Představení účastníků MS 2010 - Mexiko
Zaujalo nás
Mexiko odedávna patří k tradičním účastníkům mistrovství světa a ani na tom letošním chybět nebude, ačkoliv v kvalifikaci mělo nejednou namále. To už je ale pryč a nyní se Aguirreho hoši mohou plně soustředit na páteční odpoledne, kdy v zahajovacím zápase šampionátu vyzvou domácí tým...
Historie
Mexiko je tradičím účastníkem světových mistrovství od jejich vzniku. Hned na tom prvním, Uruguay 1930, se Mexičané objevili a skončili poslední, tedy třináctí. Zajímavostí je zcela jistě fakt, že stejné umístění zopakovali ještě čtyřikrát. A aby těch "13" nebylo málo je třeba dodat, že se probojovali na 13 šampionátů. Ten letošní ovšem mohl být patnáctým, kdyby nepodváděli s údaji o narození reprezentantů v mládežnických kategoriích. To je stálo vyloučení na 2 roky z řad FIFA.
Mexiko se stalo pořadatelem MS hned ve dvou případech, 1970 a 1986. Na tom prvním se loučil Pelé, hrál se vynikající fotbal, včetně nezapomenutelného semifinále Itálie - Německá spolková republika, v kterém padlo 5 branek v prodloužení a Italové vyhráli 4:3, a Mexiko poprvé postoupilo do čtvrtfinále. Stejný úspěch zopakovali mexičtí fotbalisté o 16 let později, když obsadili 1. místo ve skupině, ve druhém kole porazili Bulharsko 2:0 a v boji o postup do semifinále narazili na Německo, stále ještě to spolkové... Utkání rozhodovaly penalty, protože i po prodloužení to bylo 0:0. Hrdinou se stal brankář Schumacher, který chytil druhou a třetí v pořadí a jelikož střelci se nemýlili, vše skončilo 4:1. A čím bylo památné toto mistrovství světa? No přeci dvojicí Maradonových gólů do sítě anglického brankáře Shiltona!
Podtrženo a sečteno: na třinácti MS Mexiko sehrálo 45 utkání, vyhrálo 11, remizovalo 12 a prohrálo 22 zápasů. Celkové skóre 48:84, patnácté místo v historické tabulce, jasně nejlepší z CONCACAF. Za Mexiko startoval brankář Antonio Carbajal hned na pěti šampionátech, od 1950 do 1966. Také proto měl přezdívku "Cinco copas", "Pět pohárů". Nejlepším střelcem je Luis Hernndez, který na MS 1998 vstřelil 4 branky.
O momentech k zapamatování jsme již psali, nyní o těch, které by Mexičané nejraději vymazali ze své paměti. Mezi ně patří debakl na MS 1978, kde dostali šest gólů od SRN. Od těch samých Němců, kteří je o 8 let později vyřadili v již vzpomínaném čtvrtfinálovém penaltovém rozstřelu. Tato chvíle byla zlomovým okamžikem, jehož černý stín provází Mexičany do dnešních dnů. 1990 - vyloučeni za podvody. 1994 - vyřazeni na penalty Bulharskem. 1998 - prohra s Německem 1:2, když v utkání vedli. 2002 - nečekaná prohra s USA 0:2. 2006 - porážka 1:2 s Argentinou gólem v nastavení.
Hvězda týmu: Rafael Márquez
Rafa, Císař z Michoacánu, hráč FC Barcelona. Tým Mexika je bez hvězd a zároveň hvězdně přeplněn. Každý malý kluk, a nejen v Mexiku, přeci zná jména Guillermo Ochoa, Ricardo Osorio, Carlos Salcido, Giovani Dos Santos, Andres Guardado, Cauhtémoc Blanco, Guillermo Franco, Javier Hernández. Ale Kaiser je jediný, Císař Rafa.
Narodil se 13. února 1979 ve městě Zamora de Hidalgo ve státě Michoacán. Profesionální fotbal ochutnal v 17 letech, klubem se stal Atlas de Guadalajara a trenérem nikdo jiný než Marcelo "El Loco" Bielsa, současný šéf chilské reprezentace. Na trenéry měl vůbec štěstí, ve své třetí, poslední a zároveň nejúspěšnější sezóně v Atlasu ho vedl další Argentinec, Ricardo La Volpe. Rok 1999 byl finálovým, Atlas Guadalajara podlehl v boji o mexický fotbalový trůn Toluce na penalty. Rafa tu svou proměnil, ale nestačilo to.
Jeho výkony mu pomohly do reprezentace a také k prvnímu zahraničnímu angažmá. Přestoupil do francouzské ligy, do dresu Mónaca. Jeho cena byla stanovena na 6 miliónů dolarů a hned v prvním utkání potvrdil, že se nejednalo o vyhozené peníze. V obraně byl jistotou a Mónaco porazilo Bastii 4:0. To co se mu nepovedlo v Mexiku, získat titul mistra, ve Francii dosáhl hned v prvním roce působení. Vedle vítězství v Ligue 1 byl jmenován nejlepsím stoperem. Roku 2003 dosáhl na francouzský Pohár a dres Mónacu mu najednou byl malý. Za 8 miliónů eur odchází do Barcelony a stává se prvním Mexičanem v tomto klubu. Premiérový zápas byl proti Seville a toto město se stalo pro Márqueze "zaslíbeným". O 14 dní později dává dalšímu sevillskému klubu, Betisu, svůj první španělský (nebo katalánský?) gól. Sezóna to byla tvrdá, celá řada zranění mu dovolila nastoupit pouze k 21 utkáním. Ale o rok později je již stálicí a pomáhá svému klubu k zisku titulu.
V dresu Barcelony kráčí od úspěchu k úspěchu. Vyhrává španělský Superpohár, obhajuje titul v Primera División, jako první Mexičan zdvihá nad hlavu pohár vítěze Ligy mistrů. Po MS 2006 prodlužuje smlouvu do roku 2010 za 38,5 miliónů dolarů. Ve stejném roce získává také španělské státní občanství.
V utkání s Realem Madrid, 13. prosince 2008 obléká dres Barcy po dvousté, přihrává na první gól, raduje se z výhry 2:0. Ve stejné sezóně pomáhá Barceloně k zisku všech možných trofejí: Liga mistrů, mistr Španělska, vítěz Copa del Rey. Za národní tým Mexika odehrál všech 8 zápasů na MS 2002 a 2006, dal jeden gól, Argentině v osmifinále hraném v Lipsku.
Trenér: Javier Aguirre
Narodil se v hlavním městě Mexika 1. prosince 1958 a celý fotbalový svět ho zná jako "El Vasco". Nyní, kdy půlka Mexika a Latinské Ameriky vůbec emigruje do USA, Španělska, Itálie, atd., se zdá být neuvěřitelné, že je synem španělských emigrantů, kteří utekli právě do Mexika. Ale byla jiná doba... Fotbal začal hrát v Club América, pokračoval v Los Angeles v dresu Aztecas, vrátil se do Mexika, aby nastoupil za CF Atlante. Pak ho čekalo první zahraniční angažmá, které pro něj skončilo tragicky. Na kalendáři byl 26. říjen 1986 a Osasuna prohrávala s Gijónem 0:1. Běžela 40. minuta a Aguirre měl na kopačkách vyrovnávací branku. Obránce soupeře, Ablanedo II, vložil do střely celou váhu svého těla a pak se sto stalo. Lýtková a holenní kost to nevydržely, Aguirre je odnášen ze hřiště v bolestech. Po doléčení to ještě zkouší v Chivas de Guadalajara, ale fotbalové kariéře je konec. Mezi hráčské úspěchy je nutno počítat zlaté medaile z mistrovství světa univerzitních celků v roce 1979, titul mistra Mexika z roku 1983/84 a start na MS 1986 v dresu své země.
A tak do podvědomí většiny vstoupil především jako trenér. Začínal již v roce 1994 jako asistent Miguela Mejíi Baróna na MS v USA, aby o rok později zachránil Atlante před sestupem. Na dva roky odjel studovat do Španělska, vrací se a s Pachucou vyhrává "zimní" titul. V roce 2001 je jmenován trenérem národního týmu, končí ve finále Amerického poháru, postupuje na MS 2002.
Španělsko je mu ale souzeno a tak podepisuje smlouvu s týmem, kde vlastně začal a skončil svou zahraniční zkušenost. Během 4 sezón dosahuje s Osasunou Pamplona celé řady úspěchů. Finále Copa del Rey, účast v Poháru UEFA, 4. místo v lize, postup do Ligy mistrů. Vrcholem jeho působení v klubu je jmenování Trenérem roku ve Španělsku. A odchází do Atlético de Madrid...
První rok? Sedmé místo, Intertoto, po 10 letech "colchoneros" bojují v Evropě. Druhý rok? Čtvrté místo, předkolo LM, v Poháru UEFA vyřazeni Boltonem. Třetí rok? V předkole LM poráží Schalke 04 a po 12 letech půstu postupuje Atlético do hlavní soutěže. 3. února 2009 byl odvolán z místa trenéra, z nepochopitelných důvodů... Přesně o 2 měsíce později je jmenován, podruhé ve své kariéře, trenérem reprezentace Mexika a postupuje s ní na MS 2010.
Perlička na závěr: hrálo se utkání Mexiko - Panamá jako součást Copa de oro. Běžela 80 minuta, o míč se bojuje u lavičky Mexika, ten končí za čárou, ale hráč Panamy hraje dál. Aguirre se snaží míč zastavit, trefí hráče, ten padá a začíná bitka. Končí až dlouho po zápase hromadným úprkem všech protagonistů do šaten. Z tribun létají všechny možné předměty. Aguirre dostává trest na 3 utkání...
Pravděpodobná sestava: Guillermo Ochoa - Rafael Márquez, Héctor Moreno, Carlos Salcido, Francisco Rodríguez - Israel Castro, Gerardo Torrado, Andrés Guardado, Giovani dos Santos - Carlos Vela, Javier Hernández
Kvalifikace
Vše začalo v 2. předkole CONCACAF, Mexiko poráží Belize 2:0 a 7:0. Formalita. Ve skupině o postup do finálové šestice čekal Honduras, ale také Jamajka a Kanada. Mexiko domluvilo kalendář tak, že první tři utkání hrálo doma, odvety na hřištích soupeřů. Vše vycházelo podle předpokladů, devět bodů a postup na dosah ruky. Pak však přišla prohra na Jamajce, plichta v Kanadě a jen kombinace dalších výsledků Mexičany zachránila. Porážka v Hondurasu byla hořkou pilulkou, druhé místo zklamáním, ale nic neznamenajícím.
Hexagonal, tři první postupují, čtvrtý jde do baráže proti pátému z Jižní Ameriky a to je téměř jisté vyřazení. Mexiko začíná otřesně, zejména herně, prohrává v USA 0:2, sice stejným rozdílem vítězí nad Kostarikou, ale s ostudou odjíždí z Hondurasu po prohře 1:3. O dva dny později přichází k týmu Aguirre, ale ani on nedokáže změnit mentalitu hráčů a ti nebodují v Salvadoru. Tři body ze 4 zápasů, katastrofa na obzoru.
Pak ale přeci jen dochází k obratu, dvě výhry nad Trinidad a Tobago a USA doplňuje tříbodový zisk z Kostariky. Před vlastním publikem postup Mexičané potvrzují, Honduras sice vzdoruje, ale penalta znamená konec nadějí na bod, Salvador pak neni soupeřem. V posledním kole plichta na ostrově s Trinidad a Tobago, druhé místo za USA, 19 bodů zisku... Mexiko jede do Jižní Afriky!
Historie
Mexiko je tradičím účastníkem světových mistrovství od jejich vzniku. Hned na tom prvním, Uruguay 1930, se Mexičané objevili a skončili poslední, tedy třináctí. Zajímavostí je zcela jistě fakt, že stejné umístění zopakovali ještě čtyřikrát. A aby těch "13" nebylo málo je třeba dodat, že se probojovali na 13 šampionátů. Ten letošní ovšem mohl být patnáctým, kdyby nepodváděli s údaji o narození reprezentantů v mládežnických kategoriích. To je stálo vyloučení na 2 roky z řad FIFA.
Mexiko se stalo pořadatelem MS hned ve dvou případech, 1970 a 1986. Na tom prvním se loučil Pelé, hrál se vynikající fotbal, včetně nezapomenutelného semifinále Itálie - Německá spolková republika, v kterém padlo 5 branek v prodloužení a Italové vyhráli 4:3, a Mexiko poprvé postoupilo do čtvrtfinále. Stejný úspěch zopakovali mexičtí fotbalisté o 16 let později, když obsadili 1. místo ve skupině, ve druhém kole porazili Bulharsko 2:0 a v boji o postup do semifinále narazili na Německo, stále ještě to spolkové... Utkání rozhodovaly penalty, protože i po prodloužení to bylo 0:0. Hrdinou se stal brankář Schumacher, který chytil druhou a třetí v pořadí a jelikož střelci se nemýlili, vše skončilo 4:1. A čím bylo památné toto mistrovství světa? No přeci dvojicí Maradonových gólů do sítě anglického brankáře Shiltona!
Podtrženo a sečteno: na třinácti MS Mexiko sehrálo 45 utkání, vyhrálo 11, remizovalo 12 a prohrálo 22 zápasů. Celkové skóre 48:84, patnácté místo v historické tabulce, jasně nejlepší z CONCACAF. Za Mexiko startoval brankář Antonio Carbajal hned na pěti šampionátech, od 1950 do 1966. Také proto měl přezdívku "Cinco copas", "Pět pohárů". Nejlepším střelcem je Luis Hernndez, který na MS 1998 vstřelil 4 branky.
O momentech k zapamatování jsme již psali, nyní o těch, které by Mexičané nejraději vymazali ze své paměti. Mezi ně patří debakl na MS 1978, kde dostali šest gólů od SRN. Od těch samých Němců, kteří je o 8 let později vyřadili v již vzpomínaném čtvrtfinálovém penaltovém rozstřelu. Tato chvíle byla zlomovým okamžikem, jehož černý stín provází Mexičany do dnešních dnů. 1990 - vyloučeni za podvody. 1994 - vyřazeni na penalty Bulharskem. 1998 - prohra s Německem 1:2, když v utkání vedli. 2002 - nečekaná prohra s USA 0:2. 2006 - porážka 1:2 s Argentinou gólem v nastavení.
Hvězda týmu: Rafael Márquez
Rafa, Císař z Michoacánu, hráč FC Barcelona. Tým Mexika je bez hvězd a zároveň hvězdně přeplněn. Každý malý kluk, a nejen v Mexiku, přeci zná jména Guillermo Ochoa, Ricardo Osorio, Carlos Salcido, Giovani Dos Santos, Andres Guardado, Cauhtémoc Blanco, Guillermo Franco, Javier Hernández. Ale Kaiser je jediný, Císař Rafa.
Narodil se 13. února 1979 ve městě Zamora de Hidalgo ve státě Michoacán. Profesionální fotbal ochutnal v 17 letech, klubem se stal Atlas de Guadalajara a trenérem nikdo jiný než Marcelo "El Loco" Bielsa, současný šéf chilské reprezentace. Na trenéry měl vůbec štěstí, ve své třetí, poslední a zároveň nejúspěšnější sezóně v Atlasu ho vedl další Argentinec, Ricardo La Volpe. Rok 1999 byl finálovým, Atlas Guadalajara podlehl v boji o mexický fotbalový trůn Toluce na penalty. Rafa tu svou proměnil, ale nestačilo to.
Jeho výkony mu pomohly do reprezentace a také k prvnímu zahraničnímu angažmá. Přestoupil do francouzské ligy, do dresu Mónaca. Jeho cena byla stanovena na 6 miliónů dolarů a hned v prvním utkání potvrdil, že se nejednalo o vyhozené peníze. V obraně byl jistotou a Mónaco porazilo Bastii 4:0. To co se mu nepovedlo v Mexiku, získat titul mistra, ve Francii dosáhl hned v prvním roce působení. Vedle vítězství v Ligue 1 byl jmenován nejlepsím stoperem. Roku 2003 dosáhl na francouzský Pohár a dres Mónacu mu najednou byl malý. Za 8 miliónů eur odchází do Barcelony a stává se prvním Mexičanem v tomto klubu. Premiérový zápas byl proti Seville a toto město se stalo pro Márqueze "zaslíbeným". O 14 dní později dává dalšímu sevillskému klubu, Betisu, svůj první španělský (nebo katalánský?) gól. Sezóna to byla tvrdá, celá řada zranění mu dovolila nastoupit pouze k 21 utkáním. Ale o rok později je již stálicí a pomáhá svému klubu k zisku titulu.
V dresu Barcelony kráčí od úspěchu k úspěchu. Vyhrává španělský Superpohár, obhajuje titul v Primera División, jako první Mexičan zdvihá nad hlavu pohár vítěze Ligy mistrů. Po MS 2006 prodlužuje smlouvu do roku 2010 za 38,5 miliónů dolarů. Ve stejném roce získává také španělské státní občanství.
V utkání s Realem Madrid, 13. prosince 2008 obléká dres Barcy po dvousté, přihrává na první gól, raduje se z výhry 2:0. Ve stejné sezóně pomáhá Barceloně k zisku všech možných trofejí: Liga mistrů, mistr Španělska, vítěz Copa del Rey. Za národní tým Mexika odehrál všech 8 zápasů na MS 2002 a 2006, dal jeden gól, Argentině v osmifinále hraném v Lipsku.
Trenér: Javier Aguirre
Narodil se v hlavním městě Mexika 1. prosince 1958 a celý fotbalový svět ho zná jako "El Vasco". Nyní, kdy půlka Mexika a Latinské Ameriky vůbec emigruje do USA, Španělska, Itálie, atd., se zdá být neuvěřitelné, že je synem španělských emigrantů, kteří utekli právě do Mexika. Ale byla jiná doba... Fotbal začal hrát v Club América, pokračoval v Los Angeles v dresu Aztecas, vrátil se do Mexika, aby nastoupil za CF Atlante. Pak ho čekalo první zahraniční angažmá, které pro něj skončilo tragicky. Na kalendáři byl 26. říjen 1986 a Osasuna prohrávala s Gijónem 0:1. Běžela 40. minuta a Aguirre měl na kopačkách vyrovnávací branku. Obránce soupeře, Ablanedo II, vložil do střely celou váhu svého těla a pak se sto stalo. Lýtková a holenní kost to nevydržely, Aguirre je odnášen ze hřiště v bolestech. Po doléčení to ještě zkouší v Chivas de Guadalajara, ale fotbalové kariéře je konec. Mezi hráčské úspěchy je nutno počítat zlaté medaile z mistrovství světa univerzitních celků v roce 1979, titul mistra Mexika z roku 1983/84 a start na MS 1986 v dresu své země.
A tak do podvědomí většiny vstoupil především jako trenér. Začínal již v roce 1994 jako asistent Miguela Mejíi Baróna na MS v USA, aby o rok později zachránil Atlante před sestupem. Na dva roky odjel studovat do Španělska, vrací se a s Pachucou vyhrává "zimní" titul. V roce 2001 je jmenován trenérem národního týmu, končí ve finále Amerického poháru, postupuje na MS 2002.
Španělsko je mu ale souzeno a tak podepisuje smlouvu s týmem, kde vlastně začal a skončil svou zahraniční zkušenost. Během 4 sezón dosahuje s Osasunou Pamplona celé řady úspěchů. Finále Copa del Rey, účast v Poháru UEFA, 4. místo v lize, postup do Ligy mistrů. Vrcholem jeho působení v klubu je jmenování Trenérem roku ve Španělsku. A odchází do Atlético de Madrid...
První rok? Sedmé místo, Intertoto, po 10 letech "colchoneros" bojují v Evropě. Druhý rok? Čtvrté místo, předkolo LM, v Poháru UEFA vyřazeni Boltonem. Třetí rok? V předkole LM poráží Schalke 04 a po 12 letech půstu postupuje Atlético do hlavní soutěže. 3. února 2009 byl odvolán z místa trenéra, z nepochopitelných důvodů... Přesně o 2 měsíce později je jmenován, podruhé ve své kariéře, trenérem reprezentace Mexika a postupuje s ní na MS 2010.
Perlička na závěr: hrálo se utkání Mexiko - Panamá jako součást Copa de oro. Běžela 80 minuta, o míč se bojuje u lavičky Mexika, ten končí za čárou, ale hráč Panamy hraje dál. Aguirre se snaží míč zastavit, trefí hráče, ten padá a začíná bitka. Končí až dlouho po zápase hromadným úprkem všech protagonistů do šaten. Z tribun létají všechny možné předměty. Aguirre dostává trest na 3 utkání...
Pravděpodobná sestava: Guillermo Ochoa - Rafael Márquez, Héctor Moreno, Carlos Salcido, Francisco Rodríguez - Israel Castro, Gerardo Torrado, Andrés Guardado, Giovani dos Santos - Carlos Vela, Javier Hernández
Kvalifikace
Vše začalo v 2. předkole CONCACAF, Mexiko poráží Belize 2:0 a 7:0. Formalita. Ve skupině o postup do finálové šestice čekal Honduras, ale také Jamajka a Kanada. Mexiko domluvilo kalendář tak, že první tři utkání hrálo doma, odvety na hřištích soupeřů. Vše vycházelo podle předpokladů, devět bodů a postup na dosah ruky. Pak však přišla prohra na Jamajce, plichta v Kanadě a jen kombinace dalších výsledků Mexičany zachránila. Porážka v Hondurasu byla hořkou pilulkou, druhé místo zklamáním, ale nic neznamenajícím.
Hexagonal, tři první postupují, čtvrtý jde do baráže proti pátému z Jižní Ameriky a to je téměř jisté vyřazení. Mexiko začíná otřesně, zejména herně, prohrává v USA 0:2, sice stejným rozdílem vítězí nad Kostarikou, ale s ostudou odjíždí z Hondurasu po prohře 1:3. O dva dny později přichází k týmu Aguirre, ale ani on nedokáže změnit mentalitu hráčů a ti nebodují v Salvadoru. Tři body ze 4 zápasů, katastrofa na obzoru.
Pak ale přeci jen dochází k obratu, dvě výhry nad Trinidad a Tobago a USA doplňuje tříbodový zisk z Kostariky. Před vlastním publikem postup Mexičané potvrzují, Honduras sice vzdoruje, ale penalta znamená konec nadějí na bod, Salvador pak neni soupeřem. V posledním kole plichta na ostrově s Trinidad a Tobago, druhé místo za USA, 19 bodů zisku... Mexiko jede do Jižní Afriky!
Program zápasů - skupina A
11.06.2010
Johannesburg
17.06.2010
Polokwane
22.06.2010
Rustenburg
Konečná nominace
Datum nar.
21.07.1979
13.07.1985
01.02.1973
Datum nar.
06.03.1986
22.02.1988
13.02.1979
17.01.1988
30.03.1980
20.10.1981
02.04.1980
Datum nar.
20.12.1980
28.09.1986
21.11.1981
30.04.1979
16.01.1988
Datum nar.
21.06.1987
15.05.1979
17.01.1973
11.05.1989
03.11.1976
01.06.1988
29.05.1983
01.03.1989
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Představení účastníků MS 2010 - Španělsko
10.06.2010, 21:31
Představení účastníků MS 2010 - Honduras
10.06.2010, 17:52
Představení účastníků MS 2010 - Pobřeží slonoviny
10.06.2010, 14:56
Představení účastníků MS 2010 - Brazílie
10.06.2010, 11:09
Představení účastníků MS 2010 - Itálie
09.06.2010, 20:13
Představení účastníků MS 2010 - Nizozemsko
09.06.2010, 18:32
Představení účastníků MS 2010 - Nigérie
09.06.2010, 10:58
Představení účastníků MS 2010 - Paraguay
08.06.2010, 20:52
Představení účastníků MS 2010 - Slovensko
08.06.2010, 16:38
Představení účastníků MS 2010 - Dánsko
08.06.2010, 13:01
Představení účastníků MS 2010 - USA
08.06.2010, 10:28
Představení účastníků MS 2010 - Nový Zéland
07.06.2010, 21:47
Představení účastníků MS 2010 - Řecko
07.06.2010, 18:10
Představení účastníků MS 2010 - Srbsko
07.06.2010, 14:24
Představení účastníků MS 2010 - Uruguay
07.06.2010, 10:02
Představení účastníků MS 2010 - Alžírsko
06.06.2010, 22:11
Představení účastníků MS 2010 - Švýcarsko
06.06.2010, 19:47
Představení účastníků MS 2010 - Korejská republika
06.06.2010, 16:35
Představení účastníků MS 2010 - Anglie
06.06.2010, 11:53
Představení účastníků MS 2010 - Argentina
05.06.2010, 21:14
Představení účastníků MS 2010 - Japonsko
05.06.2010, 19:07
Představení účastníků MS 2010 - Kamerun
05.06.2010, 14:20
Představení účastníků MS 2010 - Francie
05.06.2010, 10:12
Představení účastníků MS 2010 - KLDR
04.06.2010, 21:54
Představení účastníků MS 2010 - Portugalsko
04.06.2010, 18:33
Představení účastníků MS 2010 - Austrálie
04.06.2010, 15:01
Představení účastníků MS 2010 - Ghana
04.06.2010, 10:04
Představení účastníků MS 2010 - Chile
03.06.2010, 21:08
Představení účastníků MS 2010 - Německo
03.06.2010, 19:03
Představení účastníků MS 2010 - Slovinsko
03.06.2010, 15:44
Představení účastníků MS 2010 - Jihoafrická republika
03.06.2010, 11:56
Komentáře (106)
Přidat komentářČierny kôň
černý hřebec
čierny kôň číslo?
nachádza sa na tretej koľaji
McCikáni mají hodně zajímavý tým. Jsem zvědavej na Guardada.
Hvězda měl být rozhodně Carlos Vela
Ne, Cuauhtémoc Blanco
...alebo Guardado, ...možností je veľa, nikto výrazne nevyčnieva....
Snad postupí ze skupiny společně s Urugayií
přesně tak
Pro mě nejčernější kůň MS. Už se těším na útok Hernandéz - Vela. Doufám, že se Carlos předvede a pak bude dostávat více šancí v Arsiku. Uvidíme
arsik
a ja dufam ze Hernandez sa predvedie a vytlaci zo zakladu Rooneyho
No útok Rooney - Hernandéz...by nemuselo být špatné.
http://www.marca.com/deporte/futbol/mundial/sudafrica-2010/calendario-english.html
Okradeni portugalští novináři, pistole u hlavy. No je jenom otázka času kdy zabijou pár lidí.Ještě to ani nezačalo a už toto. Myslím, že je otázka času kdy budou muset tady tu šaškárnu ukončit. Když jsem vsadil na vítěze MS a oni to ukončí doufám, že mně vrátí peníze.
Co je to tady za kolektivní paranoiu?
Že se ptám? Budou dávat MS někdě na ČT, ČT4, Eurosportu nebo tak?
ČT4 a STV3 určite....
paráda, už jsem se bál, že budu závislej na přenosech na netu
na ČT2, ČT4, STV2, STV3, na Eurosporte iba magaziny, rozne diskusie atd
stv1, stv3 nonstop vsetky zapasy
ct4 tiez dost zapasov, ct2 pomenej
asi tak
ten veřejnoprávní slovenský pornokanál taky nemá co jiného vysílat... nikdy sem neviděl zoufalejší program, jak když sem proletěl týden na stv1... stv2 má aspoň záblesky... STV1 možu přirovnat tak maximálně k té markízacké "Doma"
Jupii skoro vsechno bude na ct2
omyl, od osemfinale vsetky zapasy na CT4
A do tý doby jeden za den?
Pozerajte na našich a máte pokoj...
Nemužu pozerat vašich ani Novu Sport, to ty snad moc dobře víš.
Tam je len Slavo né?
29 na CT4, 19 na CT2 - zakladne skupiny
Takže všechny.
To nebude MS ale válka! Bezpečnostní složky vs vrahové zloději a teroristi.
jdi už do háje...
já klidně půjdu do háje já jenom říkám svůj názor a to je že MS v africe=totální blbost přál bych si aby to tak nebylo ale afričani prostě nejsou schopní zajistit bezpečnost. To je realita Pánové s Fifa akorát hazardují se životama fotbalistů,fanoušků a novinářů.
Tak si ten názor strč za klobouk, ty realito.
Ty si vážne paranoidný cvok. Už sa preber z tej bavlnky.
Tak nezapomeň přijít diskutovat až budou psat o postřílených fotbalistech nebo fans. Pokud vše proběhne jak má tak se ti stokrát omluvím za svoje žvásty.
pořiď si neprůstřelnou vestu, aby tě u té televize někdo nezastřelil
Tak čerta na zeď. Zrušili by to a Blatter by konečně odstoupil. To by fotbalu prospělo.
Tobě by prospělo, kdybys začal používat mozek.
Tak nemaluj čerta na stenu, ak máš len info z médií, ktoré to zámerne senzáciechtivo nafukujú.
Kdybys teď nežvástal, tak se pak nebudeš muset omlouvat. Šetři energii.
Čo keby si nežvatlal a ušetril tak ako nás teraz, tak seba potom?
No refresh, no...
11.července 2010 Jihoafrický fanoušek se těší na finále. Přijde ke stadionu a diví se: Tady je nějak málo lidí. Přijde k bráně a vidí nápis: ZRUŠENO. Vidí pracovníka FIFA a říká: Kdy bude finále? pracovník FIFA odpovídá: až tady bude bezpečno takže v roce 2330
Nemůžu se rozhodnout, jestli jsi nová Sibylla, George Orwell, nebo S. Baldrick.
Pro mě jasnej Stephen Leacock.
Kdy už ten Blatter a jeho generalita konečně odejdou? Až na MS zastřelí Messiho?
Postačí Domenech
Proboha jen to ne, ten ještě musí do Lyonu!
a ja ze do Auxerre..
Co je to za blbý fóry?
někdo viděl město bohů a je z toho celý rozhašený... nebo to byl hotel rwanda?
Oboje dvoje vynikající snímky.
Aj krvavý diamant bol fajn
Ano, ano. Ale z toho je přece jen víc cítit ten Hollywood.
To mne osobne nevadí. V sledovaní filmov som hybrid popcorňáka a kritika...
Já na tyhle depresivní filmy moc nejsem. U filmu si chci odpočinout.
Podobne, ale raz za čas sa oplatí...
Tak já právě mám daleko radši experimentálnější a víc psycho filmy, z těch oddechovek sleduju víceméně jenom Reitmana a klasiky jako As Good As It Gets
Tak zrovna u tohohle typu filmu je pro mě "ryzost" dvojnásob vítaná, dokonce je to to pravé koření, si troufám tvrdit. Jinak se trošky té hollywoodské ingredience zpravidla taky nebránim.
mám ještě doporučenou Jerusalemu... nevim jestlis viděl, ale já mám stahlu první část...
díval sem se teď na "začalo to jedné žhavé noci" a pobavil sem se jak dluho ne... Liv Tyler je krásná a John Goodman s Mattem Dillonem mě přesvědčili a nelitoval sem vůbec...
Hotel Rwanda je sice pěknej doják, ale válku ve Rwandě podává úplně absurdně jako etnickej konflikt.
O což tam fakt nešlo.
A o co tam šlo?
O přístup k surovinám. Více méně to byla válka mezi FR vs USA + BEL.
Hlavně to bylo postavený na té nenávisti mezi těmi etniky.. V těchto válkách mezi etniky v Africe nají ve všem prsty "bílý" Shooting dogs je hezky udělaný..
Jistě, že bylo, ale ne tak, jak se to podává. Hutové vraždili i Huty a naopak. Nešlo o etnická čistky, ale o suroviny a evropan v roláku jim to sežral a řeší genocidu.
No, pokud vím, tak právě Hutové povraždili jen ty Huty, kteří Tutsie chránili, nebo s nimi žili "v pohodě".. Genocida to právě byla, protože ten počet mrtvých Tutsiů a mrtvých Hutů je neporovnatelný..
Ta činnost velkých zemí byla hlavně v tom, že pravděpodobně oni připravili celou akci.. Zbrojení Hutů, atentát na prezidenta apod. V podstatě to organizovali, ale ten konflikt by nebyl, pokud by tam ta nenávist nebyla..
přiznám se, že já sem celý film hotel rwanda ani neviděl, protože se mě tehdy pokurvil počítač...
Genocida to podle mne nebyla v tom smyslu, že nebylo cílem nějaké ze stran anihilovat tu druhou, aspoň ne primárním cílem. Tahle nacistická propaganda se tam ale použila a tak to má zdánlivý rysy genocidy. Pokud to ale označíš za genocidu, tak tím zakrýváš t hlaví, cynismus velmocí. Ale to už jsme tu myslím řešili, takže si rozumíme.
Genocida je strašně populární termín, já bych tomu říkal normálně tribalismus. Což není nijak neobvyklý jev. A když se to přikrmí těma surovinama...
http://respekt.ihned.cz/c1-43669590-jak-se-stavi-tygr
v respektu byl zajímavý článek o současné rwandě
někdo viděl město bohů a je z toho celý rozhašený... nebo to byl hotel rwanda?
nebudu tvrdit,že je to černý kůn turnaje jako to tu někteří chytráci vyprávějí o každém tým o kterém se udělá takovejhle souhrn,ale tým na čtvrtfinále rozhodně má
Ochoa to tam vychyta...podle me patri mezi pet nejlepsich golmanu na svete
ochoa možná ani nebude jednička...
Tak myslím, že určitě bude. Ale aky bych jeho kvality viděl střízlivěji.
jako já je nijak nasledované nemám, ale proti Anglii chytal Perez (?nejsu si jistý)
Ale Ochoa je v repre dlouhodobě jasná jednička. Možná nemohl a nebo chtěl trenér v řáteláku vyzkoušet jinýho brankáře. Jinak bude určitě Ochoa jednička. Ačkoliv je fakt, že Perez je Aguirreho oblíbenec a poslední dobou prej dostával přednost
právě já sem taky kdesi viděl, že dostává Perez přednost... ale fakt nevim, Ochoa jméno má, Pereze neznám...
psal to sem někdo do diskuse..
Perez, 37 let, jednička okolo roku 2000.
já si pamatuju Oswalda Sancheze
Ten chytal myslím právě PO Perezovi
Ale veď to bola len taká srandička, o nič im nešlo. Ochoa je jasný
nebyl bych překvapený, ale jak říkám, kdosi do diskuse psal, že perez to nemá ztracené...
vyborny tym vyhrajou skupinu hodlam na ne neco vsadit
Mexico simpatickej tim
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele