16.05.202417:44

Svědík už na střídačku Slovácka nesmí

Trenér Slovácka Martin Svědík dostal trest na dvě utkání a pokutu 50 tisíc korun za vyloučení v Plzni v zápase 2. kola skupiny o titul. Devětačtyřicetiletý kouč už na střídačku týmu z Uherského Hradiště neusedne. Po sezoně, v níž zbývají odehrát dvě kola, v klubu skončí. Moravský celek povede jedině v případě, že obsadí páté místo. Pak by proti vítězi skupiny o Evropu sehrálo utkání o účast v Konferenční lize.

ČTK
16.05.202410:26

Rouček: Byl to souboj tělo na tělo

Slavia ve středečním souboji nadstavbové části české nejvyšší soutěže zvítězila nad Plzní. Hned ve druhé minutě přitom došlo na zajímavou situaci, to když upadl unikající Jhon Mosquera po souboji s Igohem Ogbuem, který byl posledním hráčem Pražanů, podle hlavního sudího ani videorozhodčího se však o faul a případnou červenou kartu nejednalo. "Z mého pohledu to byl souboj tělo na tělo. Hráč Mosquera to prostě neustál a upadl. VAR (videorozhodčí) samozřejmě každou situaci zkoumá a neshledal to jako pochybení," řekl O2 TV hlavní sudí Karel Rouček.

ČTK
16.05.202408:12

Ve čtvrtek zase do boje o záchranu

V české nejvyšší soutěži se ve čtvrtek odehrají od 17:00 tři zápasy 3. kola nadstavbové skupiny o záchranu. Zlín, který je při bodové rovnosti s Karvinou poslední, hostí České Budějovice. Týmy dělí pouze bod. Karviná se představí na hřišti Bohemians 1905, kteří už mají záchranu jistou. Jablonec hostí Pardubice, oba celky se mohou definitivně udržet.

V Zlín v lize s Českými Budějovicemi osmkrát za sebou neprohrál, čtyři z posledních pěti vzájemných duelů v nejvyšší soutěže včetně obou v této sezoně skončily remízou. Proti sobě stanou dvě nejhorší obrany ligy. Jablonec čtyři kola po sobě bodoval, zároveň však vyhrál jediné z posledních osmi ligových utkání. Pardubice vyhrály obě kola v nadstavbě, vždy doma, a Českým Budějovicím odskočily na sedm bodů.

ČTK
15.05.202423:17

Koubek: Slavia vyhrála zaslouženě

Plzeň nenavázala na předchozí dvě vzájemné výhry v sezoně a ve třetím kole nadstavby podlehla Slavii jednoznačně 0:3. "Před inkasovanými góly jsme pět minut začali dobře. Potom jsme propadli na pravé straně, udělali jsme chybu a soupeř toho využil. Skvělý Oscar, naprosto rozdílový hráč v tomto zápase. Vzápětí jsme dostali nešťastný gól z dálky, takový nepovedený začátek výkon mužstva ovlivní. Slavia byla intenzivnější, agresivnější. Dostali jsme se do hry kolem 30. minuty, do konce poločasu jsme měli dobrou pasáž, ale k vyložené šanci jsme se neprokousali. Na začátku druhého poločasu byla ta situace okolo penalty. Nevím, proč se to zkoumalo sedm minut? Všechno šlo proti nám - začátek, klíčová rozhodnutí. Slavia ale vyhrála zaslouženě, byla lepší, o tom není pochyb. Takováhle konfrontace byla pro nás před finále poháru dobrá, takový výkon by za týden nestačil," uvedl po utkání plzeňský lodivod Miroslav Koubek.

ČTK
15.05.202421:34

FORTUNA:LIGA - výsledek

Výsledek dnešního utkání české ligy: Slavia - Plzeň 3:0 (5. Zmrzlý, 10. Oscar, 90+8. Jurečka).

15.05.202420:20

Poločas: Slavia - Plzeň 2:0

Poločasový výsledek dnešního šlágru české ligy: Slavia - Plzeň 2:0 (5. Zmrzlý, 10. Oscar).

15.05.202419:04

Kaiserslautern uplatnil opci na Kaloče

Filip Kaloč se podle očekávání nevrátí z hostování v Kaiserslauternu do Baníku Ostrava. Druholigový německý klub na 24letého záložníka uplatnil opci a podepsal s ním dlouholetou smlouvu.

kicker.de, twitter.com/Rote_Teufel
15.05.202418:38

Sestavy: Slavia - Plzeň

Základní sestavy pro dnešní šlágr FORTUNA:LIGY:

Slavia: Staněk - Masopust, Ogbu, Zima, Zmrzlý - Oscar, Ševčík - Douděra, Provod, Schranz - Chytil.

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hejda, Hranáč - Cadu, Červ, Kalvach, Souaré - Šulc, Chorý, Mosquera.

15.05.202416:44

Bohemians 1905 angažují Hejkala

Stanislav Hejkal po třech letech skončí jako asistent v Hradci Králové a přesune se do hlavního města. Čtyřiapadesátiletý odborník se stane pravou rukou trenéra Jaroslava Veselého v Bohemians 1905.

isport.cz
15.05.202414:28

Leibl prý upřednostní Olomouc

Michal Leibl neprodlouží končící smlouvu v Hradci Králové a nakonec by měl zamířit do Olomouce. 31letý obránce byl prakticky domluvený s Teplicemi, Sigma mu ale měla předložit vyšší plat.

infotbal.cz
15.05.202408:35

Holoubek: Máme ještě na čem pracovat

Mladá Boleslav pokračuje v nevyrovnaných výkonech a tentokráte doma nestačila na Slovácko, v utkání padla jediná branka a hosté se prosadili už ve čtvrté minutě. "Měli jsme velmi špatný vstup do utkání. I když jsme ve druhém poločase zvýšili aktivitu a vytvořili před soupeřovou brankou pár závarů, nebyli jsme přesní a zaslouženě prohráli. Těžce se mi prohra hodnotí. Je škoda, že jsme nezvládli domácí zápas. Chyběla nám kvalita a větší hlad po gólech. Hra v poslední třetině hřiště je vysoká škola fotbalu, tam je potřeba mít kvalitu a my máme ještě na čem pracovat," hodnotil trenér David Holoubek.

ČTK
15.05.202408:20

Slávisté potřebují porazit Plzeň

Fotbalisté Slavie dnes v 3. kole nadstavbové části první ligy ve skupině o titul přivítají Plzeň. Po sobotní remíze 0:0 v derby ztrácejí z druhého místa tabulky tři zápasy před koncem sedm bodů na Spartu, která v úterý zdolala Ostravu 2:1. K udržení naděje na titul potřebují slávisté vyhrát. V opačném případě by sparťané s předstihem obhájili trofej. Plzeň připravila červenobílým jediné dvě porážky v ročníku nejvyšší soutěže a zároveň také poslední domácí ligovou prohru. Zápas ve vyprodaném Edenu začne v 19:30.

Slavia před měsícem v závěru základní části prohrála na západě Čech 0:1. Proti svěřencům trenéra Miroslava Koubka neuspěla ani v úvodním vzájemném duelu v sezoně na začátku listopadu, kdy doma podlehla 1:2. Plzeňští fotbalisté zvítězili v lize v Edenu po 13 zápasech.

Viktoria v lize třikrát za sebou zvítězila a stále má teoretickou naději na druhé místo, které znamená účast v kvalifikaci Ligy mistrů. V tabulce už neskončí hůře než třetí. Na Slavii ztrácí tři kola před koncem osm bodů.

ČTK
14.05.202421:40

Baránek: Jsme zpátky ve hře o Evropu

Slovácko zažilo mizerné jaro a až dnes se dočkalo druhé výhry, když triumfovalo na půdě Mladé Boleslavi. Díky tomu si udrželo šanci na evropské poháry. "Dobře jsme do utkání vstoupili, dali jsme brzo gól a mohli jsme vyrážet do brejku ze zajištěné obrany. Nepouštěli jsme Boleslav do šancí a i když po přestávce střídáním přidala do hry kreativní hráče, velké šance si nevytvořila. Škoda byla, že jsme neproměnili alespoň jeden brejk v uklidňující druhý gól. Jedeme domů s radostí, že jsme zpátky ve hře o Evropu," řekl asistent trenéra Jan Baránek.

ČTK
14.05.202420:39

Solil oficiálně prodloužil s Pardubicemi

Pardubice při úterním večeru oznámily fanouškům jednu radostnou zprávu. Jak už začátkem května přednesl server inFotbal.cz, dohodl se Tomáš Solil s vedením klubu na pokračování spolupráce. Teď už je vše oficiální, čtyřiadvacetiletý záložník spojil svou budoucnost s východočeským celkem na další tři roky.

twitter.com/FK_Pardubice
14.05.202411:48

Dostál si vysloužil k jubileu smlouvu

V nedělním utkání nadstavbové části české nejvyšší soutěže remizovali hráči Bohemians s Jabloncem a na jeden zásadní milník dosáhl Martin Dostál. Pražský celek se na sociální síti X při úterním dopoledni pochlubil tím, že čtyřiatřicetiletý obránce odehrál už 300 kariérních ligových zápasů, a vstoupil tak do elitní společnosti Klubu legend. V pondělí zároveň podepsal Dostál s celkem z Vršovic nový kontrakt platný do roku 2025.

twitter.com/bohemians1905
14.05.202411:38

Grigar ukončí své působení v Teplicích

Tomáš Grigar byl po více jak 15 dlouhých let neodmyslitelnou součástí Teplic, kam přišel v lednu roku 2009, v další sezóně však v klubu pokračovat nebude. Jednačtyřicetiletému brankáři skončí po tomto ročníku smlouva a prodloužena nebude. Severočeský celek to oznámil v úterý prostřednictvím svého webu. Na jedné z tribun mimochodem bude pojmenovaný sektor 30 na sektor Tomáše Grigara.

fkteplice.cz
14.05.202408:31

Sparta se v případě výhry přiblíží titulu

Hráči Sparty se v úterním 3. kole nadstavbové skupiny o titul mohou přiblížit obhajobě trofeje. Od 19:30 přivítají Ostravu a pokud zvítězí a jejich městský rival Slavia ve středečním šlágru neporazí doma Plzeň, bude rozhodnuto. Ve druhém úterním duelu Mladá Boleslav od 17 hodin bude hostit Slovácko.

Sparta v sobotním derby navzdory půlhodinovému oslabení remizovala se Slavií bez branek a udržela před ní v čele tabulky čtyřbodový náskok. "Jsme o jeden zápas blíž titulu, není ale konec. Bude to ještě boj," řekl dánský trenér Brian Priske, který dnes oslaví 47. narozeniny.

Letenští od dubna 2018 bodovali v lize s Ostravou v 15 utkáních po sobě a doma s ní v nejvyšší soutěži od srpna 2014 neprohráli jedenáctkrát v řadě. V této sezoně uspěli v obou duelech, naposledy v dubnu na Letné 4:3.

ČTK
13.05.202418:46

Etická komise vyslechla Slavii i Nezmara

Praha 13. května (ČTK) - Etická komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) dnes podle informací ČTK vyslechla zástupce pražské Slavie a jejího někdejšího sportovního ředitele Jana Nezmara. Řízení s nimi kvůli podezření z možného ovlivnění regulérnosti první ligy v mistrovské sezoně 2018/19 a zápasu s Olomoucí v dubnu 2019 bude pokračovat.

ČTK
13.05.202417:07

Teplice prodloužily s Mićevićem

Nemanja Mićević spojil i svoji další budoucnost s Teplicemi. Pětadvacetiletý srbský stoper podepsal na severu Čech novou smlouvu, jejíž délka nebyla upřesněna.

twitter.com/FK_Teplice
13.05.202414:02

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 2. kola nadstavby české ligy: Vindahl (Sparta) - Havel, Hejda (oba Plzeň), Pourzitidis (Liberec) - Hlavatý (Pardubice), Kalvach (Plzeň), Bartošák (Zlín), Souaré (Plzeň) - P. Juliš (Hradec Králové), Šulc (Plzeň), Huf (Bohemians 1905).