespoň fakt, že se vzdálili poslednímu Lyonu na rozdíl pěti bodů.

Jak Clermont, tak Lorient potřebují bodovat. Budou znovu úspěšnější domácí?

Na jaře tohoto i v létě minulého roku tomu přesně tak bylo. S tím, že před nedělním kláním se jednou radovali Les Lanciers a podruhé Les Merlus. Oba celky přitom nepatří k největším adeptům na sestup.

Vzepětí Clermontu neslo podobu venkovní remízy, Štrasburk neunesl verdikt videorozhodčího

Hráči Štrasburku neprolomili čtyřzápasovou sérii bez vítězství ani v 11. kole Ligue 1, když na domácí půdě remizovali s předposledním Clermontem 0:0. Le Racing postupně zvyšoval tempo hry a ve druhém poločase se mu dokonce podařilo skórovat, z důvodu ofsajdového postavení však gól neplatil. Následně se nechal za zbytečnou druhou žlutou kartu vyloučit Marvin Senaya, a tým z Alsaska tak na vlastním hřišti ztratil další body. Hostům se naopak podařilo překvapit dalšího favorita a ve třech ze čtyř posledních zápasů neprohráli.

Clermont míří do Strasbourgu s vidinou druhé výhry v sezoně

Ani jeden z celků nezačal ročník podle představ, nicméně Les Lanciers se nacházejí v ještě nezáviděníhodnější situaci než jejich soupeř. Obhajoba osmé příčky tváří se zatím býti nereálná, avšak stačí jeden povedený duel a všechno může být jinak. Ostatně s tím mají zkušenosti i na francouzsko-neměcké hranici.

Nice se po těsné výhře vyšvihlo do čela. Clermontu nepomohla ani zahozená penalta

Fotbalisté Nice v 10. kole Ligue 1 nakonec vyzráli na obranu domácího Clermontu a zvítězili 1:0. Hosté celý zápas jednoznačně dominovali, avšak poctivý obranný blok Les Lanciers dlouho gól nepřipustil. V prvním poločase navíc zklamal Gaëtan Laborde, který neproměnil pokutový kop. Odpor domácích tak zlomil až v 74. minutě Hicham Boudaoui. Orli se tříbodovým ziskem vyhoupli do čela soutěže a jako jediní si stále drží neporazitelnost.

Nice stále neporaženo. Zaskočí favorita předposlední Clermont?

Nice má od začátku sezóny opravdu moc dobrou formu. I nadále platí, že jako jediný celek z Ligue 1 ještě neutrpěl žádnou porážku. A svou sérii neporazitelnosti se bude snažit zakulatit na číslo deset na půdě Clermontu. Ten se nachází na opačném pólu tabulky, na druhou stranu bude vstupovat do tohoto měření sil jistě notně povzbuzený o poslední venkovní skalp Lyonu.

Lyon podlehl i Clermontu a je poslední. Duel týmů bez výhry rozhodl rozstřílený odchovanec

Hráči Clermontu porazili v devátém kole Ligue 1 v souboji dvou dosud nejhorších celků soutěže Lyon 2:1. Kopiníci za plným bodovým ziskem vykročili velmi dobře, už v 10. minutě totiž vedli zásluhou rakouského reprezentanta Muhammeda Chama. Pojistka premiérového vítězství hostů v ročníku přišla chvíli po půlhodině hry z kopačky clermontského odchovance Yohanna Magnina, jenž se prosadil už v minulém ligovém střetnutí.

Další pařížská kanonáda se v Clermontu nekonala. Outsider vynuloval i uzdraveného Mbappého

PSG v sedmém kole Ligue 1 senzačně ztratilo body na půdě Clermontu, kde remizovalo 0:0. Obrovský favorit utkání při dosavadních dvou ligových návštěvách Stade Gabriel Montpied nastřílel celkem 11 branek, třetí vystoupení na tomto stadionu však zakončil s nulou na kontě vstřelených gólů. Nic na tom nezměnil ani fakt, že se z krátkodobého zranění kotníku oklepal Kylian Mbappé, jenž se v 53. minutě objevil v největší příležitosti duelu, ale trefil pouze tyč.

Generálku před Newcastlem podstoupí PSG na půdě trápícího se Clermontu

Příští týden čeká na PSG důležitý mač v Lize mistrů na půdě Newcastlu. A nejen proto není absolutně v jeho zájmu přijímat jakékoli zaváhání na půdě trápícího se Clermontu. Sice jen dočasně, ale pokud hosté uspějí naplno v Auvergne-Rhone-Alpes, mohou se dostat do čela tabulky. Dobrou zprávou pro Les Parisiens je též zdravotní stav útočníka Kyliana Mbappého.

Le Havre zaskočilo Clermont drtivým nástupem. Na gólové okamžiky si vzpomněl Bayo

Fotbalisté Le Havre vyhráli v šestém kole Ligue 1 na vlastním hřišti nad Clermontem 2:1. Domácí nakročili k tříbodovému zisku poměrně brzy, když už v sedmé minutě vedli po brankách Nabila Aliouiho a Mohameda Baya o dva góly. Pro druhého jmenovaného to byl zvlášť důležitý moment vzpruhy, neboť 25letý útočník se trefil v nejvyšší francouzské soutěži po více než půl roce.

Získá Clermont první výhru v sezóně? Zavítá na půdu nováčka z Le Havru

Jediný bod dokázal Clermont získat na své konto za uplynulých pět kol Ligue 1. A svou dost nelichotivou bilanci se bude snažit samozřejmě změnit na půdě nováčka nejvyšší soutěže, čili proti Le Havru. Domácí si zatím nepočínají vůbec špatně, vždyť přemožitele našli jen jednou jedinkrát. Pro ně bude i nadále hlavním cílem oddalovat se co nejvíce od sestupového pásma.

Kanárci z Nantes slaví první výhru v sezoně, Clermont stála body chyba brankáře

Fotbalisté Nantes zvítězili v pátém kole Ligue 1 na hřišti Clermontu 1:0, a připsali si tak první plný bodový zisk. Jedinou branku loňského účastníka Evropské ligy vstřelil ve 49. minutě Moses Simon, který využil hrubky v rozehrávce v podání domácího gólmana. Clermont měl sice v nastaveném čase exkluzivní šanci na vyrovnání, Muhammed Cham ale nařízenou penaltu neproměnil. Les Lanciers tak stále vyhlížejí jak premiérovou výhru nad Kanárky od roku 2013, tak vůbec první vítězství v rámci letošního ročníku francouzské nejvyšší soutěže.

Nantes a Clermont dosud čekají na výhru. Dočká se jeden z týmů ve vzájemném utkání?

Oba kluby si nepochybně představovaly lepší vstup do soutěže. Kromě nich mají nulu v kolonce výher už jenom Lens a Lyon. Stade Gabriel Montpied by tentokrát neměl být svědkem bezbrankové remízy, jako tomu bylo v lednu.