Niké liga - souhrn 9. kola: Slovan si pojistil prvenství

Včera, 22:00, aktualizováno dnes, 22:27
Oslavy hráčů Slovanu Bratislava (© Slovan Bratislava)

Sedmé vítězství v ligovém ročníku si připsal bratislavský Slovan. Nerodilo se však lehce, v Michalovcích musel otáčet a nakonec uspěl po přestřelce 2:4.

Góly: 46. Bright Donkor - 41. Ridwan Sanusi

V stretnutí sa dlho nedialo nič zaujímavé. Zmeniť to chcel strelou z diaľky Ben Sallam, ale tesne minul bránu. Podbrezová sa dostala do vedenia v 41. minúte, keďže Ridwan Sanusi si dvakrát zasekol Hájovského a potom krásnou technickou strelou namieril do rohu svätyne Katiča.

Trenčín odpovedal hneď po zmene strán. Po zaváhaní v defenzíve hostí vyrovnal Bright Donkor. V závere chceli iba tímy strhnúť výsledok na svoju stranu. Danko však skvele zastavil strelu Emeku z blízkosti a na druhej strane sa Smékal nedostal pred prázdnou bránou k lopte skôr ako Bagin.

Neuspel ani Galčík, a tak si obaja súperi body delili. Trenčín nevyhral už sedem stretnutí po sebe, zatiaľ čo železiari v tejto sezóne vôbec prvýkrát bodovali aj skórovali na pôde súpera.

Dukla Banská Bystrica - FC Košice 2:3

Góly: 33. Martin Rymarenko (pen.), 68. Tomáš Malec - 28. Giannis Niarchos, 45+1. Giannis Niarchos, 90+2. Zyen Jones

Banská Bystrica mohla vyhrávať po dvoch minútach, ale po zákroku Šípoša proti strele Rymarenka sa na čiare stal hrdinom hostí Jakubko, ktorý zastavil pokus Hlinku. Košice poslal do vedenia Giannis Niarchos, keď sa dostal k lopte po hlavičke Medveda a zákroku Trnovského.

V 32. minúte ale Jakubko zahral vo vlastnom pokutovom území rukou, za čo bol vylúčený a Martin Rymarenko sa z bieleho bodu nepomýlil. Domácich mohol do vedenia nasmerovať po zaváhaní Šípoša stredopoliar Veselovský, z diaľky netrafil odkrytú bránu hostí.

Košice sa druhý raz dostali do vedenia v nadstavenom čase úvodného dejstva, po priamom kope bol znova na správnom mieste Niarchos. Banskobystričania sa snažili využiť dlhú presilovku. Krivák však zastavil na bránkovej čiare veľkú šancu Záhumenského a Malec hlavičkoval do brvna.

Domáci sa predsa len dočkali v 64. minúte, keď z dobrého pasu Rymarenka ťažil spomínaný Tomáš Malec. Oslabené Košice napriek tomu získali tri body. Zyen Jones sa krásne uvoľnil proti presile protihráčov a po razantnom zakočení Trnovský inkasoval tretí raz. Český tréner Skuhravý pri ligovom debute na lavičke východniarov oslavuje víťazstvo.

Zemplín Michalovce - Slovan Bratislava 2:4

27.09.2024 20:00

Góly: 21. Enzo Arevalo, 90+1. Erik Pačinda - 45+4. Tigran Barseghjan, 66. Dávid Strelec, 78. Dávid Strelec, 89. Zuberu Sharani

Netradične v piatok sa rozohralo 9. kolo Niké ligy. Obhajca majstrovskej trofeje cestoval na ďaleký východ, kde sa predstavil na trávniku Michaloviec. V generálke pred 2. kolom hlavnej fázy Ligy majstrov uspel 4:2.

Belasí, pre úsporu času a komfort potrebný k regenerácii, leteli do Košíc lietadlom. Odtiaľ sa presunuli na Zemplín, odohrali 9. kolo a po stretnutí leteli naspäť do Bratislavy. Slovan sa na ligový stret naladil víťazstvo v Slovnaft Cupe, keď uspel v Beluši 6:1. Hráči Antona Šoltisa si duel s Lipanmi preložili.

V desiatej minúte sa síce do vedenia dostali belasí, ale Barseghjanov gól spoza šestnástky neplatil pre Arménovo postavenie mimo hry. Lenže domáci sa nezľakli, práve naopak. Keď sa dostali k lopte, najaktívnejší bol Kyziridis na ľavej strane. V 22. minúte práve po jeho práci a Žofčákovom centri sprava otvoril skóre hlavou Arevalo - 1:0.

O dve minúty na to zapol svoje motory Slovan a v koncovke bol Barseghjan, zblízka na Lukáča nevyzrel. Rovnako ako Strelec z dorážky na blokujúcich obrancov. Hralo sa aktívne a pomerne zaplnený stánok Michaloviec si futbal užíval. Schladil ich až v nadstavenom čase prvého polčasu súper. Wimmer vyviezol loptu k pokutovému územie domácich, posunul ju doľava Toličovi, ktorý vystrelil, Lukáč loptu neudržal a Barseghjan dorazil za jeho chrbát - 1:1.

Po zmene strán mohli belasí prakticky okamžite viesť. Umnú kolmicu predviedol kapitán Weiss, keď vysunul do nájazdu Strelec. Brankár Lukáč všetko čítal, včas vybehol a zmenšil strelecký uhol. V 55. minúte Kyziridis vyslal Arevala. Zoči-voči Takáčovi trestuhodne pálil do ľavej žrde. Zemplínčania pokračovali v zahadzovaní protiútokov aj v 64. minúte. Ďalší nájazd nezužitkoval do otvorenej obrany Ikoba. Krížne mieril po zemi vedľa.

A zákonite tak platilo nedáš-dostaneš. Na opačnej strane zľava odcentroval Tolič a pred bránou Lukáča skákali do lopty Strelec i Barseghjan. Azda po jemnom teči prvého menovaného domáci brankár inkasoval po druhý raz - 1:2. V 70. minúte sa systém VAR vrátil k súboju Bednára s Toličom pred šestnástkou Michaloviec a arbiter Gemzický bol nútený vytiahnuť domácemu futbalistovi červenú kartu. Po priamom kope Toliča sa blysol Lukáč.

V 78. minúte sa druhýkrát v zápase trafil do čierneho Strelec. Na prvej žrdi sa dostal k centru z rohového kopu z kopačky Barseghjana a hlavou umiestnil loptu za chrbát Lukáča - 1:3. V tej chvíli mal Slovan všetko vo svojich rukách. V samom závere využil rýchlosť a zakončenie zblízka Zuberu. Konečnú pečať rezultátu dali Michalovce po zásahu Pačindu na 2:4 z ich pohľadu. Zemplínčania ani v 24. vzájomnom vystúpení nezdolali Slovan Bratislava. Manchester City pricestuje na Tehelné pole v utorok.