Sigma Olomouc Česko - Sigma Olomouc - Zprávy

Bohemka je blízko pohárové Evropy. Udělá proti Olomouci potřebný krok?

Už opravdu jen kousek schází Bohemians k historickému úspěchu. "Klokani" drží v tabulce důležitou čtvrtou příčku, a pokud na ní vydrží i po posledním kole nadstavby, zahrají si v příští sezoně evropské poháry. K tomu jim proti olomoucké Sigmě stačí uhrát klidně i remízu.

Slavia na Hané odčinila hororový úvod. Pyrrhovo vítězství sešívaných režíroval Jurečka

Slavia zvítězila ve čtvrtém kole nadstavby Fortuna ligy na hřišti Sigmy Olomouc 3:2, ale vzhledem k remíze Sparty na hřišti Slovácka definitivně přišla o poslední naději na zisk titulu. Hanáci vedli již v šesté minutě o dva góly, což se jim naposledy podařilo před 35 lety, kdy ke stejnému počinu potřebovali ještě o čtyři minuty méně. Ještě před pauzou však dorovnal skóre ve skvělé formě hrající Václav Jurečka a po změně stran zajistil sešívaným tři body Ondřej Lingr.

Slavia se ještě nevzdává. Udrží naději na titul i po duelu se Sigmou?

Když Slavia hrála v Olomouci naposledy, nezískala na Andrově stadionu ani bod. Tentokrát ji dost možná neuspokojí ani výhra. Sešívaní totiž vedle vlastního tříbodového zisku musí doufat v zaváhání Sparty, jinak pro ně sezona de facto končí.

Slovácko klíčový duel nadstavby nezvládlo. Proti Sigmě zachraňoval zlatý bod Kalabiška

Fotbalisté Slovácka remizovali ve třetím kole skupiny o titul na vlastním hřišti s Olomoucí 2:2. Domácí, motivovaní případným posunem na pohárové příčky, šli do vedení na konci první půle, kdy se ze vzduchu prosadil Stanislav Hofmann. Krátce po změně stran se však gólové radosti dočkali i Hanáci, kterým obrat zajistili Denis Ventúra a Pavel Zifčák. Tým ze Zlínského kraje se nevzdal a duel dokázal alespoň zremizovat, díky čemuž se bodově dotáhl na Bohemians.

Slovácko i Olomouc doufají v klopýtnutí Bohemians. Dostanou moravské celky šanci?

Boje v nadstavbové skupině o titul vrcholí také s ohledem na otázku, který z týmů obsadí důležité čtvrté místo. Po něm dál pokukují uherskohradišťské Slovácko i olomoucká Sigma. Oba celky se ve vzájemném souboji pokusí využít pravděpodobného zaváhání Bohemians na pražské Letné.

Plzeň opět nezvítězila, doma podlehla Olomouci

Další nepovedený zápas ze závěru sezony má za sebou plzeňská Viktoria. Západočeši podlehli Olomouci a v nadstavbové části probíhajícího ročníku dál čekají na vítězství. Sigma po nečekaném tříbodovém zisku přiživila alespoň trochu své šance v boji o postup do evropských pohárů.

Plzeň si proti Olomouci může zajistit konečné třetí místo

Čtyři kola před koncem sezony je jasné, že Plzeň mistrovský titul neobhájí. A po víkendu může probíhající ročník pro Viktorii skončit de facto úplně. Pokud totiž Západočeši porazí olomouckou Sigmu, zajistí si v ligové tabulce definitivně třetí místo.

Skákavá střela Minčeva zajistila Spartě výhru v Olomouci

Sparta dala zapomenout na středeční porážku z finále MOL Cupu a zvládla úvodní utkání nadstavbové části ročníku. Letenští uspěli v Olomouci zásluhou jediné přesné trefy z kopačky Martina Minčeva a nadále mají nejblíž mistrovskému titulu.

Sparta chce v Olomouci zapomenout na pohárové zklamání

Sparta sice do nadstavbové části sezony vstupuje jako nejlepší mužstvo ligy, v posledních dnech a hodinách ale neřešila moc příjemné záležitosti. Zapomenou Letenští na veškeré trable a potvrdí své ambice v Olomouci?

Baník vyškolil Sigmu, v Olomouci řádil třígólový Tijani

Účast v nadstavbové skupině o udržení už sice Baník neodvrátil, před záchranářskými bitvami si ale ještě vylepšil své postavení. Ostravané nečekaně uspěli v Olomouci, kde tamní Sigmě nasázeli čtyři branky. Základní část tak zakončili na dvanáctém místě tabulky.

Baník chce i s podporou fanoušků uspět v Olomouci

Zpackaná sezona pro Baník ještě nekončí, Ostravané budou muset bojovat o prvoligovou příslušnost ještě v nadstavbě. Před jejím zahájením by si rádi vylepšili výchozí pozici, k tomu ovšem musí porazit Olomouc, která míří do skupiny o titul.

Utrápeného gólmana Olomouce vysvobodil v závěru Beneš. Další gól Chramosty k výhře nevedl

Hráči Jablonce ve 29. kole Fortuna ligy na vlastním hřišti remizovali se Sigmou Olomouc 2:2. Ještě na začátku 81. minuty je přitom hřálo dvoubrankové vedení a s ním spojená definitivní jistota vyhnutí se nadstavbové skupině o záchranu. Poté však Hanáci z penalty snížili a v závěru srovnal stoper Vít Beneš. Pořádně si tak oddychl gólman domácích Matúš Macík, jenž navázal na nepovedený výkon z minulého utkání a podílel se chybnou rozehrávkou na úvodní trefě zápasu. Jejím autorem byl Jan Chramosta, jenž vsítil už svůj 14. ligový gól této sezony.

Jablonec i Olomouc se hodlají revanšovat za nepovedený víkend

Víkend plný zklamání za sebou mají fotbalisté Jablonce i Olomouce. Zatímco Severočeši schytali pětigólový debakl v Českých Budějovicích, olomoucká Sigma nečekaně podlehla Teplicím. Ve vzájemném měření sil si tak obě strany budou chtít vylepšit náladu.

Teplice oslavily tříbodový zisk na Hané po 10 letech. Ke skalpu Sigmy zavelel v závěru Urbanec

Fotbalisté Teplic zvítězili ve 28. kole Fortuna Ligy na hřišti Olomouce 2:1, čímž prolomili 10leté čekání na výhru na Andrově stadionu. Dlouho to vypadalo, že rozhodující trefu zaznamená proměněným pokutovým kopem Matěj Hybš, domácí však v 79. minutě srovnali. Hrdinou Sklářů se tak nakonec v 84. minutě stal Jakub Urbanec. Hanáci sice prohráli doma poprvé od 10. září minulého roku, stále se ovšem nacházejí na šesté příčce zaručující účast ve skupině o titul.

Olomouc si brousí zuby na Teplice, neporazila je šestkrát za sebou

Na první pohled jasná záležitost by měla být k vidění na Andrově stadionu, kde Olomouc přivítá Teplice. Domácí bojují o první šestku, zatímco hosté o záchranu, vzájemná bilance z posledních let ovšem říká něco jiného.