Souhrn kvalifikace o ME 2016 - sobota 5.9.
05.09.2015, 19:55, aktualizováno 05.09.2015, 22:40
Komentáře a souhrny
Rusko vyhrálo nad Švédskem a oživilo naděje na přímý postup do Francie. Anglie neměla problémy v San Marinu a může slavit, Ukrajina si doma poradila s Běloruskem. Španělé přehráli Slováky, velký obrat předvedlo Švýcarsko...
Slováci přitom na místě, kde své nejlepší léta zažila zesnulá legenda Peter Dubovský, nezačali vůbec špatně. Už po čtyřech minutách vyrobil ohromnou minelu Sergio Ramos, který nabídl samostatný nájezd Robertu Makovi, jenomže čtyřiadvacetiletý křídelník neunesl tíhu okamžiku a tváří v tvář Casillasovi zamířil vedle.
Záhy se potvrdilo známé pravidlo ‚nedáš, dostaneš'. David Silva nádherným pasem za obranu našel zapomenutého Jordiho Albu, jehož náběh vůbec nezachytil Pekarík, a obránce Barcelony zblízka hlavou překonal bezmocného Matúše Kozáčika.
V dalším průběhu poločasu byl k vidění typický obrázek z utkání španělské reprezentace s papírově slabším soupeřem - domácí drželi míč, pomalu kombinovali a hledali volné cestičky v kompaktním slovenském bloku. Úřadující mistři Evropy se mohou spolehnout na playmakery světové třídy - Cesca Fábregase s Davidem Silvou.
Záblesk geniality ukázal prve jmenovaný středopolař po půl hodině hry, když nádhernou přihrávkou vysunul do šance svého spoluhráče z Chelsea Diega Costu, který při snaze obejít Kozáčika o slovenského brankáře zavadil a hlavní rozhodčí Damir Skomina ukázal na značku pokutového kopu. Nařízenou penaltu s přehledem sobě vlastním proměnil Andrés Iniesta a poslal svůj tým do dvougólového trháku.
Druhé dějství začalo stejně jako to první, tedy šancí svěřenců Jána Kozáka, který se o přestávce rozhodl vyměnit Róberta Maka za Michala Ďuriše. Útočník plzeňské Viktorie se v 50. minutě dokázal uvolnit přes Sergia Ramose a jeho křížnou střelu z úhlu vytáhl na rohový kop pozorný Iker Casillas.
Po této ojedinělé příležitosti se vývoj na trávníku vrátil ‚do normálu', La Furia Roja znovu převážnou část času držela míč na svých kopačkách a kontrolovala svůj komfortní náskok. Chvílemi si i vypracovala nějakou zajímavou šanci. V 65. minutě po Costově vybídnutí překazil radost Davidu Silvovi dobrým zákrokem Matúš Kozáčik. Zanedlouho opět po spolupráci těchto dvou špílmachr Manchesteru City zblízka v těžké pozici nedokázal dostat míč do odkryté brány.
Španělé si navzdory tomu vítězství s přehledem pohlídali a dokázali napravit své loňské selhání z Žiliny. Dnes výrazně oslabené Slovensko však nemusí první ztráta v celé kvalifikaci příliš trápit, zápas roku přijde pro naše východní sousedy v úterý, kdy si v případě výhry na Ukrajinou zajistí historický postup na mistrovství Evropy.
Více informací k zápasu
Ani Makedonci tedy neplatí za žádnou velmoc, nicméně v uplynulých letech se již stihli etablovat jako nepříjemný celek, schopný obrat o body i mnohem větší favority. Také dnes měli velké šance na úspěch; gól Leonarda Zhuty z prvního poločasu nebyl uznán pro ofsajd, penaltu Besarta Abdurahimiho zase vychytal zkušený gólman Jonathan Joubert. Thillův osamocený střelecký pokus tak domácím ke třem bodům nakonec postačil. A aby to celé mělo patřičně dramatický nádech, počkal si až do nastaveného času.
Fotbalově přece jen kvalitnější hosté rozhodně nebyli v Lucemburku horším týmem. Z obou brankářů byl Joubert rozhodně tím zaneprázdněnějším. V první půli si proti makedonské převaze počítal naprosto suverénně, a když už jej Zhuta přece jen překonal, pomohl mu i praporek asistenta. Naopak domácí se za celých pětačtyřicet minut zmohli pouze na nepřesnou hlavičku Auréliena Joachima.
Osm minut po změně stran pak Lucemburčané jako by chtěli naservírovat svému soupeři gól na stříbrném podnose: po srážce posledních dvou obránců zůstal Abdurahimi najednou úplně sám před Joubertem, jeho placírka však postrádala přesnost i razanci, takže domácí gólman s ní neměl problémy. Své největší selhání si nicméně křídelník Lokerenu připravil až na samý závěr, kdy byl faulován Chrisem Phillipsem a sám se postavil k zahrání penalty. Joubert však i z tohoto souboje vyšel vítězně.
Heroický výkon domácího gólmana se nakonec ukázal jako rozhodující, protože Lucemburčané nakonec přeci jen zčistajasna udeřili. Přímý kop Stefana Bensiho odhlavičkovával bránící Kire Ristevski, naneštěstí pro hosty však pouze ke kopačkám jednadvacetiletého Thilla - a debutující náhradník bez rozpaků přesnou ránou umístil míč k zadní tyči branky Tome Pacovského.
Více informací k zápasu
Ukrajinci si díky tomuto vítězství definitivně zajistili alespoň baráž o evropský šampionát a zároveň definitivně odstřihli svého soka z těchto bojů. Do zápasu vstoupili hodně zostra. A už po třiceti sekundách hry se z voleje opřel do balónu Kravec. Nebýt pozorného brankáře Harbunowa, asi by se střela třepotala v síti.
Mužstvo Michaila Fomenka nicméně nemuselo dlouho smutnit z této neproměněné šance. Pjatov v 7. minutě ukázal, že kopat daleko rozhodně umí, a protože jeho dlouhý a rychle rozehraný výkop podskočil Valadzko, mohl se Kravec probít k míči, postupovat na Harbunowa a z vyložené pozice ho prostřelit.
Kravec se následně dostal ještě do třetí možnosti v řadě, tentokráte však na běloruského muže v rukavicích nevyzrál. Později se chtěl prosadit rovněž Konopljanka, avšak i on dopadl stejně jako jeho spoluhráč. Domácí se radovali z druhého gólu po půlhodině hry, to když Ševčukův přízemni centr, na nějž si Harbunow sáhl, dorazil za brankovou čáru Jarmolenko.
O deset minut později Ukrajina navýšila vedení ještě jednou. Sivakow ve vápně fauloval Kravce a sudí Liany nařídil pokutový kop. Konopljanka ho pak bez problémů proměnil, poslal Harbunowa na opačnou stranu, než kam umístil svou střelu. Hostující celek po obrátce také zahrával penaltu.
V 62. minutě Chačeridi nešetrně drkl v šestnáctce do Karnilenky a sám postižený následně bombou pod břevno překonal Pjatova. Ukrajina už do konce utkání vedení v poklidu udržela. Mrzet jí však přece musí naprosto zbytečné vyloučení Harmaše z nastavení, který druhou žlutou kartu dostal za simulování v pokutovém území.
Více informací k zápasu
Méně trpěliví diváci na stadionu St. Jakob Park už dost možná znechuceně opustili tribuny na brzkou cestu domů, ovšem ti, kteří vydrželi až do konce, si jistě nebudou nic dělat ani z možných prodlev a zpoždění na silnicích. Díky dvěma brankám Josipa Drmiće a trefě Valentina Stockera totiž švýcarský národní tým dokonal ve čtvrté minutě nastavení nečekaný obrat, který po konečném hvizdu odstartoval divoké oslavy s domácím trenérem Vladimirem Petkovicem v čele. Slovinci naopak mohou jen nevěřícně zpytovat svědomí, jak se jim jen mohlo stát, že branky Novakoviče s Césarem nestačily nakonec ani na bod...
Zatímco z pohledu vedoucích Angličanů je již skupina E prakticky nezajímavá, souboj Švýcarů se Slovinci skýtal rozuzlení, kdo bezchybné svěřence Roye Hodgsona pravděpodobně doplní jakožto druhý postupující. Z lepší pozice vycházelo domácí Švýcarsko, které mělo tříbodový náskok, ovšem oba celky musely pokukovat také po čtvrtém Estonsku.
Domácí začali aktivně a jedině díky kvalitnímu zákroku Samira Handanoviče po Kloseho teči Shaqiriho přímého kopu zůstalo skóre nezměněno. Časem však dominance hráčů ze země helvétského kříže poněkud opadla a Slovinci v samotném závěru první půle impotenci domácích úspěšně potrestali. Iličičův pas totiž umně přetavil Novakovič v jemný oblouček, jímž překonal bezmocného brankáře Sommera.
Ať už byl švýcarský plán na úvod druhé půle jakýkoli, vzal velmi brzy za své. Hned v osmačtyřicáté minutě totiž při rohovém kopu vyskočil nejvýše César a poslal Slovinsko do nečekaného dvoubrankového vedení. Marně se pak domácí na sudím Královci dožadovali pokutového kopu za zákrok Stevanoviče na kapitána Lichsteinera, ten naopak neváhal a ukázal k výrazné nevoli Švýcarů bekovi Juventusu žlutou kartu za simulování.
Vzhledem k tomu, že příští zápas Švýcarsko odehraje na horké anglické půdě ve Wembley, vypadaly jeho šance na přímý postup zničehonic dosti bledě. Deset minut před koncem však střídající Drmič přetavil Embolův pas v gól na 2:1 a než se slovinská obrana nadála, další náhradník Stocker za Shaqiriho šikovného přispění napálil za Handanovičova záda vyrovnávací gól hned o pár minut později.
Basilejské publikum v tu chvíli rázem ožilo a hnalo své miláčky za pohádkovým obratem. Blízko k němu měl hlavičkující Fabian Schär, ovšem Handanovič ještě držel naděje hostů alespoň na bod. Ve čtvrté minutě nastavení však přesto gólman Interu inkasoval i potřetí, když tečovaný centr do ohně přistál u nohou Drmiče, jenž bez váhání napálil míč zblízka do sítě a jal se bouřlivě radovat se záplavou rudých dresů všude okolo sebe.
Více informací k zápasu
Kouč Magnus Pehrsson už před utkáním avizoval, že jeho mužstvo je připraveno, jako nikdy předtím. A výsledek dává Estoncům opravdu dobrý příslib pro následující střetnutí ve Slovinsku. Litva naopak potvrdila, že je v pořádné krizi. Soupeř mu vrátil porážku z října minulého roku naprosto stejným způsobem.
Domácí byli na hřišti lepším týmem. Litevská obrana působila hodně nejistě, a především pak díky Klimavičiusovi a Žaliukasovi. Prvně jmenovaný mimochodem po půlhodině hry neuhlídal na křídle Lindpereho, ten pak našel ve volném prostoru Klavana, jenž však neusměrnil hlavičku tam, kam by potřeboval.
Pehrssonovi svěřenci drželi i po přestávce více míč na svých kopačkách, byli však frustrovaní tím, že se nedokázali prosadit do nějaké větší gólovky. Jejich snaha byla nakonec odměněna devatenáct minut před koncem. Zenjov dokázal skvěle podržet balón, posunul ho ve správný čas na Vassiljeva a ten dělovkou pod břevno překonal gólmana Arlauskise.
Litva se ve zbytku zápasu zmohla prakticky jen na jednu jedinou vážnější možnost. Vyrovnat mohla ze standardky Novikovase. Jeho centr dopadal k nohám Petravičiuse, ale u bližší tyčky dokázal zasáhnout Zenjov, jenž odkopl míč do bezpečí. Se šesti body na kontě tak zůstali hosté v tabulce na předposledním místě.
Více informací k zápasu
A nejšťastnějším mužem vůbec je zřejmě Wayne Rooney. Zkušený útočník Manchesteru United totiž díky dvěma brankám dorovnal legendárního Sira Bobbyho Charltona na čele nejlepších střelců anglické historie! Oba pánové na svém kontě mají již 49 branek v reprezentaci. A Rooney má rozhodně mnoho příležitostí k tomu, aby tento rekord uzmul pro sebe. Třeba jej překoná již na příštím francouzském Euru.
Ale pěkně od začátku. Rooney nastoupil vedle Jamieho Vardyho a Oxladea-Chamberlaina. V bráně figuroval Joe Hart a před ním pánové Clyne, Jagielka, Shaw a Stones. V záložní řadě jsme našli jméno Jonjoa Shelveyho. Angličané chtěli útočit od prvních minut a to se jim zdárně dařilo. Rooney dostal už ve druhé minutě skvělou přihrávku do vápna za obránce, jenže nacházel se v ofsajdu. V 11. minutě byl faulován u postranní čáry číhající Oxlade-Chamberlain a po následném přímém volném kopu došlo k faulu také ve vápně! Po Berardiho netaktickém zákroku si míč na penaltě postavil kanonýr Wayne Rooney a začal svou pouť vstříc Siru Bobbymu.
San Marino v tu chvíli ještě vůbec netušilo, jak velký rozdíl bude mezi oběma týmy panovat po skončení utkání, takže se vesele vrhalo do útoku. Respektive, často hledal vysunuté hráče dlouhými nákopy a centry. Jenže Angličané tento styl fotbalu velmi dobře znají a ovládají, navíc mají v obranné linii vysoké borce typu Johna Stonese nebo Phila Jagielky, kteří si s dlouhými míči poradili.
Velkou chvíli zvládl ukočírovat domácí brankář Aldo Simoncini v 19. minutě, kdy se nejprve k zakončení dostal opět "Wazza" Rooney, jenže na jeho střelu byl připraven. Nicméně, odrazil ji jen k Vardymu, který rovněž zakončoval. I napodruhé si brankář Simoncini poradil a byl za hrdinu. Zajímavou se jevila také střela Milnerova, kterou však Simoncini viděl a vyrazil. Přesně po třiceti minutách se Anglie dočkala znovu, i když tentokrát se střelec branky rozhodně neradoval. Jednalo se totiž o obránce Cristiana Brolliho, který si vstřelil vlastní branku.
Spolupráce mezi Rooneym a Oxlade-Chamberlainem dnes fungovala výtečně, i když bez gólového efektu. Krátce před změnou stran se právě mladý hráč londýnského Arsenalu dostal ke střele a nevedl si vůbec špatně - Simoncini musel prokázat skvělé reflexy, aby střelu zastavil. Anglie chtěla vstřelit další branky a za tímto cílem se hnala od prvních okamžiků druhé půle. Odměna za snahu dorazila velmi brzy, protože skóre se měnilo opět po pouhé minutě odehraného času. Oxlade-Chamberlain poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně vyskočil záložník Ross Barkley a Anglie vedla o tři branky.
Dvojici Milner a Rooney vystřídali posléze Kane a Delph. Právě Delph se toužil uvést brankou, jenže jeho střela krátce po střídání letěla mimo. Přesto se jeho přítomnost na hřišti projevila téměř okamžitě. Právě po jeho centru se totiž k míči dostal Theo Walcott a do odkryté brány poslal míč počtvrté!
Patnáct minut před koncem se prosadil také miláček ochozů na White Hart Lane, Harry Kane. Ten dostal skvělou přihrávku za obránce krásným lobem přehodil bezmocného Simonciniho. Jen o pouhou minutu poté se znovu trefil Theo Walcott, který tím uzavřel dnešní skvělé představení pánů z Británie!
Více informací k zápasu
Svěřenci Marcela Kollera tak prodloužili svou neprůstřelnost v soutěžních zápasech během bojů o Euro 2016 na čtyři zápasy a nutno dodat, že souboj s posledními Moldavany zcela ovládli. Hned od úvodního hvizdu se domácí tlačili k šestnáctce soupeře, který zalezl do hlubokého bloku. Taktika hostům zprvu úspěšně vycházela, Rakušané se totiž zprvu dostali pouze k dalekonosným střeleckým pokusům, jež na posun skóre nestačily.
David Alaba a Marko Arnautovič oba nepřesnými ranami nepřinutili brankáře Cebanua ani k zákroku, ovšem moldavský gólman se musel činit po čtvrthodině hry při hlavičce Junuzoviče. Podobný obrázek měla hra i po zbytek první půle - Rakousko útočilo a zahazovalo jednu šanci za druhou, zatímco Cebanu držel hosty nad vodou. Do šaten se tak putovalo za poněkud překvapivého bezbrankového stavu.
Krátce po změně stran však přece jen přišel kýžený a zasloužený průlom. Ve dvaapadesáté minutě se totiž prosadil Junuzovič a svým šestým gólem v reprezentačním dresu poslal domácí do vedení. Trefě předcházel pokus zdálky, s nímž přispěchal aktivní Alaba. Ránu nastupující hvězdy Bayernu Mnichov sice Cebanu stihnul vyrazit, jenže pouze k nohám Junuzoviče, jenž míč zblízka snadno doklepl do sítě. Tatáž situace se posléze opakovala s duem Klen-Arnautovič, ovšem druhý jmenovaný nedokázal zakončit lépe než jen do náruče moldavského brankáře.
Ani s blížícím se závěrem se hostům nepodařilo vymanit z rakouského tlaku, natožpak aby sami ohrozili branku soupeře. Přesto dokázali podniknout alespoň ojedinělý útok, z nějž se málem urodilo šokující vyrovnání, to by však ale Nicoale Milinceanu musel překonat pozorného brankáře Almera. Rakušané díky šesté výhře ze sedmi odehraných kol nadále dominují skupině G se sedmibodovým náskokem na druhé Švédy a postup na mistrovství mají na dosah. Moldavané zůstávají poslední se dvěma body.
Více informací k zápasu
Hosté z Lichtenštejnska nedokázali popáté v řadě skórovat a přišli o reálnou naději na postup, v tuto chvíli to vypadá na jasné páté místo ve skupině G. Černohorci zahrozili po necelých 10 minutách hry, kdy Vučinič poslal přihrávku podél hranice pokutového území na Stevana Jovetiće a ten tvrdou ranou těsně minul pravou tyčku. Ihned na to zahrozil Vučinić po pasu Saviće z pravé strany, z jasné pozice hlavičkoval mimo tři tyče.
Přesně v polovině prvního poločasu zahrál přímý volný kop Boljević a k hlavičce se tentokráte probojoval obránce Baša, jež minul branku jen o pár decimetrů. Ve 28. minutě to na pravé straně pokutového území udělal brilantně Savić a zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Vučiniće, který však přízemní ranou z deseti metrů na brankáře Jehleho nevyzrál. Domácí se dočkali zaslouženého vedení přesně o deset minut později.
Jovetić krkolomným pasem z pravého křídla našel v šestnáctce zcela volného Fatose Bečiraje a ten skákavou střelou z osmi metrů překonal bezmocného Jehleho. Ještě do poločasu se před hostujícím strážcem objevil zcela osamocený Vučinić, míč se mu však v klíčový okamžik zamotal mezi nohama a gólmana Lichtenštejnska nepropálil. Černá Hora pojistila svůj náskok zhruba deset minut po přestávce zásluhou Jovetiće.
Na levé straně ještě před brankovou čarou stihl balón Bečiraj a zpětnou kolmicí předal balón hvězdě Interu Milán, která z třinácti metrů obstřelila Jehleho a zamířila přímo k tyči. Dvacet minut před koncem rozehrál rohový kop Boljević a třetí branku domácího výběru mohl přidat Bečiraj, ovšem jeho hlavičkový pokus vykopl jeden z bránících hráčů z čáry do bezpečí. A když v samém závěru předvedl Jehle famózní zákrok proti bezprostřední střele Damjanoviće po nádherné kombinaci na jeden dotek, tak se výsledek sobotního střetnutí již nezměnil.
Více informací k zápasu
Rusko bylo od úvodních minut výrazně lepším týmem, což dokazují i statistiky prvního poločasu, během kterého hosté ani jednou nevystřelili, zatímco domácí hned sedmkrát. Z této převahy plynuly i brankové příležitosti. Do té první se prodral po zaváhání Granquista Artjom Dzjuba a po jeho akrobatických nůžkách skončil míč na tribuně. V tu chvíli ještě nikdo nevěděl, že se kanonýr Spartaku Moskva pouze zastřeloval.
Ještě neuplynulo ani deset minut, když se zaplněná Otkrytiye Arena radovala z gólu, který vsítil Roman Širokov, jenomže hlavní rozhodčí na pokyn asistenta trefu pro údajný ofsajd neuznal. Nutno dodat, že opakované záběry prokázaly nesprávnost tohoto výroku - Mark Clattenburg upřel sborné regulérní branku. Slavit gól nemohl ruský kapitán ani zanedlouho po přihrávce Kokorina, povedený Širokovův volej totiž zlikvidoval Andreas Isaksson.
Změna skóre přišla až v závěru prvního dějství. Aktivní Roman Širokov elegantní patičkou vysunul Smolnikova, jenž ve skluzu předložil míč před odkrytou bránu Dzjubovi a ten nabídnutou příležitostí nepohrdl - 1:0.
Erik Hamrén o přestávce na špatný a velmi pasivní výkon svých svěřenců reagoval poměrně razantním tahem, když svou největší hvězdu Zlatana Ibrahimoviće nahradil Olou Toivonenem. A Švédové si krátce po změně stran vytvořili svou první zajímavou šanci v celém utkání, Forsberga ale včasným zákrokem zastavil Igor Akinfejev.
Třiadvacetiletý křídelník druholigového Lipska byl nejnebezpečnějším hráčem v žlutém dresu. Po hodině hry jeho ránu zneškodnil pozorný Akinfejev a následná dorážka mířila mimo tři tyče. Na opačném konci hřiště mohl přidat pojistku Kokorin, který sice překonal Isakssona, míč směřující do sítě však na brankové čáře vykopl Olsson. Forward Dynama Moskva pak další dvě příležitosti na definitivní rozhodnutí výsledku zahodil v nastaveném čase.
Tyto tutovku ho málem mohli mrzet. Vyrovnání měl na kopačce dvě minuty před koncem střídající Marcus Berg, jeho povedenou střelu z voleje mířící pod břevno fantastickým zákrokem vytáhl nad břevno Igor Akinfejev. Neotřesitelná jednička v reprezentaci i v CSKA v závěru držela své spoluhráče nad vodou, další prvotřídní zákrok Akinfejev vytáhl proti prudké ráně Forsberga, jemuž dnes prostě nebylo přáno.
Více informací k zápasu
Skupina C
Španělsko - Slovensko 2:0
05.09.2015 20:45
Góly: 5. Jordi Alba, 30. Andrés Iniesta (pen.)
Španělsko na stadionu v Oviedu potvrdilo roli favorita, bez větších problémů porazilo Slovensko 2:0 a na svého dnešního soupeře se v tabulce bodově dotáhlo. O vítězství družiny Vicente del Bosqueho rozhodl již během první půle sváteční střelec Jordi Alba a také Andrés Iniesta z penalty.Slováci přitom na místě, kde své nejlepší léta zažila zesnulá legenda Peter Dubovský, nezačali vůbec špatně. Už po čtyřech minutách vyrobil ohromnou minelu Sergio Ramos, který nabídl samostatný nájezd Robertu Makovi, jenomže čtyřiadvacetiletý křídelník neunesl tíhu okamžiku a tváří v tvář Casillasovi zamířil vedle.
Záhy se potvrdilo známé pravidlo ‚nedáš, dostaneš'. David Silva nádherným pasem za obranu našel zapomenutého Jordiho Albu, jehož náběh vůbec nezachytil Pekarík, a obránce Barcelony zblízka hlavou překonal bezmocného Matúše Kozáčika.
V dalším průběhu poločasu byl k vidění typický obrázek z utkání španělské reprezentace s papírově slabším soupeřem - domácí drželi míč, pomalu kombinovali a hledali volné cestičky v kompaktním slovenském bloku. Úřadující mistři Evropy se mohou spolehnout na playmakery světové třídy - Cesca Fábregase s Davidem Silvou.
Záblesk geniality ukázal prve jmenovaný středopolař po půl hodině hry, když nádhernou přihrávkou vysunul do šance svého spoluhráče z Chelsea Diega Costu, který při snaze obejít Kozáčika o slovenského brankáře zavadil a hlavní rozhodčí Damir Skomina ukázal na značku pokutového kopu. Nařízenou penaltu s přehledem sobě vlastním proměnil Andrés Iniesta a poslal svůj tým do dvougólového trháku.
Druhé dějství začalo stejně jako to první, tedy šancí svěřenců Jána Kozáka, který se o přestávce rozhodl vyměnit Róberta Maka za Michala Ďuriše. Útočník plzeňské Viktorie se v 50. minutě dokázal uvolnit přes Sergia Ramose a jeho křížnou střelu z úhlu vytáhl na rohový kop pozorný Iker Casillas.
Po této ojedinělé příležitosti se vývoj na trávníku vrátil ‚do normálu', La Furia Roja znovu převážnou část času držela míč na svých kopačkách a kontrolovala svůj komfortní náskok. Chvílemi si i vypracovala nějakou zajímavou šanci. V 65. minutě po Costově vybídnutí překazil radost Davidu Silvovi dobrým zákrokem Matúš Kozáčik. Zanedlouho opět po spolupráci těchto dvou špílmachr Manchesteru City zblízka v těžké pozici nedokázal dostat míč do odkryté brány.
Španělé si navzdory tomu vítězství s přehledem pohlídali a dokázali napravit své loňské selhání z Žiliny. Dnes výrazně oslabené Slovensko však nemusí první ztráta v celé kvalifikaci příliš trápit, zápas roku přijde pro naše východní sousedy v úterý, kdy si v případě výhry na Ukrajinou zajistí historický postup na mistrovství Evropy.
Lucembursko - Makedonie 1:0
05.09.2015 18:00
Góly: 90+2. Sebastien Thill
Nejen velké zápasy píšou zajímavé fotbalové příběhy. Jeden takový právě teď prožívají reprezentanti trpaslíka z Lucemburska - díky Sébastienu Thillovi, který si dnes odbýval svůj debutový start v národním dresu, totiž mohou slavit těsnou výhru 1:0 nad Makedonií. Ta zároveň znamená posun ze dna tabulky skupiny C, což pro Lucemburčany znamená velký úspěch..Ani Makedonci tedy neplatí za žádnou velmoc, nicméně v uplynulých letech se již stihli etablovat jako nepříjemný celek, schopný obrat o body i mnohem větší favority. Také dnes měli velké šance na úspěch; gól Leonarda Zhuty z prvního poločasu nebyl uznán pro ofsajd, penaltu Besarta Abdurahimiho zase vychytal zkušený gólman Jonathan Joubert. Thillův osamocený střelecký pokus tak domácím ke třem bodům nakonec postačil. A aby to celé mělo patřičně dramatický nádech, počkal si až do nastaveného času.
Fotbalově přece jen kvalitnější hosté rozhodně nebyli v Lucemburku horším týmem. Z obou brankářů byl Joubert rozhodně tím zaneprázdněnějším. V první půli si proti makedonské převaze počítal naprosto suverénně, a když už jej Zhuta přece jen překonal, pomohl mu i praporek asistenta. Naopak domácí se za celých pětačtyřicet minut zmohli pouze na nepřesnou hlavičku Auréliena Joachima.
Osm minut po změně stran pak Lucemburčané jako by chtěli naservírovat svému soupeři gól na stříbrném podnose: po srážce posledních dvou obránců zůstal Abdurahimi najednou úplně sám před Joubertem, jeho placírka však postrádala přesnost i razanci, takže domácí gólman s ní neměl problémy. Své největší selhání si nicméně křídelník Lokerenu připravil až na samý závěr, kdy byl faulován Chrisem Phillipsem a sám se postavil k zahrání penalty. Joubert však i z tohoto souboje vyšel vítězně.
Heroický výkon domácího gólmana se nakonec ukázal jako rozhodující, protože Lucemburčané nakonec přeci jen zčistajasna udeřili. Přímý kop Stefana Bensiho odhlavičkovával bránící Kire Ristevski, naneštěstí pro hosty však pouze ke kopačkám jednadvacetiletého Thilla - a debutující náhradník bez rozpaků přesnou ránou umístil míč k zadní tyči branky Tome Pacovského.
Ukrajina - Bělorusko 3:1
05.09.2015 18:00
Góly: 7. Artem Kravec, 30. Andrij Jarmolenko, 40. Jevhen Konopljanka (pen.) - 62. Sjarhej Karnilenka (pen.)
Možná až nečekaně snadno si Ukrajina poradila se svými severními sousedy z Běloruska. O osudu utkání vlastně rozhodla první půle, ve které se postupně trefili Artem Kravec, Andrij Jarmolenko a Jevhen Konopljanka. Hosté korigovali až po přestávce, branka Sjarheje Karnilenky je ale k obratu nevyburcovala.Ukrajinci si díky tomuto vítězství definitivně zajistili alespoň baráž o evropský šampionát a zároveň definitivně odstřihli svého soka z těchto bojů. Do zápasu vstoupili hodně zostra. A už po třiceti sekundách hry se z voleje opřel do balónu Kravec. Nebýt pozorného brankáře Harbunowa, asi by se střela třepotala v síti.
Mužstvo Michaila Fomenka nicméně nemuselo dlouho smutnit z této neproměněné šance. Pjatov v 7. minutě ukázal, že kopat daleko rozhodně umí, a protože jeho dlouhý a rychle rozehraný výkop podskočil Valadzko, mohl se Kravec probít k míči, postupovat na Harbunowa a z vyložené pozice ho prostřelit.
Kravec se následně dostal ještě do třetí možnosti v řadě, tentokráte však na běloruského muže v rukavicích nevyzrál. Později se chtěl prosadit rovněž Konopljanka, avšak i on dopadl stejně jako jeho spoluhráč. Domácí se radovali z druhého gólu po půlhodině hry, to když Ševčukův přízemni centr, na nějž si Harbunow sáhl, dorazil za brankovou čáru Jarmolenko.
O deset minut později Ukrajina navýšila vedení ještě jednou. Sivakow ve vápně fauloval Kravce a sudí Liany nařídil pokutový kop. Konopljanka ho pak bez problémů proměnil, poslal Harbunowa na opačnou stranu, než kam umístil svou střelu. Hostující celek po obrátce také zahrával penaltu.
V 62. minutě Chačeridi nešetrně drkl v šestnáctce do Karnilenky a sám postižený následně bombou pod břevno překonal Pjatova. Ukrajina už do konce utkání vedení v poklidu udržela. Mrzet jí však přece musí naprosto zbytečné vyloučení Harmaše z nastavení, který druhou žlutou kartu dostal za simulování v pokutovém území.
Skupina E
Švýcarsko - Slovinsko 3:2
05.09.2015 20:45
Góly: 80. Josip Drmić, 84. Valentin Stocker, 90+4. Josip Drmić - 45. Milivoje Novakovič, 48. Boštjan Cesar
Švýcarsko sice v domácím prostředí zaostávalo za Slovinskem již o dva góly, ovšem v závěrečné desetiminutovce předvedlo ukázkové zmrtvýchvstání a klíčový zápas v boji o přímý postup na mistrovství Evropy zvládlo vítězně v poměru 3:2.Méně trpěliví diváci na stadionu St. Jakob Park už dost možná znechuceně opustili tribuny na brzkou cestu domů, ovšem ti, kteří vydrželi až do konce, si jistě nebudou nic dělat ani z možných prodlev a zpoždění na silnicích. Díky dvěma brankám Josipa Drmiće a trefě Valentina Stockera totiž švýcarský národní tým dokonal ve čtvrté minutě nastavení nečekaný obrat, který po konečném hvizdu odstartoval divoké oslavy s domácím trenérem Vladimirem Petkovicem v čele. Slovinci naopak mohou jen nevěřícně zpytovat svědomí, jak se jim jen mohlo stát, že branky Novakoviče s Césarem nestačily nakonec ani na bod...
Zatímco z pohledu vedoucích Angličanů je již skupina E prakticky nezajímavá, souboj Švýcarů se Slovinci skýtal rozuzlení, kdo bezchybné svěřence Roye Hodgsona pravděpodobně doplní jakožto druhý postupující. Z lepší pozice vycházelo domácí Švýcarsko, které mělo tříbodový náskok, ovšem oba celky musely pokukovat také po čtvrtém Estonsku.
Domácí začali aktivně a jedině díky kvalitnímu zákroku Samira Handanoviče po Kloseho teči Shaqiriho přímého kopu zůstalo skóre nezměněno. Časem však dominance hráčů ze země helvétského kříže poněkud opadla a Slovinci v samotném závěru první půle impotenci domácích úspěšně potrestali. Iličičův pas totiž umně přetavil Novakovič v jemný oblouček, jímž překonal bezmocného brankáře Sommera.
Ať už byl švýcarský plán na úvod druhé půle jakýkoli, vzal velmi brzy za své. Hned v osmačtyřicáté minutě totiž při rohovém kopu vyskočil nejvýše César a poslal Slovinsko do nečekaného dvoubrankového vedení. Marně se pak domácí na sudím Královci dožadovali pokutového kopu za zákrok Stevanoviče na kapitána Lichsteinera, ten naopak neváhal a ukázal k výrazné nevoli Švýcarů bekovi Juventusu žlutou kartu za simulování.
Vzhledem k tomu, že příští zápas Švýcarsko odehraje na horké anglické půdě ve Wembley, vypadaly jeho šance na přímý postup zničehonic dosti bledě. Deset minut před koncem však střídající Drmič přetavil Embolův pas v gól na 2:1 a než se slovinská obrana nadála, další náhradník Stocker za Shaqiriho šikovného přispění napálil za Handanovičova záda vyrovnávací gól hned o pár minut později.
Basilejské publikum v tu chvíli rázem ožilo a hnalo své miláčky za pohádkovým obratem. Blízko k němu měl hlavičkující Fabian Schär, ovšem Handanovič ještě držel naděje hostů alespoň na bod. Ve čtvrté minutě nastavení však přesto gólman Interu inkasoval i potřetí, když tečovaný centr do ohně přistál u nohou Drmiče, jenž bez váhání napálil míč zblízka do sítě a jal se bouřlivě radovat se záplavou rudých dresů všude okolo sebe.
Estonsko - Litva 1:0
05.09.2015 18:00
Góly: 71. Konstantin Vassiljev
Estonsko v důležitém utkání s Litvou uspělo. Tři body mu zajistil v 71. minutě Konstantin Vassiljev a právě díky němu má pobaltská země stále šanci probojovat se na závěrečný šampionát. Hosté ve skupině prohráli popáté v řadě a s jejich nadějemi to nevypadá dobře. Za těchto posledních pět zápasů mimochodem vstřelili jen jednu branku.Kouč Magnus Pehrsson už před utkáním avizoval, že jeho mužstvo je připraveno, jako nikdy předtím. A výsledek dává Estoncům opravdu dobrý příslib pro následující střetnutí ve Slovinsku. Litva naopak potvrdila, že je v pořádné krizi. Soupeř mu vrátil porážku z října minulého roku naprosto stejným způsobem.
Domácí byli na hřišti lepším týmem. Litevská obrana působila hodně nejistě, a především pak díky Klimavičiusovi a Žaliukasovi. Prvně jmenovaný mimochodem po půlhodině hry neuhlídal na křídle Lindpereho, ten pak našel ve volném prostoru Klavana, jenž však neusměrnil hlavičku tam, kam by potřeboval.
Pehrssonovi svěřenci drželi i po přestávce více míč na svých kopačkách, byli však frustrovaní tím, že se nedokázali prosadit do nějaké větší gólovky. Jejich snaha byla nakonec odměněna devatenáct minut před koncem. Zenjov dokázal skvěle podržet balón, posunul ho ve správný čas na Vassiljeva a ten dělovkou pod břevno překonal gólmana Arlauskise.
Litva se ve zbytku zápasu zmohla prakticky jen na jednu jedinou vážnější možnost. Vyrovnat mohla ze standardky Novikovase. Jeho centr dopadal k nohám Petravičiuse, ale u bližší tyčky dokázal zasáhnout Zenjov, jenž odkopl míč do bezpečí. Se šesti body na kontě tak zůstali hosté v tabulce na předposledním místě.
San Marino - Anglie 0:6
05.09.2015 18:00
Góly: 13. Wayne Rooney (pen.), 30. Cristian Brolli (vl.), 46. Ross Barkley, 68. Theo Walcott, 77. Harry Kane, 78. Theo Walcott
Anglie naprosto zdecimovala svého soka a ze San Marina odjíždí ve velmi dobré náladě. Domácí tým dostal od hráčů z kolébky fotbalu šest branek a v tabulce mu patří až poslední místo s jedním bodem na kontě. Anglie je díky šesti brankám a třem bodům neochvějným lídrem.A nejšťastnějším mužem vůbec je zřejmě Wayne Rooney. Zkušený útočník Manchesteru United totiž díky dvěma brankám dorovnal legendárního Sira Bobbyho Charltona na čele nejlepších střelců anglické historie! Oba pánové na svém kontě mají již 49 branek v reprezentaci. A Rooney má rozhodně mnoho příležitostí k tomu, aby tento rekord uzmul pro sebe. Třeba jej překoná již na příštím francouzském Euru.
Ale pěkně od začátku. Rooney nastoupil vedle Jamieho Vardyho a Oxladea-Chamberlaina. V bráně figuroval Joe Hart a před ním pánové Clyne, Jagielka, Shaw a Stones. V záložní řadě jsme našli jméno Jonjoa Shelveyho. Angličané chtěli útočit od prvních minut a to se jim zdárně dařilo. Rooney dostal už ve druhé minutě skvělou přihrávku do vápna za obránce, jenže nacházel se v ofsajdu. V 11. minutě byl faulován u postranní čáry číhající Oxlade-Chamberlain a po následném přímém volném kopu došlo k faulu také ve vápně! Po Berardiho netaktickém zákroku si míč na penaltě postavil kanonýr Wayne Rooney a začal svou pouť vstříc Siru Bobbymu.
San Marino v tu chvíli ještě vůbec netušilo, jak velký rozdíl bude mezi oběma týmy panovat po skončení utkání, takže se vesele vrhalo do útoku. Respektive, často hledal vysunuté hráče dlouhými nákopy a centry. Jenže Angličané tento styl fotbalu velmi dobře znají a ovládají, navíc mají v obranné linii vysoké borce typu Johna Stonese nebo Phila Jagielky, kteří si s dlouhými míči poradili.
Velkou chvíli zvládl ukočírovat domácí brankář Aldo Simoncini v 19. minutě, kdy se nejprve k zakončení dostal opět "Wazza" Rooney, jenže na jeho střelu byl připraven. Nicméně, odrazil ji jen k Vardymu, který rovněž zakončoval. I napodruhé si brankář Simoncini poradil a byl za hrdinu. Zajímavou se jevila také střela Milnerova, kterou však Simoncini viděl a vyrazil. Přesně po třiceti minutách se Anglie dočkala znovu, i když tentokrát se střelec branky rozhodně neradoval. Jednalo se totiž o obránce Cristiana Brolliho, který si vstřelil vlastní branku.
Spolupráce mezi Rooneym a Oxlade-Chamberlainem dnes fungovala výtečně, i když bez gólového efektu. Krátce před změnou stran se právě mladý hráč londýnského Arsenalu dostal ke střele a nevedl si vůbec špatně - Simoncini musel prokázat skvělé reflexy, aby střelu zastavil. Anglie chtěla vstřelit další branky a za tímto cílem se hnala od prvních okamžiků druhé půle. Odměna za snahu dorazila velmi brzy, protože skóre se měnilo opět po pouhé minutě odehraného času. Oxlade-Chamberlain poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně vyskočil záložník Ross Barkley a Anglie vedla o tři branky.
Dvojici Milner a Rooney vystřídali posléze Kane a Delph. Právě Delph se toužil uvést brankou, jenže jeho střela krátce po střídání letěla mimo. Přesto se jeho přítomnost na hřišti projevila téměř okamžitě. Právě po jeho centru se totiž k míči dostal Theo Walcott a do odkryté brány poslal míč počtvrté!
Patnáct minut před koncem se prosadil také miláček ochozů na White Hart Lane, Harry Kane. Ten dostal skvělou přihrávku za obránce krásným lobem přehodil bezmocného Simonciniho. Jen o pouhou minutu poté se znovu trefil Theo Walcott, který tím uzavřel dnešní skvělé představení pánů z Británie!
Skupina G
Rakousko - Moldavsko 1:0
05.09.2015 20:45
Góly: 52. Zlatko Junuzović
Rakousko pokračuje ve výtečné kvalifikační fazoně, kterou podtrhlo domácím vítězstvím nad bezmocným Moldavskem v poměru 1:0. Střelcem jediné branky zápasu hraného ve Vídni se stal Zlatko Junuzovič.Svěřenci Marcela Kollera tak prodloužili svou neprůstřelnost v soutěžních zápasech během bojů o Euro 2016 na čtyři zápasy a nutno dodat, že souboj s posledními Moldavany zcela ovládli. Hned od úvodního hvizdu se domácí tlačili k šestnáctce soupeře, který zalezl do hlubokého bloku. Taktika hostům zprvu úspěšně vycházela, Rakušané se totiž zprvu dostali pouze k dalekonosným střeleckým pokusům, jež na posun skóre nestačily.
David Alaba a Marko Arnautovič oba nepřesnými ranami nepřinutili brankáře Cebanua ani k zákroku, ovšem moldavský gólman se musel činit po čtvrthodině hry při hlavičce Junuzoviče. Podobný obrázek měla hra i po zbytek první půle - Rakousko útočilo a zahazovalo jednu šanci za druhou, zatímco Cebanu držel hosty nad vodou. Do šaten se tak putovalo za poněkud překvapivého bezbrankového stavu.
Krátce po změně stran však přece jen přišel kýžený a zasloužený průlom. Ve dvaapadesáté minutě se totiž prosadil Junuzovič a svým šestým gólem v reprezentačním dresu poslal domácí do vedení. Trefě předcházel pokus zdálky, s nímž přispěchal aktivní Alaba. Ránu nastupující hvězdy Bayernu Mnichov sice Cebanu stihnul vyrazit, jenže pouze k nohám Junuzoviče, jenž míč zblízka snadno doklepl do sítě. Tatáž situace se posléze opakovala s duem Klen-Arnautovič, ovšem druhý jmenovaný nedokázal zakončit lépe než jen do náruče moldavského brankáře.
Ani s blížícím se závěrem se hostům nepodařilo vymanit z rakouského tlaku, natožpak aby sami ohrozili branku soupeře. Přesto dokázali podniknout alespoň ojedinělý útok, z nějž se málem urodilo šokující vyrovnání, to by však ale Nicoale Milinceanu musel překonat pozorného brankáře Almera. Rakušané díky šesté výhře ze sedmi odehraných kol nadále dominují skupině G se sedmibodovým náskokem na druhé Švédy a postup na mistrovství mají na dosah. Moldavané zůstávají poslední se dvěma body.
Černá Hora - Lichtenštejnsko 2:0
05.09.2015 20:45
Góly: 38. Fatos Bećiraj, 56. Stevan Jovetić
Fotbalisté Černé Hory zvládli existenční zápas s konkurenčním Lichtenštejnskem a na konto si připsali zasloužené vítězství v poměru 2:0, v kvalifikaci na evropský šampionát zaznamenali svůj druhý tříbodový zisk. V tabulce prozatím zůstali na čtvrtém místě s osmi body tři body za Ruskem a v úterý sehrají další veledůležité utkání v Moldavsku. Pokud chtějí myslet na postup, znovu musejí zvítězit a poté překvapit ve dvou říjnových duelech.Hosté z Lichtenštejnska nedokázali popáté v řadě skórovat a přišli o reálnou naději na postup, v tuto chvíli to vypadá na jasné páté místo ve skupině G. Černohorci zahrozili po necelých 10 minutách hry, kdy Vučinič poslal přihrávku podél hranice pokutového území na Stevana Jovetiće a ten tvrdou ranou těsně minul pravou tyčku. Ihned na to zahrozil Vučinić po pasu Saviće z pravé strany, z jasné pozice hlavičkoval mimo tři tyče.
Přesně v polovině prvního poločasu zahrál přímý volný kop Boljević a k hlavičce se tentokráte probojoval obránce Baša, jež minul branku jen o pár decimetrů. Ve 28. minutě to na pravé straně pokutového území udělal brilantně Savić a zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Vučiniće, který však přízemní ranou z deseti metrů na brankáře Jehleho nevyzrál. Domácí se dočkali zaslouženého vedení přesně o deset minut později.
Jovetić krkolomným pasem z pravého křídla našel v šestnáctce zcela volného Fatose Bečiraje a ten skákavou střelou z osmi metrů překonal bezmocného Jehleho. Ještě do poločasu se před hostujícím strážcem objevil zcela osamocený Vučinić, míč se mu však v klíčový okamžik zamotal mezi nohama a gólmana Lichtenštejnska nepropálil. Černá Hora pojistila svůj náskok zhruba deset minut po přestávce zásluhou Jovetiće.
Na levé straně ještě před brankovou čarou stihl balón Bečiraj a zpětnou kolmicí předal balón hvězdě Interu Milán, která z třinácti metrů obstřelila Jehleho a zamířila přímo k tyči. Dvacet minut před koncem rozehrál rohový kop Boljević a třetí branku domácího výběru mohl přidat Bečiraj, ovšem jeho hlavičkový pokus vykopl jeden z bránících hráčů z čáry do bezpečí. A když v samém závěru předvedl Jehle famózní zákrok proti bezprostřední střele Damjanoviće po nádherné kombinaci na jeden dotek, tak se výsledek sobotního střetnutí již nezměnil.
Rusko - Švédsko 1:0
05.09.2015 18:00
Góly: 38. Artjom Dzjuba
Premiéra Leonidu Slutskému na lavičce ruské reprezentace vyšla. Jeho tým v Moskvě porazil Švédsko 1:0 a na svého dnešního soupeře se dotáhl na rozdíl jediného bodu. Jediný gól zápasu vstřelil Artjom Dzjuba.Rusko bylo od úvodních minut výrazně lepším týmem, což dokazují i statistiky prvního poločasu, během kterého hosté ani jednou nevystřelili, zatímco domácí hned sedmkrát. Z této převahy plynuly i brankové příležitosti. Do té první se prodral po zaváhání Granquista Artjom Dzjuba a po jeho akrobatických nůžkách skončil míč na tribuně. V tu chvíli ještě nikdo nevěděl, že se kanonýr Spartaku Moskva pouze zastřeloval.
Ještě neuplynulo ani deset minut, když se zaplněná Otkrytiye Arena radovala z gólu, který vsítil Roman Širokov, jenomže hlavní rozhodčí na pokyn asistenta trefu pro údajný ofsajd neuznal. Nutno dodat, že opakované záběry prokázaly nesprávnost tohoto výroku - Mark Clattenburg upřel sborné regulérní branku. Slavit gól nemohl ruský kapitán ani zanedlouho po přihrávce Kokorina, povedený Širokovův volej totiž zlikvidoval Andreas Isaksson.
Změna skóre přišla až v závěru prvního dějství. Aktivní Roman Širokov elegantní patičkou vysunul Smolnikova, jenž ve skluzu předložil míč před odkrytou bránu Dzjubovi a ten nabídnutou příležitostí nepohrdl - 1:0.
Erik Hamrén o přestávce na špatný a velmi pasivní výkon svých svěřenců reagoval poměrně razantním tahem, když svou největší hvězdu Zlatana Ibrahimoviće nahradil Olou Toivonenem. A Švédové si krátce po změně stran vytvořili svou první zajímavou šanci v celém utkání, Forsberga ale včasným zákrokem zastavil Igor Akinfejev.
Třiadvacetiletý křídelník druholigového Lipska byl nejnebezpečnějším hráčem v žlutém dresu. Po hodině hry jeho ránu zneškodnil pozorný Akinfejev a následná dorážka mířila mimo tři tyče. Na opačném konci hřiště mohl přidat pojistku Kokorin, který sice překonal Isakssona, míč směřující do sítě však na brankové čáře vykopl Olsson. Forward Dynama Moskva pak další dvě příležitosti na definitivní rozhodnutí výsledku zahodil v nastaveném čase.
Tyto tutovku ho málem mohli mrzet. Vyrovnání měl na kopačce dvě minuty před koncem střídající Marcus Berg, jeho povedenou střelu z voleje mířící pod břevno fantastickým zákrokem vytáhl nad břevno Igor Akinfejev. Neotřesitelná jednička v reprezentaci i v CSKA v závěru držela své spoluhráče nad vodou, další prvotřídní zákrok Akinfejev vytáhl proti prudké ráně Forsberga, jemuž dnes prostě nebylo přáno.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rakousko | 7 | 6 | 1 | 0 | 12:2 | 19 | |
2. | Švédsko | 7 | 3 | 3 | 1 | 10:5 | 12 | |
3. | Rusko | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:4 | 11 | |
4. | Černá Hora | 7 | 2 | 2 | 3 | 6:8 | 8 | |
5. | Lichtenštejnsko | 7 | 1 | 2 | 4 | 2:14 | 5 | |
6. | Moldavsko | 7 | 0 | 2 | 5 | 3:10 | 2 |
Autor: EuroFotbal.cz
Komentáře (171)
Přidat komentářcyka blyat
kurwa
Krasiva!
Rusi to nakoniec ukopú z 2 fleku
Pravděpodobné to je, Švédové hráli prd. Ale bojím se, aby si to nějak s už postoupivšími Rakušany nedomluvili.
len to nie
Makedonie
Anglicko
Estonsko
Rooney odrovnal Sira Bobbyho Charltona
Stejně by měla být nějaká předkvalifikace kde by hrály San Marino, Gibraltar,Andora, Malta + 2 týmy podle žebříčku a postoupit maximálně dva do kvalifikace
proč?
Rozhodně nejzajímavější turnaj za poslední roky
San Marino, Gibraltar, Andorra, Malta, Arménie, Faerské Ostrovy, Estonsko a Severní Irsko.
lol sak severni iri su 1. V kvalifikacii
Walcott > Kane
OT: Než půjdu k doktorovi, nemáte někdo zkušenost s práškama na spaní?
určitě je dobrý si jich vzít hodně, u někoho tvého kalibru celou hrst
A zapít alespoň flaškou kořalky.
cetl sem,ze je dobre vypit pred spanim hrnek horkeho mlika/kakaa... ucinek byl presne opacny
zkus gutalax
daj si STILNOX
ale staci iba polka, je to celkom silna. Ale pozor na pravidelne uzivanie, je to totiz navykove
tieto lieky su vsetky navykove
nejlepsi
skusil som aj gerodorm a hypnogen, ale to su sracky
rozhodne Melatonin.. nejsou to primo prasky, je to na prirodnim zakladu.. v CR se to sehnat neda. ja to objednavam ze Slovenska
Nešťastnej to systém ME - 24 týmů z 55 (nevím). To bych spíše zrušil celé to Euro a udělal MS každé tři roky, s tím, že by se těch dvě stě týmů světa naházelo do košů podle žebříčků a rozlosovala se kvalifikace...
Lepší kvalifikace stylu: ČR, USA, Egypt, Irán, Bělorusko, Bolívie... než co je dneska. A bylo by to daleko spravedlivější.
Já bych to EURO nechal, ale s celosvětou kvalifikací na MS souhlas
Slovensko, Gibraltar, Surinam, Svazijsko, Belize, Bhután
Bolívijskej kokain by za ten výjezd možná i stál.
Anglie se jako tradičně kvalifikovala jako první na šampionát. A jako tradičně první na šampionátu skončí
true story
Rusko - Švédsko https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/10330455_1654801218066160_8147472673947239436_n.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=cce1ca7682f569dcaf0f016321954b03&oe=565E85E7
jako sou nasrani, ze jim ta mafie pridelila MS v Rusku??
jo no, Iran=Irak, Austria=Australia, FIFA=UEFA
Člověk by si měl prvně třikrát projít hlavou,než to napíše.
Pěkný kotel.
Španělsko
Pedro spolu se Silvou MOTM
Alcácer v repre lepší než ve Vale
Proč se pískalo na Piquého?
Podle slovenského komentátora kvůli tomu, že se někde vyjádřil pozitivně k nezávislosti Katalánska.
Verejne sa vyjadril, že súhlasí s odtrhnutím Katalánska od ESP...
Nevíš, kdo by za Katalánsko potom hrál?
netuším, no Piqué vyhlásením naznačil, že by mu to nerobilo problém ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Catalonia_national_football_team Dost dobrej výběr
La Masia
Barca
Masip
Montoya-Barta-Pique-Alba
Bosquets
Fabregas-Sergi Roberto
Deulofeu-Bojan-Tello
Španělsko druhej poločas klasickej hnus bez zakončení, na to taky v poslední době doplácejí. Ta finální fáze je bez střely, vždycky to skončí na tom, že chtějí hrát ve vápně bago nebo co. Plus Obrana hrála dost profesorky, však co se Slovensko dostalo za půlku, to celkem nebezpečná situace.
na španielsky antifutbal sa dlhodobo nedá pozerať... 900 prihrávok ma skoro uspalo.. bez zakončenia... pravidelne ...
Silva.
Švýcarsko
tak kto kúpi Embola? to bude terno
Baumgartlinger zajímavý hráč
KOZAK v rozhovore
Co povedal? Vypol som to uz
Trosku vysmial Hlavenu, kt.mu podsuval, ze s Ukrajinou hrame o vsetko...
Hlavena je mongol sprostý...jemu by mal niekto otrieskať mikrofón o hlavu...
ako? :) potrva kym sa dostnaem k archivu, pekne to rozved
La Masia
Špatná reakce
Švýcarsko sice předvedlo pěkný obrat, ale současně byl tento zápas bohužel opět přehlídkou nesportovního chování. Lichsteiner měl být podle mě vyloučen - žlutá za filmování plus žlutá za následné divení a řeči (nebetyčná drzost - hráč přece musí vědět, že filmoval, že to kamery ukáží, ale přesto se diví a diskutuje). Behrami - neustálé diskuse. Na druhé straně měl být zase vyloučen Novakovič - udeří soupeře rukou a okamžitě začne sám simulovat.
takze 2:0, slovenske srdce prehralo, ale plakat nemusi, prehrali sme so ctou, teraz nas čaká Ukrajina, posledný krok býva najttažší, výhra nas posuva na Majstrovstva, v prípade remizy nam stačia 3 body z dvojzápasu proti Bielorusku a Luxemburgsku :)
Hele, ten Gyomber je jako co? Absolutně nechápu, co dělá v reprezentaci nebo proč si ho AS Řím vyhlédlo. Vždyť ten chalan neumí ani pořádně běhat. Možná je štěstí, že se nedostal k nějakým přihrávkám
jo, nejhorší slovenskej hráč
tyjo, on fakt je v AS, nechápu proč tam šel, to se měl radši plácat v SB
setko su to kokoti ti slovaci
Doma nehral zle, ale je jasne, ze Skrtel a Durice sa kilometre pred nim no v AS si aj tak nekopne, ale preco ho vzali to nevie nikto, ani do LM ho nenominovali
Jako jo, on je to stoper, ty hlavy asi bude mít, ale prostě mně přijde, že jemu úplně chybí nějaká atletická průprava, něco jako kdybys vzal hokejistu a postavil ho na fotbalový hřiště.
nenominovali ho?
Namiesto neho tam dali 19 rocneho Elia Capradossiho, ktory sa dnes v zapase Talianska U19 zranil a bude chybat 6 mesiacov...
to ste naco potom Nora brali? tomu fakt nechapem, uz to vidim, ze on si zahraje tak do 10 zapasov za celu sezonu
Rok si zatrenuje s kvalitnymi hracmi a potom snad pojde o dom dalej. Ved nic ine sa ani ocakavat neda za predpokladu, ze defenziva AS nechyti nejaku ebolu alebo take nieco.
tak verim, ze jemu to da vela i tak no, ale aspon na tu LM ho zapisat mohli no
Ja fakt neviem este posledny den prestupaku narýchlo zhanali dalsieho stopera, to by bol Norov definitivny koniec. Ja osobne tipujem, že zahra max. 5 zapasov po par minutach, mozno daky poharovy v zaklade. Je to skoda, on by potreboval hravat, ale isiel tam dobrovolne, co už s nim.
A co si ine cakal. Ved je o tri parniky horsi ako ktorykolvek stoper v time.
tak hlavne chalan by sa potreboval poriadne rozohrat po tej zlomenine clenka a ziskat zapasovu kondiciu miesto toho ho je menezeris natlaci do klubu s velkym menom kde ma ledva sancu dostat sa na lavicku a v podstate ho tym definitivne zabije za rok bude mat ledva na CZ alebo PL ligu
on bude dobry, vsak je stale mladucky, uroven AS to zrejme nie je, ale ani ziadny traged to nebude tiez
Najhorší boli Gregus s Hrosovskym...
heh Slovinci to riadne dodrbali
Ty vole ti Švýcaři to jako klobouk dolů.. RESPEKT!!!
aký MUSEL byt kurz v 79minute :D
Asi 100 mazec stejně mě to dojebala Brazílie s overem lempli
Ne všichni Švýcaři si zaslouží respekt, to by se museli chovat trochu jinak.
Ta Marekova nausnica
Hlavena drž už hubu ty šašo...
On jak chuj stale tym hracom podsuval, ze Spanielsko nehralo na plno, co tym sledoval? By bol asi radsej, keby sme dostlai sestku dnes alebo co
debilek, taketo jebnute otazky ale vytacaju aj hokejistov a to este nehovorim o markizackych redaktoroch, to je zumpa zump...
kokot kokotov je Barát... ja už len čakám kedy mu niekto jebne hokejkou po hlave za tie jeho pripečené otázky typu: ,,Nedali ste gól, čo sa stalo?"...
noa zasluzia si
Ako hral Sabo?
nic prakticky, len behal, podobne ako zvysok muzstva
Tak aspon som o moc neprišiel
Za tých 20 minút čo hral som si ho všimol asi raz pri lopte ale to dával celkom pekný center na Šventa, ktorý pálil z voleja.
Bodaj by nepostupili nech sa slovaci netesia z picovin ale riesia ozobracovanie naroda
ty si šašo... že si nedáš pokoj...
Nie si dejvo?
Je
Sledoval niekto Rakusko?Zlatko trafi z priameho kopu?
Alaba vystřelil zpoza šestnáctky, brankář vyrazil přímo před sebe a Junuzovič dorážel. Co ten Baumgartlinger? Přišel mi dost dobrý, jak si to dává v BL?
Uz som videl. Stoji to na nom,hlavne defenzivne.Dlho hral s Elkinom Sotom,perfektne zohrata dvojka.Ja myslim,ze na viac ako FSV nema a je maximalne spokojny tam kde je.
Nepochopil som preco dnes sme nehrali na DM s Pecovskym a po kridlach Stoch a Mak.. ten Hrosovsky je velky pripad..
Lebo kozak ujebany to vvypustil a setril hracov so obviously
Dejvo, pls
Co hovoris na tu nitransku hanbu?
Dost zly vykon, prekvapilo ma to, lebo proti Svedom hrali z pohladu nasej sily - dobre. Aj mna by zaujimalo, co bolo hl.pricinou prehry...
Liberec by mal mat problem skoncit v prvej sestke a v dvojzapase porazi nasho majstra 11:0
no, majstra
Som vedel ze som napisal picovinu uz ked sa to odosielalo.Lenivost je lenivost.
1) Liber posilnil
2) vysvetlil Palike
Směji se pěknému výsledku.
Si psisko rovnako ako Tvoj vlciak .
Bavite sa o hokeji.? V Nitre mali problem ze tam na stadione bola hmla ze na puk nevideli ani hraci..
no jedno muzstvo videlo viac nez dobre
Když už řešíte hokej: Co se dá čekat od Mira Preisingera? Co jsem zatím slyšel, tak v BB prý často hrál jen ve 3.-4. útoku...
Taky pracovity center...
Tak aspoň něco, i když mi přijde, že je to samý pracovitý hráč, na body tam teda bude jen Jánko a snad Hossa...
V Plzni? Marcel Hossa?
Ano. Ale má ve smlouvě "opci", že v případě nabídky z NHL nebo KHL může jít okamžitě pryč. Vedle návratu Pituleho je to zatím asi jediná posila, která se mi líbí (ale zase jsem zatím neviděl žádný zápas)
Tu jeho nominaci u vás upřímně taky nechápu. Nechci ze sebe dělat nějakýho experta přes hru Plzně a jejich hráčů, zas tak hodně a podrobně je nesleduju, ale nemusím být Laco Borbély, abych pochopil, že hrač, co laboruje na hraně základní sestavy byt´ předního českýho týmu, nebude to pravý ořechový pro repre, která che uspět na půdě španěláků.
kozak sa vyjadril ze pecovsky potreboval oddych, mal toho vela teraz aj v klube, lietal po poharoch so zilinou, v kuse vsetko odohral a navyse keby ho nominoval, tak strati dalsieho vysokeho hraca na standardky a to s inemohol dovolit tak dal gyombera. inak je pecovsky vpohode na ukrajinu pojde
Sklamanie zase to bola ta nudna hadzana bez dravosti lahkosti a efektivity . Ako som vravel Costa uplne v lese to ako keby hralo o 10 hracov ( jedine co ta svina predviedla nechutny dive ) . Pri kombinacii a narazaciek so Silvom kazda lopta skoncila . Spanielska repre nutne potrebuje hrat na F9 pretoze pri technike hracov ako Morata , Alcacer , Costa hraju o 10 .
Silva MotM . Iniesta zase to jeho spomalovanie tempa hry a neustane prihravky na 4 metre bez niakej kolmice ci prekvapenia je zlo . Od Pedra som cakal viac .
Nic sa nezmenilo pride lepsi super a ich sfukne . Skoda ze sme viac nevyuzili so ztrat Andresa a Fabregasa ale aj tak 6 sanci je pekne cislo . A Pekarik
Rozhodca 1 polcas nezapiskal 2 offside + dive cele zle . Mali sme na remizu .
Snad na Eure
DDG - Juanfran , Ramos , Pique , Alba - Isco , Koke , Busq ,Thiago - Silva - F9
Chyba kridlo a ako to, ze si tam nedal Carvajala?
Kridlo tam je Isco ktory ho hrava v Reale a Thiago to zvladne tiez . Juanfran > Dani
A Ramosove dve straty sa dali lepsie vyuzit. Hlavne ta prva.
Dvojecka podaná? Silva katastrofálny vo finálnej fáze, Andres tam predviedol pár pekných akcií aj smerom dopredu, jeden z najlepších španielov, rovnako ako Pedro. Skorý gól tempu zápasu nepomohol, španieli nemali ďalej dôvod tlačiť sa za každú cenu dopredu, keďže my sme o ofenzívu prakticky nemali záujem a po polhodinke bolo všetko vybavené... Nečakal som od Teba, že si schopný si to uvedomiť, ale nabudúce sa o to aspoň pokús
Nakoniec som podal X to zaboli este viac pri pohlade ake goly sme dostali Silva sa tam ako jediny snazil . Zrychlovat hru , kolmice , 1vs1 . najnebezpecnejsi hrac + vymyslel prvy gol .Ja myslim ze zasluzene MotM .
Pedro hral paradne do 20 minuty potom sa z ihriska vytratil uz ho nebolo tak vidiet hlavne proti Pekarikovi ktory bol v lese som od neho cakal viac .
Uz sa tesim ako pridu Nemci a rozoberu ich na subatomarne castice .Ako povedal Lacko v studiu Spanieli si nevypracovali ziadnu tutovku z hry a je to celkom velavravne .
Mozno preto, ze je to jeho prvorada uloha na ihrisku, kedze je to podhrotovy hrac. Iniesta hraje viacej zozadu a preto jeho hra nemoze byt taka riskantna ako Silvova, musi viac kontrolovat tempo hry, drzanie lopty, volit menej riskantne prihravky. Staci len trosku popremyslat o tom, kto ma ake prvorade ulohy na ihrisku. Napriek tomu parkrat v zapase prenikol po kombinacii az na hrot.
Co sa Pedra tyka, mozno mohol ukazat viac, ale tam uz je to znovu o tom celkovom pristupe muzstva, ci tam bol vobec nejaky vacsi zaujem zo strany Spanielska o tlacenie sa do sanci, kedze mali hru a vysledok plne pod kontrolou.
Neviem co s nimi urobia Nemci, kazdopadne tie vyhrazky existuju z par rokov a v konfrontacii boli vacsinou uspesni Spanieli. Je jasne, ze sucasna zostava je o nieco slabsia ako v nedavnej minulosti, ti najlepsi koncia ci starnu, nevidim ale dovod mysliet si, ze s Moratom ci Iscom v zostave by to bol obrat 0 180 percent k lepsiemu, zase taki hraci to aktualne nie su.
Teraz nehovorim o Moratovi on nema prilis moc co Spanielskej repre co ponuknut ma podobny problem ako Costa . Ale hovorim o 3jke Koke , Isco , Thiago ktori by mali hrat a mozu ponuknut viac priamociarosti viac pohybu a viac motivacie viac invidualnej kvality viac dravosti . A myslim ze su to uz lepsi hraci ako niektori hraci zakladnej zostavy . Nepaci sa mi ze hra Fabregas bez formy a Koke sedi a Thiago pre zmenu neni ani nominovany . Je jasne ze proti Slovensku to neni az tak vidiet ale pride lepsi super a dopadne to ako MS .
Nehovoriac o tom ze DBS by si mal brat priklad z Realu , Atletica a hrat system 4-4-2 ktory je defezivnejsi , dominantnejsi a prave Koke , Isco , Thiago tam neskutocne sadnu . On uz DBS ten system hra a celkom casto hrava a sedi
DDG je dalsi pripad jemu je uplne jedno ci podpise zmluvu alebo neodpise alebo ci bude hrat alebo bude sediet . Aj keby chytal lepsie ako Manuel bude sedet .
co se to dělo v tom švýcarsku?
Já věděl proč mám na druhý poločas přepnout ze Slovenska na Švýcarsko, mocný obrat v posledních 15 minutách
čobola jaký byli
Ako taký Skurvysyn ako Costa môže hrať futbal. Vyjebany bastard a skurvena UEFA mafia podporuje ešte takýchto simulantov
na co narazis? ta penalta byla jasna
Bola jasna, ale to je prave to svinstvo, ze brankar sa moze snazit uhnut kolko chce, ked si ten hrac vylozene ide po ten kontakt, tak nema sancu tomu zabranit. Toto nebola prva ani posledna taka penalta a to nehovorim kvoli tomu, ze sa to stalo vcera zrovna nam.
pokud to udela utocnik chytre, tak sanci nema no.. taky se koukni jak je ve fotbale velka brana.. kdyz proste utocnik udela neco dobre, tak golman nema sanci
Jasná penalta? Brankár stojí, ruky hore, tá svina sa hodí o neho a penalta?? Keby to urobil vo 4ligu juhovýchod tak živý neodíde....simulanti sú pliaga futbalu, ružoví biebieristi, nech sa dajú na šach ak ich vietor sfukne...
byt maly, ale kontakt tam byl..
Jasné že bol, Cocotsa hodil do brankára...že lopta bola 14m od neho je nepodstatné...zrušiť penalty dpc!!!
Trafena hus tebe sa páčia simulanti vo futbale?
holandsko
EURO 2016 - VÍTEJ!
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele